Autyzm u dzieci i?

Autyzm. O tym zjawisku prawdopodobnie słyszał wszyscy rodzice, bez wyjątku, jednak pod warunkiem, że problem nie dotyczy ich osobiście, mało kto będzie wchodził w szczegóły: autyzm, co to jest? Jednak, niestety, problem w ostatnich latach staje się coraz bardziej powszechne i coraz częściej, a dostępne informacje, które będą oczywiste dla rodziców, którzy nie mają wykształcenia medycznego, jest jeszcze za wcześnie.

load...

To jest dla tych rodziców, a ten artykuł jest przeznaczony. To krótko, ale dostępne są opisane wszystkie objawy i zaburzenia w zachowaniu dziecka, które są charakterystyczne dla narsheniya, jak również podstawowych zasad pracy z taką grupą dzieci. Nie zapominaj, że intensywność lub nasilenie naruszenia może różnić się od dzieci zupełnie inaczej. Ale jednak, istnieją pewne ogólne trudności.

Stosunki społeczne

Pierwszym i głównym objawem tej autyzmem jest naruszeniem zdolności dziecka do interakcji ze społeczeństwem, i po prostu rozmawiać, często nawet z rodzicami. Problemy te są wykonane z różnych drobnych niuansów.

Na przykład, takie dzieci jest niezwykle trudne do opanowania nawet najbardziej prostych, niemal wrodzone umiejętności komunikacji niewerbalnej – kontakt wzrokowy, postawa ciała i mimika. Te dzieci są nawet wizualnie bardzo wyróżniać się z tłumu dzieci.

Ponadto, bardzo często, prawie we wszystkich przypadkach, pracując z takimi dziećmi, rodzicami i nauczycielami, świętować fakt, że dziecko cierpi z powodu choroby, nie może nawiązać kontaktu z rówieśnikami, nie mówiąc już o przyjaznych stosunkach i nie mówi. Nawet dzieci starają się unikać kontaktu z takim dziwnym, ich zdaniem dziecka, którego zachowanie jest absolutnie jasne, ze względu na ich wiek.

load...

Ponadto, bardzo często nauczyciele mogą podejrzewać naruszenie dziecka, na podstawie obserwacji jego zachowania. Zazwyczaj te dzieci absolutnie nie wiem jak się wczuć i bezpiecznie przechodzić nad poległych i płacze z bólu w tym samym wieku bez zwracania na niego uwagi. Ale nie sądzę, że dziecko robi to na złość, to jest rzeczywiście bardzo prosty – dzieci cierpiących z naruszeniem, jest niezwykle trudne, a czasami wręcz niemożliwe, aby zrozumieć i uchwycić emocje i uczucia innych ludzi.

Nie mniej ważny jest wskaźnik autyzmu mowy dziecka. W przypadku, gdy dziecko cierpi na autyzm, zaczyna mówić znacznie później niż ich rówieśnicy, a często nigdy nie mówi. Lekarze mówią, że około 45% dzieci z autyzmem nie nauczyć się mówić w ogóle.

Ale nawet jeśli dziecko uczy się mówić, do dialogu to będzie bardzo trudne. Obsługuje żadnej rozmowy – dość wyczyn ze strony dziecka z autyzmem. A ze strony dorosłych, taka rozmowa wymaga dużo cierpliwości, taktu i zrozumienia psychiki tych dzieci.

Ponadto dzieci z autyzmem, charakteryzuje się niezwykle monotonne i stereotypowego użycia języka. Na przykład, dziecko może cierpieć na zaburzenia jako eholahiya – ciągłe powtarzanie tych samych wyrażeń lub zwrotów znaczenia, słyszał je i niezależnie, jeden zrozumiał powód, nie pamiętam ich.

Ponadto, kolejny bardzo poważną przeszkodą do normalnego dialogu staje się bardzo trudności ze zrozumieniem swojego rozmówcę. Na przykład, dzieci, pacjenci autyzm, prawie w stanie zrozumieć, że ich rozmówca może żartować podczas wywiadu. Wszystko powiedziane oni rozumieć zbyt dosłownie, a ukryty sens swojego dziecka z powodu choroby po prostu nie rozumie.

