Ból w szyi: objawy chorób i kursów zapobiegawczych

Niemal każdy z nas przynajmniej raz w życiu doświadczył bólu w szyi. Część ciała, który łączy głowę do ciała, wykonuje szereg ważnych funkcji, ale dla wielu ludzi jest to punkt najsłabszych. Mięśni kręgów szyjnych i zapewniają ruchomość głowicy. Siedem kręgów szyjnych otacza rdzeń kręgowy. Te kręgi tworzą kanał kręgowy. Obok dysków międzykręgowych są nerwy szyi. Struktura szyjki – jest mięśniem, tętnice, żyły, węzły chłonne, tarczycę, tchawicę, krtani i przełyku. Choroby te organy mogą przyczynić się do bólu szyi.

load...

Zawartość:

Nazwa naukowa z bólem w szyi – tservialkiya. Liczba pacjentów, którzy udają się do lekarza ze skargami na ból w szyi, rośnie z roku na rok. Ból przeszkadza ludziom w różnym wieku i płci, a nawet dzieci. Duże znaczenie w rozwoju ból szyi jest sposobem na życie. Sprowokować pojawienie się bólu drobnych urazów podczas pracy i sportu. Czasami ból odchodzi na własną rękę, czasami po zastosowaniu leków przeciwbólowych. Ale w każdym razie, jeśli chodzi o ból w szyi, to najlepiej udać się do lekarza.

Dlaczego wzmocnić mięśnie szyi

Przyczyny bólu szyi

Badanie szyjki lekarz zwraca uwagę na ogólną sytuację bólem karku tworzenia kości, bada ruchomość kręgosłupa szyjnego – zgięcia i wyprostu. Ponadto kontrola górnych końców do ich identyfikacji osłabieniem mięśni, która zależy od zniszczenia korzeni nerwowych. Produkowane uprowadzenia ramię, zgięcia i wyprostu łokcia i nadgarstka, zaciskając dłoń w pięść. Należy pamiętać, że ból szyi może wskazywać na różne choroby, więc nie jest najlepiej, aby spróbować pozbyć się bólu w szyi sam i zasięgnąć porady lekarza.

load...

Głównymi przyczynami bólu szyi i bóle pleców choroby zwyrodnieniowej kręgosłupa, uszkodzenia więzadeł kręgosłupa i szyi mięśni. Źródła bólu w tym przypadku często międzykręgowej, stawów i dyski rdzenia wiązadeł, mięśni z tyłu.

Ból w szyi jako znak chorób

Może to być choroby ogólnoustrojowe, które obejmują zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa (choroby Bechterewa), polimialgia reumatyczna, reumatoidalne zapalenie stawów, nowotwory i różnych infekcji. Zauważono, że ból w szyi są częstsze u kobiet.

Jeśli chodzi o ból w dolnej części szyi, może to być oznaką bólu wielomięśniowego. Wielu wierzy, że w tej chorobie ból jest odczuwalny tylko w ramionach, ale tak nie jest.

Z fibromialgii istnieje silny ból szyi, pacjenci opisują ból jako rozlewania. Lekarz ujawnia słabe punkty, które znajdują się w niektórych miejscach. Ta choroba jest trudna do wyleczenia.

W ostrym zapaleniu tarczycy człowieka niepokoi silny ból w szyi. Ostre zapalenie tarczycy – rzadka choroba.

Depresja – to kolejny powód, który może powodować ból w szyi.

Ograniczenie ruchu głowy i ból szyi widoczne na zapalenie opon mózgowych, krwotok, guzy mózgu, ropień zagardłowy.

Jak widać, ból szyi może oznaczać wiele chorób, więc nie zwlekaj wizyty u lekarza. Dokładne rozpoznanie skarg ból szyi jest bardzo ważne. Często wystarczy zwykłe badanie, a pacjenci podawać MRI lub CT. Dzięki tym badaniom, lekarz otrzymuje informacje na temat stanu tkanek miękkich, obecność przepukliny, nerwów uwięzienia. Gdyby nie ujawniają żadnych naruszeń i stwierdza, że ​​skurcz mięśni w szyi związanego z Twojego stylu życia (ćwiczenia, długotrwałe siedzi przy komputerze, spanie w niezręcznej sytuacji), może on polecić witaminy i zestaw ćwiczeń, które pomogą pozbyć się bólu w szyi.

