Bezpieczny sen w czasie ciąży


Zawartość:

Wystarczająco mocny sen – obowiązkowym elementem każdego zdrowia. Ale jest to szczególnie ważne dla kobiet w ciąży na to pytanie, ponieważ organizm pracuje w trybie awaryjnym. Od pierwszych tygodniach ciąży, kobieta czuje się zwiększone zmęczenie i zmęczenie. Dlatego reszta jest tak ważny dla przyszłych matek. Uważa się, że ciąży – rzadki okres w życiu kobiety, kiedy czas należy tylko do niej odpowiednią ilość godzin snu, dobry wypoczynek i dobre jedzenie. Ale to właśnie w tym czasie „słodkim” istnieją trudności ze snem. Kołatanie serca, zwiększone lęk, niestrawność – wszystko to stanowi barierę dla dobrego wypoczynku.

load...

Bezsenność, chroniczne brak snu może być przyczyną różnych chorób, takich jak przyszłość dziecka, a większość matek. Marzyć kobieta była spokojna i nie zaszkodzić nienarodzonego dziecka, należy wybrać bezpieczne stanowisko. Jaka jest najlepsza pozycja do spania w czasie ciąży? Ta kwestia wymaga szczegółowego rozważenia, biorąc pod uwagę wszystkie cechy fizjologiczne „ciekawej sytuacji”.


Powrót do spisu treści

Bezpieczne spania postawa w czasie ciąży

We wczesnych stadiach ciąży, przyszła mama może podjąć każdą postawę snu bez szkody dla płodu. Do 12 tygodni macicy z zarodka jest w obrębie miednicy. Oznacza to, że podczas gdy na brzuchu, aby bezpiecznie spać. Jedyny dyskomfort może powodować skrzynię, która zwiększa czułość znacznie.

5-7 miesięcy ciąży na brzuchu, nie powinno się spać, tak aby nie zranić dziecko. Zarodek jest chroniony płyn owodniowy, ale nawet ten fakt nie wyklucza ryzyko uszkodzenia płodu w ciąży wagi ciężkiej. W końcu moja matka i najbardziej niewygodne spać na brzuchu, który znacznie się zwiększyła.

load...

Ułożenia na plecach nie będzie zakłócać snu w pierwszym trymestrze ciąży. Ale wraz ze wzrostem okresu oraz wzrostem brzucha, ułożenia na plecach również będzie musiała być poświęcona. Faktem jest, że po 26 tygodniach jest presja na zespół żyły głównej dolnej. Oznacza to, że już wystarczająco ciężki owoców z wodą pod ciśnieniem w jelitach i żyły głównej, która utrudnia krążenie krwi i tlenu dzieci. Dziecko może być niedotlenienie – brak tlenu. Na własnym dyskomfortu i dziecko może „zadeklarować”, zaczynają naciskać zbyt. W tym przypadku konieczne jest, aby zmienić pozycję, obracając się na bok.

Na większość matek mogą być zawroty głowy, kołatanie serca, niskie ciśnienie krwi, trudności w oddychaniu, słabe krążenie narządów wewnętrznych, zaostrzenie hemoroidy. Ten ostatni może być poważnym problemem, zwłaszcza w ostatnim stadium. Pogłębienie hemoroidy i trudności z krzesłem szkodliwe dla kobiet w ciąży, ponieważ nagromadzenia toksyn w organizmie jest bardzo szkodliwy wpływ na płód.

Najbezpieczniejszym postawa, korzystny wpływ na spokojny sen jest pozą po lewej stronie . To właśnie w tej sytuacji cyrkulacja odbywa się w pełni jak krążenie krwi nic nie stoi na przeszkodzie. Stąd, matka i dziecko są coraz wystarczającej ilości tlenu. I na lewym boku spania jest korzystne, ponieważ nie ma ciśnienia na wątrobę, która znajduje się po prawej stronie. Po spanie na boku, nie pojawiają się bóle pleców i miednicy.

Ale te zasady są jednoznaczne w prawidłowej pozycji płodu w macicy. Po przejściu przez położenie płodu, zaleca się spać na boku, gdzie główka dziecka. Jeśli istnieje prezentacja zamkowej płodu, konieczne jest, aby rzucić się na boki 3-4 razy na dobę.


Powrót do spisu treści

Korzystanie klocki dla bezpiecznego i zdrowego snu w ciąży

Dla kobiety przyzwyczajony do spania na prawym boku, z tyłu lub żołądka, trudno jest przyzwyczaić się do snu w prawidłowym położeniu. Miłośnicy i spać na lewym boku w czasie ciąży będzie nadal czuć się nieswojo z powodu dużego brzucha. Dla kobiet w ciąży jest doskonałą alternatywą dla utrzymania zdrowego snu i maksymalną wygodę przez poduszki.

Dla wygody, podjąć właściwą postawę podczas snu, wziąć kilka poduszek. Podkładki powinny być na tyle miękkie, aby wziąć pożądany kształt. Jedna poduszka umieszczona pod brzuchem, z drugiej – między kolanami. Jeżeli stan snu jest po lewej stronie, to dobrze zginać prawą nogę i lewą – Pociągnąć. Można dodatkowo umieścić poduszkę pod talii, ułatwi sytuację.

W sprzedaży są specjalne poduszki dla kobiet w ciąży, że ich kształt jest powtarzanych anatomiczne kontury brzucha matki oczekującej. Takie klocki są w kształcie podkowy i wewnątrz wypełniona styropianem. Z pomocą tych kobiet ciężarnych może wygodnie leżeć i zapewnić spokojny sen. Te praktyczne produkty mogą być następnie wykorzystywane do karmienia dziecka.

Jeśli nie można kupić specjalną poduszkę, możemy ją uszyć. Powinno być o długości 1800 – 2000 cm i obwód 30. – 50 cm Pokrywa poduszki może być wykonana z bawełny, ale po prostu suwak dla łatwiejszego usuwania. Poduszka jest wypełniona wewnątrz kulek styropianowych i mocno szyte. Napełnić poduszki nie powinny być szczelne, aby to miękkie i wygodne.

Dla zdrowej ciąży – co najważniejsze dobrego wypoczynku i snu. Dlatego też, jeśli przyszła mama jest trudne do snu w pozycji „właściwej”, wtedy nie trzeba się zatrzymać poszukiwania innych przydatnych opcji. W czasie ciąży, dobra mama zawsze czuć dziecko i znaleźć właściwą pozycję, tak że ona i dziecko było w porządku.

load...