Ból jest twoim przyjacielem,

Zawartość

Bardzo często ludzie skarżą się: „fitness – to jak w urazach sportowych i brak rezultatów, jak w przypadku tradycyjnego ładowania, więc lepiej idź do fizjoterapii lub kupić inny dziwne urządzenie do tłuszczu rastryasaniya”. W rzeczywistości, natura dała nam fajne narzędzie do zrobienia sprawności, nawet najtrudniejsze i najbardziej profesjonalny, bezpieczny, jak spacer po parku w letni poranek. To prawda, że ​​większość z nas boją „inny”, mówimy o bólu. Dzisiejszy post – które mówią nam te lub inne dolegliwości w czasie, przed lub po treningu i jak dostosować swój status gdyby pojawiły.

load...

[Powrót do spisu treści]

Życie to ból lub czegoś obawiać w codziennej

Życie

głowa, dwoje uszu

Jeśli często więcej niż 2-3 razy w tygodniu mają ból głowy, na swój sposób polega na siłownię. Co do zasady, systematyczne bóle w stosunkowo zdrowe osoby – w wyniku stresu i przepracowania określonych grup mięśniowych. Szczerze mówiąc, większość ludzi spędzają czas w pozie „haka wirowania, barków do uszu.” To zakłóca krążenie krwi i powoduje ból głowy. Upewnij się, że nie masz nadciśnienie, a następnie przejdź do pilates czy joga, na przemian te sesje z dyskretny cardio jak bieżni lub tańce.

load...

łokci, kolan i innych stawów

Ból może być wynikiem urazu w przeszłości, a następnie podać kilka zaleceń bezużytecznej wymiany korespondencji – do lekarza i fizykoterapii. Cóż, jeśli ona odwiedza cię odkąd miał nadwagę – to tylko waga, a aby je zresetować, będzie musiał ponownie przejść dla sportu. Najlepsi przyjaciele – water sport fitness, trener eliptyczne, a takie lekcje jak równowagi ciała i Pilates.

[Powrót do spisu treści]

Klasyfikacja bólu szkolenia

mięśnie

Jeśli ktoś ci powiedział, że podczas wysiłku mięśnie nie powinien odczuwać dyskomfort, że ktoś był oczywiście daleko od sportu. Nawet obciążenia umiarkowanej intensywności może powodować pieczenie w mięśniach, który jest większość „zwykłych użytkowników” zidentyfikować ból.

  • Jest ważne, aby być w stanie odróżnić go od pieczenie i ból, stres traumatyczny. Oto niektóre z najbardziej prawdomównych kryteriów:
  • Pali się ciągle, i wydaje się „rozgrzać”, potu, ale nie ostry ból race nie czuję – to prawda, wykonują swoje podejście i powtórzeń, czy nadal to robić cardio. Jest to normalna „odpowiedź” mięśni pracy;
  • Czujesz ciężar, palenie, to rośnie, a mięśnie stają się, jak to było trudniejsze, „młotkiem”. Jest to normalny fizjologiczny sygnał, że podejście musi być zakończony. Jeśli robisz cardio, „to” powinno nastąpić tylko podczas sprintów – i, ponownie, wskazuje na potrzebę, aby szybko zakończyć. Gdy organizm reaguje w ten sposób do zwykłego chodzenia do elipsoidy, należy zmniejszyć obciążenie – ciało nie jest jeszcze gotowy na taki stres, a może doznają kontuzji, nadal trzymają się;
  • Ostre, ostry i nagły błysk bólu w jednym lub inny mięsień – sygnałem do zakończenia treningu. Dołączyć źródło bólu na coś zimnego i przejdź do poszukiwania lekarza, jeśli jesteś w klubie lub w izbie przyjęć, jeśli w domu. Nie ignoruj ​​go – czasami ludzie są łzawienie całych grup włókien lub przebity nerwy, robi ćwiczenia z niewłaściwej techniki

stawów

W tym przypadku, wszystko jest proste – czuję ból, należy przerwać wykonywanie i poprosił trenera, aby dostosować swoją technikę. Możliwe przyczyny bólu:

  • Kostce – You „Ukręcić” Skarpety na nogi wewnątrz podczas treningu siłowego na nogi – przysiady, rzuca i pchnięć. Twoje buty nie ustalają stopę, a to zmienia się podczas jazdy, spacery lub trening siłowy. Podczas przeciągania udowe stacjonarny cykl i udaje się przesunąć z ciężarem ciała na krawędzi stopy. Ty też często niewłaściwe i robi sięgania w podłużnych podziałów.
  • Kolanach – squat, zginanie kolana pod ostrym kątem, albo, mający nie rozwinięte stawy i mięśnie, próbując usiąść na pośladki dotykają podłogi. Ty łuki nogi do tyłu podczas jazdy lub cardio, starając się je prosto. Jesteś nadużywa „kolana killer” – prostowanie biodra w symulatorze, lub umieścić pięta znajduje się zbyt blisko pośladków włamać maszynę. Co do zasady, moje kolana boli i „miłośnicy podnosić cięższe. Jeśli technika jest idealna, ale nadal boli, faktem jest, że mięśnie i połowy ciała po prostu nie mają czasu, aby zrekompensować wagi, a to” spada „na stawach podczas przysiadu. Użyj trójboju kolano i nie nadużywać niezależnego ciężkiego treningu
  • W biodrze. – jesteś zbyt szeroko put nogi squat-sumo, a nawet regularne przysiad, albo nadużywa Plie, skręcanie stóp zbytnio przechylić ciało z powrotem podczas pracy lub pracujących w eliptyczny. Symulator i pozwolić nogi „run na przodzie ciała”
  • Barku i łokcia. – Podczas wykonywania ćwiczeń na plecach i klatce piersiowej zbyt szeroki, anatomicznie nienaturalny chwyt „rzucać” ciężar, rozluźnij mięśnie natychmiast po górnym punkcie ćwiczenia robić pompki na podłodze, prostując łokcie zbyt dużo, albo używać zbyt dużych ciężarów, „pomagając” całe ciało.

Spine

To nie jest żart – natychmiast udać się do centrum medycznego, gdzie można zrobić prześwietlenie. Ból kręgosłupa najczęściej ci, którzy zaniedbują obecność nieprawidłowej postawy i wykonywanie wysokie skoki, stawia poprzeczkę na ramionach skoliozy, albo nigdy nie oddaje naciśnij podczas ćwiczeń siłowych. W każdym razie, to jest zbyt poważne, by dawać zalecenia w trybie zaocznym.

[Powrót do spisu treści]

Ból po treningu

W tym przypadku, trenerzy „starej szkoły” powiedziałby, że bez bólu w mięśniach ma ustawić na wadze lub poprawić kształt. I są, ogólnie rzecz biorąc, mają rację – kwas mlekowy nagromadzony w mięśniach po pracy, powodując ból od jasnej do średniej i to jest w porządku. Pomaga z tego krótkiego odcinka po zajęciu, małe ćwiczenia (głównie cardio) następnego dnia, w saunie lub kąpieli, a nawet herbata z arniki i cytryny. Ale jeśli po zajęciach uczestniczyć ostry i nagły ból, nadszedł czas na wizytę u specjalisty – tak można ogłosić sobie zawodnikiem.

I tak, w końcu, jedną radę – nie próbuj tłumić normalne opóźnioną bolesność mięśni początek po analginum szkolenia i podobnych leków – nie będzie działać. Wystarczy uzbroić się w cierpliwość i przyzwyczaić się do tych doznań podczas wykonywania poważnie, albo po prostu zostawić cię, jeśli chodzi o amatorskim Fitness Zdrowie.

load...