Męczące bóle karku mogą wskazywać na zmiany w odcinku piersiowym lub szyjnym kręgosłupa. Jeśli jesteś zaniepokojony ciągłym, bóle bólu, który również zwiększa podczas ćwiczeń, nie ma nudności, drętwienie palców, szum w uszach, należy natychmiast zgłosić się do lekarza. Ból szyi może wystąpić z powodu napięcia mięśni, hipotermia, długotrwałym zanurzeniu. Jeśli ból związany z tych przyczyn nieprzyjemne objawy ustąpią w ciągu dnia lub dwóch. Ból w szyi nadal przeszkadza i wzmacniany? Odnoszą się do specjalisty!

Jak leczyć ból szyi?

Po pierwsze, wyeliminować przyczyny bólu. Jeżeli ból związany z niezdrowy życia, pacjent często zaleca się zwiększenie liczby obciążeń. Od ruchu pacjenta jest wolny tylko w okresie ostrego bólu. Po eliminacji bólu szyi wymaga ruchów w różnych płaszczyznach. Poprzez ruch, likwiduje skurcze mięśni i ból szyi oddala. Jeśli ból jest bardzo silny, przez 5-10 minut robi masaż lodem. Zmniejsza stan zapalny i skurcz. Czasami ostrej fazie lekarz zaleca stosowanie niesteroidowych leków przeciwzapalnych.

Zapobieganie jest lepsze niż leczenie

Aby uniknąć bólu w szyi, dbać o profilaktykę. Aby z powodu niewłaściwego sposobu życia nie ma ból w szyi, w miejscu pracy muszą być zorganizowane perfekcyjnie. Nie siedzieć przed monitorem komputera w ciągu kilku godzin, bez prostowania pleców i szyi. Idealnie, co 40-45 minut jest konieczne w celu ustalenia 5-10 minutowymi przerwami. Przerwa najlepiej nie kłamią, a zwłaszcza nie udać się do palarni i zrobić trochę ćwiczeń. Palenie jest, nawiasem mówiąc, również może powodować ból szyi.

Proste ćwiczenia na szyi powinny być zawarte w codziennych ćwiczeń porannych. Ale głowa powinna zrezygnować ruchy rotacyjne. Wiele osób błędnie uważa, że ​​takie ruchy pozwoli im zmniejszyć napięcie w szyi, ale często tylko pogorszyć sytuację.

Głowa powinna poruszać się w górę iw dół. Powoli opuść klatkę piersiową do podbródka powoli podnieś głowę, odsyłając go do dawnej pozycji. Powtórz dziesięć razy.

Następne ćwiczenie – przechyla głowę w lewo iw prawo. Powinny być one robią zbyt wolno. Zaleca się wykonać każde ćwiczenie 10 razy lub do momentu, aż poczujesz ból. Nie należy się obawiać kliknięcia i trzaski.

Innym ćwiczeniem – metoda ciśnienia. Palm umieścić na tylnej części głowy i wcisnąć go, kładąc głowę na tej oporności. Trzymać rękę na tym stanowisku, policz do dziesięciu. Podobnie robi ćwiczenia z naciskając rękę do czoła, prawej i lewej stronie głowy.

Głowa opadła na pierś, rozluźnij mięśnie szyi. Spróbuj „rub” obojczyka brodzie. Amplituda ruchów stopniowo wzrastać. Powtórzyć co najmniej 10 razy.

Ostrożnie i powoli zaprokinte głowę do tyłu. Kark natrzeć dna. Ćwiczenie powtórz 20 razy.

Na wdechu, powoli obrócić głowę w lewo, spróbuj spojrzeć jak najdalej w kierunku ruchu. Oddech przytrzymaj przez kilka sekund. Na wydechu, zwróci głowę do swojej pierwotnej pozycji. Przez 10 sekund, zrelaksować się. Powtórzyć po prawej stronie. Wykonaj 3-5 razy.

Rozluźnij ramiona i opuść je. Wziąć powolne powietrza i w tym samym czasie, gdy maksymalna siła się koronę. Spróbować, jak to tylko możliwe, aby rozciągnąć kręgów szyjnych przez wykonanie tego zadania. Można położyć nacisk na ramionach dłoniach. Relax, powrót do pozycji wyjściowej. Ćwiczenia można zrobić siedząc na krześle lub stojących na podłodze. Zrób to 5 razy.

Obiekt jest na lekarskim rehabilitacji

Regularne wykonywanie tych ćwiczeń, można pozbyć się bólu w szyi, który powstał w wyniku złych wyborów stylu życia.

load...