Basenji – pies tajemnica Nela

świat zwierząt nie przestaje nas zaskakiwać ponownie. I to dotyczy nie tylko nowych gatunków lub rzadkich przedstawicieli fauny. Nawet dość znane nam zwierzęta mogą stać się nieoczekiwane odkrycie. Tutaj wydaje się, że to może być zaskakujący dla psów? Jednak nawet wśród tych naszych czworonożnych zwierząt mają unikalną psa. Na przykład, przedstawiciele rasy Basenji. Jaki jest wyjątkowość i niepowtarzalność tych psów? Co jest takiego specjalnego w tej rasy?

load...

Skąd Basenji?

Dla Polski, rasa ta jest nadal bardzo rzadko. Po raz pierwszy w naszym kraju, to pojawiły się pod koniec lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. I historia Basenji zaczęło się w Afryce ponad pięć tysięcy lat temu. Plemiona tubylców żyjących w dżunglach Afryki Środkowej, które odbyło się małe i zgrabne psy jako nieodzownych towarzyszy podczas polowania. Wiemy również, że psy były ważnym atrybutem lokalnej czarownicy, szamani i szamani.

W Europie, psy te zostały wprowadzone w 1895 roku. Ale, niestety, pierwsza para nowych psów afrykańskich nie może dostosować się do warunków cywilizacyjnych, a doświadczenie z hodowli nowej rasy była nieudana. Druga próba powstał dziesięć lat później, gdy przedstawiciele tego gatunku mieszka w zoo w Berlinie, gdzie zetknął są to pierwsze europejskie Basenji potomstwa.

W 1937 roku rasa była reprezentowana na wystawie Kraft w USA jako „dżungli” lub „pies terier Kongo”. Od tego czasu rasa zaczęła szybko zyskać popularność w świecie miłośników psów, nie tylko ze względu na jego egzotyczne pochodzenie, ale również bardzo interesujące możliwości.

Unikalne cechy rasy

Zacznijmy od tego, że te psy nie kory! Tak, są one całkowicie pozbawione tego Charakterystyczną cechą wszystkich psów domowych. Można usłyszeć wszystkie rodzaje dźwięków Basenji: warczenie, parskanie, mrucząc, marudzenie, chichocząc, ale nie szczeka. Niezwykły głos z tych psów jest bardzo melodyjna i czasami przypomina tyrolską piosenkę. Być może jest to ich główny, ale nie jedyny „highlight”.

load...

W przeciwieństwie do wszystkich innych psów, kobiety, którzy są gotowi do płodności dwa razy w roku, basenji, panie są w stanie zapłodnić tylko raz w roku. Zdarza się to najczęściej późną jesienią i zimą nie ma liczne potomstwo, które mają wrodzoną odporne na wiele chorób układu odpornościowego.

Inną cechą Basenji – brak typowego psa zapachu. Jedwabiste włosy krótkie te psy nawet na mokrej nawierzchni nie zapach „psa”. Ponadto, ich włosy są całkowicie bezpieczne dla osób z alergią. Te psy wszystko niezwykle dokładne i czysto. Oni nigdy nie będą przetrzeć zanieczyszczoną jedzenia lufę meble, dywan lub ubrania hosta (które lubię robić wiele zwierzęta). Te psy zmusić się, mycie się i lizanie jak kot. Jak koty, ale także miłość zwijały się, leżeć w pobliżu głowy lub kolan na hoście.

Ale zawartość Basenji nie różni się zawartość innych psów. Na przykład, kwestia jak karmić psy nie powinny występować na właściciela tego psa. Podstawą diety – mięsa i warzyw, zbóż i produktów mlecznych.

Generalnie Basenji – a perfect psy do towarzystwa, mało wymagające w opiece. Są gościnni i wytrwałości, ale również bardzo lubi igraszki. Są wspaniałe i uprzejmy „rozmówcy”. Mają naturalny urok i wrodzone poczucie własnej wartości. Są w stanie podkreślić wyższość mistrza bez zbędnej służalczości. Są raczej ostrożny i przebiegły.

Pochodzenie mitologia

Basenji: pochodzenie rasy związana z mitologią i tajemnicze historie. Tubylcy wierzył, że te psy są w stanie chronić przed złymi duchami, przywrócić witalność i zgasić negatywną energię. Wiara w ich magiczną moc potwierdzonych przez pochówku faraonów egipskich, gdzie odpoczynek i zabalsamowane mumii Basenji.

Jeden z najstarszych legendy afrykańskiej mówi, że psy te wykorzystywane, aby móc mówić ludzkim językiem. Ale jeden z nich rozpoznał ważną tajemnicę swego pana, i obawiając się wygadać milczy na zawsze. Więc były te tajemnicze afrykańskie psy Nela.

load...