Banana Paradise. Potrawy z bananów dla dzieci

Każda matka wie, jak czasem trudno karmić małego smakosza. I że nie będzie, a potem się nie podoba – kto z nas nie napotkał takie oświadczenia? Ale nakarmić okruchy nadal coś jest konieczne, ponieważ energia słoneczna nie jest zdecydowanie najbardziej odpowiedni pokarm dla rosnącego organizmu, nawet jeśli dziecko nie wydaje się być przeciwko niej. I wiele matek starają się „dopchać” okruchów lub cokolwiek, czasem zmniejszenie całą żywność dla niemowląt dieta słodycze i jogurty. Jednak to nie jest najlepszym rozwiązaniem – bardzo duże ryzyko beri-beri.

load...

Więc jak można przerwać to błędne koło? Postaraj się znaleźć kompromis. Skąpe chcą słodkie? Więc niech to słodki jest nadal przydatny. Na przykład, zapytać dziecko banana. W dzisiejszych czasach prawie każdy może zaskoczyć banana – ludzie są przyzwyczajeni do tego owocu i wziął go, jak po ziemniakach. Ale ta popularność jest w dużej mierze ze względu na banana jest również stosunkowo niski koszt.

Niska cena bananów jest w dużej mierze ze względu na warunki uprawy owoców i ich późniejszego transportu. Banany rosną na własną rękę i nie wymagają żadnych kosztów materiałowych dla przetwórstwa, innych niż proces zbierania. I podczas transportu do miejsca sprzedaży bananów nie psują, bo zburzy lekko niedojrzałe i dojrzewają banany już wtedy. Dlatego kupowane banany są bardzo korzystne i wygodne.

Ze względu na fakt, że banany są tanie, można je kupić w każdej rodzinie z dobrobytu materialnego, co niewątpliwie jest dużym plusem. Najczęściej wykorzystywane przez ludzi w banany jako „przekąskę” i bardzo tłustych ludzi wie, że banany można przygotować tak, aby uzyskać pełny posiłek. A jeśli wziąć pod uwagę, że dzisiejsza rozmowa o tym, jak nakarmić okruchy – maloezhku, które zostaną omówione jest o posiłkach dzieci.

Przydatne właściwości bananów

Fakt, że produkty używane przez dzieci, powinno być nie tylko smaczne, ale także użyteczne, nikt nie wątpi. Spróbujmy dowiedzieć się, czy banany są użyteczne. Kompozycja bananów zawierać takie substancje, rosnącej organizmu, takich jak:

load...
 • Celuloza

Pomimo faktu, że włókno nie jest składnikiem odżywczym, który zapewnia produkcję energii przez organizm, odgrywa ważną rolę w życiu człowieka. A najważniejszą rolę błonnika – to normalne dostosowanie pełnej jelita.

 • Skrobia.

Skrobia jest bardzo łatwe i szybkie do strawienia ciała dziecka. Pod wpływem pewnych enzymów skrobia jest podzielona i przekształcane w glukozę, co ma zasadnicze znaczenie zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

 • Węglowodanów.

Węglowodany są głównym dostawcą energii, a ponadto określają normalne funkcjonowanie wątroby. Dalszą trawienia białek i tłuszczów, nie jest możliwe bez udziału węglowodanów.

 • Białek.

Jak wiecie, wszystkich białek w swoim składzie posiada aminokwasy, które określają rodzaj białka. Jest to aminokwas korpus do tworzenia nowych komórek, które są więc niezbędne do harmonijnego rozwoju dziecka i wzrostu.

W uzupełnieniu do elementów składowych opisanych powyżej, bananów zawiera witaminy B2, witaminy B6, B1, PP, prowitamina A, pektyny, aromatyczne i garbniki, magnez, sód, fosfor, żelazo, wapń, kwas jabłkowy. Ponadto, banan jest bardzo cenne na wysoką zawartość potasu potrzebnego do wykonania pracę mięśnia sercowego i witaminy C, która jest nie mniejsza niż w owocach cytrusowych.

Banany mają zdolność do poprawy nastroju i koncentracji, która jest niezbędna dla studentów, a „Sadowski” dzieciaki skorzystają tylko. Czy zauważyłeś, że twój maluch stał się słaby i zmęczony szybko? To zajmuje tylko jeden – dwa banany dziennie okruchów witalności szybko wstał.

