Bezpieczeństwo i rodzaje manicure

Każda kobieta wie, że rzut oka na dłoniach w celu określenia stopnia szacunku dla samego siebie. Szanująca się dama dać piękne, zadbane dłonie. Podstawowym środkiem do pielęgnacji dłoni od dawna i nadal jest manicure. Nawet słowo „manicure”, w tłumaczeniu z łaciny oznacza „Pielęgnacja dłoni” (manus – ręka, cur – opieka). Dobrym manicure obejmuje nie tylko pięknie wykonane i pomalowane paznokcie; może być z powodzeniem stosowane, aby pozbyć się zadziorów, nawilżyć skórę, aby rozwiązać problem wrastających paznokci.

load...

Jednakże, na takie, użytecznego niezbędnej nawet przyjemnego procedury należy mieć na uwadze ich bezpieczeństwa. Mistrz nie wystarczy tylko wiedzieć, jak korzystać z zestawu do manicure. Mistrz musi ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Praca z cięcia i przebicia narzędzia kreator może przypadkowo uszkodzić skórę, z ryzykiem wpadnięcia do zakażenia rany (bakterie, grzyby, patogenami opryszczki, zapalenia wątroby lub AIDS)

Jaki rodzaj manicure mniej traumatyczne?

Istnieją różne rodzaje manicure i pedicure, ale w ostatnich czasach szczególnie popularne Europejski obrzeża manicure – jest przeprowadzana bez maceracji skóry bez użycia narzędzi skrawających. Na naskórku i skórze wokół łożyska paznokcia jest stosowana do szczególnego środka, który mięknie martwych komórek. Cuticle Zmiękczacz usuwa się za pomocą pomarańczowego kij. Jak wynika z naskórka i skóry wokół paznokci, nie są zniszczone, oprócz samego naskórek z każdego takiego postępowania jest coraz cieńsza i prawie zatrzymuje wzrost.

Europejski manicure nadaje się szczególnie dla tych, którzy mają bardzo cienką i delikatną skórę lub które statki znajdują się bardzo blisko powierzchni. A wyniki takiej opieki na delikatnej skórze widoczne szybciej. Ci, którzy mają bardziej szorstką skórę i gruby naskórek, mieć cierpliwość – rezultat będzie widoczny po kilku zabiegów niż osoby z cienkiej skóry, ale także wynikiem tego będzie wielki!

Innym rodzajem suchej i niekanto manicure – sprzętu. Różni się on od tradycyjnego obcinaniem paznokci, że narzędzia tnące obrotowe otrzymuje specjalne dysze szlifowania. Zrób manicure częściej ustalić kształt paznokcia oraz dostosowanie ich powierzchnię. Dzięki starannej obsługi paznokci i naskórka z użyciem kubków szlifowania całkowicie wykluczyć możliwość uszkodzenia naczyń krwionośnych. I to jest klucz do bezpieczeństwa! Po tym wszystkim, kiedy uszkodzone naczynia krwionośne ryzyko zakażenia wirusem zapalenia wątroby lub AIDS.

load...

Skóra nawierzchni procedury, które należy stosować w sprzęcie manicure, co skutkuje jednolitą warstwą złuszczenie martwych komórek naskórka i skóry przez dłuższy czas staje się miękka i gładka.

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo!

Aby odwiedzić gabinet manicure tylko dał radość, a nie przyczyną utraty zdrowia, trzeba znać podstawowe zasady, które są niezbędne do wykonania wszystkich specjalistów w manicure i pedicure. Znając te zasady, można śledzić przestrzeganie przez swoich pracowników wewnętrznych, w których zostały zastosowane za usługę. Pamiętaj, że:

Do dyspozycji kapitana powinien mieć kilka zestawów do manicure (zwykle co najmniej trzy). Kompletna narzędzi dezynfekcja trwa kilka godzin, a to jest niemożliwe, aby mieć czas do obsługi wszystkich klientów z jednego do dwóch zestawów chyba skrócić czas przetwarzania. I konieczne jest jedynie, aby zakończyć czas dezynfekcji może służyć jako gwarancja bezpieczeństwa! Dlatego należy uważać, aby opanować podczas otwierania sterylnego opakowania z narzędziami, które dzięki niej będzie można manicure lub pedicure;

W żadnym wypadku nie godzić się na coś, co panem używanego narzędzia, które po prostu trzymał go w alkoholu lub nadtlenku wodoru. Pamiętaj, że uczynienie manicure, zapalenie wątroby może czyhają na ciebie w niesterylnych instrumentu mastera.Dlya całkowicie czystego sprzętu do manicure z potencjalnych patogenów, to nie dosyć tego leczenia. Zwłaszcza, że ​​większość najbardziej niebezpiecznych bakterii i wirusów bardzo szybko przystosować się do jakiegokolwiek agresywnego środowiska i mutować. Pełna obróbka jest następująca: po pierwsze przyrządy są umieszczone w specjalnym roztworze na czas konieczny do zabicia HIV i zapalenie wątroby. Następnie wszystkie akcesoria umieszcza się w łaźni ultradźwiękowej, która usuwa najdrobniejsze cząstki skóry lub krwi. Następnie, przyrządy są płukane w wodzie destylowanej;

