Ból w czasie cyklu miesiączkowego. Pierwsza pomoc

Ból miesiączkowy denerwuje ogromną liczbę dziewcząt i kobiet. Oczywiście, te szczęśliwe kobiety, które nie miały do ​​czynienia z tym problemem, nie potrafią docenić pełny zakres kłopoty. Jednak te kobiety, które nie wiedzą z pierwszej ręki, że taki miesięczny ból, mówią, że te kilka dni w miesiącu, po prostu wbić je w rutynę. Często ból kobiety doświadczenie jest tak intensywny, że konieczne jest, aby spowodować brygadę „pierwszej pomocy”.

load...

Istnieje wiele teorii na temat pochodzenia bólu miesiączkowego. Niektórzy lekarze – ginekolodzy twierdzą, że jest często głównym winowajcą za to, że kobieta ma bóle menstruacyjne, jest czynnikiem dziedzicznym. Twierdzą oni, że niektóre kobiety mają zwiększoną podatność na skurcze macicy, które na pewno wystąpią podczas menstruacji. I ta funkcja jest często przekazywana z matki na córkę.

A jeśli nie było takiego bólu od razu, ale po kilku latach, można mówić o zjawisku wtórnego bólu miesiączkowego. Zazwyczaj pojawiają się w wyniku choroby, takie jak ENDOMETRITIS miednicy, endometrioza, żylaki, mięśniaków macicy, zakażenia narządów płciowych oraz różne. Im bardziej poważne i zaniedbywane choroby, tym silniejszy i bardziej intensywny ból.

Kobiety często mówią, że po urodzeniu ból miesiączkowy jest znacznie słabsza, a czasami całkowicie zniknąć. Lekarze wyjaśnić tę funkcję tak, że podczas porodu szyjka macicy jest rozciągnięta. I właśnie z tego powodu w trakcie miesiączki skurcze macicy ledwie odczuwalne.

Jednakże, we wszystkich przypadkach ból menstruacyjny jest w dużej mierze zależny od poziomu zawartości hormonów we krwi, takich jak prostaglandyny. Hormony te są wytwarzane przez śluzówkę macicy i odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu, nie tylko w układzie rozrodczym, ale także całego ciała kobiety. Jest nadmiar tego hormonu prowadzi do negatywnych skutków, które często towarzyszą bóle menstruacyjne:

load...
  • Bóle głowy. Często te dni kobiety są nawet migrenę.
  • Poważne osłabienie lub zawroty głowy.
  • Naruszenie prawidłowego trawienia: wzdęcia, kolki jelitowej, biegunki i zaparcia.

Oczywiście, wszystkie kobiety, które cierpią na bolesne miesiączki co miesiąc, próbując wszystkie możliwe i niemożliwe sposoby, aby pozbyć się bólu. I często kupić w drogerii drogich leków, aby złagodzić ból, ale nie przynoszą oczekiwanego rezultatu.

W rzeczywistości, leki, które są tylko bardzo bardzo przyczyniają się do eliminacji bólu podczas menstruacji – jest kwas acetylosalicylowy i ibuprofen. Leki te nie tylko właściwości analgetyczne ale również znacznie zmniejszyć poziom prostaglandyn.

Mogą one jednak być stosowane tylko wtedy, gdy kobieta jest pewna, że ​​nie ma reakcji alergicznej na którykolwiek z leków przeciwbólowych. Ponadto, akcja ma dobre leki jak no-spa – doskonale usuwa skurcze mięśni macicy, a tym samym zmniejsza ból.

Istnieją również inne dostępne narzędzia, które są bardzo pomocne, aby wyeliminować ból w trakcie miesiączki. Spróbuj, eksperyment, uważnie słuchać swoich uczuć, a to na pewno odebrać najbardziej odpowiednie narzędzie dla Ciebie. Jednak pomimo faktu, że wszystkie te metody nie prowadziła żadnego zagrożenia, kobieta wciąż stojącego wcześniej skonsultować się z lekarzem – ginekologiem. Tak więc:

Ciepłe Cieplej

Jak wspomniano powyżej, ból jest najczęściej wywołane przez silne skurcze mięśni macicy podczas menstruacji. Lekarze mówią, że ciepło bardzo skutecznie łagodzi skurcze mięśni – czasami silniejsze niż najskuteczniejszy farmakologiczna przeciwskurczowe. Kobieta może użyć poduszki lub specjalnego lub zwykłej plastikowej butelki wypełnione wodą odpowiedniej temperaturze.

Put ciepło na podbrzuszu przez około 15 minut, a następnie przenieść go do obszaru lędźwiowo kręgosłupa. Ciepło może być w lewo, tak długo jak to jest konieczne, ból ustąpiły. Należy jednak pamiętać – jeśli używasz ogrzewanie, nie należy przyjmować aspiryny. I pamiętać, że podczas rozgrzewki może nieznacznie nasilić krwawienie – to jest absolutnie normalne i nie bój się. Jak najszybciej powstrzymać ocieplenie, intensywność krwawienia wróci do normy.

Regularne ćwiczenia

Jak pokazuje praktyka, najrzadziej cierpią z powodu bólu menstruacyjnego te kobiety, które są w dobrej formie fizycznej. Oczywiście, nie jest to konieczne do uprawiania sportu w dni, które są zaznaczone bólu miesiączkowego. Jednak, co drugi dzień należy zwrócić uwagę i poświęcić raz enty aktywności fizycznej.