Nieodzownym efektem bananów na ciele dziecka, jeśli miękisz jest cierpiących na choroby takie jak:

 • Zaburzenie układu moczowego.
 • Przerwanie normalnej funkcji wątroby.
 • Zakłócenie żołądkowo – jelitowym, zwłaszcza zapalenie żołądka i dysbioza.
 • Jelit i okrężnicy różnego pochodzenia.
 • Zakażenie przewodu pokarmowego – banan jest doskonałym chłonne.
 • Owrzodzenia i krwawiące dziąsła.
 • Reakcje alergiczne pokarmowych.

I nie jest to wyczerpująca lista użyteczne niż banany.

Przeciwwskazania do stosowania bananów

Jednak pomimo faktu, że banany są użyteczne właściwości są bardzo różne, istnieje również szereg przeciwwskazań do ich stosowania. Nadanie dziecka banany, należy pamiętać, że banany sami są dość ciężkie jedzenie. Są bardzo wolno do strawienia, tym trudniej przepływ żółci i zwiększone wzdęcia. Dlatego też, jeśli istnieje tendencja do okruchy kolki i wzdęcia, to nie jest konieczne, aby go karmić banany zbyt często.

Skoro o tym mowa, bez wyjątku, banany muszą być tam bardzo powoli, starannie żując go. A w każdym razie, nie pozwól dziecku pić jakieś banany i potrawy z nich z zimną wodą. Jest o wiele mądrzejszy zaoferować dziecku gorącą herbatę. A jeśli dziecko żołądka o wysokiej kwasowości, banany, to lepiej nie dać.

Niestety, w ostatnich latach coraz więcej przypadków dzieci z cukrzycą są bardziej powszechne. I tak z dzieci jeść banany muszą być szczególnie ostrożny – Dojrzałe owoce banana świetny sposób na zwiększenie ostro obniżenia poziomu cukru we krwi, ale nie można mieć je na co dzień. Ale w tym samym czasie, lekko niedojrzałe owoce są bardzo pomocne.

Nawiasem mówiąc – dojrzałe banany, które zostały poddane obróbce cieplnej, na przykład, pieczone w piecu, mieć dobry efekt terapeutyczny w przypadkach, gdy miękisz zaczyna kaszleć. Oczywiście, aby poradzić sobie z bananem zapalenie płuc nie jest pod przymusem, ale z łagodnym kaszlem bardzo szybko się skończy.

Żywność dla dzieci Banana jest jednym z najbardziej podstawowych produktów. Banan, dzięki niskiej zawartości włókien roślinnych, idealny do stosowania jako pierwszy posiłek. Banan puree jest idealna do spełnienia wymogu, by zwabić dzieci: ma delikatną konsystencję i przyjemny zapach i smak jak wszystkie dzieci bez wyjątku.

Banan jest bardzo wysokokaloryczne pokarmy, więc dzieci z niską wagą jest wybawieniem – bardzo mała ilość żywności będą w pełni spełniać wszystkie szczegóły dziecka substancji energetycznych. Ale w tym przypadku, jeśli istnieją okruchy nadwagą, banany muszą być bardzo dokładne i bardzo i nie dać się ponieść zbyt wiele z ich dużą liczbę.

Wspominaliśmy już, że banany są przeciwwskazane u dzieci, które cierpią z powodu zapalenia żołądka, pojawiły się w kontekście zwiększonej kwasowości. Cóż, w takim przypadku, jeśli kwasowość w błony śluzowej żołądka obniżył banan może być najlepszym lekarstwem. Banany stymulują zwiększone wydzielanie śluzu specjalnych, który chroni wewnętrzną ścianę żołądka i podrażnienia stymulować gojenie nabłonka.

Zbyt wiele dzieci mają do czynienia z regularnym występowaniem takich nieprzyjemnych zjawisk jak zapalenie jamy ustnej. W celu złagodzenia stanu dziecka i przyspieszenia procesu gojenia, Lekarze – dietetycy zalecamy rodzicom, aby dać dziecku kawałek banana i upewnij się, że nie od razu połknął ją i powoli żuć i trzymał go przez kilka minut w ustach. Powtórz tę procedurę musi wynosić nie mniej niż co dwie godziny, a jak wynika z tej choroby ustąpiły w ciągu kilku godzin.

Menu banan

Jednak bez względu na to, jak użyteczny banany, matki nie zapominać, że dzieci nie lubią monotonii. I zwykle banan, puree lub puree stwierdzić bardzo szybko znudzi się swoim dzieckiem. Więc nie leń się i pokazać trochę wyobraźni – można gotować dość ciekawe i urozmaicone dania z bananów. I mamy nadzieję, że nasz artykuł będzie dla Ciebie źródłem inspiracji do stworzenia nawet mniejsze, ale nadal kulinarnych. Więc, co może być gotowane z bananów?

