Barcelona: zabytki stolicy Katalonii

Zawartość:

Hiszpania – to niezwykłe krajobrazy, mili i pomocni ludzie, najlepszych muzeów na świecie, zabytki; I tu drogi były rzucili nawet starożytni Rzymianie. Jednym z głównych pereł turystycznych kraju jest stolica Katalonii – Barcelona, ​​położony zaledwie 120 km od granicy francusko-hiszpańskiej. Jest to drugie co do wielkości miasto w Hiszpanii, po Madrycie, który jest uważany za najważniejszy ośrodek handlowy i przemysłowy. Fakt, że do portu w Barcelonie jest jednym z dziesięciu najbardziej ruchliwych w Europie.

load...

Stolica Katalonii przyciąga turystów nie tylko czyste białe plaże, ale także architektura, historia, jest znana na całym świecie z doskonałej kuchni, muzyce, modzie. Kto nie słyszał o bezkonkurencyjnej Gaudiego lub oglądając płonącą pasją flamenco? Aby zobaczyć głównych atrakcji Barcelony, czuć jej ducha, cieszyć się niezrównaną w swej urody krajobrazy i smak kuchni śródziemnomorskiej, to zajmie dużo czasu.

Ulubionym miejscem dla większości użytkowników jest bulwar zwany La Ramba oddzielając Catalunya i port lokalny. Tutaj króluje prawdziwą atmosferę Barcelona już dziś. Tłum jaskrawo ubranych przechodniów, wielu stoiskach owocowo-kwiatowych, drogich restauracji z wyśmienitą kuchnią i uprzejmy personel, galerie, kawiarnie, muzyków ulicznych i wędrowne teatry – zwiedzanie La Ramba, widać wszystko, życie jest pełne nowoczesnych Hiszpanów.

Jeśli chcesz cofnąć się w czasie i zanurzyć się w dawnych czasach, przejdź do Dzielnicy Gotyckiej. Tu można zobaczyć budynki z czasów średniowiecza – mały labirynt, ponure i ciemne uliczki tworzą atmosferę, że nie da się przekazać w słowach – to musi być odczuwalne.

Hiszpania – kraj sztuki i muzeów, które znajdują się w jednej z Barcelony istnieje ponad czterdziestu lat. Najczęściej odwiedzanym z nich jest Muzeum Picassa, wystawa prezentująca prace niebieskie i różowe okresach artysty. Jeśli chodzi o architekturę, wielki Antonio Gaudi zawsze uwielbiony miasto budując niepowtarzalną Sagrada Familia. Oczywiście, nie jest to cały świat słynnych atrakcji Barcelony, która, wierz mi, warto je zobaczyć.

load...

Atrakcje w Barcelonie

Słysząc słowo „Hiszpania”, pierwszą rzeczą, którą pamiętam – to gitara flamenco, Gaudiego, ogromny port najbardziej ruchliwych w Europie. Krajowe duma mieszkańców kraju jest to Barcelona, ​​bo tutaj prawie nietknięte zachowały całą jego historycznego centrum, wykonane w stylu gotyckim, i wiele innych zabytków. Jedną z głównych atrakcji miasta – największy w Katalonii katedrze św Eulalii. Został on zbudowany na miejscu dawnej świątyni Jowisza oraz z trzech pałaców – Casa de L’Ardiaka Casa Dalby-Kanones i odgazować – jest jeden zespół.

Barcelona jest uważany za cud architektoniczny Hiszpanii, którego atrakcje wyciągnąć rzesze turystów każdego roku. Jest to unikalny skansen, gdzie, wraz z dziełami średniowiecznych gotyckich budynków położonych pilota, wykonane w stylu Art Nouveau. Tutaj są harmonijnie połączone ze sobą w kierunku nowoczesnej sztuki i zabytkowych dzieł Gaudiego i innych wielkich architektów.

Barcelona jest podzielony na dziesięć powiatów, a najważniejszym z jego atrakcji są skoncentrowane w trzech z nich: Stare Miasto, Montjuic, położone na zboczach wzgórza o tej samej nazwie, a Eixample. Najpierw miejscowi nazywają gotyckiej, i uważa się w historycznym centrum stolicy Katalonii. Jeśli chodzi o Eixample, dzielnicy, który został założony w XIX wieku i stanowi rodzaj „zbierania” dzieł Gaudiego. Aby zobaczyć najciekawsze miejsca do podziwiania przepięknych piękno miasta i odwiedzić jego muzea, będzie niewiele lub tygodni.

Sercu Barcelony – Plaza Catalunya, z którego morze jest główną ulicą i niepełnym wymiarze czasu lokalnego punktu orientacyjnego nazwie La Ramba. Ten bulwar jest granica między tymi blokami, gotyku i Raval. Około danym obszarze turyści znajdą wiele niezwykłych miejsc, które zasługują na uwagę: znajduje się pomnik poświęcony Columbus, Marset i Pałac Narodowy, a także centrum wystawowego i stoczni Drassanes – utworzenie średniowiecznych mistrzów.

