Ból podczas intymności seksualnej

Niestety, nie każdy przedstawiciel płci pięknej podczas intymności seksualnej może czuć przyjemność. Ból podczas stosunków seksualnych jedna na pięć kobiet stały się bardzo poważnym problemem. W czym tkwi głównym powodem dyskomfortu? I co z tym zrobić?

load...

Nieprzyjemne i bolesne doznania w żeńskich narządów płciowych podczas stosunków seksualnych są nazywane „dyspareunia”.

Dyspareunia: co to jest?

Wiele kobiet unikanie intymności seksualnej tylko dlatego, że zatrzymują się strach przed bólem, który pozbawia je możliwości uzyskania prawdziwej przyjemności z bliskości z mężczyzną. Brak orgazmu i bólu podczas seksu, co prowadzi do drażliwości i ograniczonej pożądania seksualnego.

Prawie wszystkie kobiety mają bolesne i nieprzyjemne odczucia podczas intymność seksualna jest objawem patologii sfery seksualnej, w tym różnych chorób narządów miednicy.

Ból u wejścia do pochwy może być spowodowany :

 • Zmniejszyć smarowanie
 • ścieńczenie błony śluzowej
 • Procesy zapalne, takie jak pęcherz i cewkę moczową
 • Procesy zapalne pochwy i sromu

Głęboki ból miednicy diagnozuje się u kobiet, które mają :

load...
 • Choroby szyjki macicy
 • Zrosty w narządach miednicy
 • Torbiele jajnika i nowotwory
 • Zewnętrznych narządów płciowych endometrioza
 • Apopleksja (szczelina) jajnika
 • Mięśniaki macicy
 • Żylaki miednicy
 • Przewlekłe resekcja

Kto może rozwinąć psychogenne dyspareunia?

Często czynniki, które powodują bolesne i nieprzyjemne doznania podczas stosunku płciowego są psychogenne. Najczęstszym patologiczne podstawą do powstania bólu lub konsekwencje są negatywne doświadczenia z aktywnością seksualną lub problemy w relacji partnerów seksualnych. Płeć nie pozwala kobietom ujawniają się w sferze intymnej, aby otrzymać fizjologiczną absolutorium i satysfakcję, nie tylko może powodować negatywne emocje, zmniejszone libido i apatię, a nawet prowadzić do poważnych depresji.

Wszelkie naruszenia te są przyczyny zmian emocjonalnych sfery wrażliwości na ból i powstawanie mięśni, „bloków”. Tak więc, z powodu spastycznego stanu mięśni dna miednicy, i ból w bliskości. Wszystko to z kolei prowadzi do przerwania dopływu krwi do narządów miednicy mniejszej, w wyniku genital opracowanie zastoju żylnego i procesy zwyrodnieniowe. Wszystko to prowadzi do zmian anatomicznych narządów płciowych: torbieli jajników, coleitis, resekcja i sromu. Ze względu na brak równowagi hormonalnej i zaburzenia krążenia organów na tle żylnej zatory mogą rozwoju chorób hormonozależnych, takich jak endometriozy i włókniakomięśniaków macicy, co z kolei przyczynia się do bólu.

Ból i frustracji seksualnej

Występowanie dyspareunii odgrywa rolę, i frustracji seksualnej.

Kobiet, jak i mężczyzn, podniecenie towarzyszy przepływ krwi do narządów płciowych. Przedstawiciele silniejszej płci przejawia erekcję. Kobiety z silnego pobudzenia seksualnego spuchniętą warg sromowych, łechtaczki wzrasta. Z wewnętrznych narządów płciowych występują analogiczne zmiany: macicy, jajników i jajowodów jest zwiększony przepływ krwi.
Orgazmu u obu płci jest przeznaczony do rozpraszania krwi do narządów pritekshuyu.

Mężczyźni osiągnąć ten stan znacznie łatwiejsze, a tu na targach seks z osiągania orgazmu jest często problem.
W przypadku braku orgazmu u żylnego układu małego zbiornika, wykonywane są następujące operacje: krew stagnacji i zmienia strukturę żyły miednicy. W związku z tym, że rozszerzają się, traci swoją elastyczność, miednica tworzą zatoru żylnego, co prowadzi do przewlekłego bólu.
Tak, mamy ścisły błędne koło patologiczną. Choć wszystkie trzy kadry są ściśle powiązane pojedynczy łańcuch nie zawsze jest możliwe ustalenie związku przyczynowo-skutkowy: Co było pierwsze?

Ból podczas stosunków seksualnych: co robić?

Te kobiety, które regularnie podczas seksu ból doświadczenie w dolnej części brzucha, powinna zostać zbadana przez ginekologa. Tylko terminowe diagnozy i terminowe rozpoczęcie leczenia chorób ginekologicznych będą mogli pozbyć się bólu i dyskomfortu, przywrócić przyjemność intymności seksualnej.

Staraj się zwracać większą uwagę na ich życie seksualne.

Zmień swoje nastawienie do seksualności naturalnego. Po tym wszystkim, przyjemność seksualna, dany nam przez naturę, jest jednym z najpiękniejszych doświadczeń, które są tylko w stanie przetestować ludzi. Każda kobieta ma prawo do korzystania z tych boskich uczuć.

Intymność seksualna jest potrzebna dla każdej kobiety do realizacji instynktu prokreacji i utrzymywania ich Kobieta (ginekologiczne) zdrowia, a zdrowie i ton całego ciała jako całości.

Jest to bardzo ważne, co bliskości czas wymagany do osiągnięcia uwalniania seksualnej. Pamiętaj, regularny seks bez orgazmu może spowodować ogromne szkody dla zdrowia.

Brak regularnych partnera seksualnego – nie jest to powód, aby zmniejszyć ich aktywność seksualną. Jeśli obecnie obok ciebie nie ma kochanka, utrzymania i nie tracą swojej seksualności: samokształcenie swoje ciało i otwiera nowe możliwości swojego ciała.

Kochaj siebie! Eksperyment, szukać i znaleźć nowe sposoby rozkoszy. Żyć i cieszyć się pełnią życia teraz! Następnie, zdrowie kobiet jest zawsze w porządku i można zapomnieć o bólu jesteś prowadzącego.

load...