Banan puree

Dla małych smakoszy mama umie gotować ser z banana. Przygotowanie to jest bardzo, bardzo proste. Będziesz potrzebował 100 gramów sera i dojrzałych bananów. Aby przygotować pożądane stosowanie niskotłuszczowej twaróg. Pamiętaj, że sam banan jest bardzo wysokokaloryczne pokarmy? Dlatego nie powinno się kupić inny tłuszcz i sera cottage – inaczej potrawa okaże się zbyt ciężki i pożywny. Również przygotować kilka łyżek mleka pasteryzowanego.

Tak więc, banan, ser, mleko, dokładnie wymieszać przy użyciu miksera. W rezultacie, należy uzyskać jednorodną masę z tworzywa sztucznego. W zasadzie, deser z bananów dla małego smakosza gotowy. Jeśli twój maluch chętnie jedzą miazgi owocowej z wierzchu można polać potrawę – dwie łyżki gotowi dziecko przetartych.

Jeśli gotowanie banana puree dla starszych dzieci, można posypać je z tartych orzechów lub czekolady żetonów. Jednak należy pamiętać, że ser z banana jest bardzo, bardzo satysfakcjonujące i pożywny posiłek, więc nie należy polegać na tym, że po tym jak dziecko zgadza się jeść – nic innego – zupa lub kotlet z ziemniakami, na przykład. Co do zasady, uczucie głodu u dziecka tam nie wcześniej niż 4 wynosi – 5 godzin po zjada jak puree.

Banana split

Jeśli już się komfortowo z siebie swoją pipsqueak dzierżąc widelcem, wymieszać to ciekawe i bardzo smaczne danie – split banana. To danie jest kolejnym doskonałym przykładem tego, co zrobić z bananów. Aby przygotować dwie porcje potrzebne będą:

 • Jeden średniej wielkości banan.
 • Sto gramów beztłuszczowego jogurtu.
 • Sto gramów dowolnego cięcia owoców. Nie używaj cytrusowych, ponieważ mogą one prowadzić do reakcji alergicznych na okruchy.
 • Bita śmietana – wielki wybór gotowy, sprzedawane w sklepie.

Mimo dość egzotyczne nazwy, przygotowuje banana split jest dość prosta. Wlać płytkę małej ilości mąki, plasterków bananów cięte o grubości około jednego centymetra, zanurza je w mące i umieścić w rozgrzanym patelni. Należy zauważyć, że pan powinien być tylko lekko naoliwione – nadmiar całkowicie bezużyteczne. Fry plasterki banana około połowy – dwie minuty, od czasu do czasu obracając je z jednej strony na drugą.

Dodanie małej ilości mleka do produkcji sera i mieszać za pomocą widelca albo mieszalnik. Weź piękne dziecko talerz i umieścić plastry smażonego banana na jego środku piramidy. Umieścić ser wokół suwaka bananów, cała struktura udekorować bitą śmietaną i kawałkami wstępnie plasterki owoców. Deser jest gotowy!

Banana – Twaróg Garnek

Kolejny deser z bananów dla dzieci – banan – Twaróg Garnek. Do jego przygotowania potrzebne będą:

 • Jedno opakowanie twaróg niskotłuszczowej (200 g).
 • Jeden średniej wielkości banan.
 • Sto gramów mąki pszennej.
 • Sto gramów mleka.
 • Jedno jajko kurczak.

Weź głęboki zdolności do umieścić paczkę sera i mash go widelcem. Bić się jajkiem i serem przesiać mąkę. Dokładnie wymieszać, a następnie dodać do mleka i zagnieść ciasto. Pokroić banana w drobną kostkę, wymieszać z ciastem i umieścić ciasto w naczyniu do pieczenia. Ogrzewania wstępnego pieca do 200 stopni Celsjusza, to formy w piecu przez 15 minut. Po 15 minutach wyjąć formę z pieca, umieścić go w misce z zimną wodą dla pary tak, że woda nie dotarła do krawędzi – dzięki tej miary, można łatwo wysunąć budyń z formy, nie będzie trzymać się ściany. Przed wyciąć pudding na porcje, posypać cukrem pudrem na wierzchu.