Oczywiście, nie jest to wszystko, co jest możliwe i konieczne, aby zobaczyć w Barcelonie, gdzie skoncentrowane są wiele innych zabytków i architektonicznych:

  • Najwyższy punkt miasta – góry o nazwie Tibidabo;
  • Bashnya- „ogórek” Agbar;
  • Nieopisane piękno Grand Palace;
  • Jeden z najpopularniejszych i najbogatszych platform obrotu – Boqueria rynku;
  • Klasztor Montserrat;
  • Amatler House, który jest najbardziej znanym reprezentantem secesji;
  • Chcesz zobaczyć, co wygląda jak mała kopia Barcelona? Następnie przejdź do parku „Catalonia w miniaturze”.

Znawcy sztuki znajdzie w mieście Gaudiego wiele ciekawych rzeczy dla siebie, również tych, którzy wolą bardziej aktywny wypoczynek mogą odwiedzić kawiarnie i restauracje, które są znane ze swojej kuchni śródziemnomorskiej, albo tańczyć flamenco w jednym z lokalnych klubów. Fascynujący widok jest port, specjalnie przebudowany do Igrzysk Olimpijskich odbywających się w Barcelonie w 1992 roku.

Twórczy charakter zaleca się odwiedzić muzeum, które jest tak dumny ze stolicy Katalonii Narodowe Sztuki nazwie Picasso, sztuki współczesnej, historii i poświęcona FC „Barcelona” – lokalny klub piłkarski, jeden z gigantów światowych.

Hiszpania przyciągać coraz więcej turystów każdego roku. Niektórzy ludzie przychodzą tutaj, aby cieszyć się prawdziwie europejską służbę, opalać się na białych, piaszczystych plaż, mistrz flamenco, smak lokalnej kuchni. Inny zwraca kulturowego i historycznego dziedzictwa kraju: projekty architektoniczne Gaudiego, wspaniałe świątynie i gotyckie katedry, niepowtarzalny na całym świecie.

Gaudi i jego wpływ na architekturę miasta

Stolica Katalonii – prawdziwa skarbnica kultury światowej. Jego bezcenne dzieła architektury, a także liczne muzea przyciągają tysiące turystów z różnych krajów każdego roku. Podczas swojej długiej historii, Barcelona ewoluowała od małej osady wojskowej w jednym z największych miast w basenie Morza Śródziemnego. Tam rozwinął, udoskonalił i współpracował z wieloma znakomitymi artystami, ale największy wpływ na wygląd Barcelona ma przez Antonio Gaudi. Jego niezwykłe i nic na podobnych projektach, znana daleko poza granicami kraju, są znakiem rozpoznawczym miasta. Spuścizna geniusza jest wiele oryginalnych budynków: Casa Batlló, Calvet i Mila, Sagrada Familia nazwy świątyni, którego budowa nie została zakończona do dnia dzisiejszego, a także pięknym pałacu Guell, wraz z przyległym parkiem. To nie jest wszystko, co udało się zostawić Gaudiego.

Jedną z głównych atrakcji Barcelony, reprezentujących lot myśli geniusza, jest Katedra Świętej Rodziny. To arcydzieło sztuki architektonicznej autorstwa Gaudiego poświęcił niemal całe swoje życie. Kiedy został przydzielony do zarządzania projektami, człowiek ledwo 31-ta urodzinowy. Początkowo budowa kościoła była odpowiedzialna za F. Villar, ale potem dał Antonio, który w tym czasie nieznanego architekta przekształcona w unikalną mistrza z własnym niepowtarzalnym stylu, zwanego dziś eksperci „nowoczesności”. Na twórczego geniuszu szczególności wpływ na arabskiej architektury, sztuka gotycka i europejskiego baroku. Pierwotny projekt, zaprojektowany przez Villar, Gaudí całkowicie przerobione, zmieniając ją nie do poznania. Architekt poświęcił tę świątynię większość swojego życia, jednocześnie wznosząc Park Guell i Casa Batlló i La Pedrera. Jednak nie miał czasu, aby zakończyć swój wielki budynek, umiera tragicznie pod kołami tramwaju.

Przede wszystkim, rozpoczęły się prace na fasadzie Narodzenia, który został częściowo wykończone, nawet w trakcie jego trwania. Uważa się, że Gaudí bał wywołać szok dla obywateli męki swojego projektu, szczerze opowiada o brutalnym ukrzyżowania Jezusa Chrystusa. W związku z tym, w momencie jego budowy było opóźnione, ale wznowiono w 1954 roku, kiedy pan już nie żył. Ostateczna zarys fasady Narodzenia nabyte w drugiej połowie XX wieku, aw 1964 roku powstała tu oryginalne oświetlenie. Będąc w dobrym zdrowiu, architekt zbudował obok świątyni niezwykły w swej formie i konstrukcji szkoły parafialnej. Zgodnie z jego ideą było, aby być czysto tymczasowy, ale budynek wciąż cieszy nowoczesnych turystów i mieszkańców.

