Bend szyjki macicy


Zawartość:

Około 1/4 kobiet do czynienia z takim problemem, ponieważ gięcie macicy. Najczęściej dowiadują się o tym już na etapie planowania ciąży, ponieważ z powodu tej choroby nie może począć dziecka. Wykryto problem podczas rutynowego badania przez ginekologa, postanawia jak traktować zakrętu. Mogą być różne wykonania macicy nieprawidłowej lokalizacji w miednicy.

load...

Bend szyjki macicy, lub odchylenie do tyłu, – odchylenie ciała macicy od jego normalnego położenia. Normalnie, musi ona i jej szyja być ustawione pod kątem rozwartym względem siebie. Jeśli ten kąt jest ostry, a następnie dochodzi do Bend. Prawidłowe anatomiczna pozycja o charakterze macicy przeznaczony na drodze do spermy nie spełnienia dodatkowych przeszkód. Dlatego gięcie macicy uniemożliwia wielu kobietom z zajściem w ciążę.
Powrót do spisu treści

Macica zakręt odmiany

  • W tył. W tym przypadku korpus macicy, aby przejść z powrotem w kierunku odbytu.
  • Antefleksiya. Odnosi się to do małej zagięcia macicy przodu pęcherza. Jeśli kobieta nie rodziła, że ​​taka sytuacja jest normalna dla niej, i po porodzie, w większości przypadków, władze biorą właściwą pozycję.
  • Leterofleksiya. Przy takiej patologii ciała macicy jest wygięty w lewo lub w prawo do jednego z jajników.
  • Anteverziya. Podobny do antefleksiey, różnica polega na tym, że szyjka macicy jest w tym przypadku odchylany razem z trzonu macicy.

Powrót do spisu treści

Gięcie macicy: Przyczyny

W tył – często jest to wrodzona choroba, która jest spowodowana infantylizm seksualnej.

Jeśli masz tę patologię w chwili urodzenia, a następnie, co do zasady, to nie ma wpływu na funkcje rozrodcze. Jeżeli nabyty anomalia, to trzeba poważnie zająć się własnym zdrowiem.

load...

Częstą przyczyną nabytych macicy Bend – choroba zapalna układu rozrodczego (zapalenie przydatków, endometrioza i inne). Może to także obejmować różne macicy i jajników. Są chwile, kiedy przyczyną patologii są mocne ćwiczenia.

Gięcie macicy może być stałe lub mobilne. Ruchomy występuje najczęściej po porodzie lub w następstwie choroby, mogą wystąpić z powodu szybkiej utraty wagi. Poprawiono zagięcie staje się wynikiem zapalenia narządów miednicy.

Bardzo ważne, jak konstytucja ciała jest kobietą. Najczęściej zginać szyjki macicy u młodych kobiet, które mają niską wagę, słabo rozwinięte mięśnie i szkielet mający wydłużony tułów, innymi słowy, asteniczny kompilacji. Kobiety tego typu są często nadmiernie emocjonalnym i drażliwy, obserwowali rozwój niemowlęcego genitaliów. Kompleks ten powodów powoduje zmniejszenie napięcia mięśni i wiązadeł macicy.
Powrót do spisu treści

Możliwe objawy

Z tej standardowej patologii przejawia objawy chorób żeńskiego układu rozrodczego. Głównym można uznać obfite i bolesne miesiączki towarzyszą zaparcia i belyami też dyskomfort podczas stosunku. Jeśli antefleksiya i anteverziya, jednym z objawów może być częste oddawanie moczu, jak Niewłaściwe ułożenie macicy naciska na pęcherz.

Jeśli zginanie macicy jest nabyta w wyniku choroby zapalnej i zrostów uformowanej, nie będzie problemów z poczęciem dziecka, t. Aby. Plemniki po prostu nie może dostać się do komórki jajowej. Jeśli jednak nadal będzie w stanie zajść w ciążę, istnieje większa szansa poronienia.


Powrót do spisu treści

Jak leczyć retroflection?

Po niezbędnej ginekologa badań przepisać leczenie, jeśli stosowne. Najczęściej leczenie nie jest konieczne, jeśli kobieta zgięcia macicy nie powoduje kłopotów. Ona po prostu musi dokonać okresowych wizyt u lekarza oraz monitorowanie stanu jego zdrowia.

Jeśli diagnoza wskazała Ci zginanie macicy, w każdym przypadku konieczne jest, aby zmienić dietę, ale pożądane jest, aby przyjąć kurs witamin. Jest niezwykle ważne, a aktywność fizyczna. Można polecić ćwiczenia na wzmocnienie mięśni dna miednicy i Ćwiczenia Kegla. Gimnastyka powinna odbywać się w intensywnym tempie, ale nie przeciążać mięśni jednocześnie.

Dobre działanie ma ginekologicznych masażu leczniczego, jest optymalny w celu łączenia się z wodą do nawadniania strumień (30-32 ° C) krocza i pochwy. Zabieg z masażem poprawia krążenie krwi, zwiększa ogólny ton macicy, wzmacnia więzadła.

W niektórych przypadkach lekarz może usunąć tę anomalię, o dość prostej operacji. Ale przyczyną przegięcia nie zostaną wyeliminowane, a pozytywne efekty tego zabiegu będzie krótkotrwałe.

load...