Blooming Kalanchoe – klasa technik rolniczych i tajemnice

Zawartość:

Kalanchoe, wiele wiąże się z nudnym tatty kwiat na parapecie, która jest uprawiana wyłącznie w celach leczniczych. Oczywiście, kalanchoe ma właściwości lecznicze. Nie każdy jednak wie, że istnieją odmiany bardzo dekoracyjne, bogate i często kwitnące kalanchoe. Blooming Kalanchoe – jest zaskakująco kolorowe i miłe okres oczu. Fani, którzy kupują lub otrzymać prezent bukiet, często nie wiedzą, co z nim zrobić po kwitnieniu i niektóre potrzeby pielęgnacji roślin. Po tym wszystkim, aby ponownie kwitnące kalanchoe nie jest tak proste!

load...

Jednakże istnieją tajemnice rolnictwo praktyk, jak również zasady opieki nad roślinami, które pozwalają Kalanchoe kwiat znowu i znowu, o każdej porze roku zachwycając właścicielom nowych pęczki. Kiedy i na jakich warunkach kwitnie kalanchoe, jak dbać i jak je zdobyć ponownie kwitną, a my postaramy się dowiedzieć.

Gatunki i odmiany kwitnące kalanchoe

Nie wszystkie rodzaje różnych dekoracyjne Kalanchoe. Jednak kwitnące odmiany mają bardzo atrakcyjną cechę dla ogrodników – kwitną w zimnych porach roku. Zauważ, że rodzaje Kalanchoe – jest wynikiem naturalnej „selekcji”. Oznacza to, że wszystkie rodzaje Kalanchoe można znaleźć w naturze. Ale wiele dekoracyjnych odmian roślin były hodowane ludzi. Tak, że różne rodzaje Kalanchoe krytym ogrodnictwie prezentuje liczne odmiany. A jeśli zdecydujesz się mieć kopię kwitnienia soczyste ten lek, należy zwrócić uwagę na następujące stopnie.

Kalanchoe blossfeldiana

Rodzaj, który rośnie w cienistych lasach Madagaskaru. Roślina o średniej wysokości z silnie rozgałęziające koronę, podłużne zielone liście z czerwonym obramowaniem. Na sprzedaż można znaleźć takie odmiany Kalanchoe blossfeldiana różniący Kolor kwiatów:

load...
  • Goldstrike, Alexandra, Ingrid, Karen Foundation – odmiany o żółtych kwiatach;
  • Amor, Kavi, Fuego, Kerr, Mary Cassandra – odmiany z czerwonymi kwiatami;
  • Bardot, Arina, Nadia 2000 Carmen Naomi – odmiany z kwiatów pomarańczy;
  • Mia, Elsa, Pluton, Simone 2000 Cora White – odmiany o białych kwiatach;
  • Avalon, Delia, Gwen, Dion, Cora, Katerina, Melanie – odmiany z różowymi kwiatami.

Kalanchoe Calandiva

Odmiana kalanchoe blossfeldiana, w którym bardziej kompaktowe rozmiary, duże kwiaty z podwójnymi płatkami. Zobacz maksymalnie dostosowane do wzrostu w domu. Wspólne odmian Kalanchoe Calandiva:

  • Calandiva Cher, Calandiva La Douce, Calandiva Dion – odmiany o różowych kwiatach;
  • Calandiva Hayworth, Rosalina Don Juan, Calandiva Taylor, Calandiva Kerr – Szkoła czerwone kwiaty;
  • Calandiva Bardot, Rosalina Don Domingo, Rosalina Don Frederico, Calandiva Fonda – pomarańczowe i żółte kwiaty;
  • Calandiva Monroe, Rosalina Don Leon – białe odmiany.

Kalanchoe Beharskoe

Duża roślina, osiągając wysokość dwóch metrów. Różne dekoracyjne, nawet w przypadku braku kwiatów – dużych liściach w kształcie klina z ząbkami a woskowej powłoki szarawego koloru cienkiego mączniaka brązowe włosy. Kwitnie obficie i nieprzerwanie zebrane w wiechy o żółtawych kwiatów z fioletowymi wzdłużnymi paskami. łodygi kwiatowe osiągają wysokość do trzydziestu centymetrów.

Kalanchoe Kalanchoe alochashechnoe i Tessa

Gatunki różnią wiszące kwiaty. W Tessa Kalanchoe kwiaty brzoskwini lub różowym kolorze są w formie dzwonu i powiesić na smukłe łodygi. Kalanchoe alochashechnoe daje kwiaty wiszące pomarańczowy lub czerwony kolor i podłużny kształt. Oba rodzaje nadają się do trzymania światła palaczy, a Kalanchoe Tessa i uprawianych hydroponicznej (bez pochvosmesi).

Jak dbać o kwitnące kalanchoe

Okres kwitnienia – czas maksymalnej aktywności zakładu. W związku z tym, w tej chwili potrzebuje maksymalnej opieki i uwagi. Jak dbać o Kalanchoe podczas kwitnienia?

Kalanchoe odnosi się do lekkich kochający rośliny doniczkowe i dobrze tolerowane nawet przez palącym słońcem. Okres kwitnienia rozpoczyna się w tym zakładzie w czasie jesieni i zimy, więc trzeba starać się zapewnić kwitnienia kalanchoe dobrze oświetlone lokalizację. Najlepszym miejscem na kalanchoe kwitnienia stają południowej parapet. Z braku światła rośliny liście więdną, łodygi są opracowywane, a kwiaty opadają. Jednak zbyt wysoka temperatura Kalanchoe porusza się z trudem. Dlatego podczas najgorętszej porze dnia należy go odsunąć od okna ogrzewanych słońcem.

