Ból i uczucie ciężkości w podbrzuszu w czasie ciąży

Zawartość:

Ciąża – kluczowy okres w życiu matki i dziecka.

load...

Zdrowie kobiety, jej stan psychiczny podwaliny zdrowia i psychiki dziecka.

Dlatego ważne jest, aby zwracać uwagę na wszelkie uczucia, ból lub uczucie ciężkości. Dyskomfort, ból, lub gdy ciągnięcie podbrzusza w czasie ciąży występuje u wielu kobiet dość często. Czasem ból może być objawem patologii ciąży. Ból brzucha w ciąży mogą wskazywać macicy wzmożonego napięcia i zagrożenia poronieniem. Jak niebezpieczne dla zdrowia nienarodzonego dziecka są bóle podbrzusza w czasie ciąży? A co zrobić, gdy występują bóle brzucha, ból mięśni lub skurcze?
Powrót do spisu treści

Fizjologiczne zmiany w okresie ciąży

Ból jest przepięcie znak. Na początku ciąży w organizmie stymuluje zmiany hormonalne w wyniku czego zaczyna się bardziej gruboziarniste macicy i gruczołów sutkowych. Zwiększenie objętości krwi obrotowego zmienia swój skład chemiczny, impuls przyspiesza. Sieć naczyń krwionośnych w dolnej części brzucha oraz w klatce piersiowej. Więzadła i mięśnie brzucha przygotowują się do obciążenia, miękną w pierwszych tygodniach ciąży i poza nią, jak wzrost brzucha, stretch i zagęścić. Narządów miednicy przesunąć i ścisnął. Z tego powodu, przyszła mama musi wziąć jedzenie w małych porcjach. Trudne perystaltyki jelit, pojawiają się zaparcia i kolki.

Najbardziej aktywny restrukturyzacji występuje w pierwszych 16 tygodniach ciąży. Mogą wystąpić dolegliwości: senność, pocenie się, nudności lub zgaga, ból brzucha, skurcze i zaparcia. Prawie każda kobieta w ciąży ciągnie podbrzusza. Okresowo są krótki zwis ból brzucha w czasie ciąży. Zmiany fizjologiczne w organizmie podczas ciąży są związane ze wzrostem dziecka, one są normalne i naturalne.

load...


Powrót do spisu treści

Dlaczego boli brzuch w czasie ciąży?

Przyczyny bólu podczas ciąży dzieli się na położniczych i nie-położnicze. Położnicze ból w podbrzuszu są choroby powodujące poronienie lub przedwczesne odklejenie łożyska. Non-położniczy ból wszyscy inni są: skurcze w dole brzucha, ból, zaparcia i wzdęcia, ból od skręcenia, bóle mięśni, uczucie bólu brzucha, łagodny w krocza i podbrzusza z różnic miednicy. Wiedza na temat przyczyn pojawienia się dyskomfortu, pozwalają zrozumieć, ból brzucha podczas ciąży ze względu na zmiany w fizjologii lub przeciążenia.

Lista przyczyn, które mogą spowodować pojawienie się bólu w dolnej części w czasie ciąży, co następuje:

