Ból podczas seksu: objawów poważnych chorób ginekologicznych

Czasami ból podczas stosunku płciowego lub po doświadczeniu 50% kobiet. Z jakiegoś powodu, wielu waha się go i partnera, a także lekarz i czasem sobie przyznać, przedłużając w ten sposób ich agonii. Ale przyczyną dyskomfortu trzeba instalować i usuwać. Po tym wszystkim, każdy ból – to sygnał, że opowiada o różnych problemów w organizmie. I dowiedzieć się, jakiego rodzaju problemy, dopiero po konsultacji z lekarzem. Więc nie zwlekaj z wizytą w klinice położniczej.

load...

Zawartość:

Przyczyny bólu podczas seksu

Ostry ból w boku

Jeśli wystąpi nagły ostry ból po jednej stronie, gdy Twój partner przechodzi głębokie, może to wskazywać na choroby takie jak torbiele jajników. Występuje u 80% kobiet w okresie menopauzy, które poprzedza. Podczas miesiączki może czujesz tępy ból w tej samej stronie.

load...

Większość torbieli jajnika są nieszkodliwe, znikają samoczynnie po 2-3 cyklu. Jednak w celu potwierdzenia lub odrzucenia diagnozy, skonsultować się z lekarzem. Zostanie przydzielony USG, a jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, zostaną poproszeni przyjść ponownie w cyklu 2-3. Jeśli nic się nie zmieniło, a następnie zalecić leczenie. A w celu zmniejszenia dyskomfortu kobiety powinni brać leki przeciwbólowe (np ibuprofenu) na godzinę przed zamknięciem. Korzystne jest, aby pozycję „kobiety w górę” – tak, że będzie łatwo kontrolować głębokość penetracji.

Świąd i ból narządów

Jeśli twoje genitalia swędzenie, pieczenie, a jeśli po stosunku, może to wskazywać na zakażenie grzybicze. W 25% przypadków jest to grzyb jest wyzwalacz, który powoduje ból podczas seksu. Wiele kobiet wierzy, że głównym objawem grzybicy – serowy rozładowania. W rzeczywistości, nie zawsze towarzyszą zakażenia grzybicze, czasami tylko sygnał, ból podczas stosunku. Drażnić delikatną wyściółki pochwy może być pachnące mydła i olejki do kąpieli, zapachowe spraye dla obszarów intymnych.

W celu potwierdzenia obecności lub braku infekcji grzybiczej, skonsultować się z lekarzem. Weźmiesz wymaz z pochwy, a jeśli infekcja jest rzeczywiście obecny, będzie rejestrował leki. Kobiety o skórze wrażliwej zaleca się stosowanie środków żele pod prysznic hipoalergiczny seks, bezzapachowa klocki. Bielizna proszek do mycia na ubrania dla dzieci. Czasami, aby złagodzić swędzenie, lekarze zalecają stosowanie maści zawierających hydrokortyzon (Jakiej maści zakupu, należy poinformować lekarza).

Ból krocza

Jeśli podczas całego doświadczenia bólu płciowy w krocze, powodem tego może być blizny, która powstała na skutek cięcia lub łzawienie podczas porodu. Prawie wszystkie kobiety, które doświadczyły takiej ingerencji w bólu przez co najmniej trzy miesiące. A jeśli masz wrażliwą skórę, stawy mogą przeszkadzać znacznie dłużej.

Codzienny masaż bolesny obszar. A pojedyncze zabiegi dziennie. Zastosowanie masażu smar na bazie wody. Masaż krocza przyczynić się do zmniejszenia wrażliwości zakończeń nerwowych i sprawia, że ​​skóra jest bardziej giętka. To ułatwia wnikanie i zmniejszają ból. Jeśli obszar ten jest zbyt wrażliwy, należy zwrócić się do lekarza o przepisanie maść przeciwbólową. W przypadkach, gdy ból nie ustępuje, a po sześciu miesiącach, można zrobić małą operację i usunąć blizny.

