Ból w pęcherzu: Przyczyny i objawy


Zawartość:

Ból w pęcherzu – częstym zjawiskiem u kobiet. Taki ból może świadczyć o różnych schorzeń, które często muszą być traktowane jak najszybciej. Często ból jest przemijające, ale może przejść w stadium przewlekłym. Następnie leczyć choroby może być bardzo trudne.

load...

Nie należy lekceważyć sytuacji, kiedy boli pęcherz, i niech zajmie jej przebieg. Ważne jest, aby wiedzieć, które choroby towarzyszy ból i dyskomfort w pęcherzu, jak również objawów tych chorób. Pomoże to zwrócić należytą uwagę na złe samopoczucie w czasie do specjalisty w celu uzyskania pomocy.

Powrót do spisu treści

Możliwe przyczyny i objawy choroby pęcherza

Zdarza się, że nie ma możliwości, aby udać się do lekarza. Wtedy może być użyteczną wiedzę o tym, co objawy są charakterystyczne dla danej choroby. Stawianie sobie diagnozy, bez przeszkolenia medycznego, – jest to absolutnie niewdzięczne, ale czasami zdarzają się sytuacje, gdy nie ma innej drogi do pracy. Następnie można wykorzystać informacje zawarte w tym artykule. Ale nie zapominajcie, że to nie jest panaceum, ale tylko metoda awaryjne kiedy tak naprawdę nie mają możliwości, aby zobaczyć się ze specjalistą, a dyskomfort straszyć. I tak szybko, jak to możliwe, należy niezwłocznie skonsultować się ze specjalistą!

Jeśli osoba cierpi na ból w pęcherzu, to mówi się o korpus zmiany lub innej choroby narządu, gdy ból „Dostarczanie” pęcherza, które w rzeczywistości okazuje się, że zdrowa.

load...

Na przykład, w przypadku chorób nerek, kości ogonowej narządy rozrodcze mogą zaszkodzić pęcherza. Przyczyną bólu może być określone tylko przez lekarza w złożonej analizy pacjenta. Jednak wielu chorób towarzyszą nieprzyjemne odczucia i ból pęcherza, które odnoszą się wyłącznie do tego organu.

Teraz bliższe spojrzenie na obraz kliniczny choroby podstawowej, co może być powodem, że boli pęcherz.

 • Ostry ból, który nie jest związany z procesem oddawania moczu i występuje podczas wytrząsania w transporcie, aktywność fizyczną, itd. Albo, przeciwnie, ból może pojawić się tylko na końcu oddawania moczu.

Objawy te są charakterystyczne dla kamicy moczowej. Kiedy człowiek jest w stanie spoczynku, kamienie nie wpływają na pęcherz, ale gdy osoby zaczynają się poruszać kamienie też są wprawiane w ruch, przeniesiony we wnęce ściany pęcherza moczowego i boli to boli, a to powoduje wielki ból. Diagnostyka i leczenie odbywa się tylko w szpitalu. A wcześniej osoby, aby skonsultować się z lekarzem, tym lepiej.

 • Ból obolałe, dokuczliwy.

Może to wskazywać na zapalenie narządów płciowych. Dlatego urolodzy zawsze odnoszą kobiety i ginekologów w celu zapobiegania chorób ginekologicznych. Jeśli przyczyna nie jest jeszcze na tym, że zwykle towarzyszą takie objawy, zapalenie przydatków, obwód parametrów. Ta choroba zakaźna. Zakażenie za pomocą układu płciowego przenikać pęcherza, powodując stan zapalny w tym ostatnim.

 • Silny, ostry ból, który nie może być tolerowana

Taki ból często towarzyszy guzów pęcherza moczowego. Jako wzrostu guza wzmocnić ból. Gdy rozpad komórek nowotworowych, życie ludzkie staje się ciągły niepokój, więc bolesne odczucia doświadczyłem.

 • Bólu obserwowano w pęcherzu i podbrzuszu w wyniku urazu. Stała fałszywe parcie na mocz, gdy się kroplę krwi zamiast moczu.

Jeśli dana osoba jest ranna w wyniku czego zaczął się niepokoić takie uczucia mogą mieć pękniętego pęcherza. Jeśli po pewnym czasie ma objawy charakterystyczne dla zapalenia otrzewnej, oznacza to, że przerwa nastąpiła w otrzewnej pęcherza.


Powrót do spisu treści

Zapalenie pęcherza – najczęstszą przyczyną bólu w pęcherzu

Najczęstszą przyczyną bólu w pęcherzu moczowym u kobiet – zapalenie pęcherza moczowego i cystalgia. W tym przypadku objawy są bardzo podobne – dlatego tak ważne jest, aby być zbadane przez lekarza postawić prawidłową diagnozę.

