Bieganie w celu korekcji i promocji zdrowia: zalecenia dla początkujących

Zawartość

Och, jak my kochamy zaczynają biec … Prawie każdy Wiosna „odchudzanie” fora i blogi są wypełnione entuzjastyczne recenzje początkujących Królowej torach. Parki zatłoczone – można nawet znaleźć swojego nauczyciela muzyki, który nie widział od 20 lat … Romans jednak wysycha początku czerwca. Ktoś miłość przechodzi w regularnych stosunków, a większość niestety, powrót do starej ukochanej kanapy – dokładnie 3 miesiące ogłosić te same fora cry:

load...

„Jak zresetować skutków pikników letnich?”. Nie będę oryginalna – przestrzegać prostych zasad, aby naprawdę się zakochać na zawsze działa i nigdy nie wychodzi.

[Powrót do spisu treści]

Regularnie – oznacza to, że zawsze

Pomimo niejednoznacznego napisy, to mnie na periodyzacji treningu. Na przykład, byłem bezużyteczny powiedzieć sobie: „Od jutra, od poniedziałku biegam codziennie przez godzinę!”. Oczywiście, mogę uderzyć w maratonie, ale to byłoby tak trudno zdobyć masę mięśniową, a kiedy będę musiał odpocząć? Jeśli nękane przez pytania o to samo, wystarczy zastąpić bieganie 2 regularnych cardio. Dla tych, którzy nie trenować, będzie wystarczająco 1-2 godzin w tygodniu pracuje, chce zniszczyć półgodzinnych odcinków, chcemy – do uruchomienia 2 razy w tygodniu na godzin

. [Powrót do spisu treści]

Musimy

Planu

Brzmi nudno, ale jeśli ćwiczenia nie ma miejsca w swoim dzienniku, że jest mało prawdopodobne, aby znaleźć i umieścić w swojej codziennej rutyny. Istnieją, oczywiście, twórczy charakter nie „planistów i pamiętniki”, ale ich szkolenie czeka wiecznego „Jutro zespołem”. Określić, ile razy w tygodniu Biegasz? Zapis w dzienniku, a nie, jak … nie wiem, jak ważne projekty robią.

load...

[Powrót do spisu treści]

Adidasy, kształt, deszczu

Tak, mam do pracy w każdych warunkach pogodowych, więc trampki i formy powinny być 2 „zestaw”. A jednak jest pożądane, aby kupić płaszcz mżyć nie stać się przeszkodą pobiegać. Ten deszcz jest naprawdę lepiej poczekać, ale małe nieporozumienia „pogoda” lepiej przezwyciężyć. Jednak nagroda będzie bardzo czysty ozonowanej powietrze w pochmurne dni po deszczu.

[Powrót do spisu treści]

Warm-up – to nie jest chodzenie

Większość początkujących biegaczy, że po prostu dotopat peshochkom na scenie i tym samym zakończył rozgrzewkę. „Staromodny” stawowa pobierana bezpośrednio na stadionie lub w parku pomoże uniknąć urazów jest o wiele bardziej skuteczne. Dotarliśmy do parku? Wykonaj 10-20 obrotów głowy, stawów barkowych, biodra, kolana. Opisuje krąg na prawo i lewo, działa powoli i uważnie obserwować doznania – ból nie powinno być. Pod koniec rozgrzewki, zrobić 20 przysiadów i 20 prostych rzuca na każdej nodze. Spowoduje to nasycenie mięśni w tlen i zrobić swoje pierwsze kroki łatwiejsze.

[Powrót do spisu treści]

Bieganie, figura i uroda

Niestety, pogląd, że runner – smukła dziewczyna z figurą Tracy Anderson jest złudzeniem. Jogging – to cardio, maksimum swoich możliwości – spalanie tkanki tłuszczowej i wzmocnienie mięśni serca. Korekta sylwetki, czyli pompowania sprężyste pośladki, zakup królewską postawę i smukłą talię – wszystkie te zadania dla treningu siłowego. Więc uzupełnić swój bieg 2-3 tygodnie 2-3 klas w systemie Callanetics, Pilates i jogi, jeśli jesteś w domu. Można i umieścić DVD z treningu siłowego, ani wykonywać żadnej złożonej z ciężarami.