Przez wilgotność w pomieszczeniu jest niewymagających Kalanchoe – jest soczyste. W związku z tym, często opryskiwania roślin nie jest potrzebne. Po prostu wystarczająco dużo czasu do czasu przetrzeć liście wilgotną szmatką, usuwając kurz. A jeśli spryskać roślinę w okresie kwitnienia, staraj się nie nawilżać sam kwiat, ale tylko powietrze wokół niego.

Jest to najlepiej rosną i kwitną w zielonych zwierząt w umiarkowanej temperaturze. Najbardziej odpowiednia temperatura to – od osiemnastu do dwudziestu ośmiu stopni Celsjusza. Jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco, roślina zacznie spadać kwiatów i liści będzie żółkną, usychają i opadają. Z tego powodu, kwiaty muszą być chronione przed suchych i gorących strumieni powietrza i nie stawiać garnek Kalanchoe pobliżu grzejników i grzejniki.

Ale co najważniejsze – prawo do wody kalanchoe. Należy to zrobić w suszenia ziemnych śpiączkę, w każdym przypadku, aby nie dopuścić się wody lub suszenie ziemi w doniczce. Kalanchoe podlewane wystarczy miękkiej wody studziennej supernatantu, a następnie suszyć dokładnie podlewania dna garnka i patelni.

Podczas kwitnienia kalanchoe podawana nie częściej niż raz w miesiącu, za pomocą złożonych nawozów lub leki przeznaczone do kwitnących roślin doniczkowych. Po kwitnieniu roślina rozpoczyna okres odpoczynku. To jest właściwa opieka dla niego w tym czasie pomoże Kalanchoe kwiat ponownie.

Okres odpoczynku i przygotowań do kwitnienia

Jak zrobić Kalanchoe kwiat w nowym sezonie? Jak już powiedziałem, są tam małe sekrety, które pomagają osiągnąć ponowne kwitnienie. Ale oprócz tych tajemnic trzeba wiedzieć, jaka powinna być troska kwiatu w okresie spoczynku.

Po kwitnieniu należy natychmiast odciąć roślin na pniu. Oznacza to, że w celu usunięcia z niej wszystkich pędy i łodygi kwiatowe, pozostawiając ziemię nie więcej niż trzy centymetry pędów. Garnek z kwiatem w zacienionym miejscu czystym i pozostawić prawie bez podlewania przez półtora miesiąca. Ważne jest, aby w tym czasie nie było kwiat w chłodnym pomieszczeniu, w którym temperatura nie wzrośnie powyżej piętnastu stopni. W tym przypadku zakład w żadnym wypadku nie można ukryć w lodówce!

Po prawie półtora miesiąca pełnego wypoczynku Kalanchoe zaczyna się obudzić i przygotować się do kwitnienia. W tym czasie konieczne jest, aby poruszać się w dobrze oświetlonym ciepłym pomieszczeniu i odnowić tradycyjnej opieki. Od późnej wiosny do połowy lato Kalanchoe trzeba nawozić, karmienie kilka razy w miesiącu. Do nawożenia, można użyć złożonych nawozów dla roślin kwitnących lub nawozy przeznaczone dla sukulentów i kaktusów.

Gdy kwiat znowu zacząć rosnąć, wszystkie nowe pędy szczypać się i regenerować w miejsce cięcia łodyg z liśćmi też szczypać się na wysokości trzeciej pary liści. W ten sposób tworzą gęstą korony tuleję i daje pędy odcinek. Ostatni Kalanchoe szczypta około listopada, a potem przychodzi czas, kiedy właściwa pielęgnacja roślin uczynią to kwiat.

Fakt, że Kalanchoe odnosi się do roślin, które kwitną tylko na krótki naświetlania. Jeśli podasz Kalanchoe światłość dniem trwania nie dłuższym niż osiem godzin, będzie można uzyskać roślinę do kwitną w odpowiednim czasie. Więc dbanie o kwiaty w tym okresie pozostaje taka sama – podlewanie, utrzymując komfortową temperaturę, pocierać liści kurz, okresowego nawilżania wokół rośliny. Ale tu jest światło dni powinna zostać zmniejszona.

Aby to zrobić, w świetle jego potrzeby utrzymania nie więcej niż osiem godzin dziennie. Następnie kwiatów powinna zostać usunięta w ciemności nieprzezroczystej pokrywie lub wieku (na przykład tektury), które należy zamknąć i samego zakładu, a doniczkę. Rankiem kapelusza jest usuwany i zapewniają dostęp światła do kwiatka przez osiem godzin.

Po miesiącu takich manipulacji na Kalanchoe pąków kwiatowych pojawiają. Po tym, że jest już możliwe, aby nie pokrywać kaptur – Myślę, że aby uzyskać roślinę do kwitnienia to zrobiłeś!

Tak więc, właściwa pielęgnacja i dobrze przedłużonym okresem spoczynku – to gwarancja, że ​​kwitnie kalanchoe wznowione z początkiem nowego sezonu. Cóż, jak dbać o niego, wiesz. Pozostaje to? Pozostaje tylko umieścić swoją wiedzę w praktyce, zapewniając właściwy kwiat opieki. Bądź dobrej myśli! I wszystko można dostać!

load...