Barcelona jest nie do pomyślenia bez Sagrada Familia, jest jednym z symboli miasta. Ale jak to będzie wyglądać dziś, w rzeczywistości, jeśli Gaudiego przeżył i zarządzany projekt niezależnie, niezawodnie nikt nie wie. Fakt, że niektóre z jego notatek i rysunków spalony w czasie wojny domowej. Budowa trzeciego i największym elewacji świątyni sławy rozpoczęła się na początku nowego tysiąclecia. Dwanaście wież katedry symbolizują apostołów Pana, będzie korona absydzie wieży w kształcie kopuły, poświęcony Matce Chrystusa i katedry sam został pomyślany przez architekta musi wzrosnąć 170-metrową konstrukcję centralnego latarnią z krzyżem. Gaudi chciał kościół mógł pomieścić wszystkich mieszkańców Barcelony, a może właśnie dlatego praca jest wykonywana w tym dniu (to tylko plan, aby zakończyć się w 2030 roku).

Nie można ignorować wielkie dzieło innego architekta – Park Guell, który został zaprojektowany na zamówienie hiszpańskiego biznesmena o imieniu Eusebio. Po powrocie do Wielkiej Brytanii, postanowił zbudować wiejską rezydencję dla siebie i swojej rodziny. Kto jak nie Gaudi – człowiek o niezwykłej wyobraźni i twórczego zakresie – może przynieść swój pomysł na życie? Tak więc w 1990 roku opracowała projekt wzorca, zgodnie z którym Park miał być umieszczony z dala od obrzeża miasta. Jednak Barcelona rozrósł się z czasem pojawiły się nowe budynki, ulice, liczba mieszkańców wzrosła, więc dzisiaj jest niemal w centrum stolicy Katalonii. Nadzwyczajne piękno głównej bramy parku z domku jak cudownej scenerii do filmu bajki. Wieża dziesięć metrów, malowana w kolorze niebieskim i białym kwadratem na tle jasnym słońcu wydaje kawałek nieba. Pomimo faktu, że pomysł architekta nigdy w pełni wdrożony, stworzył część wypoczynkową – dzieło sztuki odnoszące się do lokalnych atrakcji.

Sea Port w Barcelonie

Port w Barcelonie – jest to największa jednostka transportowa miasta, przy okazji, tutaj w czasie królewskich członków rodziny spotkał się słynna wyprawa kierowana przez Krzysztofa Kolumba. Jednym z największych osiągnięć władz lokalnych było przywrócenie morskiego fasady Barcelona, ​​przeprowadzonego podczas tworzenia infrastruktury w 1992 roku na Igrzyskach Olimpijskich. Obszar ten jest aktywnie buduje się wszystkie rodzaje magazynów i fabryk w boomu przemysłowego ery, został teraz „, zwrócił się do powierzchni morza.” Port, który składa się z trzech części – handel, żeglarskich i przelotową – wyposażonych i zmodernizowanych w najnowszą technologię. Obecnie trwa do jednego miliona ton różnych ładunków, nadchodzi tu z całego świata. Ponadto, każdego roku w Barcelonie przez statki wycieczkowe gromadzi ogromną liczbę turystów.

Port jachtowy nazywa Vell, naprzeciwko zabytkowej części miasta, znajduje się w centrum centrów rozrywkowych i handlowych. Jeśli chcesz odwiedzić najpopularniejszy z nich – „Maremagnum” – spacer po bulwarze „morskiego”, biorąc pod uwagę przy projektowaniu nowomodna trendów wzorniczych. To miejsce przyciąga turystów i mieszkańców, którzy preferują aktywny tryb życia, są restauracje, kawiarnie, place zabaw i sklepy.

Jeśli przyjeżdżają do Barcelony na wakacje, należy odwiedzić Starego Portu, który jest znany z „Akwarium”, nawiasem mówiąc, największy w Europie. Stanowi ona najważniejszy zbiór podwodnej flory i fauny Morza Śródziemnego. Tu nie będzie widać zwykły mały szklany „box” z rybą. Przezroczysta tunelu 80-metrowy, który jest położony na samym dnie ogromnego okrągłego oceanarium, znalazły schronienie najpiękniejsze mieszkańcy głębokiego morza – znajduje się ponad cztery tysiące osób. Szczególnie piersiach widok rekinów, rozrywając swoją ofiarę i grożąc klatsat usta.

Dzisiaj Port w Barcelonie jest jednym z najbardziej wyposażone, nowoczesne i rozwinięte w Hiszpanii. Roczne obroty jego części handlowej ponad 17 mln ton, a do głównych produktów importowanych są olej, pszenica, węgiel i bawełny. W odniesieniu do wywozu, jest reprezentowany przez oliwą i kory drzewa korkowego.

Przybywając w Hiszpanii tylko dwa lub trzy dni – kompletne załamanie, bo trzeba co najmniej tydzień, aby poznać przynajmniej połowę atrakcji Barcelony. Jeśli masz ograniczony czas, odwiedzić najważniejsze miejsca: kolorowe Ramblas, świątyni Sagrada Familia, Pałac Muzyki Katalońskiej – nadają atrakcyjny Barcelona.

load...