Gdy ból pęcherza obserwowany podczas oddawania moczu, ból osiąga szczyt pod koniec aktu i po nim. Potem ból ustępuje. Ponadto uczenie się oddawanie moczu, ale mocz zawiera ropę. Na początku bólu wzrasta chorobowego napełniania pęcherza, gdy ciśnienie w moczu zapaleniem pęcherza moczowego, ściany. Następnie, po oddaniu moczu, ból ustępuje aż do następnego aktu.

Jeśli choroba jest w zaawansowanym stadium, że ból jest niemal nie zatrzymuje. Teraz istnieje wiele leków, które mogą pomóc leczyć zapalenie pęcherza moczowego. Ale nie możemy w żaden sposób leczenia zatrzymania tak szybko, jak przyszła ulga, ból zniknął. Zapalenie pęcherza moczowego i przebiegły, że nawet jeśli wydaje się, że nic nie obchodzi aż do ostatecznego unieszkodliwiania choroby jest jeszcze daleko. Wielu pacjentów przerywać leczenia bez doprowadzenia go do końca, a tym samym skazując się do przewlekłego zapalenia pęcherza moczowego, które wznowione o każdej porze roku.

Gdy tsistalgii odczucia subiektywnych dolegliwości, takich jak zapalenie pęcherza pacjenta są takie same jak zapalenie pęcherza moczowego, lecz badania wykazują, że błony śluzowej pęcherza zapalnym lub wcale lub ma niewielki procesu zapalnego. Gołym okiem lub objawów, które mogą być wymieniony. Jeśli samoleczenia (oczywiście błędne wprowadzenie diagnozy), to może to prowadzić do niczego oprócz zaostrzenia choroby.
Powrót do spisu treści

Na co zwrócić uwagę i jak leczyć chorobę pęcherza?

Czasami osoba może zacząć przeszkadzać jakiekolwiek nietypowe poczucie, że nie można po prostu zadzwonić niewygodne i bolesne. I to nie jest od razu jasne, to jest w porządku, czy też bliżej przyjrzeć się swoim ciałem. Choroby pęcherza moczowego u kobiet w dowolnym etymologia jest bardzo szybko się rozwija. Dlatego bardzo ważne jest, aby być w stanie w tym czasie, aby podejrzewać, że coś jest nie tak i do specjalisty. Poniżej znajduje się lista objawów, które powinny Cię Alert:

 • Nie masz czasu biegać do toalety, nie ma nietrzymanie moczu;
 • Mimowolne oddawanie moczu podczas snu;
 • Wyciek moczu podczas aktywności fizycznej, sportu, kaszel, kichanie, i tak dalej itp..;
 • Oddawanie moczu staje się coraz częstsze, małymi porcjami do każdego aktu prawnego;
 • Przerywane oddawanie moczu i słaby;
 • Pęcherz nie opróżniać całkowicie;
 • Powoduje ból oddawania moczu, która nie pozwala na kontynuację procesu;
 • Dyskomfort podczas oddawania moczu występuje, pieczenie, ból, swędzenie, etc …;
 • Obecność krwi w moczu.

Jeśli widzieliście jedną lub więcej z wyżej wymienionych objawów, jest okazją, aby zobaczyć się z lekarzem. Ponieważ objawy te same w sobie nie przechodzą z drugiej strony, to jest wzmacniany w miarę upływu czasu, co ostatecznie prowadzi do znacznego obniżenia jakości życia: problemy pęcherza u kobiet może nawet prowadzić do problemów psychologicznych, bezsenność, drażliwość i TD


Powrót do spisu treści

Sposoby leczenia chorób pęcherzyka

Najbardziej rozsądne, jeśli to boli pęcherza – nie zwlekaj z wizytą u lekarza. Zazwyczaj, gdy istnieją problemy w sferze moczowo-płciowego kolei do urologa, które musi odnosić się do ginekologa. Ponadto w niektórych przypadkach wymaga to wizyty w onkologa.

Należy zauważyć, że problemy z pęcherzem – nie w tym przypadku, gdy istnieje samoleczenia, ponieważ, jak już wiesz, może zachorować z różnych powodów, które mogą zidentyfikować tylko specjalista. Ustalić przyczynę bólu i diagnozuje lekarz przepisze leki. Może to mieć miejsce w domu lub w szpitalu, w zależności od diagnozy. W każdym przypadku, oprócz leków, lekarz może przepisać następujące zabiegi:

 • Gimnastyka na szpilki, które przyczynia się do wzmocnienia mięśni dna miednicy, co jest bardzo ważne dla kobiet;
 • Dzień schemat, obejmujący pełne snu, itd …;
 • Przestrzeganie wszystkich zasad higieny osobistej;
 • ścisłą dietę, która składa się z zakazu wędzonego, słone i pikantne żywności;
 • Unikanie stresu, hipotermia, nadmiernego wysiłku, przedłużający się pobyt w pozycji siedzącej.

Należy pamiętać, że zasady te powinny mieć normalnego życia po odzyskaniu, ponieważ tylko w ten sposób można zabezpieczyć się przed nawrotem w przyszłości.

load...