Ból w plecach. Jak pomóc sobie?

Starając się szybko podnieść lub przenieść coś ciężkiego – jest pierwszą przyczyną bólów kręgosłupa. Wynik zwykle staje się ból w plecach. Jeśli próbujesz podnieść coś, co nie może być, można podjąć pewne kroki, które następnie, w celu zapobieżenia ostry ból w plecach.

load...

Jak złagodzić ostry ból w plecach?

Istnieją dwa rodzaje bólu pleców: ostre i przewlekłe. Ostry ból rozpoczyna się nagle. Występuje, gdy zrobili coś złego. Ból może być spowodowany z powodu rozciągania mięśni pleców lub stawów deformacji. Możesz czuć się dużo bólu przez kilka dni, ale w każdym razie, można pomóc sobie, aby zapewnić sobie i pozbyć się bólu pleców.

  • Staraj się nie stać na nogach

Z tyłu będzie dziękuję za to. W przypadku ostrego bólu należy natychmiast udać się do łóżka. Najprawdopodobniej będziesz chciał zrobić tak i tak. Innym ukłucie może spowodować żadnego ruchu, więc trzeba kilka dni zapomnieć o intensywnej aktywności fizycznej.

  • Nie leżeć dawna

Jeśli ból nadal nie zdał, dodatkowe dni nie zaszkodzi po dwóch dniach leżenia w łóżku. Ale musimy próbować wydostać się z łóżka jak najszybciej. Im dłuższe leżenie w łóżku, tym dłużej spin przyjdzie w postaci pracy później.

  • Zastosuj lodu na ból miejscu

Lampa błyskowa bólu jest lepiej opłacać nałożyć lód. Pomoże to zmniejszyć napięcie mięśni i złagodzić obrzęk. Ponadto, dla lepszego wyniku, jest możliwe do masażu lodowej.

load...

Okłady z lodu stosuje się do obszaru dotkniętego i masować przez 10 minut. Powtarzając tę ​​procedurę kilka dni.

  • Złagodzić ból z ciepłem

Po dwóch dniach masaż lodem, przełącz na ciepło. Połóż ręcznik w misce z ciepłą wodą niezbyt i wycisnąć. Połóż się na piersi i rozłożyć ręcznik na ból miejscu. Umieszczono na wierzchu torebki z tworzywa sztucznego, a przedmiotem w celu zwiększenia ciśnienia. Stwarza wilgotne ciepło i zmniejszyć skurcze.

  • Spróbuj i zimno i ciepło

Jeśli zmienisz tryb ciepło i zimno, poczujesz poprawę. Spróbuj 20 minut ciepła, 20 lód. Alternatywny.

  • Odcinek

Nie wstać z łóżka, wyciągnąć swoje kolana do klatki piersiowej. Wciśnij na nich, a następnie podciągnąć. Powtórz to ćwiczenie. Sięga przyspieszenie regeneracji pacjenta.

Jak złagodzić ból przewlekły?

  • Spać na łóżku płaskiej

Łóżko nie powinien uginać się podczas snu. Użyj sklejki między materacem.

  • Wziąć aspirynę

Ból pleców jest zawsze towarzyszy zapaleniu wokół miejsca pacjenta. W związku z tym należy wziąć raz dziennie leki przeciwzapalne.

  • Gimnastyki

Robi to powolny, bezpieczne ćwiczenia na plecy. Tylko ostrożnie. Nie dać silne obciążenia. Stopniowo, dzień po dniu zwiększyć szybkość jak najwięcej. Z biegiem czasu, ból pleców nie przeszkadza tak bardzo.

Bądź zdrowa!

load...