Ból pięty? Boli do ataku?

Gdy istnieją różne problemy ze stopami, to spada gwałtownie ogólną witalność, zwłaszcza jeśli obszar ból przebijający i bólem nóg. Dlaczego jest to problem występujący w nogach, to dlaczego boli pięty?

load...

Przyczyny krótkotrwałego bólu pięty są zróżnicowane. Jaki rodzaj butów nosisz? Jeżeli jesteś miłośnikiem szpilki, idąc, stopa jest poddany znacznym obciążeniom. Zwłaszcza podczas długotrwałego użytkowania Obuwie na wysokich obcasach, przeciążenie stóp może spowodować poważne bóle fotografowania w pięty.

W razie przypadkowego urazu nogi podczas chodzenia, może spowodować piekący ból w piętach. Ten ból jest spowodowany przez uszkodzenie więzadła stawu skokowego. Kobiety skarżą się natomiast na znaczeniu „gwoździa w pięty”, która przenika każdą minutą coraz bardziej.

Może to jakaś choroba?

Jeśli wykluczyć możliwość przypadkowego urazu, jesteś w ciągłym bólu przez długi czas, pięta – być może to jest przyczyną czy skutkiem różnych chorób:

 1. Zapalenie stawów, zapalenie kaletki.

  Proces zapalny, który wpływa na tkankę, która biegnie wzdłuż stopy i łączy kość pięty do palców. W tym przypadku, ból stopniowo narasta. Najgorsze jest to, że staje się rano, kiedy do masażu nóg, ból ustępuje, ale może zostać wznowione po stojąc na palcach lub chodzić po schodach.

  load...
 2. Rozlane zapalenie powięzi podeszwy.

  Powięzi podeszwy jest uszczelniony w tworzeniu tkanki łącznej, która na całej podeszwy stopy. Dzięki stałym i długotrwałym użytkowaniu niewygodne ciasne buty mogą rozpocząć proces zapalny w okolicy. Rozwoju takiej choroby towarzyszą osadzania soli w objętych stanem zapalnym części, co może prowadzić do powstawania ostróg pięty.

 3. Heel ostrogi.

  Przewlekłe zapalenie powięzi podeszwy. Takie gromadzenie się tworzy się na pięcie powoduje głęboką cierpienia. Szczególnie silny ból pięty w godzinach porannych, kiedy człowiek staje się z łóżka. W godzinach popołudniowych, podczas spaceru, ból ustępuje trochę. Ale warto trochę siedzieć jak ból wznowione z nawiązką.

 4. Zapalenie ścięgna Achillesa.

  Gdy masz obolałe nogi w czasie ruchu, możliwe jest, że w procesie opracowywania ścięgno Achillesa zapalny. W tym wypadku środek ból skupia się na pięcie lub w części podeszwy.

 5. Reaktywne zapalenie stawów.

  Niektóre zakażenia (Chlamydia, chorobą przenoszoną drogą płciową), może również towarzyszyć ból w podeszwach stóp. Utajonego zakażenia może wywołać reaktywne zapalenie ścięgna piętowego. W przypadku takiej choroby, ból pięty stale, szczególnie silny ból w nocy.

 6. Inne choroby.

  Zapalenie przechyłu może być spowodowane chorobami, takimi jak dna (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa). To przewlekłe zapalenie stawów jest naruszenie metabolizmu w organizmie.

W przypadkach, gdy nie posiadają jednej z tych chorób, tylko lekarz może pomóc pozbyć się bólu w pięcie. Należy udać się do recepcji do traumatolog lub reumatologa i uzyskać fachowe doradztwo specjalistów.

Zalecenia w przypadku problemów z obcasach

Jeżeli jesteś fanem biegania i nordic walking – trzeba zmienić te sporty na bardziej wyrozumiały dla stóp. Musisz pomyślnie, można pływać, jeździć na rowerze, nie mniej świadczeń zdrowotnych.

