Białe plamy na skórze po opalaniu: dlaczego oni tam są?

Zawartość:

To zawsze nasz przyjaciel słońce? W cieplejsze miesiące często kojarzy się z morzem i opalania. Fani ultrafiolecie czyni wiele wysiłku, dzięki czemu skóra nabył odcień czekolady. W toku są najlepsze nowe i reklamowane opalenizna. Wielu, leżąc na plaży, wybrać najbardziej otwarty ciało nie pozostawiają białe plamy na skórze pod ubraniem. Przez idealnie równomierną opaleniznę panie mają zastosowanie również do solarium, gdzie zaledwie kilka minut, aby włączyć do dziewczyny, która niedawno odwiedziła Malediwy, Turcji czy Zjednoczone Emiraty Arabskie.

load...

Niestety (lub na szczęście), nie wszystkie z płci może sobie pozwolić, aby odwiedzić to magiczne instytucji. Odnosi się to zarówno do finansowej strony zagadnienia i przeciwwskazań medycznych. Tak więc, na przykład, z opalania powinna być opuszczony w obecności choroby nerek, wątroby, skóry i serca. Kobiety w ciąży i małe dzieci, ponieważ nie jest warte odwiedzenia.

Podczas gdy zegar w świetle ultrafioletowym, wielu nie zdaje sobie sprawy, czy przyniesie taki efekt opalania pozytywnego. Dla mody niezwykle ważny estetycznej stronie wydania. Korzyści wynikające z ekspozycji na słońce, bez wątpienia. Pod jego wpływem procesów aktywacji witaminy D edukacji i uczenia się, co jest bardzo istotne dla organizmu. Ale to nie musi siedzieć na świeżym powietrzu przez wiele godzin, czekając na cud. Wszystko powinno być z umiarem, nie?

Jako naukowcy, przy słonecznej pogodzie prawdopodobieństwo złym nastroju jest minimalne, ponieważ pod wpływem działania promieniowania ultrafioletowego produkowany hormon radości, zwiększone funkcje ochronne organizmu. Jednak w niektórych przypadkach, jeśli przesadzić z terapii słonecznej może zaszkodzić zdrowiu. Niekontrolowane pozostawać pod belek powoduje oparzenia słoneczne, przedwczesne starzenie się skóry, nowotworów, biały wygląd plamy starcze, jak również do różnych reakcji alergicznych. Jeśli jednak przestrzegać zasad bezpieczeństwa i pobyt na słońcu tylko w godzinach porannych, można uniknąć tych wszystkich kłopotów.

Oparzenie słoneczne i ich konsekwencje: białe plamy na skórze

Czasami po opalaniu na skórze pojawiają się białe plamy, które nie chcą zniknąć. Estetycznie wygląda raczej nieatrakcyjne. Plus, zatuszować kremy jasne wysp nie zawsze jest to możliwe. Dlatego, aby uniknąć dalszego występowania takich problemów, należy wiedzieć o przyczynach skórnych objawów, jak również środków ostrożności.

load...
  • Grzyb i zakażenia

Białe plamy na skórze po opalaniu zwykle pojawiają się, gdy organizm jest zakażenie grzybicze. Wiele z płci nie są nawet świadomi, że skóra dotknięta łupież pstry, bo nie ma żadnych szczególnych objawów. Pierwsze znaki ostrzegawcze zostały wykryte, zazwyczaj po opalaniu. Obszary ciała dotkniętego przez porosty, zaczynają się różnić w kolorze, jak to było, trochę wykwitów.

Aby ustalić, co spowodowało taką reakcję skóry na działanie promieni słonecznych jest zdecydowanie nie warto. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji, należy niezwłocznie skonsultować się z dermatologiem. Przyczynić się do rozwoju zakażeń grzybiczych może być wiele niekorzystnych czynników. Wśród najczęstszych stresu uwalnianiu, długotrwałe stosowanie niektórych leków, zmian w poziomie kwasowości skóry. Jak można sobie wyobrazić, to jest tylko mała lista dlaczego zmniejszona odporność.

  • Genetyka

Jeśli istnieje genetyczna predyspozycja do zmniejszenia produkcji melaniny, długotrwałe przebywanie na słońcu może prowadzić do nieporozumień i nieodwracalne konsekwencje. Białe plamy na skórze po opalenizny w tym przypadku nie może być rozwiązany. Gipomelanoz nie leczyć, więc wychodzić tylko po strajku na ramionach, twarzy, pleców, kremu ochronnego.

  • Medycyna

Zwiększyć wrażliwość skóry może niektóre leki. Przyjmowanie takich leków, napary i wywary mogą spowodować uszkodzenie pigmentację. W efekcie skóra staje się podatna na działanie promieniowania ultrafioletowego, a po opalaniu na białych plam powstają otwarte obszary ciała po kilku godzinach. Dlatego należy uważnie przeczytać instrukcje i opisy leków. Lista przeciwwskazań takie efekty najczęściej określona.

