Atrakcje w Warszawie

Być może jednym z najpiękniejszych miast w Europie – Warszawa. Atrakcje Old Town, została odrestaurowana przez Polaków po wojnie, pod ochroną UNESCO.

Nie każdy wie, że obecna „stara” Warszawa, zaledwie kilka lat – w czasie II wojny światowej historyczne centrum miasta zostało niemal całkowicie zniszczone.

load...

Jednak Polacy są bardzo ostrożni o ich historii. Niemal wszystkie atrakcje w Warszawie i jego średniowiecznych budynków została odbudowana według starych rysunków z zadziwiającą dokładnością. Więc, co dziwne, obecny wygląd miasta jeszcze bardziej w zgodzie z ideami architektów z XVII wieku, niż to było przed wojną. Stare Miasto nie może oprzeć się wrażeniu, że jego domy i ulice przez kilkaset lat.

O wystąpieniu Warszawie przechodzi kolejną legendę. Młody książę Kazimierz udał się na polowanie, a zafascynowany poszukiwaniu bestii stracony. Wędrował przez długi czas, aż w końcu dotarł do maleńkiej chatce rybackiej na brzegu Wisły. Wchodząc do domu, ujrzał zakochuje się w biednym, niedawno urodziła bliźniaki. Nazwa chłopca była Warsch i dziewczynka – Sava. W dowód wdzięczności za gościnę, on przyznany rodzinie Prince of rybaka i stał się ojcem chrzestnym jego dzieci.

Z pieniędzy otrzymanych od księcia rybaka zbudowany nowy duży dom. Potem zaczęli osiedlać się w pobliżu innych rybaków. Było wieś, ma swoją nazwę na cześć dzieci rybaka. Z biegiem czasu stało się miastem.

Pierwsza wzmianka o mieście znajdują się w kronikach z końca IV wieku.

Plac Zamkowy

Sprawdzić Warszawa atrakcje polecane Castle Rynku Starego Miasta. To jest zawsze tłoczno i ​​hałaśliwie. Zwiedzanie okolicy znajduje się we wszystkich wycieczek. Są to często koncerty, festiwale i inne ekscytujące wydarzenia.

load...

Na placu jest jednym z najstarszych zabytków Warszawy – Kolumna Zygmunta III Wazy. Marmurowe kolumny zainstalowany w 1644 roku na rozkaz króla Władysława IV na cześć ojca. Brązowy posąg Zygmunta III patrzy na terenie zamku z wysokości 30 metrów. W rękach monarchy – miecza i krzyża. Legenda głosi, że jeśli stary król spadnie miecz z rąk, miasto czeka na nędzy i zniszczenia.

W 1944 roku, w czasie powstania, pomnik został zniszczony. Po wojnie pomnik Zygmunta odrestaurowany i zainstalować nową, granitową kolumnę.

Zamek Królewski

Jedną z głównych atrakcji Placu Zamkowego Varshavy- Pałacu Królewskiego. Budowa zamku rozpoczęła się w IV wieku z budową dużej wieży. Później, drewniany zamek został zbudowany wokół niego.

W XVI wieku król Zygmunt III postanowił przenieść stolicę z Krakowa do Warszawy. Osiadł w twierdzy, a stało się oficjalną rezydencją królewską. Z biegiem czasu, w miejscu starych drewnianych budynków wzrosła Stone Palace nietypowy kształt pięciokąta.

Uważa się, że każdy „szanujący się” stary zamek musi mieć co najmniej jeden duch. Nie ma wyjątków i Zamek Królewski w Warszawie. W XVII wieku, w komorach pałacowych, Zygmunt August zobaczył ducha zmarłej żony, Barbary.

On spotkał się dwukrotnie z „białej damy” i króla Stanisława Poniatowskiego. Według legendy, ich pierwszy „dzień” odbyła v1772 roku. Wtedy duch przepowiedział pierwszego rozbioru Polski. Drugie spotkanie miało miejsce w 1794 roku w tym czasie wojska Aleksandra Suworowa szturm na przedpola Warszawy. Biały cień pojawił się w jednym z okien pałacu i przepowiedział upadek polskiego monarchy i szybką śmierć.

Nie zwracał uwagi na Zamku Królewskim i alchemików. Za panowania Augusta II Saksonii, słynny alchemik Jan Böttger bezskutecznie próbował zrobić złoto w laboratoriach pałacowych.

