Ból w trakcie miesiączki: jak sobie pomóc

Zawartość:

Przed rozpoczęciem miesiączki i podczas niej wiele dziewcząt doświadczyć silnego dyskomfortu, co uniemożliwia pełne żywych aktywne życie, zmuszeni do dostosowania stylu życia.

load...

A jeśli osłabienie, nudności, zmęczenie, dyskomfort w okolicy klatki piersiowej, można nadal cierpi ból w brzuchu i dolnej części pleców często są tak silne, że nie toleruje to po prostu niemożliwe, ale jest to niemożliwe. Co więcej, statystyki pokazują, że jedna z dwóch kobiet doświadcza takiego bólu. W medycynie, to ból objaw zwany „bolesnego miesiączkowania.”

Jednakże, jeśli wiesz jak zmniejszyć ból w trakcie miesiączki, jest możliwe, aby pomóc sobie i żyć aktywnie, cieszyć się życiem, zamiast cierpieć z powodu nieprzyjemnych objawów.  Na szczęście skuteczne sposoby przeciw bolesnemu miesiączkowaniu całkiem sporo i można wybrać taki, który spełnia swoje preferencje.
Powrót do spisu treści

To powoduje ból podczas miesiączki

Przed zadać sobie pytanie, co zrobić, jeśli są nękane przez ból w trakcie miesiączki, ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego te bóle. Natura określone tak, że miesięczne silny ból nie powinien być, więc często może mówić o jakiejś patologii. Najczęstsze przyczyny bólu podczas krytycznych dniach to:

 • Nieprawidłowy rozwój narządów rozrodczych i lokalizacja – powód ten jest dość powszechne u młodych dziewcząt;
 • Polipy, mięśniaki;
 • Zrosty – i to nie tylko w okolicy narządów płciowych, ale także w wyniku operacji brzusznej;
 • Endometrioza – jest najczęstszą przyczyną bólu u kobiet po 30 roku życia;
 • Wewnątrzmacicznego antykoncepcji;
 • Niezdolność do tolerowania ból – nowoczesne dziewczęta są często w stanie tolerować najbardziej nieznaczny ból, więc tak naprawdę ból nie może być tak silna, jak to wydaje się być dziewczyną;
 • Problemem psychologicznym: jeśli dziewczyna odrzuca miesięczna jako cecha jego fizjologii, krytyczne dni mogły wypłynąć na niego bardzo trudne.

Jak widać, powodów jest sporo, więc najlepiej byłoby, oczywiście, nie do samoleczenia i zasięgnąć porady lekarza i przeprowadzić badania w celu wyeliminowania przyczyny bólu, bo dla nich może być bardzo poważna choroba, która wymaga leczenia. Dobrze, jeśli ból jest absolutnie nie do zniesienia, i udać się do lekarza, nie jest możliwe, można spróbować pomóc sobie.

load...


Powrót do spisu treści

Jak zmniejszyć ból podczas miesiączki: ogólne wskazówki

Każda kobieta, która cierpi na bolesne miesiączkowanie, chce tylko jedno: udać się do ciepłego łóżka i nie poruszać. Ale nasze życie rzeczywistość jest taka, że ​​zamiast, większość kobiet są zmuszeni iść do pracy i prowadzą bardzo aktywny tryb życia. Więc po prostu trzeba zapisać nie jest najlepszym sposobem – do picia przeciwbólowych. Oczywiście, jest to również na zewnątrz, ale nie jest panaceum. I nie powinny być wykorzystywane. Zwłaszcza, że ​​istnieje wiele alternatyw, które pomogą nie tylko łagodzi ból, ale w ogóle będą użyteczne dla organizmu. Oto kilka zaleceń, jak pomóc sobie i zmniejszyć ból.