[Powrót do spisu treści]

Młode testerzy tylko wyobrazić

Bieganie, nawiasem mówiąc, to nie pasuje do niektórych systemach fitness. Jeśli zarówno rozpoczynania i prowadzenia poważnego systemu treningu CrossFit, to jest bardzo łatwe do przetrenować. Poczujesz zmęczenie, jeśli, oprócz bloków funkcjonalnych CrossFit nadal nawijania kilometrów na torze. Podobne eksperymenty są dobre tylko wtedy, gdy za sobą przynajmniej rok kształcenia w stylu „Łączę trening cardio i siłę.”

Nie mniej opłakany efekt można uzyskać, jeśli starają się uruchomić po programy energetyczne przestrzegane mnie D. Michaels, szczególnie robi jej treningu z pełnym poświęceniem. Dlatego początkujący najlepiej uruchomić dodatkowo, aby wybrać „cicho” style power – Classic 3-4 zestawy 15 powtórzeń z ciężarami lub bez treningu kołowym „Tabat”, „przedziałów” i innych przyspieszeń.

[Powrót do spisu treści]

Jak uruchomić, jeśli nie można uruchomić

Wielu guru fitnessu napisać, że bieg interwałowy – absolutne zło dla początkujących, ponieważ może przeciążać serce i naczynia krwionośne. Myślę, że nie. Aby uniknąć ryzyka, po prostu nie działają zbyt szybko i nie za wolno Go, i nie zapomnij o oddychaniu. Nie można uruchomić przez 30 minut? Alternatywny 1 minuta biegu z 3 minut szybki marsz. Postaraj się stopniowo „wygładzić” interval – Nie boleśnie zwolnić, jeśli reszta lepiej, spróbuj zmusić oddechów, zrób im trzy razy wolniej niż w zwyczajnym życiu. Uraz kolana, kostki i kręgosłupa – jednoznacznych przeciwwskazań do uruchomienia. W tym przypadku kupić orbitrek, lub udać się do siłowni – efekt będzie i bez stresu na stawy.

[Powrót do spisu treści]

Dużym problemem tłuszczu

Nie me jest na tej samej części ciała, ale żeński … kompleksy. Czy uważasz, że jest po prostu wyjść pobiegać, wszystkie na raz zwrócił wzrok na ciebie, i uczyni zabawy o swoje różowe legginsy? Naprawdę myślę, że tak, zwłaszcza w pierwszym roku ich tras. I raz miałem okazję siedzieć w dosłownym sensie, w kałuży punkcie piątym, zwichnięcie kostki i samo kuśtykać do domu o 5 km w gęsto zaludnionych obszarach. I nikt nie zwracał na to uwagi. Wniosek? Ludzie często patrzą na nogi niż w następnym biegu lub siedzi w puli organizmu. Więc odpocząć. A jeśli patrzą – patrzą wstecz, zwykle pomaga odstraszyć nikogo.

[Powrót do spisu treści]

Girlfriend do biegania

Publikacje zachodnie są często zaleca się uruchomić z przyjacielem, psem lub dziecka. Nie mam nic przeciwko dialogu, ale jeden warunek – trzeba go uruchomić. Jeśli podczas joggingu mają prawo do przedyskutowania serialchik lub nową kolekcję H & M, nie sprawuje, i po prostu chodzić. Spędzać czas później i do bezpośredniego działania, zapisz sobie motywacyjny muzyki lub dostroić się do fal radiowych energicznym tańcem.

[Powrót do spisu treści]

Nie bój się spadać w każdym sensie

Wiesz jak rzucać biegać? Pomijanie jeden trening z powodu złej pogody, drugi – obudzić się ze względu na fakt, że dziecko zostało pocięte ząb przez całą noc, a trzecia, jak i nie ma potrzeby, aby przejść gdzieś. Pamiętajmy, że jogging – nie jest to seminarium na temat matematyki wyższej. Pomijanie parę klas nie robi absolutnie zbędne w tej celebracji życia, tak aby powrócić do treningu jest możliwe z dowolnego miejsca, a także start nie jest dozwolona w poniedziałek. Powodzenia, wytrwałości, a wczesne przybycie buzz drugie miejsce!

load...