 1. Zwichnięcie mięśni. W ciągu pierwszych kilku tygodni, aby pociągnąć za brzuch podczas ciąży może napięcie okrągłego więzadła, położone po obu stronach macicy. Ból w pierwszych kilku tygodniach ciąży występuje u kobiet z fizjologicznie macicy lokalizacji przemieszczenia. Macica przesuwa się do zajmowania pozycji w środku miednicy. Zauważono, że ból w podbrzuszu w czasie ciąży są bardziej powszechne u kobiet, które wcześniej doświadczyły bolesnych okresów.
 2. Zwiększenie mobilności stawów kości miednicy, powodując ból w dolnej części brzucha w późniejszych etapach, może pojawić się „Walk Kaczka”.
 3. Okresowe skurcze macicy, postrzegane jako ściskanie, rozciąganie lub ciężaru w dolnej części brzucha. Uczucie, gdy kilka pierwszych tygodni ciąży brzuch ciągnie, sugeruje, że pojawia się napięcie mięśni, zwany stan zdrowia zwiększonym napięciem macicy. Obserwowane w ostatnim trymestrze ciąży i wzrostem stóp z podejściem urodzeń w ciągu ostatniego miesiąca.
 4. Przeciążenie fizyczne: nadwaga podnoszenia, uruchomiony. W ostatnim trymestrze ciąży nieprawidłowym wykonywaniu wywoływać uczucie gdy ciągnięcie podbrzusza, wzmacniają sygnał macicy i wywołać przedwczesny poród.
 5. Zaburzenia neuropsychiatryczne i doświadczeń. Część odpowiedzi na pytanie „Dlaczego żołądek boli?” Czy sytuacja nieodpowiedniego autodestrukcyjne ludzkiej odpowiedzi na irytujące sytuacji. W czasie ciąży, silne negatywne emocje powodują napięcie mięśni, dźwięk i wygląd ból w dolnej części brzucha. Najlepszym sposobem radzenia sobie z sytuacją – siebie i psychologicznej autokorekty. W razie potrzeby skorzystać z pomocy wykwalifikowanego psychologa.
 6. Zaburzenia odżywiania. Kompresja jelita (zwłaszcza w późniejszych stadiach) i osłabienie czynności trawiennych tworzyć wzdęcia, kolki, zaparć, powodując ból jelit w dolnej części brzucha.
 7. Zaburzenia ginekologiczne (np torbieli jajnika) może powodować bóle brzucha podczas ciąży. W takich przypadkach, konsultacja lekarska.
 8. Choroby układu nie ginekologicznych kobiet (zapalenie wyrostka robaczkowego, zapalenie trzustki, niedrożność jelita) są przyczyną bólu w dolnej części brzucha i wymagają natychmiastowej analizy i konsultacji chirurgicznej.

Najczęściej podczas ciąży ciągnie, ciągnie, boli na początku (pierwsze i drugie miesięcy) i późnego (ósmego i dziewiątego, prenatalne). Zwiększenie brzuch podczas ciąży staje się zauważalnie trudno tuż po siódmym miesiącu. W połowie ciąży (od trzeciego do siódmego miesiąca) czują kobiety są stabilizowane, są wygodne i niedrogie. Jeśli nie jesteś pewien przyczyny bólu, nie można ustalić, dlaczego podsłuchu dyskomfort, należy skonsultować się z lekarzem.