 • Jeść prawo

Jeśli lubisz kawę, herbatę, czekoladę, tłuste i pikantne, a następnie kilka dni przed rozpoczęciem miesiączki powstrzymać się od takiej żywności. Ponadto zrezygnować smażone i ciężkie żywności, produktów mlecznych. Z drugiej strony, na chude warzyw, owoców, soków: żywność musi być łatwo wchłaniane przez organizm. Doskonała wątroby i gryka nadaje, ponieważ produkty te zawierają dużo żelaza, które zostały utracone podczas krytycznych dniach krwią. Uzupełnić swoje rezerwy z wyprzedzeniem. Ciekawostka: na wschodzie wierzą, że krytyczne dni lepsze niż pić soku ananasowego, nie znajdziemy. Jest to skuteczny sposób na zmniejszenie bólu – tak ziołowe (np mięta, rumianek) z miodem.

 • Bądź aktywny

Jest zrozumiałe, dlaczego kobiety w dzisiejszych czasach starają się być pasywny, albo po prostu leżeć dłużej drzemią. Nawet ci, którzy regularnie prowadzą aktywny tryb życia i ćwiczenia podczas miesiączki przerwał szkolenie. Ale statystyki pokazują, że zawodniczki są miesiączkować znacznie łatwiejsze. Dlatego, jeśli ćwiczysz, nie zatrzymują się szkolenie. Albo przynajmniej wykonywać ćwiczenia w domu. Jeśli nie ćwiczysz, można wybrać się na spacer po parku. Można pojeździć na rowerze lub łyżwach. Wielu wierzy, że aktywność fizyczna w dzisiejszych czasach może wywołać krwawienie, ale to nie jest prawda: nie zamierzamy dokonać długie maratony, prawda? Rozsądnym ćwiczenie pomoże Ci zapomnieć o skurcze w brzuchu, a to boli.


Powrót do spisu treści

Specjalne ćwiczenia z bólu podczas miesiączki

Istnieje bardzo dobre i proste ćwiczenia, które pomagają znacznie zmniejszyć ból w trakcie miesiączki. Można zrobić im jak najwięcej razy dziennie.

 1. Pozycja wyjściowa: leżąc na plecach. Stopy należy umieścić na ścianie w zgiętej pozycji. Następnie trzeba odpocząć nogi na kilka minut i pozostać w tej pozycji. Powtórz ćwiczenie kilka razy.
 2. Pozycja wyjściowa: leżąc na brzuchu. Musisz dostać się na dłoniach i zgiąć kark i plecy. Powtórzyć w 3 – 4 razy.
 3. Pozycja wyjściowa: stojąc na łokciach i kolanach. Musimy powiesić głową i kilka wolnych minut, zrelaksowany Shake It. I znów powtórz ćwiczenie. Jednocześnie śledzić oddech: to musi być cicho.
 4. Pozycja wyjściowa: leżąc na plecach. Zegnij kolana, opierając nogi na podłodze. Powoli podnieść i podudzie. Run wzrosnąć trzykrotnie, uważając, aby upewnić się, że mięśnie brzucha są rozluźnione.

Powrót do spisu treści

Środki ludowe dla bólu podczas miesiączki

Istnieje wiele skutecznych środków zaradczych ludowej bolesne miesiączkowanie. Obejmują one szereg gorących herbat i naparów, które należy pić małymi łykami. Herbaty te są bardzo łatwe do gotowania w domu, na ogół mają przyjemny smak i znacznie ułatwia bolesne objawy. Sprzedam zioła do zaparzania w każdej aptece. Oto kilka przepisów:

 • 1 godz. L. Majeranek wlać 1 łyżkę. Wrzącej wody, pozostawić na 20 minut, odcedzić;
 • 2 godz. L. Liście malin wlać 1 łyżkę. Wrzącej wody, pozostawić na 15 minut, odcedzić. Pij przez cały dzień;
 • Liście mięty, rumianek i korzeń kozłka zmieszać w proporcji 2: 2: 1, otrzymując 1 łyżka. L. Mieszanina. Wlać 1 łyżkę kolekcji. Wrzącej wody, pozostawić na 30 minut, odcedzić. Weź 3 razy dziennie po 2 łyżki. L.;
 • Rumianek i melisa miesza się w stosunku 1: 1, aby dać 1 łyżka. L., wlać 1 łyżkę kolekcji. Wrzącej wody, pozostawić na 30 minut, odcedzić. Wypić rosół przed jedzeniem przez cały dzień. To w znacznym stopniu przyczynia się do zmniejszenia bólu pleców podczas krytycznych dniach można zacząć pić przez kilka dni przed rozpoczęciem miesiąca;
 • 4 godz. L. Kora kaliny wlać 1 łyżkę. Wody, gotować przez 30 minut, odcedzić. Pić 3 razy dziennie po 1 st. L. Przed jedzeniem.