Ostatnim etapem leczenia – sterylizacja w autoklawie lub w szafce górnej ziemi. Bakterie i wirusy są autoklaw zniszczone przez suche szafy parowe górę ziemi w takiej sytuacji pod wpływem ciepła. Narzędzia, które są trzymane w takich komórkach w ciągu kilku godzin całkowicie sterylizowana i są absolutnie czysty i bezpieczny;

Większość materiałów i narzędzi w bezpośrednim kontakcie ze skórą i krwi powinny być jednorazowego użytku. Płatki kosmetyczne, pelerynki, ręczniki, prześcieradła – wszystko to musi być także jednorazowa;

Wszystkie fundusze są wykorzystywane do manicure i pedicure (płyny, spraye, kremy, itp), powinny zawierać składniki przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne.

Oczywiście, mały salon fryzjerski lub kreator, który sprawia, że ​​manicure w domu jest mało prawdopodobne, aby mieć pełny arsenał narzędzi potrzebnych do dezynfekcji i sterylizacji. Na przykład, kupić sterylizator do narzędzi do manicure może sobie pozwolić na więcej niż wnętrze salonu paznokci w salonie fryzjerskim. I pomimo tego, że do sterylizacji narzędzi manicure jest ważne nie mniej niż dezynfekcji narzędzi do manicure. Tak więc obawy o oszczędność pieniędzy i nie zapomnieć o własne zdrowie i bezpieczeństwo.

W niektórych przypadkach, manicure przeciwwskazane?

Zdarza się również: salon, który został użyty do zrobienia manicure – to jest całkiem przyzwoity poziom, a rzemieślnicy, którzy tam pracują – prawdziwi profesjonaliści i zrobić manicure wciąż nie mogę! Istnieją sytuacje, gdy manicure jest przeciwwskazane ze względu na zły stan skóry i paznokci. A nawet jeśli choroba jeszcze nie objawiła się w pełnej, manicure procedury może wywołać zaostrzenie. Kiedy odwiedzić salon zastąpić wizyty u lekarza?

Choroby grzybowe. Grzyb na paznokcie – nie taka rzadkość. Nie można lekceważyć, ponieważ chore paznokcie stają się źródłem zakażenia dla innych. Osoba z grzybem, jest zagrożeniem dla wszystkich, z którymi się styka.

Objawy choroby: gwóźdź staje się szorstka, zagęszczony, złuszcza. Zmienia kolor paznokci – od żółtego do brązowego. Na początku choroby, jak tylko zarodników do skóry, widoczne zmiany jeszcze tylko swędzenie odczuwalne. Ale na tym etapie ważne jest, aby rozpocząć leczenie, w przeciwnym razie kiełkuje grzybni w paznokciach i traktować będzie o wiele trudniejsze.

Naturalnie, odwiedzając salon paznokci, jeśli podejrzewasz, że wiele grzybów, nie powinien. Nie tylko będzie narażone na ryzyko zakażenia kapitana i innych klientów, ale trzeba w czasie leczenia grzyba można zapisać przy chorych do zdrowych paznokci. Podczas choroby lub zapobiegania chorobom grzybiczym, stosowanie specjalnych przeciwgrzybiczych lakierów do paznokci, które są sprzedawane w każdym aptece.

Oddział płytki paznokcia. Oderwanie lub całkowite oddzielenie płytki paznokcia od łożyska paznokcia zwykle występuje po urazie lub poważnych obrażeń. Może się to zdarzyć po zakażeniu kontaktu lub w wyniku reakcji na niektóre leki (antybiotyki).

Odwarstwienie paznokci jest najczęściej towarzyszy pojawienie się dużej stłuczenie pod płytkę paznokcia i silnego bólu w ciągu kilku dni. Jeśli chcesz zrobić manicure podczas wziął taki problem, należy to zrobić tylko na zdrowych palcach. Łączone na której płatkowane off paznokci, nie przejmuj się. Jaki rodzaj specjalnego traktowania nie jest wymagana – wystarczy poczekać do paznokci odrasta. W skrajnych przypadkach lekarz może wyznaczyć ci witamin.

Zapalenie nasady paznokci. Skóra wokół paznokci staje się czerwona i spuchnięta, w niektórych przypadkach nie jest nawet jątrzyć. Najczęściej dzieje się po urazie. Jeszcze Zapalenie może być powodowane przez bakterie lub drożdże. Zapalenie traktuje Vishnevsky maści. Maść nakłada się na bazie gwoździa, po czym palec jest niezbędne do owijania folią i pozostawić na noc.