Powrót do spisu treści

Co zrobić, aby zmniejszyć ból w jamie brzusznej

 • Dieta powinna dostarczać układ trawienny. Są wymagane dla perystaltyki jelit warzyw i owoców, orzechów. Produkty mleczne zapewni konieczne mikroflorę i enzymy do trawienia, zapobiega występowaniu kolki. Odpowiednie spożycie płynów (nie nadmierne i nie opieraj) utrzymuje równowagę wodną. Musimy wiedzieć, że brak wody pitnej i ograniczających inicjuje procesy w organizmie przechowywania ciekłego obrzęk i późniejszych. Konieczne, aby ograniczyć tłuszcze, substancje rakotwórcze, kawa, ciasta i słodycze. Im prostsze i bardziej naturalne dieta jest przyszła mama, tym lepiej dla własnego dobrego samopoczucia i zdrowia rosnącego dziecka.
 • Dostępne ćwiczenia fizyczne, gimnastyka i specjalne ćwiczenia, aby rozciągnąć mięśnie i więzadła krocza. Dlaczego tak ważne jest, aby wykonywać ćwiczenia i przygotować ciało do porodu ćwiczeń specjalnych? Ponieważ ciąża jest chorobą, to jest to normalny stan fizjologiczny organizmu kobiety. Dlatego, średnia aktywność fizyczna nie jest to pożądane, jest to konieczne. Ćwiczenia, które pomagają przygotować ciało do porodu, obejmują różnorodne rozciąganie, zginanie, stwarzają Butterfly ryb:
 1. Stojak na kolanach, wcisnąć kolanami rozstawionymi na szerokość barków i pośladki usiąść między nimi. Ta poza rozciąga więzadła krocza. Jeśli pozwolisz stan organizmu, można delikatnie położyć się na plecach – to postawa nazywa się „ryba”.
 2. „Butterfly”. Siedząc na podłodze (na macie), zginać kolana i pociągnąć pięty nogi. Pięta przylegają do siebie i kolana na podłodze, aby spróbować niższe. Pose jak „siedzi ze skrzyżowanymi nogami.”
 3. Relaksacja i skurcz mięśni pomocą krocza gdy mięśnie są obolałe. Dowiedz się, jak zarządzać To ćwiczenie pomoże krocza. Wykonywana jest jak, jeśli chcesz skorzystać z toalety ( „w mały”) i trzymać się od niego, cierpienia. W ten napięte mięśnie krocza. Utrzymanie napięcia 10 sekund i zwolnij krocze. Szczególnie ważne jest, aby robić to ćwiczenie w przygotowaniu do porodu.
 • Spacery i wędrówki są dostępne obciążenie pobudza krążenie, poprawia dopływ tlenu do wszystkich narządów ciała matki i łożysko. Jednocześnie przyspiesza proces usuwania toksyn. Stwierdzono, że najbardziej bolesne skręcenia wystąpić w osiadłych kobiet, prowadząc nieaktywny tryb życia. Aby nie dopuścić do stanu, w którym mięśnie ból nóg, ruch pieszy powinien być codziennie.
 • Uniknąć negatywnych doświadczeń. Spróbuj zmniejszyć lub usunąć kompleksy psychiczne. Dlaczego jest to tak ważne, aby śledzić swoje uczucia i emocje? Ciało ludzkie jest integralną strukturę składającą się z kilku fizycznych i informacji. Wszelkie myśli i emocje są odzwierciedlane w doznań cielesnych. Strach, złość, niechęć, irytacja, gniew i zazdrość powodują skurcz, skurcz mięśni wszelkich organów, ramion, nóg, twarzy, i, oczywiście, w czasie ciąży, mięśnie miednicy i brzucha. Kompresja i mięśnie szczepu w podbrzuszu kompresuje naczynia krwionośne układu krążenia, dostarczanie żywności dla niemowląt i tlen. W wyniku emocji dziecka matki otrzymuje cios fizjologiczne w postaci długotrwałego głodu tlenowego.

Powrót do spisu treści

Środki łagodzenia bólu w podbrzuszu w czasie ciąży

Jeśli rozumiesz, że ból brzucha bez wzmocnienia i nieperiodyczne, ze względu na zmiany fizjologiczne w organizmie, można zastosować niektóre z narzędzi, aby je uspokoić:

 • Ciepła kąpiel – pomaga się odprężyć, rozładować napięcie z mięśni.
 • Reszta, relaks, leżącej pozycji.
 • Bandaż – zmniejsza rozciąganie mięśni brzucha i zmniejsza ból.

Powrót do spisu treści

Gdy ból w dolnej części brzucha w ciąży są niebezpieczne?

Musisz wiedzieć, że wielkie znaczenie ma intensywność bólu na dole i okresowości ich uczuć. Ciężkie uczucie kiedy pociągnięcie dolnej części brzucha, gorzej i rosną do zwykłego bólu w dolnej części brzucha, należy uprzedzić. Może być ból w okolicy lędźwiowej, obejmujących ból i dokuczliwy uczucie w okolicach miednicy. Szczególnie niepokojące jest częstotliwość pojawienie się bólu w dolnej części. Objawy te często wskazują na możliwy lub już rozpoczętą poronienia lub przedwczesnego porodu. Ból i skurcze w dole brzucha może towarzyszyć krwawego śluzu. Potrzebują pilnej opieki medycznej, aby zapisać dziecko.

Powrót do spisu treści

Zamiast epilogu

Dyskomfort, ból, skurcze mięśni, uczucie ciężkości nie jest wyjątkowy patologia ciąży.  Nie ma znaczenia, czy chorym żołądku w czasie ciąży, czy jest on sporządzony, te odczucia są przenoszone i szybko zapomniał o narodzinach dziecka i pojawienie się nowych radosnych zmartwień.

load...