Biegunka u niemowląt – powodem do niepokoju?

Młoda matka ciągle ma powodu do niepokoju, i biegunka u noworodka jest jednym z powodów do niepokoju. Dlatego konieczne jest do zapoznania się z tym problemem w sposób bardziej szczegółowy.

load...

Pierwsze dni życia

W pierwszych dniach dziecka, zwykle krzesło ma zielonkawo-czarny kolor, to oryginalny stołek i to całkiem normalne. W ciągu tygodnia krzesło jest znormalizowana i staje się koloru żółto-pomarańczowego i zapachu to zupełnie dopuszczalnego, fermentowane mleko. Zły znak jest zielony stolec lub biegunki u niemowląt. Powodem może być dysbioza. W tym przypadku, staje się nieprzyjemny zapach i ostry. Chociaż w pierwszych miesiącach małych zielonych cząstek i śluzu w stolcu – to jest w porządku, ponieważ przewód pokarmowy jest dopiero zaczyna dostosowywać się do różnych produktów spożywczych, które mama je. Dzieci krzesło karmienie sztuczne w zależności od uzyskanej mieszaniny. Zazwyczaj jest rzadsze i bardziej zwarta niż u niemowląt.

Pierwsze stałe pokarmy i jeść stałych pokarmów

Pierwsze stałe pokarmy i pokarmy stałe prowadzi do zmiany w stolcu. Dlatego kolor fotela nie mówi tylko o zdrowie dziecka, ale także o jaki rodzaj żywności bierze. Pokarmy roślinne dają zielonkawe, buraki – czerwonawy odcień i marchew w wielu kolorach w pomarańczowym fotelu. Ciemny stolec u niemowląt może być, jeśli dziecko używa dużej ilości mięsa lub w leczeniu niedokrwistości odbioru suplementów żelaza.

Powodem do niepokoju

Czerwonawo-brązowe plamy powinny być powodem do niepokoju, to może być krew, to lepiej w tym przypadku, należy skonsultować się z lekarzem.

Innym powodem, dlaczego trzeba iść do lekarza – jest to długi lekki, jasnożółte lub białawe stolce. Poprawne w tym przypadku przekazać do analizy kału i ustalić przyczynę. Może to być sygnał nieprawidłowego jelitach dziecka lub wątroby. Skaza również u niemowląt może powodować problemy z krzesłem.

load...

Zielonkawy kolor fotela mogą być spowodowane przez biorących antybiotyki, więc z nimi zaleca się brać probiotyki. Jeżeli zapach był ostry, to znaczy nadmiar białka. A nadmiar węglowodanów, które są słabo trawione, uczyni krzesło z żółto-zielonym. A jeśli biegunka zawiera śluz od dziecka, oznacza procesy zapalne jelit. Dlatego zawsze uważny matka pójdą krzesło dziecka, a dostrzegając problem w czasie, będzie w stanie rozwiązać go w jak najkrótszym czasie.

Kolejny problem – to grudnichka częstotliwość stolca. W tej kwestii nie istnieją ścisłe zasady, to wszystko jest bardzo indywidualne. W pierwszych miesiącach noworodka może mieć krzesło po każdym karmieniu, a przez pięć miesięcy częstotliwość jest ograniczona do trzech razy dziennie. Uzupełniające karmienie prowadzi do tego, że krzesło może być raz dziennie. Nie jest konieczne, aby podnieść panikę, jeśli dziecko jeden dzień pokakal, zaparcie może być czas, kiedy minęło więcej niż 2 dni.

Czasami biegunka u dzieci może stać się młode matki nadmiernego powód do niepokoju . Nie martw się, jeśli nie dziecko raz pokakal. Oprócz sterowania wygląd fotela, należy zwrócić uwagę na ogólny stan dziecka. Gdyby zachowywał się jak zwykle wesoły i miły, nie jest powodem do niepokoju. Najważniejszą rzeczą jest nie zawartość pieluchy, a zdrowie i wigor dziecka!

load...