Ustabilizować swoją wagę i doprowadzić go z powrotem do normalności. Obecność dodatkowych kg nie tylko szkodliwe dla organizmu w całości – jest również tworzy dodatkowy, niepotrzebne obciążenie mięśni nogi.

Zakupić specjalne wkładki ortopedyczne i używać ich stale. Zwłaszcza jeśli masz objawy płaskich stopach. Takie wkładki lecznicze odpocząć i wzmocnić mięśnie piętach.

Twoje buty powinny być wygodne dla stóp, z obcasem nie więcej niż 5 cm. W stałych podeszwie obuwia i butów nie jest lepsza w noszeniu. Mały obcas odreagować niepotrzebnych obciążeń na piętach.

Sprawiają, że regułę zrobić stałej terapii fizycznej w profilaktyce i zapobieganiu problemów z nogami.

Szybkie sposoby, aby złagodzić wiele bólu w pięty:

 • Dołączyć kawałek lodu na miejscu bolącym i przytrzymaj zimno przez 20 minut.
 • Weź lek przeciwbólowy pigułki.
 • Samu pięty i obszar powyżej, możliwe jest szlifowanie Fastum-żel.

Ćwiczenia wzmocnienie pięty

Wykorzystaj specjalną poprawę i wzmocnienie ćwiczenia na mięśnie nóg w szczególności pięty. Obciążenie zwiększa się stopniowo. Jeśli jesteś zbyt gorliwie zajmują się tą sprawą – można uszkodzić obcasy.

 1. Rzuć małą kulkę (można wziąć w tenisa) stóp stopy. To korzystanie przemian nogach dwa razy dziennie przez kilka minut.
 2. Wyrobić i rozciągnąć nogi i łydki samą stopę. Masuj każdy palec z miłością i troską. Najskuteczniejszym zrobić przed pójściem do łóżka, kilka razy w tygodniu.
 3. Stań twarzą do ściany i umieścić swoje przedramiona na ścianie. Lean czołem w dłoniach. Przesuń prawą nogę do przodu, tak aby palce dotykały podłogi. Ten zakręt nogi w kolanie. Jednocześnie wyrównać drugą nogę i nacisnąć przechylać się na podłodze. Niewiele usiąść bez poruszania nogami. Można poczuć się jak napięte mięśnie łydek i stóp? Poczekaj więc przez pół minuty, a następnie wykonaj to samo ćwiczenie na drugą nogę. Działanie to pomaga wzmocnić i uelastycznić mięśnie nóg i obszar pięty.

Zioła w walce z ostrogi piętowej

Od pięty ból cierpiał i nasi przodkowie. W medycynie ludowej, homeopatia ma recepty na każdą okazję dolegliwości. Najlepszym naturalnym lekiem w medycynie jest alkoholan pięciornik błotny. Potentilla – unikalny roślin. Ma on szereg użytecznych właściwości. W leczeniu ostróg pięty, możemy skorzystać z jego silnym działaniem przeciwzapalnym. Również Potentilla bagno przyczynia się do zawarcia soli w organizmie i pobudza układ odpornościowy.

Bądź wlew pięciornik może być sobą, a można go kupić w aptekach. Jedna łyżka likieru pięciornik rozpuścić w 1/3 szklanki wody i wziąć wewnętrznie przed posiłkami trzy razy dziennie. Przebieg leczenia wynosi 20 dni. Po przerwie w 10 dni, kurs może być powtórzony.

Jest to również bardzo przydatne, aby kompres na korku pięciornik nalewki w nocy. Należy pamiętać, że na początku leczenia homeopatii, ból pięty może wzrosnąć. Ziołowy zabieg musi towarzyszyć nadzorem wykwalifikowanego lekarza i wraz z jego zaleceniami.

Twoje stopy będą rozkoszować się tylko w przypadku dobrej opieki i odpowiedniej uwagi z Państwa strony. Jeśli masz ból pięty boli wchodzenia na nie, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Niewłaściwe samo może być niebezpieczne i spowodować więcej szkód dla organizmu.

load...