Białe włosy glina, uszkodzony farby

Zawartość:

Po farbowanie włosów stracił swój dawny blask, a teraz szukasz odpowiedniego narzędzia, które pomogą Ci umieścić je w kolejności? Każdego dnia kobiety wydają ogromne sumy na szampony, maseczki, balsamy i innych produktów kosmetycznych. Jednak wielu tanim i nie mniej skuteczne środki, takie jak glinki, można znaleźć w lokalnej aptece.

load...

Kaolin – prawdziwy dar natury, ponieważ zawiera dość duże ilości soli i pierwiastków śladowych, w których ludzki organizm potrzebuje tak. Wapnia, potasu, cynku, magnezu, miedzi i krzemionka – wszystkie te substancje pomagają ożywić wyczerpanego barwnika włosów.

Kaolin: korzyści i szkody

Maseczka z glinki jest idealny dla płci pięknej, mający problemy z włosów tłustych lub łupieżu. To nie tylko dezynfekuje, czyści, ale również wysusza skórę. Jeśli używasz szamponu i maski z tym składnikiem jest stała, twoje włosy będą wyglądać żywe nawet po setnym malarstwa.

Jedynym minusem jest to, że glina wyciąga całą wilgoć, więc właściciele włosów suchych i zniszczonych wiele trzeba używać dodatkowych środków do opieki. Należy zwrócić szczególną uwagę na fakt, że nie zaleca się stosować maskę kaolinu więcej niż trzy lub cztery razy w miesiącu.

load...

Jak korzystać z białej gliny?

Pomimo faktu, że biała glinka jest całkowicie bezpieczny dla zdrowia, ale nie pomija zasady dotyczące jego przechowywania i użytkowania. Zaleca się, aby zapoznać się z instrukcją, aby uniknąć najczęstszych błędów dozwolony przed pierwszym zastosowaniem kaolinu.

Tak więc, po pierwsze, maska ​​do włosów wykonana jest tylko w dniu, kiedy zostanie ona zastosowana. Po drugie, nie ugniatać rozwiązanie jest więcej niż potrzeba dla jednej procedury. Rozcieńczyć wodą lub glina być wykorzystywane na raz, albo wyrzucić pozostałości w koszu. Pamiętaj, że utrzymanie kaolin w tej formie nie może być więcej niż jeden dzień.

Napełnić wodą proszku (dokładna liczba być określone na opakowaniu), po czym miesza się do uzyskania jednolitej masy. W rezultacie, należy uzyskać mieszankę o konsystencji podobnej do gęstej śmietany. Gdy maska ​​z glinki jest gotowa, umieścić ją na głowę i rozłożone na całą długość włosów do korzeni i wskazówki są dobrze namoczyć. Dwadzieścia do trzydziestu minut powinni umyć włosy łagodnym szamponem. Że w toku postępowania nie rozmazują się ubrania i wzmocnić pozytywny efekt, umieścić folię, a następnie owinąć gorący ręcznik.

Aby zamaskować po włosach nie splątać i nie było zbyt trudne, trzeba umieścić na nich nieusuwalne balsam. Tego samego dnia nie zaleca się suszenie suszarki do włosów z pełną mocą, wyrównując prasowanie włosów, skręcone nici przy użyciu ploek, gorące rolki lub gorącego lokówki.

Często blondynki i jasnobrązowego piękności po zastosowaniu glinki warkocze zaczynają zanikać kawałek, albo uzyskać barwę żółtawo-szarą. Aby uniknąć problemów jest możliwe przy użyciu konwencjonalnych niskich kosztów barwienia włosów szamponem lub balsamu, rozcieńcza się niewielką ilością wody.

Maski kaolinu i nie tylko

Oczywiście, sama glina jest dobre dla włosów, a to trudno argumentować, ale jeśli dodać do niego kilka dodatkowych składników, pozytywny efekt może zostać zwiększona o kilka razy. W tym przypadku zaleca się, aby przetestować otrzymanej mieszaniny w jednym miejscu skóry, aby uniknąć podrażnienia i reakcje alergiczne.