  • Zwłaszcza koncentracja uwagi dziecka

Dla dzieci z autyzmem, to jest bardzo typowe dla bardzo nietypowy koncentracji na pewnych części tej samej całości. Szczególnie jest to typowe dla małych dzieci – na przykład, zamiast bawić się lalką, dziecko może grać tylko z rękami lub sukienkę. Ściśle mówiąc, w zachowaniu dzieci starszych często obserwuje się taką samą tendencję – dzieci są bardzo lubiący dobrze zdefiniowanych tematów – co – czy granie w gry wideo, kół samochodowych i kart.

Nawiasem mówiąc, pilna potrzeba stabilności i jednolitości to trzeba mieć wszystkich przypadków autyzmu. Dziecko wykonuje wszystkie swoje działania w sposób prosty, znany sposób – na przykład, zawsze pierwsze kęsy chleba, a dopiero potem wysyła łyżkę zupy w ustach, albo najpierw wprowadzenie na buty, a dopiero potem – korek. I nawet droga do przedszkola lub szkoły powinny być ściśle określone – tą samą drogą.

Do najwcześniejszych objawów choroby

Co do zasady, pomimo faktu, że choroba jest chorobą wrodzoną, zdiagnozować go w powijakach jest prawie niemożliwe. Ale to rodzice lub inni dorośli, którzy sprawują opiekę nad dzieckiem jak i można podejrzewać, autyzmu, objawy, które są opisane poniżej.

Z reguły rodzice najpierw zacząć się martwić, gdy odkrywają, że ich dziecko nie jest bardzo lubią być wyolbrzymiony i zdecydowanie sprzeciwiać tej czynności. Później rodzice mogą zwrócić uwagę na to, co dziecko nie wykazuje żadnego zainteresowania gier, które są zawsze patrząc na okruchy, na przykład, w „kukułki”. Bardzo często te dziwactwa zwrócić uwagę na tych rodziców, którzy mają już starszego dziecka, a pewne wyobrażenie o tym, jak dziecko powinno odbywać się w okresie dojrzewania.

Ponadto często powodem do niepokoju i poszukiwanie pomocy medycznej są mowy i słuchu dziecka. Dziecko może, w opinii rodziców, to jest bardzo źle usłyszeć wspólne dźwięki, ale niektóre – takie jak dźwięk odkurzacza czy klaksonu samochodowego, słyszą doskonale. A w przemówieniu czasami zdarzają się dość dziwne w oczach rodziców rzeczy – dziecko, wydaje się, nauczyłem się mówić, ale nagle bez powodu, nie ma powodu w ogóle milczał i był niemożliwy do osiągnięcia jednego słowa.

Ważne jest zauważyć te objawy, nie uciekać od nich, naiwnie wierząc, że problem zniknie na własną rękę. Tak, i odpisać na wszystkie te osobliwości poszczególnych cech charakteru dziecka jest również nierozsądne. W tym przypadku jedynym rozwiązaniem będzie wizyta u lekarza, który jest w stanie zapewnić dziecku czego potrzebuje profesjonalnej pomocy. Liczne obserwacje lekarzy – pediatrów i psychologów dziecięcych sugerują, że w odpowiednim czasie rozpoczął intensywne leczenie tych dzieci autystycznych, przynosi bardzo pozytywne wyniki.

Pomimo bardzo powszechne błędne przekonanie, że dziecko z autyzmem, całe życie skazane spędzić we własnym świecie, a zatem w całkowitej izolacji od społeczeństwa, takie przypadki są niezwykle rzadkie i niezwykle. Im wcześniej choroba zostanie wykryta i odpowiednie leczenie korygujące, tym lepsze szanse dziecka żywych pełnią życia.

Objawy u młodzieży

Bardzo często, ale nadal istnieją sytuacje, w których objawy autyzmu pojawiają się dopiero w okresie dojrzewania. Tak, i te dzieci, których diagnoza jest znana od dawna, nastolatek może mieć więcej problemów niż wcześniej.

Pomimo faktu, że większość dzieci z autyzmem, dorastania ma już ogromną ilość wiedzy i umiejętności, problemy komunikacyjne nadal – dziecko jest niezwykle trudny do wyrażania swoich myśli, jak zresztą i dostrzec i zrozumieć myśli rozmówcy.

