Beshbarmak Receptura

Zawartość:

W Azji Środkowej i Kazachstanu na powitanie gości postanowił wyciąć owce i przygotować tradycyjne danie nomadów – beshbarmak lub bishbarmak. Nie złożyli albo widelec lub łyżka? Tak powinno być, bo to danie jada się palcami. Jego nazwa składa się ze słów „Besh / Bish” – „pięć” i „Barmak” – „finger”, wskazując na prawo, jak prawo do jedzenia beshbarmak.

load...

Ludów tureckich nie ma ścisłego przepisu, jak gotować beshbarmak.

To może być wykonane na różne sposoby. Dodaj do an_1ury i wędzone oraz wątroby i flaków. Podobnie, tylko jeden – beshbarmak zawsze reprezentuje gotowane mięso i makaron.


Powrót do spisu treści

Podstawowy przepis

Mięso musi być brane za 250-300 gramów na porcję. Receptura dla rodziny obejmuje następujące produkty:

 • Baranina (wołowina) – 1-1,5 kg;
 • Cebula – Przepis zawiera 2-3 średnie cebule, ale nigdy nie jest za dużo;
 • Kurczak jaj – 1 szt;
 • Mąka – 3 szklanki;
 • Sól, pieprz, Lavrushka.
 1. Przepis mówi, że koczownicy Bulion beshbarmak powinno się nasycony. Optymalny stosunek mięsa i wody 1: 2. To jest nasz numer mięsa an_1ury wzywa do 2-3 litrów wody. Gotować powinno być 2-2,5 godziny. Tuż przed końcem gotowania w zupie umieścić całą cebulę. Beshbarmak pokipit dalsze 10-15 minut i następnie przepis wskazuje, że jest to konieczne w celu usunięcia kadzi lub łyżeczki bulion tłuszczu. To trwa około szkła. Ostudzić całkowicie konieczne.
 2. Teraz można to zrobić w beshbarmak makaronem. Przepis jest następujący: w szklance wody rozbić jajko i wlać bulion prawie do górnej stygnie, sól jajko i delikatnie wymieszać z płynem. Wlać mąkę do miski i zrobić dobrze. Wlać do niego z kubka i zagnieść ciasto. Pozostaw na pół godziny.
 3. Wróćmy do bulionu do beshbarmak. Wyjąć mięso i pozostaw do ostygnięcia lekko, a ciecz osączyć i podzielić na 2 części. Jeden z najlepszych się wodą i umieścić na dużym ogniu do wrzenia. Solone.
 4. Ciało na beshbarmak oddzielone od kości i posiekać. Kawałki wielkości mogą być różne, przepis nie jest tu ścisła. Ktoś kotlety beshbarmak kostki, w Kazachstanie jest cięcie szerokie plastry o grubości 1 cm. W Azji Środkowej, wszędzie beshbarmak przygotowane na różne sposoby. Umieść cięcia w ciepłym miejscu, aby uniknąć zimna.
 5. Przepis jest prosty sos. Szczątki bulionu z tłuszczem, który jest usuwany z góry, wlać do garnka i ciepła, posiekać cebuli. Połowa umieścić w garnku i doprowadzić do miękkości. Reszta dziobie kilka razy zalać wrzącą wodą, tak że stracił trochę zapach i ostrość. Czasami przepis na której jest marynowany w occie.
 6. Do przygotowania Salma beshbarmak do rozwałkować ciasto bardzo cienko. Pokroić w paski o szerokości 3,5 cm, a następnie poprzecznie rombów. Kirgiski przepis wykorzystuje zwykłe kluski (Cesme), cienkie paski. Małe porcje Salma gotować do miękkości (5-7 min.).

Na talerzu gotowe do rozprzestrzeniania makaron, na przemian to z warstw smażonej cebuli. Klasyczny przepis zaleca gotowane ciasto leżało bliżej krawędzi naczynia. Gdy wszystko jest gotowe Salma, centrum umieścić mięso, top z parzonych lub marynowanych cebuli, wlać bulion miskę, która nie jest gotowanego makaronu i służenia beshbarmak.

load...


Powrót do spisu treści

Wniosek

To nie zawsze mają możliwość zakupu dobrą jagnięcinę. Zmień an_1urę i przygotować beshbarmak z kurczaka, gęsi lub kaczki. Aby zrobić z mięsa będzie jak zwykle, gotować do miękkości.

Podczas gotowania tylko wieprzowinę, można je lekko podsmażyć na patelni i dodać pokrojone krążki cebuli i koncentrat pomidorowy. Napełnić wodą i doprowadzić do gotowości. Osobno ugotować makaron. Beshbarmak gotowy.

load...