Bez wody człowiek może spodziewać się żyć mniej niż bez jedzenia

Zawartość:

Woda ma kolor, zapach, smak i kalorii, a jednocześnie jest kluczowym elementem dla wszystkich form życia. Nie jedna osoba, zwierzę lub roślina nie może żyć bez wody. Bakterie i ogromny słoń i malutkie podobni potrzebują wody i nic nie może go zastąpić. Brak wody oznacza brak życia. Jest drugim najważniejszym po związkiem tlenu, w których ludzki organizm potrzebuje do przeżycia.

load...

Dlaczego potrzebujemy wody?

Bez wody człowiek może spodziewać się żyć bardzo długo. Korpus składa się z mięśni, kości, narządy i cieczy oraz trwałość i funkcje organizmu zależy od kilku czynników, takich jak woda i spożycie pokarmu. Każdy organizm potrzebuje wody, aby w dalszym ciągu funkcjonować normalnie. Na ogół, ilość ludzi o około 70 procent wody; u dzieci część wody, a nawet więcej – 85 procent.

Woda ma wiele funkcji życiowych. Promuje detoksykacji, minerały i pierwiastki śladowe, transportu, usuwania produktów degradacji w procesie przemiany materii, reguluje temperaturę ciała. W ciągu dnia, za pośrednictwem naszego mózgu odbywa się prawie półtora tysiąca litrów wody, a przez nerki w tym samym czasie odbyły się dwa tysiące litrów. Około dwa i pół – trzy litry wody dziennie osoba oddziela się od ciała. Razem z cieczą zatraca potrzebne minerały i pierwiastki śladowe. Jeśli te straty nie są odzyskiwane, dana osoba nie może żyć długo.

Ile wody trzeba spożywać codziennie, aby utrzymać optymalną równowagę płynów w organizmie? Zazwyczaj trzeba około dwóch litrów płynu. Jednak liczba ta może się zmienić, jeśli są bardziej aktywni fizycznie niż zwykle, lub gdy pogoda staje się zbyt gorąca. W takich sytuacjach, można stracić przez pot znacznie bardziej płynne, a konieczność uzupełnienia tego, co utracone.


Jak długo można przetrwać bez wody?

Bez jedzenia człowiek może zrobić dla jakiegoś czasu. Jednak po kilku dniach spędzonych bez jedzenia, poczujesz się zupełnie inaczej. Będziesz mieć objawy niedoborów żywieniowych – zmęczenie, senność, drażliwość, niezdolność do koncentracji, utracisz zdolność do podejmowania właściwych decyzji. Ale, mimo wszystko, bez jedzenia człowiek może żyć przez cztery do sześciu tygodni.

load...

I tu bez wody, jak można znieść? Przeciętnie ludzie żyją bez wody dłużej niż trzy dni. W pewnych okolicznościach, okres ten może zostać zwiększony do pięciu dni. Istnieją przypadki, gdy organizm ma problemy z odwodnieniem do dziesięciu dni, ale to powoduje nieodwracalne szkody dla zdrowia. Przeżycie mózg, nerki i serca, gęstość krwi jest bezpośrednio zależna od ilości zużytej wody.

Krew przenosi tlenu i składników odżywczych do komórek ciała i przenosi odpady swojego życia, a więc jest bardzo ważne, stopień płynności. Brak wody jest przejście ciała od życia do śmierci. Dlatego ludzie żyją bez wody jest znacznie mniejsza niż bez jedzenia.

Czasami zdarza się, gdy osoba staje w sytuacji ekstremalnej, a woda pitna nie jest dla niego dostępny. W takim przypadku może pomóc przetrwanie starożytnej techniki: po prostu trzeba znaleźć zaokrąglony kamyk i umieścić go w suchym usta. Zacznij ssać kamień podczas wdechu i wydechu tylko przez nos, trzymając język za zębami. Ssanie żwirowa pobudzi gruczoły ślinowe i pomaga odciągnąć od natrętnych myśli pożądania. Oddychanie przez nos, aby pomóc zwalczać uczucie suchości w jamie ustnej i wydłużyć czas, podczas którego kamień „ugasić” pragnienie.

Jest to bardzo skuteczny sposób na przetrwanie, jeśli woda nie jest dostępna. Żwirowa, oczywiście, nie jest substytutem dla wody, ale pomoże zmniejszyć cierpiącego na suchość w ustach i przedłużyć zdolność osoby do poszukiwania wody. Poza tym, kamień zawiera pewne składniki mineralne i może również przyczynić się do organizmu. Nie masz pojęcia, jak wiele osób wciąż przeżywa tej metody!


Jak działać na wodzie?

Wspominaliśmy już, ile płynu trzeba zachować zdrowie – około dwóch litrów wody dziennie. I mówimy tu o czystą wodą, bez płynu, który dostaje się do organizmu z pożywieniem.

Jaki inny efekt, ale wyeliminowanie odwodnienie, może mieć na ciele wodą?

  • To pobudza układ trawienny. Szklanka wody na pusty żołądek, wspomaga trawienie;
  • Pobudza lepiej niż kawa. Jeśli jesteś w pracy, aby czuć się zmęczony, wypić szklankę wody – będzie odświeżyć się i daje siłę. A jeśli są zimne, pijany ciepłej wody zwiększy krążenie krwi, a ty się ogrzać;
  • Woda – tanie i przystępne eliksir piękności. Jeśli spożywać odpowiednią ilość płynu, skóra nigdy nie będzie wyglądać zwiotczała, zmęczona i blada;
  • Woda kolory skóry, a nie tylko od wewnątrz. Gdy stosuje się miejscowo, to wzmacnia i odświeżenie skóry, stymuluje naczynia krwionośne. Przemyć twarz, szyję i dekolt z zimną wodą, a skóra natychmiast staje się świeża i promienna;
  • To tłumi głód. Szklanka wody przed lub w trakcie apetytu chłodzącej wody i prowadzi do szybszego nasycenia. Szczególnie skuteczne jest efekt, gdy woda dodać trochę octu jabłkowego lub soku z cytryny.

Survival eksperci twierdzą, że istnieje „praworęcznych”. Człowiek żyje bez powietrza przez trzy minuty. Zimno może przetrwać godzina trzecia bezdomnych. Po trzech dniach bez wody człowiek zacznie umierać. To może wytrzymać trzy tygodnie bez jedzenia, ale nikt nie może obiecać, że będzie fajnie.

Niech los trzyma ekstremalnych sytuacjach!

load...