Powrót do spisu treści

Bolesne miesiączkowanie: co jeszcze można zrobić z bólu

Istnieje kilka technik, które mogą pomóc w sytuacji, gdzie torturuje ból w trakcie miesiączki. Niektórzy ginekolodzy polecić kilka – przedstawicieli medycyny alternatywnej. Ich zaletą jest to, że są one całkowicie bezpieczne, a jednocześnie skuteczne:

 • Prowadzić zdrowy tryb życia, zrezygnować z alkoholu i papierosów, w tryb uśpienia i obserwacji;
 • Ból brzucha masaż: masuj okrężnymi ruchami gładkich;
 • Nie poddawać się stresu; jeśli to się nie powiedzie, można pić środek uspokajający (waleriana, lub tym podobne);
 • Pić co najmniej 10 szklanek płynów dziennie – to, nawiasem mówiąc, jest bardzo pomocne, jeśli są nękane przez ból w klatce piersiowej w trakcie i po menstruacji;
 • Za pomocą elementów dystansowych i tampony;
 • Nie uprawiać seks; chociaż niektórzy ginekolodzy polecić złagodzić skurcze masturbować – dla wielu jest to świetny sposób, aby złagodzić napięcie i ból;
 • Odłożył brzucha pad ciepła grzewczego; Jeśli „skrętów” nóg, a można umieścić na nich;
 • Akupresura: znaleźć punkt między wewnętrznej stronie kolana i kostki, iw ciągu 2 minut, kliknij na nią. Zacznij z lewej stopy, a następnie masować swoje prawa;
 • Postępuj lędźwiowego masaż okrężnymi ruchami, gdyby tortury bólu pleców podczas krytycznych dniach.

Powrót do spisu treści

Farmakoterapia bólu związanego z menstruacją

W rzeczywistości, tablet – jest środkiem ostatecznym, gdyż istnieje wiele sposobów, aby pomóc sobie bez nich. Więc spróbuj jeszcze obejść się bez leków – nasze ciało jest już przedmiotem różnych szkodliwych czynników: środowisko, złe nawyki, stres, itp

Oczywiście zdarzają się sytuacje, w których nie można dokonać opłaty. Następnie lek może być uzasadnione. Ale tylko wtedy, gdy wykonują szereg reguł.

 • Nie należy przyjmować leki silnie działające, które są przeznaczone do innych celów, takich jak ketanov którzy często piją kobiety podczas bolesnego miesiączkowania. Jest to lek, który jest przewidziany dla osób po zabiegu. Pomyśl, na pewno twój ból jest znacznie mniej niż tych, których doświadczają osoby po zabiegu. Nie należy zażywać aspiryny. Zazwyczaj ból podczas miesiączki doskonały strzał łatwiejszych przeciwskurczowe leki z tej grupy. Doskonałym narzędziem jest no-spa, który usuwa nawet najsilniejsze skurcze (i pamiętać, że jest to ból macicy skurcze dają miesiączki), analgin, spazgan etc.
 • Nie pij więcej tabletek niż zalecana. Start z jednej tabletce. Jeśli po pewnym czasie ulga czas nie przyszedł, nie pić innego. Ale pamiętaj: nie przekraczają dopuszczalnej dziennej dawki. Na przykład, można shpy porcji dziennie do 6 tabletek.
 • Popijając łykiem wody tabletkę – całkowicie błędne! Aby tablet działał raczej należy wypić szklankę wody: tak, to będzie rozwiązane i złagodzić swoje cierpienie.

load...