Banan

Banan zachwyci smakoszy w każdym wieku – zarówno bardzo małych dzieci i ich rodziców. To danie jest nie tylko bardzo smaczne i pożywne, ale także bardzo oryginalne. Aby zrobić to, musisz:

 • Dwa średnie banana.
 • Dwie łyżki mąki pszennej.
 • Jedną łyżeczkę sproszkowanego cukru.
 • Jedno jajko kurczak.
 • Szczypta soli.
 • Dwie łyżki stołowe łyżki masła.

Skórka banana obrać, rozgnieść je widelcem do zacieru. Następnie trzeba przygotować biały sos. Aby to zrobić, stopić masło w kąpieli wodnej i dodać mąkę. Następnie, mleko, rozpuścić szczyptę sól i cukier puder. Z pomocą miksera, połączyć mąkę, mleko i masło, umieścić w misce emaliowanej i doprowadzić do wrzenia, ciągle mieszając. Podczas gdy sos jest cool, trzepaczka z mieszadłem pianę z białek i połączyć wszystkie składniki. Skórki od banana leżał na uprzednio wysmarowanej blasze, umieścić je w powstałym kremem. Ogrzewania wstępnego pieca do 300 stopni, to szalki przez około 5 minut. Przed podaniem, łódź można wlać syrop karmelu.

Sałatki z bananów

Prawie wszystkie dzieci, zarówno bardzo małe i starsze z wielka przyjemność jedzenia sałatka owocowa z bananów. Istnieje kilka rodzajów sałaty:

 • Banan – jogurt sałatka

Gotować trzeba dwa średniej wielkości banan i jeden mały kubek jogurtu każdego. Banany muszą obrać i pokroić w drobną kostkę tej samej wielkości. Wlać posiekaną banana jogurt i wymieszać je. Zorganizować sałatkę na talerz z okruchami i udekorować plasterkiem jabłka.

 • Sałatka owocowa z banana.

Kolejny rodzaj sałatki z bananów to prawdziwa skarbnica witamin. Gotować trzeba jabłka, gruszki, kiwi i winogron. Weź tę ilość owoców, które dziecko może zjeść na raz albo być gotowe do jedzenia okruchy na sałatkę – posiekane warzywa bardzo szybko stracić wszystkie swoje własności.

Pokroić owoce na małe kostki tego samego rozmiaru, wypełnić je z jogurtem i wymieszać. Należy pamiętać, że nie można dodać do sałatki z owoców cytrusowych, w celu zapobiegania rozwojowi alergii u dzieci. I tylko w przypadku gdy masz silne przekonanie, że dziecko ma skłonność do alergii pokarmowych, kompozycja może zawierać pomarańcze lub mandarynki sałata.

Smażone banany

Smażone Banany są również popularne, jak u dzieci i starszych dzieci. Wytwarza się je bardzo, bardzo proste – prawie jak smażone ziemniaki. Czyste skórki bananów, pokroić na plastry lub paski, wlać do miski niewielką ilość oleju roślinnego (oliwa korzystnie stosuje się, ale w przypadku braku odpowiedniej zwykłą, słonecznik), banany i narybku złoty kolor.

Jedyną rzeczą, że mama powinna zwrócić uwagę – jest to ilość bananów. To już zostało powiedziane wielokrotnie, że banany są bardzo pożywne, więc dziecko nie może jeść duże ilości. I smażone banany są przechowywane bardzo, bardzo małe – nie więcej niż kilka godzin.

Smażone banany w sosie karmelowym masłem

Chciałbym zaoferować Państwu kolejny przepis na smażone banany. Jest idealny dla dzieci w wieku szkolnym jako deser. Aby przygotować 4 porcje bananów, trzeba będzie:

 • Cztery średniej wielkości banan.
 • Dwie łyżki stołowe łyżki masła.
 • 200 g śmietany 20% tłuszczu.
 • Pięć ciasteczka owsiane.
 • Pięć łyżek cukru.

Skórka skórki od banana i pokrój je dość duże kostki. Jeśli narezhete banana zbyt mały, w ostatecznym przygotowaniu potraw, ryzykujesz uzyskanie bardzo zwykły banan puree. Ciasteczka owsiane kruszą się w jakiś pre – lub pojemności.

Duszone na patelni stopić masło, posypać gotowane w niej cukru i mieszać aż stale, aż mieszanina staje się jak karmel – toffi. Po tym, panewka musi być umieszczona w plasterkach banany i wymieszać je z syropem karmelowym i gotować przez kilka minut. Po tym, wlać krem ​​banan, a następnie w bardzo niskiej temperaturze, przez co najmniej kilka minut.