Ponadto, nie należy zapominać o rodziców i akt, że leży to w ich nastolatków aktywnie przebiega proces dojrzewania. A obecność autyzm dziecka w żadnym wypadku nie zmienia hormonalne zmiany w swoim ciele. Ten okres życia jest bardzo trudne nawet dla zdrowych nastolatków i co możemy powiedzieć o dzieci, które cierpią na autyzm. Od rodziców w tym okresie będzie wymagało ogromnej ilości cierpliwości i wytrwałości – bo ich pomoc jest bardzo ważna dla dziecka chorego na autyzm.

Te „specjalne” młodzież w okresie dojrzewania wymagają szczególnej uwagi przez psychologów dziecięcych i lekarzy. To właśnie w tym wieku jest często nastolatek z autyzmem, jest bardzo wysokie ryzyko problemów związanych z różnymi lękami i fobiami, drażliwości, agresji i depresji. Roztwór ewentualnych problemów w tej grupie dzieci jest znacznie bardziej skomplikowany i długotrwały proces niż u zdrowych nastolatków. Dlatego ważne jest, aby szybko zauważyć problem i natychmiast podjąć niezbędne działania.

Sensorycznej integracyjny zaburzenia

Prawie wszystkie dzieci z zaburzeniami, w obliczu zaburzeń sensorycznych integracyjnej. To naruszenie charakteryzuje się tym, że chore dziecko nie jest w stanie poprawnie obsłużyć informacje docierające do jego umysłu ze stymulacji sensorycznej. Tego typu naruszenie wydaje się dość specyficzny.

  • Dziecko lub bardzo szybko zaczyna odczuwać zmęczenie lub, wręcz przeciwnie, jest w ciągłym ruchu. Najczęściej te dwa stany na przemian.
  • Po dotknięciu tego dziecka, drży, jakby przestraszony przez coś – cokolwiek.
  • Dzieci mogą wystąpić nadwrażliwość na różnych zapachów.
  • Stawia wysokie wymagania dotyczące materiałów, z których uszyta jest odzież ich zgadzając się nosić tylko jeden, który jest wykonany z bardzo miękkich i delikatnych tkanek.
  • Nie znoszę brudnych rąk.
  • Niektóre dzieci mogą być bardzo niewygodne i niezdarny.
  • Prawie wszystkie dzieci z podobnymi zaburzeniami zaznaczone bardzo złą postawę.
  • Umiejętności motorycznych u dzieci, takich jak rozwój bardzo złe – są ledwo obsługiwać małe przedmioty – guziki, koronki, małe zabawki.
  • Również zauważyć, że niezwykle wysoką czułość na dźwięk. Niektóre dzieci z dźwiękiem, takie jak odkurzacz lub suszarka do włosów, może wpaść w histerię, tyle że ich irytuje.

Leczenie chorób

Leczenie autyzmu jest dość skomplikowany i złożony proces. W leczeniu dziecka jest równie ważny składnik leku, a praca nauczycieli i psychologów dziecięcych. A na ramionach rodziców musi być bardzo trudnym zadaniem – ich udział nie jest odtwarzany mniejszy i być może większą rolę.

Głównym zadaniem rodziców – bardzo wyraźnie przestrzegać wszystkich zaleceń i terminów jak lekarzy, nauczycieli i dzieci. Nie należy dać się i odwiedzenie dziecka różne agencje specjalizujące się w pracy z tymi dziećmi. Wyniki są często zdumiewające, nawet najbardziej sceptyczni rodzice.

I wszyscy rodzice powinni być świadomi głównych elementów skutecznego leczenia – o miłości. Wierz mi, pomimo faktu, że dziecko jest „specjalny”, to nie mniej niż inne dzieci, które potrzebują twojej miłości, zrozumienia i wsparcia. A czasami nawet więcej. Po tym wszystkim, będziesz, rodzic, stają się jego ostoją i wsparcie w tym trudnym dla procesu potomnego – proces uprawy i dostosowanie się do otaczającej nas rzeczywistości.

load...