Baba Jaga uczy się czytać. Uczymy się razem!

Jak miło być w stanie czytać!

Nie ma potrzeby, aby trzymać się mojej matki,

Nie jest konieczne, aby wstrząsnąć babci:

Przeczytaj ją, proszę czytać! „

Valentin Berastau

„Ma-ma-la, my ra-mu” Pamiętaj, jako dziecko starannie wbił palec na stronie ABC? Czasami badanie było radość, a czasami dzieci skąpane we łzach, bezskutecznie walcząc z niesforną bukovkami. Czas mija, mam dużo, ale umiejętność czytania jest zawsze niezbędne umiejętności dla każdego.

load...

A dzieci wciąż walczą z alfabetu. Ktoś nadal to zrobić w staromodny, out – kij i ze skandalem. Jednak w dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów, aby uczyć okruchy czytać bez przymusu, w zabawny sposób. Materiały te można znaleźć wszędzie: w czasopismach dla dzieci, programów telewizyjnych i, oczywiście, gier komputerowych, takich jak „Baba Jaga uczy się czytać.” To o niej i zostaną omówione poniżej.

Ostatnio, coraz więcej rodziców i nauczycieli z preferencją dla dzieci z serii gier edukacyjnych, takich jak „Baba – Jaga,” Spółka „Media House”. Ten poradnik zawiera szereg gier mających na celu nauczanie dzieci pisanie, czytanie, znajomość ze światem zewnętrznym. Seria składa się z gier, takich jak:

  • „Baba Jaga uczy się liczyć”
  • „Baba -Yaga nauka czytania”
  • „Baba Jaga. Szkoła na nogi kurczaka”
  • „Baba Jaga. Idź tam, nie wiem, gdzie”
  • „Baba Jaga i szyć. Poznajemy świat wokół nas”

Te ćwiczenia są przeznaczone dla najmniejszych dzieci. Dla tych, którzy są starsi, istnieją inne programy, które Baba Jaga będzie uczyć się języków obcych i poznać naukę. Ale dzisiaj będzie omawiany jest temat nauki czytania – „Baba Jaga jest nauka czytania” o grze,

Zasada nauki czytania

Jak już wspomniano, wiele nauczyciele wykorzystują grę „Baba – Jaga uczy się czytać” uczyć czytania przedszkolaków. I nie bez powodu: w grze opiera się na zaawansowanych metodach treningowych. Ten rodzaj treningu jest zbudowany z uwzględnieniem specyfiki psychologii, czworo dzieci – siedmiu lat, więc jest to najbardziej skuteczna.

load...

Z reguły dzieci z przedszkola i wczesnym wieku szkolnym z trudem utrzymać skupienie się na jednej rzeczy. Gra w „Baba Jaga – uczy się czytać” pozwala odtwarzać ją wypełniając zadania w dowolnej kolejności. Dziecko, aby rozpocząć odtwarzanie następnego etapu gry, nie muszą zakończyć ostatni.

Uruchom grę, jesteś z dzieckiem natychmiast zanurzyć się w bajkowej atmosferze z odrobiną detektywa. Baba – Jaga porwany przez znaczną część liter. A twoim zadaniem – aby je znaleźć. Jednak na drodze do dziecka bukovkami czaić różne testy i zadania. Tylko wtedy, gdy dziecko dostanie list.

Bajeczne małe zwierzęta pomogą swoje dziecko. Nie jest konieczne, aby podpowiedzieć dziecku odpowiednie opcje – pozwalają poradzić sobie z nimi. Każdy etap swojego dziecka towarzyszy wielu obserwacji i wiersze zwierząt.

Psychologów dziecięcych dawna zdecydowanie ustalono, że informacje złożone przez dziecko w postaci wiersza, trawiony 40% lepiej niż jakikolwiek inny. Nawiasem mówiąc, forma werset jest podstawą gry, „Baba Jaga uczy się czytać.”

Istotą gry

Ta gra jest idealnym miejscem nie tylko dla najmłodszych dzieci, które nie znają liter, ale dla tych dzieci, które znają już litery, ale nadal nie wiem jak umieścić je na sylaby. Gra zapozna dziecko z literami, nauczyć się stawiać sylab i słów. A dzięki wspaniałych grafik i profesjonalnego głosem działającego „Baba Jaga jest nauka czytania” bardzo podobny do kreskówek, w których dziecko może poczuć się jak bohater.

Cały program szkoleniowy składa się z trzech faz:

  1. Bukvarik. W Bukvarik dziecka zapoznania się z liter. Na każdą literę Baba – Jaga schował swój wiersz. Zwykle miesięcy pipsqueak zna na pamięć i recytuje wszystkie szczęśliwe czterowierszy.
  2. Slogarik. Z pomocą slogarika dziecko będzie uczyć się, aby dodać litery sylaby. I pomóc mu w tej mądrej Raven. Proces uczenia się liter składanych na sylaby zajmuje trochę więcej czasu – od jednego do trzech miesięcy.
  3. Mini – gier. Trzeci etap gry jest najtrudniejsze. Uwaga dziecka jest zaproszony do karty z zadaniami, aby szukać listów. Posiadające wszystkie mini – gier, dziecko będzie zebrać wszystkie litery w jego wczesnych gier porwał podstępny Baba – Jaga.

Wreszcie, wszystkie dzieci, które z powodzeniem realizują wszelkie zadania zaproponował im niespodziankę Baba – Jaga. Nie będziemy psuć wrażenie i powiedzieć z góry, jakie – na pewno, aby zobaczyć na własne oczy.

Niektórzy rodzice uważają, że ich dziecku nauczyć się czytać wszystkiego. Mówią, że przyjdzie czas, a dziecko będzie uczyć się czytać w szkole. Z jednej strony, to prawda, ale z drugiej strony, pamiętać o dwóch rzeczach:

  • Samoocena dziecka

Zdecydowana większość dzieci przychodzą do szkoły już w stanie czytać. I Twoje dziecko może być kompleks niższości. A w tym wieku takiego zjawiska jest wysoce niepożądane, ponieważ brak zaufania może towarzyszyć dziecku przez całe życie szkoły.

  • Miłość do czytania

W przypadku, gdy Twoje dziecko będzie uczyć się czytać „z patyczków”, jest mało prawdopodobne w przyszłości miłość czytania będzie jego znakiem rozpoznawczym. Edukacja jest w trakcie gry nie powoduje dziecku żadnej odrzucenie w procesie czytania.

Nieważne, jak to było, ale nadal – to samo: „Jak miło móc ją przeczytać!” A gra „Baba Jaga jest nauka czytania” pomoże dziecku.

Pobierz wersję demo „Baba Jaga uczy się czytać”

load...