Umieścić zakończeniu deser na talerzu, posypać pokruszonych ciasteczek owsiane, i można przynieść do stołu. Najlepszy napój do tej deser dla dziecka będzie zwykłym mleko.

Szejk mleczny banany

Kolejny świetny przepis, który może być gotowane z bananów – milkshake z bananem. Aby przygotować 2 porcje potrzebne będą:

 • Dwa banany.
 • Dwie szklanki mleka.
 • Kilka kostek czekolady mlecznej.
 • Cynamon.

Rozgnieść banana widelcem, a następnie dodać mleko. Z mieszarki lub miksera mieszaninę doprowadza się do stanu jednorodnej masy, a następnie dodać (cynamon małe ilości, około wierzchołka ostrza). Otrzymany koktajl wlać dziecka szkła natrzeć na tarce czekoladę oraz posypać chipsy czekoladowe powstałych napojów. Napój jest gotowy. Mleko banan jest bardzo dobrze się wchłania i nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, o ile, oczywiście, dziecko nie cierpi z powodu alergii pokarmowych laktozy. W tym przypadku, wymienić zwykłe mleko do laktozy, które można znaleźć w supermarkecie. Koktajl z mleka i bananów gotowy.

Możliwe jest również, aby przygotować koktajl z lodów i bananów. Aby przygotować dwie porcje, trzeba 400 gramów dowolnego lodów bez żadnych wypełniaczy, 200 gramów mleka, a także dwa średniej wielkości banana.

Skórka banana obrać i rozgnieść je widelcem. Nawiasem mówiąc, uwaga – na koktajle z bananów jest znacznie mądrzejszy używać dojrzałych owoców miękkich. Następnie mieszać przez banany lody, mleko i dodać ubij dokładnie za pomocą mieszalnika lub miksera. Rub tarty czekolady mlecznej i parę kości i posypać na wierzchu koktajl. Pić bananów i mleka gotowy, ale należy pamiętać, że obejmuje lody, i, odpowiednio, koktajl z bananów okazuje się bardzo zimno.

Pieczony banan

Pieczone banany są również bardzo smaczne i zupełnie niezależny danie. Gotować po prostu zadanie nawet niedoświadczony gotowania mama może obsługiwać łatwo. Do przygotowania pieczonym bananem, trzeba będzie:

 • Folie przeznaczone do pieczenia potraw w piekarniku.
 • Jeden lub dwa banany (zależnie od części do obliczania – jeden bananów jeden średniej wielkości porcji).
 • Łyżeczkę cukru lub miodu, w przypadku, gdy dziecko jest starsze niż pięć lat i nie cierpi na ataki alergii pokarmowych, ponieważ miód jest dość silny alergen. Jeśli masz wątpliwości – wiele mądrzejszy zrezygnować z korzystania z miodem.
 • Pół cytryny średniej wielkości.

Skręć piekarnika i podgrzać to tak 250 stopni Celsjusza. Podczas gdy piekarnik jest ciepły, czysty skórki od banana, starannie owinąć je w folię do pieczenia i umieścić w piekarniku. Banany musi być pieczone przez około 15 minut.

Podczas gdy banany w piecu przygotować syrop. Jeśli używasz do gotowania syrop miód, należy go umieścić w małym pojemniku żaroodpornego, która z kolei umieścić w garnku z wodą. Doprowadzenie wody do wrzenia, mieszając w sposób ciągły miodu, korzystnie drewnianej pałeczki lub łyżeczki. Po miód jest całkowicie stopiony w stanie ciekłym, dodać sok z połowy cytryny.

Jeśli Twoje dziecko nie jest na tyle stary miodu trzeba przygotować syrop za pomocą innych środków. Wymieszać pięć łyżek cukru i pięć łyżek wołów. W łaźni wodnej do stopienia cukru jednorodną masę karmelową. Zdjąć z ognia, dodać sok z połowy cytryny.

Usuń banany z piekarnika, niech trochę schłodzić, a następnie rozwiń folię. Usuń banana i umieścić ją na talerzu dziecka. Wlać syrop bananowy GET, ozdobić talerzu kilka plasterków jabłek lub innych owoców. Deser gotowy.

