Autostopem z Paryża do Nakhodka

Koncepcja powstała w Stanach Zjednoczonych autostopem. Ale teraz, w Ameryce, to nie jest tak popularne ze względu na surowe przepisy: turyści podróżujący z jednego punktu do drugiego w kraju zamontowanym, może zostać aresztowany za włóczęgostwo. Ale w Polsce ten rodzaj podróżowania staje się coraz bardziej popularne co roku, zwłaszcza wśród młodych ludzi.

load...

Autostop jest idealnym miejscem dla tych, którzy mają ograniczone fundusze, albo po prostu nie może żyć bez emocji. Jest to wspaniała okazja, aby zobaczyć swój kraj, a może nawet kilka obcych krajach, takich jak Europa. Ale jest jeszcze jeden powód, który zatrzymuje się wielu ludzi od bycia w stanie dać pierwszeństwo do podróży związał, headwind i komunikować się z obcymi i ciekawych ludzi. A powód – kwestia, że ​​autostop bezpieczne.

Powyżej, z jednej strony, te wątpliwości są uzasadnione, ponieważ wszyscy słyszeliśmy historie krwawa, które poprzez podróżujących autostopem ludzie są importowane do ciemnego lasu, zabijać, rabować, itp Mimo to, jest to bardziej mitem niż rzeczywistością. Na drodze stanie wiele niespodziewanych i czasem niebezpieczne zdarzenia, ale jeśli ty lub twój towarzysz podróży (lepiej jeśli jest mężczyzną) wstać dla siebie, mają wystarczająco dużo dobrego przygotowania fizycznego i umiejętności inteligentnej komunikacji z różnymi ludźmi, masz się czego obawiać. Tylko nie stracić czujności, a na wszelki wypadek kupić gaz pieprzowy, który będzie gwarancją bezpieczeństwa podczas autostopem.

Poza tym zbiorniku gazu idealnie potrzebne będą:

  • Scyzoryk;
  • Namiot i sypialne torby w przypadku trzeba spędzić noc w lesie lub na polu;
  • Antybiotyki i aspirynę, środki odkażające, bandaże;
  • Mapy drogowej;
  • Kompas;
  • Zestaw części ubrania;
  • Zapałki;
  • Minimalny zestaw wymaganych produktów (Konserwy mięsne, krakersy, herbata) i zaopatrzenia w wodę.

Autostopem z jednej strony jest bezpieczniejszy dla młodych ludzi. Ale z drugiej strony młody mężczyzna do kobiety o wiele bardziej prawdopodobne, aby złapać jazdy.

load...

Najlepiej jest rozpocząć tę praktykę z ruchem własnym zakresie: Spróbuj w jak najkrótszym czasie, aby dostać się z jednego punktu do drugiego. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, a zrozumiesz, że taka przygoda tylko dla ciebie, możesz spróbować autostopu w Polsce. Po pierwsze, można wybrać dwie osady, nie jest tak daleko odsunięta od siebie. Następnie można rozpocząć, aby przejść na dłuższych dystansach, a tym samym uzyskania okazję zobaczyć prawie cały wielki i rozległy kraj. Podczas autostopem w Polsce będzie zrozumieć, że wbrew powszechnemu przekonaniu w naszym kraju są znacznie bardziej mili i pomocni ludzie, zawsze gotowy do pomocy innych ludzi niż bandyci, rabusie, etc.

Ci, którzy rozumieją, że ich kraj jest już wystarczająco, mogą spróbować swoich sił w podboju obcych krajach. Ten rodzaj turystyki pozwoli Ci poznać kraj od wewnątrz i naprawdę poznać mentalność miejscowych ludzi i ich zwyczajów.

Podróż autostopem Europa ma swoje własne cechy: trzeba trochę więcej pieniędzy i podstawową znajomość co najmniej jednego języka europejskiego.

Podsumowując, chciałbym dać kilka rad dla tych, którzy są po prostu zamiar spróbować tego rodzaju turystyki. Określenie „avtsotop” nie zawsze jest równoznaczne z „wolnym”. Wiele doświadczonymi podróżnikami uważają, że niewielka opłata osoba zawiózł cię na tyle daleko, – nie jest obowiązkiem, jako uprzejmości. I pamiętaj, że wielu turystów autostopem upewnić się, że o wiele lepiej spać w terenie otwartym powietrzu, niż w kabinie od kierowcy.

load...