Aktywność fizyczna poprawia krążenie krwi we wszystkich narządach miednicy, w tym narządów rozrodczych systemowych. Z reguły kobiety zauważyć znaczną poprawę Już po zaledwie miesiąc po rozpoczęciu regularnych ćwiczeń. I to wcale nie musi być męczące ćwiczenia na siłowni – czasem nawet całkiem zwykłe codzienne spacery przed snem.

Gorąca kąpiel

Hot tub ma o tym samym skutkiem jak termofor, ale jest o wiele szybciej, a stanie usunąć wiele bardziej intensywny ból. Złagodzenie bólu jest na podstawie wszystkich tych samych odprężające i skurcze mięśni macicy. Lekarze zalecają także, aby dodać trochę soli morskiej kąpieli – to pomoże kobieta być w dobrej kondycji w tych trudnych dniach dla niej.

Napar z rumianku i glistnika

Przygotować następny wlew. Weź dwie łyżki suchych kwiatostanów rumianku i pół łyżeczki ziół glistnika. Wlać je w termosie lub emaliowanej misce, wlać pół litra wrzącej wody i pozostawić na godzinę. Następnie odcedzić używając tkaniny gaza, dodać do smaku miód lub cukier, miód, jeśli jesteś uczulony.

Ta kobieta powinna pić wywar ciągu dnia w małych porcjach. Zazwyczaj, ulga następuje w ciągu pięciu – sześciu godzin. Bardzo dobry efekt tego infuzji połączeniu z obróbki cieplnej, czy to gorąca kąpiel lub ogrzewanie pad.

Igły rosół

Wszystkie powyższe narzędzia są niezwykle skuteczne, ale większość z nich jest wygodny do zastosowania jedynie w przypadku, gdy kobieta ma zdolność do wykonywania krytycznych dni w domu. Jeśli ból w czasie cyklu miesiączkowego są silne, a praca jest nadal potrzebne, aby pomóc kobietom się igieł sosnowych.

Aby przygotować wywar kobieta powinna przebierał dwie łyżki igliwia. Następnie zagotować litr wody, dodać z powrotem jedną łyżkę suszonych kwiatów rumianku klastrów i igieł sosnowych. Po zaledwie jednej minuty, nie więcej, zakręcić wodę i szczelnie zawinąć pojemnik na ręczniki.

Strome bulion przez około cztery godziny, po czym szczep użyciu tkaniny gazą. Weź to narzędzie musi być od pierwszego dnia cyklu miesiączkowego, trzy łyżki co dwie godziny. Ulga przychodzi bardzo szybko, w ciągu godziny – półtorej. Co jest dobre w tym obiekcie – jest to, że po drugim – trzecim miesiącu otrzymania igieł bulionu bóle menstruacyjne często znika na zawsze.

Kora dębu

Dobrym narzędziem do zapobiegania bolesne miesiączki – wywar z kory dębu. Kup w aptece kory dębu, posiekać i posypać w pięciu łyżek w jednym litrze przegotowanej wody. Zagotować bulion około 15 minut, a następnie co najmniej nalegać dni. Ten wywar kobieta powinna douche przed snem każdej nocy, z wyjątkiem dni miesiączki.

Antykoncepcyjne

W przypadku, gdy kobieta często odczuwa ból podczas miesiączki, ma sens, aby porozmawiać z lekarzem na temat antykoncepcji hormonalnej. Jak wspomniano powyżej, zaburzenia hormonalne, często wywołuje bólu miesiączkowego. Dlatego dla menstruacyjny Ginekologów bólowych radzi kobietom, aby chronić się za pomocą doustnych środków antykoncepcyjnych. Zawierają one pewne hormony, która zmniejsza intensywność bólu.

Oczywiście, każda apteka posiada dość szeroki zakres hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Nie należy jednak kupić jeden, który nie lubił ze względu na wygląd opakowania. Aby odebrać leki, najlepiej nadaje się do ciebie, lekarz zaleci badania krwi na poziom hormonów.

Ściśle mówiąc, wizytę u lekarza – ginekolog jest wymagane w każdym przypadku. Niestety, czasami przyczyną bolesnych miesiączek są o wiele bardziej poważna choroba, która może stanowić zagrożenie dla zdrowia kobiety. Wszystkie kobiety wiedzą, że zazwyczaj nie jest planowana podczas miesięcznej podróży do ginekologa. Mądry, aby przejść do niego lub 5 dni przed wystąpieniem miesiączki lub w piątym dniu po jej zakończeniu. W tym okresie, badanie lekarskie Boden najbardziej produktywny.

Należy jednak pamiętać, że jeśli masz bardzo nietypowy bolesne miesiączki, a nawet jeśli nie towarzyszy mu bardziej obfite krwawienie niż zwykle, zasada ta nie działa – tak szybko, jak to możliwe, szukać pomocy u lekarza – ginekologa. W tej samej sprawie, gdyby wydarzyło się w ciągu dnia, nie jest konieczne, aby wytrzymać do poniedziałku – trzeba wezwać straż „pierwszej pomocy”.

load...