Berlin i jego atrakcje

Wycieczka do Berlina można uznać jako znajomy z historią całych Niemiec, a będą szczególnie interesujące wycieczki w starożytnym miastem dla turystów krajowych, w czasie szkolnej do nauki niemieckiego. Unikalna architektura Berlinie i jego okolicach atrakcji przyciągają miłośników historii i architektury, którzy chcą spojrzeć na pozostałości muru oddzielającego miasto i renowacji budynków historycznych, jest prawie całkowicie zniszczone w ostatnich dniach II wojny światowej.

load...

Dojazd do tego miasta zaskoczy miłośników flory i jak funkcjonuje na terenie od 1844 Berlin Zoo zbierane rzadkich gatunków zwierząt, a także wzdłuż komórki i duże obudowy może być cały dzień.

Ale od czego zacząć odkrywać uroki Berlina?

Planujesz wyjazd do Berlina, atrakcje mapa jest tak duża, że ​​jedna wizyta jest bardzo rzadko, co turysta będzie mógł zwiedzić wszystkie zabytki architektury i unikatowych eksponatów muzealnych, należy zakupić prowadnicę, a planowane własną wycieczkę zgodnie z własnymi zainteresowaniami.

Naprawdę zrozumieć historię Niemiec po podziale jego terytorium na cztery strefy okupacyjne – brytyjski, francuski, radzieckich i amerykańskich można tylko po inspekcji pozostałości muru berlińskiego.

Ściana, prawie trzy dekady Berlin podzielony na Wschód i Zachód Strefa została wzniesiona w 1961 roku, mówiąc mieszkańcom NRD niezadowolonych z reżimem socjalistycznym, aby przenieść się do Niemiec Zachodnich, który przyciąga reżim NRD i bardziej zaawansowanych gospodarek. Po upadku reżimu socjalistycznego i zjednoczenia Niemiec fatalnej znienawidzonego betonowy mur został niemal całkowicie rozebrany, a teraz pozostała jej miejsce sto metrów na Kochstrasse ulicy jest główną atrakcją turystyczną stolicy Niemiec.

load...

Jeśli jesteś zainteresowany starego Berlina, którego zabytki przypominają najnowszej historii, można odwiedzić niezwykłe muzeum „Checkpoint Charlie”. Jego ekspozycja daje turystom podczas budowy muru berlińskiego, istnienie punktów kontrolnych, części narodu niemieckiego i udziałem zagrożenie dla życia mieszkańców radzieckiej strefie prób przekroczenia bariery. Można zejść do stacji metra „Kochstrasse”, który w dawnych czasach był centralnym miejscem, gdzie pociągi różnią się Wschód i Zachód w Berlinie metro i mieszkalne przeleciał obok niej bez przerwy.

Do najciekawszych zabytków architektury w Berlinie

Rozglądając zabytków architektury, to jest niemożliwe, aby zwrócić uwagę na Reichstagu – szaro jednopoziomowe budynek z centralną kopułą i bocznych wieżyczek, został zbudowany w 1894 roku w stylu neorenesansowym. W 1933 roku z budynkiem zaczęło niesławny panowania Hitlera, aw maju 1945 roku z podnoszenia Czerwonego Sztandaru na Reichstagu bezgłośnie tysiąc kul dla milionów obywateli radzieckich nad Wielkiej Wojny Ojczyźnianej.

Schloss Charlottenburg jest najlepszym przykładem pałace, zbudowane w czasach niemieckich cesarzy, a jego architektura barokowa zachwyca każdego turystę, który postanowił odwiedzić Berlin. Zespół pałacowy w centrum którego stoi romantyczny wieżyczkę, a skrzydła charakteryzują się symetrycznym kształcie, został zbudowany dla żony cesarza Fryderyka I – Sophie Charlotte.

Teraz Charlottenburg Zamek otwarty dla zwiedzających, a turyści będą mogli zobaczyć i prywatnych czwarte niemieckiego cesarza i luksusowo urządzone Reception Hall z licznych ulg i nisz, a Porcelain pomieszczeniu, którego ściany wystawianych bogatą kolekcję chińskiej porcelany.

W samym sercu Berlina jest wspaniałym zabytkiem architektury – masywna Brama Brandenburska na Pariser Platz. Są one rozmieszczone w parach dwanaście kolumn doryckich, które wywieszono portyk, ozdobiony kompozycją rzeźbiarską – Quadriga, którego głównym elementem jest figura bogini Pokoju.

Muzea Berlin – znajomość piękny

Należy pamiętać, że Berlin i jego atrakcje – To nie tylko historia niedawnej przeszłości, a reaktywowana do arcydzieł architektury życiowych, ale również wiele ciekawych zbiorów muzealnych. Tak więc, w wschodniej części miasta znajduje się Wyspa Muzeów, utworzony przez rozbieżne w różnych kierunkach rękaw lokalnej Szprewy. To miejsce jest najlepszym pięć muzeów Berlina, z których każda posiada najbogatsze zbiory dzieł sztuki. Tak więc, w Pergamon Museum, który składa się z trzech budynków, można zobaczyć arcydzieła starożytnego dziedzictwa znalezione w wykopaliskach starożytnych greckich państw-miast i kolonii. Oto unikalne eksponaty z Bliskiego Wschodu, z których każdy ma swoją historię, jak i starożytnych egipskich rarytasów.

Jest to niemożliwe, aby zignorować budynku starej National Gallery, jedzenie prezentowane nieśmiertelne arcydzieła rzeźby i malarstwa XIX wieku, a wśród eksponatów można zobaczyć niesamowite dzieła impresjonistów francuskich, freski Rzymu pracował na terytorium chrzescijanami, a także stworzenia Caspara Davida Friedricha. Bode Museum, który został otwarty w romantycznej Wyspy Muzeów do 2006 roku, wprowadza odwiedzających do sztuki średniowiecznej Włoszech i arcydzieł z okresu bizantyjskiego.

Na wyspie znajduje się wiele muzeów, które przyciągają miłośników imprez kulturalnych, a każdy podróżny może sam zdecydować o historycznym dziedzictwie każdym wieku, aby zapoznać się w pierwszej kolejności – na spacer w salach egipski lub pierwszego zapoznania się ze zbiorami sztuki współczesnej.

load...