  • Cytryna

Dziewczęta, którzy na drugi dzień po umyciu włosy zaczyna świecić i zhirnet zalecane maski z gliny, cytryny lub limonki. Szkło wody – jedna lub dwie łyżeczki świeżo wyciśniętego soku. Należy pamiętać, że w każdym razie jest to niemożliwe, aby zastąpić go z istotą lub kwasu cytrynowego, w przeciwnym razie może dojść do oparzenia.

  • Wywar

Glina bezproblemowo współpracuje z innymi składnikami, więc należy wypełnić go zwykłą wodą z kranu, to można stosować także świeżo przygotowane wywary krwawnik, kory dębowej, pokrzywa, lipa, rumianek i inne zioła.

  • Jajka

Wzmocnić włosy, unikając wysuszanie włosów, możliwe jest za pomocą oleju łopianu i żółtka. Glinkę mineralną rozcieńczono ciepłą lub przefiltrowanej wody, miesza się dokładnie, po czym pozostałe składniki dodaje się do niej. Maska jest stosowana tylko dwadzieścia do trzydziestu minut, a następnie dokładnie przemywa się. Po nie jest konieczne użycie balsamy, odżywki, i podobnych produktów kosmetycznych.

  • Czosnek

Niestety, skoncentrowane maski czosnek dość specyficzny zapach, więc wielu z płci pięknej, czy jest ona wykorzystywana rzadko lub nie odważył się do takich eksperymentów. Ale, jeśli prawidłowo przygotować mieszankę i przygotować specjalną ziołową rozwiązanie do płukania włosów, nieprzyjemny zapach nie pozostaje na włosach.

Pierwszą rzeczą, którą trzeba ścisnąć w doniczce szkła dwa małe ząbki czosnku i dwie łyżki soku z cytryny, wlać trzy łyżki glinki i zalać to wszystko pół litra ciepłej wody lub wywaru ziołowego. Zalecane obciążenie czosnek przez gazę, tak aby później nie trzeba rozczesać resztki maski z sierści. Pod koniec procedury należy umyć włosy dwa lub trzy razy z szamponem, a następnie spłukać wywar z ziół, które można dodać trochę olejków aromatycznych, a następnie – aby umieścić balsam.

  • Miód

Maska miód z gliny trudno zmyć, więc nie powinno być w ciągu dnia, gdy nie będzie chciał iść gdziekolwiek. Innym szczegółem, który jest niezbędny, aby wiedzieć, aby nie przyjść w przerażenie po wypłukaniu głowę – po zakończeniu takiego postępowania w łazience może być bardzo duża liczba zamków. Nie ma się czym martwić. Ta maska ​​pomaga oczyścić skórę głowy, usunąć z rogami i martwych komórek skóry włosy utknęły w żarówki o dużej akumulacji tłuszczu i brudu.

W ten sposób, roztopiony na masło łaźnię wodną miesza się z gliny, a następnie dodaje się do żółtka, miód, musztarda i sok z cytryny (łyżeczka każdego składnika). Otrzymaną maskę najpierw pociera ruchem okrężnym w korzeniach, a następnie rozprowadzana po całej włosach za pomocą zębów grzebienia o grubości. Po Głowica aplikacyjna owinięty ręcznik folii i odstawiono na kilka godzin, w zależności od stanu na włosy, po czym mieszaninę przemywa się dużą ilością wody.

  • Jagody

Maska jagód zapobiec przekrój czubkach, to przyspieszenie wzrostu głowy włosy i skórę głowy nasyci wszystkie brakujące witaminy i minerały. Stosunek 2: 2, miesza się świeże mleko, gliny i świeżego soku z winogron kwaśnych. Może to być rokitnika jagody, porzeczki, żurawiny, etc.

Umyj włosy kaolinem

Jeśli nie masz czasu, aby przejść przez co najmniej dwadzieścia do trzydziestu minut z maską na głowie, przygotowania do płukania, który jest poradzić sobie z tym zadaniem nie jest gorszy. W tym celu, glinę miesza się z wodą oczyszczoną i octu jabłkowego w równych proporcjach (trzy-cztery łyżki). Nałożyć mieszaninę do czyszczenia wilgotne włosy na pięć minut, a następnie spłukać wodą z cytryną.

load...