Naleśniki z bananami

Naleśniki z bananem i czekoladą będzie pełna, a co najważniejsze, bardzo smaczne śniadanie lub przekąskę, nie tylko dla dzieci, ale także dla całej rodziny. Aby przygotować 4 porcji naleśników, potrzebne będą:

 • Trzy średniej wielkości banan.
 • Świeża skórka z jednej pomarańczy.
 • Jedna łyżka syropu bananów. Jeśli nie można znaleźć w sklepie syropu, gotować się: ćwierć bananów ścisku i szlifować je z cukrem, aż będzie gładkie.
 • Jedna łyżka proszku kakaowego.
 • Dwie łyżeczki skrobi.
 • 40 g czekolady mlecznej.
 • 20 g masła.

Na ciasto będzie potrzebne:

 • Sto gramów mąki pszennej.
 • Jedna łyżka kakao.
 • Jedno jajko kurczak.
 • Dwieście gramów mleka.

Obrać banany ze skóry, pokroić w drobną kostkę. Przebierał skórkę z cytryny, wymieszać z syropem bananowym i bananów skrawających. Umieścić je w chłodnym miejscu, najlepiej tylko na dolnej półce w lodówce przez około 20 minut.

W czyste szkliwa małym pojemniku wymieszać kakao z mlekiem. Rub startą czekoladę mleka i dodać do mleka. Ogrzewać w niskiej pojemności cieplnej, a jednocześnie stale mieszając mleka. Po kilku minutach, usunąć z mieszaniny ciepła.

Do przygotowania ciasta i mąki i kakao w proszku, a następnie zadaje je przez sito do dostatecznie głębokiego miseczki. W środku wynikających slajdów zrobić małe wgłębienie, umieść masło i jajka. Stopniowo dodać mleko, mieszania ciasta, w celu uniknięcia zbrylenia. Gdy ciasto uzyskuje się jednorodną strukturę, nie jest możliwe przejście do pieczenia naleśników.

Rozprzestrzeniać się na gotowym placku czystej powierzchni, umieścić w jego cienkiej równomiernej warstwy na wstępnie przygotowany banan placek rolki lub rolek koperty. Umieść naleśniki na dania z karty. W jednej porcji zwykle obejmuje trzy placki. Wlać sos czekoladowy i służyć naleśniki z bananem i czekoladą na stole.

Ryżowa z bananami

Jednak bez względu na to, jak dobrze oczywiście na własnych bananów, dziecko, konieczne jest, istnieje również coś bardziej znacząca. Staramy się przygotować dziecku niezwykłą potrawę jak ryż i banany. Sprawiają, że nie jest tak trudne. Aby przygotować owsiankę, trzeba będzie:

 • Sto gramów ryżu rafinowanej.
 • Dwieście gramów mleka.
 • Pięćdziesiąt gramów masła.
 • Jeden średniej wielkości banan.

Gotować jeden litr wody, umieścić ryżu w misce szkliwa i napełnić wrzącej wody. Po minucie spuścić wodę i wlać mleko ryżowe. Dusić aż gotowane jak zwykle kaszy ryżu.

Aż ryż jest ugotowany, skórki banana i pokroić na małe plasterki. Smażyć plastry na małym ogniu. Po kasza ryż jest gotowy, wymieszać ryż z jajkiem bananów i umieścić dziecko w płycie. Udekoruj krawędź płyt kawałkami owoców lub bita śmietana – potrawa będzie dziecko jeszcze bardziej atrakcyjna. Ryż z bananami często jedzą nawet najbardziej wybredne dzieci.

Sople bananowe

Kolejny lubiany dziecko banan danie może być tak zwany sople bananowe. Aby przygotować dwie porcje potrzebne będą:

 • Dwa banany mały rozmiar – im mniejszy tym lepiej. Pożądane jest, że banany były lekko niedojrzałe.
 • Bar czekolady mlecznej.
 • 100 gramów mleka.
 • Kilka łuskane orzechy włoskie.
 • Drewniane szpikulce, przeznaczony do gotowania.

Obrać banany ze skóry, pokroić w grube pierścienie i umieszczone na drewnianych patyczków. Jądra szlifować do stanu okruchów. Rub czekolady na tarce, umieścić w misce emaliowanej. Następnie dodać do mleka i doprowadzić do wrzenia, stale mieszając chwilę. Gdy czekolada jest całkowicie stopiony, zanurzyć przykleja plasterki banana, posypać posiekane orzechy włoskie.

Więc teraz wiesz, co zrobić z bananów, a do wyboru są ograniczone jedynie przez wyobraźnię. Nie należy jednak zapominać, że oprócz bananów istnieje sporo innych, równie przydatnych produktów, z których można przygotować sporą liczbę potraw. Ale powiemy im, że następnym razem. Bon appetit!

load...