Uwaga: Jeśli Twoja praca wymaga długotrwałego przebywania na słońcu, należy powiadomić lekarza. I pamiętaj, aby sprawdzić, możliwych skutków ubocznych podczas stosowania leków. W żadnym wypadku nie siebie!

  • Solarium

Podczas wizyty w solarium też nie należy zapominać o zasadach i środkach ostrożności. Tak więc, na przykład, jeśli rzadko zmienić pozycję ciała podczas zabiegu grozi wygląd białych plam na skórze. Jeżeli jakaś część korpusu zostaną poddane silniejszego uderzenia i ekspozycji, przepływ krwi do miejsca znacznie zmniejszać. Dzieje się tak najczęściej ze skóry w okolicy kolan i miednicy.

Wszystko o bezpiecznym opalaniu lub jak nie dać się białe plamy na ciele

Promieniowanie UV najbardziej intensywne i niebezpieczne jest uważany południa. Maksymalnie do dwunastu godzin w ciągu dnia narażone na oparzenia słoneczne tak wysokie, jak to możliwe. Ograniczenie ich pobytu na podstawie bezpośrednich promieni, można zaoszczędzić od agresywnych słońca na skórę. Jeśli nie jest to możliwe, że czas oczekiwania w pomieszczeniu, należy zadbać o obecności nakryć głowy.

Ważną rolę w tym przypadku odgrywanej przez ubrania. Siatki i przezroczysta tkanina dobrze przechodzi promieni ultrafioletowych, więc chronić się przed narażeniem na działanie promieni słonecznych może być w rzeczy gęstej materii. Wybierz produkty naturalne, wykonane z bawełny, bawełny itp towarów Jeśli nosisz syntetyki, będzie gorąco, a także istnieje ryzyko alergii.

Jak opalać się w czasie wakacji

Należy używać filtrów przeciwsłonecznych. To może być w postaci kremu lub szminki dzień z SPF co najmniej 15, a specjalnym sprayu lub żelu z lekkim nietłusty tekstury. Nasmarować wszystkie odsłoniętych fragmentów, nawet plecy, nogi i ramiona. O ile, oczywiście, nie chce się białe plamy na ciele.

Co o tych, którzy lubią się opalać? Po tym wszystkim, nie każdy ma okazję jeździć każdy weekend nad morzem. Więc spróbuj nasi współobywatele jeden tydzień urlopu, aby uzyskać jak najwięcej. W rezultacie – poważne oparzenia, przebarwienia, itp Zapamiętaj raz na zawsze: nie ma potrzeby na pierwszy dzień siedzieć z szóstej rano do ósmej wieczorem na plaży, nawet jeśli jesteś pod okapem.

Zachód słońca w morzu ostygnie, jesteś w poważnym zagrożeniu. Woda w tym przypadku działa jak szkło powiększające. Zastanówmy się teraz, co by się stało, gdybyśmy kierować okularu na papierze. To prawda, po kilku minutach ona świeci. Jeśli to możliwe, nie należy opalać się mokry, to może również powodować oparzenia. Po kąpieli należy natychmiast dostać mokrą skórę ręcznikiem.

Należy używać okularów jako ultrafioletowe wykazuje szkodliwe działanie na siatkówce oka i może prowadzić do różnych chorób. Nawiasem mówiąc, delikatna skóra wieku może być również pokryte plamami UV. Zdobyć punkty lepiej w wyspecjalizowanych sklepach. Więc ochrony przed fałszowaniem. Plus, noszenie czapka, kapelusz lub maski.

Jeśli stopniowo zwiększać czas w słońcu, można chronić się przed oparzeniami. Taka delikatna opalenizna codziennie nadaje się do tych, których skóra jest bardzo białe i szybko staje się czerwony słoneczny. I nie zapomnij użyć ochrony przeciwsłonecznej. Nie myśl, że takich produktów – wymysł kosmetyczek, którzy chcą zarobić jak najwięcej. Zanim się na półkach sklepów i aptek, produkt został przetestowany i jest przedmiotem licznych badań.

Bardzo uważnie śledzi dziewczyny opalanie, które mają oznaczenia na korpusie. Jeśli natura obdarzyła masz dużą liczbę moli, nie dać się ponieść długiego opalania. To mnóstwo formacji może wskazywać na predyspozycje do raka skóry. Jeśli obgorite, a następnie trzeba będzie białe plamy na ciele, natychmiast skonsultować się ze specjalistą.

Aby poradzić sobie z negatywnymi skutkami promieniowania UV przyczynia się do konsumpcji żywności i napojów bogatych w przeciwutleniacze. Zmniejszają one prawdopodobieństwo wystąpienia nowotworów i spowolnić proces starzenia się skóry. To pomidory, marchew, dynia, winogrona, tłuste ryby i zielona herbata.

Zachować wszystkie z powyższych zasad i wskazówek, można zabezpieczyć się przed szkodliwym działaniem słońca i agresywny. A jeśli chcesz kupić brązu tan, jak yuzhanok, obzavedites specjalne środki, które dają ciału koloru czekoladowego.

load...