Ból z powodu suchości pochwy

Jeśli penis partnera nie ślizga się wewnątrz was, a to musi przeforsować, najprawdopodobniej, to cię rani. Wskutek pochwy takich jak oparzenia. Suchość pochwy – problem 25% kobiet, które spotykają go stale lub okresowo. Powody są różne sucha. Może to być niskie libido, która nie pozwala również podekscytowani przydzielić wystarczającej ilości naturalnego smarowanie, laktacja, menopauza, stosowanie leków przeciwdepresyjnych.

Rozwiąż problem jest dość prosta – kupić smar do seksu, na bazie wody.

Ostry ból narządów płciowych podczas seksu

Jeśli wystąpi silny ból podczas seksu, nie można używać tamponów, to trudno siedzieć przez dłuższy czas, może być zaniepokojony zapalenia sromu i pochwy. Jest to choroba, która może wpływać na wszystkie sromu lub w obszarze pochwy. Eksperci nie znam dokładnych przyczyn, ale pod uwagę możliwe inicjatorów antybiotyków, zakażenia grzybicze pochwy wysypka.

Diagnoza jest trudna do miejsca, a leczenie zwykle długie. Zapalenie sromu i pochwy może być mylone z grzybicy, zwłaszcza jeśli pokaże analiz. Ale objawy powracają po leczeniu leków przeciwgrzybicznych. Wielu lekarzy, niestety, nie wierzy, choroby sromu i pochwy, a kaprys kobiet. Znajdź specjalistę, który będzie traktować problem poważnie. Większość pacjentów wykazują kompleksowe leczenie składa się z leczenia przeciwdepresyjnego, fizjoterapia, leki przeciwbólowe.

Ból podczas seksu ciągu

Może pojawić się uczucie jak penisa partnera pojawia się przed czymś. Jeśli w tym przypadku masz bolesne miesiączki, częste oddawanie moczu i ból w plecach, może to być objawy mięśniaków macicy. Włókniaki macicy – łagodnej tkanki, która rośnie na ściankach macicy. Może to być wielkości ziarnka grochu, a może i grejpfruta. Kobiety z tej patologii trzy razy bardziej narażone na ból podczas seksu, niż zdrowe. Mięśniaki macicy dotyka około 40% kobiet w wieku 30-40 lat. Naukowcy wciąż nie zdecydowali się na przyczynach tej choroby, istnieje wersja, że ​​w rozwoju mięśniaków winę estrogeny – żeńskie hormony płciowe.

Aby rozwiązać ten problem z mięśniakami, trzeba udać się do lekarza i poddać ultradźwięków. Określić wielkość i położenie guza, lekarz będzie wybrać najlepsze leczenie. Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się tej operacji jest mięśniaki macicy. Ale nie szczędząc technik opracowanych w celu pokrywają guza dostęp krwi. Pozostawiony bez jedzenia, mięśniaki umrzeć i już nie czuję bólu w środku masz seks.

Ostry ból wokół miednicy dał

Czujesz ból podobny do menstruacji podczas głębokiej penetracji i po seksie? Może to być jeden z objawów endometriozy – kiełkowanie tkanki wykładziny macicy do innych narządów. Dlatego pilnie udać się do lekarza. Choroba u około 15% kobiet w wieku rozrodczym.

Wiadomo, że endometrioza może powodować bezpłodność. Dlatego też, jeśli są przez długi czas nie można wyobrazić sobie dziecko, jest konieczne, aby podjąć decyzję o zabiegu, do określenia stopnia choroby oraz wyboru optymalnej terapii.

Ból z potrzebą oddania moczu

Jeśli ból jest rozbieżny między jej udami, czuł potrzebę oddania moczu, a proces oddawania moczu po stosunku towarzyszy silny ból, może masz infekcję dróg moczowych.

Idź do lekarza, które zostały napisane kierunek do analizy moczu. Konieczne jest, aby sprawdzić na obecność zakażenia. Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, antybiotyki do przewlekłego zakażenia cewki moczowej będzie napisać do Ciebie i Twojego partnera.

Niezależnie od etiologii bólu podczas seksu, prosimy odwiedzić ginekologa i przekazać niezbędnych badań. Nigdy samoleczenia i nie cierpieć ból, jeśli nie chcesz zrobić poważne szkody dla zdrowia. Po całym bólu – sygnał przeznaczony do zwrócić uwagę na problem w organizmie.

Filmy o ratowaniu

Zdrowia kobiet.

load...