Brodawki wokół paznokci. Brodawki są uważane za choroby wirusowe. Są one w postaci twardych guzów, góruje nad skórą. Brodawki rośnie nie tylko w wysokości, ale również w głębi. Istnieje wiele różnych sposobów leczenia brodawki ludowej, ale mądry, aby skonsultować się z dermatologiem.

Chorób skóry. W żadnym wypadku nie można zrobić manicure w ropnych chorób skóry. Jeśli jesteś chory z wypryskiem, a następnie odwiedzić salon paznokci jest również bardzo pożądane dla ciebie. Liczne rany w obszarach zmian skórnych może stać się prawdziwą bramą dla każdej infekcji lub grzyba. Ponadto kontakt skóry z chemikaliami może spowodować poważne zaostrzenie.

Choroby skóry mogą być przenoszone przez kontakt z nośnikami zakażenia. Każdy mistrz manicure jest tego świadomy i nie będzie Pan manicure, jeśli podejrzewasz, że Twoja skóra nie jest w porządku.

Niezakaźne choroby skóry – łuszczyca, bielactwo (naruszenie pigmentacji skóry), trądzik i podobne choroby – nie są przeszkodą do odwiedzenia gabinetu manicure.

Głębokie zadziorów. Normalnie zadziory wynikać z braku pielęgnacji paznokci. Zadziory mogą być bardzo bolesne, ponieważ przez uszkodzonego obszaru skóry, który ma przenikać przez bakterie i rana jest stan zapalny. Dobrym manicure zazwyczaj zapobiega zadziory i pomaga uporać się z istniejącymi. Jeśli masz głęboki, zapalenie guzki, manicure trzeba czekać. Konieczne jest najpierw leczyć swoje ręce – nie codziennie kąpiel zmiękczający do skórek wcierać w oleju lub kremu do rąk i paznokci. Nie zapomnij wytrzeć rany roztworem dezynfekującym, a przynajmniej często myć ręce wodą z mydłem. Kiedy kolce są wyleczone, pójść na manicure. I pamiętaj, że tylko regularna konserwacja pomogą dłonie i paznokcie zawsze zdrowe i piękne.

Jak często mogę zrobić manicure bez szkody dla zdrowia?

W celu uczynienia paznokcie wyglądają zdrowe i zadbane, a jego skóra lśniła świeżością i młodością, wystarczy zdać manicure i pedicure leczenie nie częściej niż raz w miesiącu. W innych przypadkach wystarczy, aby dbać o swoje własne paznokcie w domu. Warto pamiętać, że w domu trzeba pamiętać o ich bezpieczeństwo. Niewiele zdecydować, co jest najlepszym zestaw do manicure. Po tym wszystkim, żaden najlepszy zestaw manicure nie będzie w stanie wymienić wszystkie produkty kosmetyczne do paznokci.

Przede wszystkim, należy zachować ostrożność w doborze środków do pielęgnacji paznokci. Niestety, na rynku bardzo wielu możliwych narzędzi, które zawierają toksyczne związki chemiczne. Skład niektórych lakierów jest to, że nie tylko mogą uszkodzić strukturę paznokcia, a także prowadzić do uszkodzenia skóry, a nawet wpływa na układ nerwowy. Niektóre substancje chemiczne mogą powodować upośledzenie funkcji narządów wewnętrznych. Zakup produktów do pielęgnacji paznokci, myśleć nie tylko o tym, jak wydawać mniej pieniędzy. Pomyśl o tym, jak nie zaszkodzić zdrowiu. Uważnie przeczytaj kompozycję składników, jeśli masz coś żenujące – skontaktować się z manicure, można zaufać. Używaj tylko wysokiej jakości produkty znanych marek.

Zakup Pasty i lakiery, należy rozważyć stan swoich paznokci. Jeśli masz łamliwe paznokcie i stale rozbić, najprawdopodobniej, masz niedobór wapnia. Należy kupić farbę, która dodatkowo zawiera wapń w jego składzie. Aby dbać o paznokcie problemowych, które nie rosną, złuszczają i przełamać, trzeba wykorzystać fundusze tylko najlepszej jakości. A podstawa i górna warstwa powinna składać się z takich substancji, które nie tylko nie będzie suche lub przerzedzenie płytkę paznokcia, ale wręcz przeciwnie, będzie odżywiają i nawilżają.

Znając wszystkie zachowania zasad bezpieczeństwa podczas manicure, zawsze będziesz wyglądać dobrze, zachowania zdrowia. Po tym wszystkim, jeśli nie są obce koncepcje, takie jak piękno, manicure zawsze będzie obecny w swoim osobistym programu piękności. A twoje piękne dłonie naprawdę stać się wizytówką!

load...