W czasie II wojny światowej, zamek, a także innych atrakcji Warszawy, został wysadzony przez niemieckich żołnierzy. Zaczęliśmy się przywrócić go do 1970 r. Nowo przebudowany ściany starannie i ostrożnie zbudowali cudem ocalałe fragmenty drewniana rzeźba, beton, tynki i malowidła ścienne.

Katedra Świętego Jana

Idąc wzdłuż ulicy Sventoyanskugo głąb Starego Miasta nie zapomnij rozejrzeć. A potem stracić dużo interesujące.

Po prawej stronie znajduje się najstarszy kościół w Warszawie – Katedra św. To gdzie król błagał krzyżowców. Nie koronowany Stanislova Leszczyński i Stanislova Augusta Poniatowskiego. Kościół modlił się Tadeusz Kościuszko i głosił Piotra Skargi.

Zawiera ogromny drewniany krucyfiks – wspaniały zabytek gotyku. Jego, w XVI wieku, kiedy to Niemcy przetoczyła ruch Reformacja przyniosła z jednej z Norymberga warszawskiego kupca. W przeciwnym razie, to jest zniszczone wraz z innymi drewnianymi rzeźby.

Przed tym krzyżem, który stał się narodowym sanktuarium, przyklęknął polskich królów idzie w decydującej bitwie.

W krypcie katedry jest uważana za najbardziej godne miejsce pochówku Warszawie. Tutaj szczątki kilku pokoleń książąt mazowieckich. Tam leżą pierwszy prezydent Polski Gabriel Narutowicz znany pisarz Henryk Sienkiewicz.

Nawiasem mówiąc, nie zapomnij, aby przejść do słynnego „Magic” dzwon – to także jeden z punktów orientacyjnych w Warszawie. Znajduje się on w pobliżu katedry. Mówi się, że jeśli położył rękę na niego, pomyśl życzenie, a następnie dostać się trzy razy wokół – w prawo! – Dążenie do spełnienia bez przerwy.

W pobliżu katedry św Jana jest kościół ojców jezuitów, zbudowany w stylu renesansowym. Jednak uważam, że to dość prosta – końcówka jest widoczny bezpośrednio z Placu Zamkowego. Świątynia zbudowana w XVII wieku, Zygmunta III, przeznacza go do patronki miasta – Świętego Niepokalanej Dziewicy Maryi.

Rynek

Nie daleko od zamku, w otoczeniu domów o wąskich fasadach, jest Rynek. Dawno, dawno temu żył obywateli zamożnych. Budynki wyglądają bardzo dziwne – każdy właściciel stara się uczynić swój dom różni się od sąsiednich. W związku z tym, ich elewacje pomalowane na różne kolory, a wiele z nich ozdobione płaskorzeźbami, malarstwa czy rzeźby.

Przed wynalezionego numeracji domów, Polacy dali im imiona. Zazwyczaj nazwa ta jest po prostu odzwierciedla cechy
Domu – „Dom pod lwem”, „Dom pod statek”, „House at Pelican”, etc.

Rynek w Warszawie – jeden z głównych atrakcji i najbardziej ulubionym miejscem turystów. Nawet ludzie bardzo lubią spacery tutaj. Ulicznych artystów i muzyków, przytulne kawiarnie, małe sklepy, taksówkarze, leżące w oczekiwaniu na zawodników – to wszystko jakby z czasów średniowiecza. Spacer po Rynku pozwala na chwilę się zatrzymać i odpocząć, przynajmniej tymczasowo, aby uciec od zgiełku drugiej, nowoczesnej Warszawy.

Syrena

Raz na Rynku, musisz „zapoznać” ze starożytnym patrona miasta – syreny. Mówią, że kiedyś, dawno temu, ciekawość doprowadziła młodego Syrenka w wodzie z Wisły. Rybacy byli zafascynowani nią, a ona zakochała się w tych prostych i dobrych ludzi i zabawy śpiewać je z ich pięknymi piosenkami.

Pewnego dnia, kupiec odkrył istnienie syrena i postanowił wykorzystać jej magicznym głosie. Złapał Siren, umieścić ją w klatce i zmuszony do śpiewania, zbierając pieniądze na widoku. Ale rybacy przyszedł pomóc syrenę i uwolnił ją. W podziękowaniu za to syreny obiecał bronić Warszawę ze wszystkich kłopotów.

Teraz wojujący Syrenka z mieczem i tarczą jest symbolem, a jedną z głównych atrakcji turystycznych Warszawy. Jej postać jest przedstawiona na godła, a pomnik został zainstalowany na Rynku.

Muzeum Historyczne Warszawy

Muzeum Historyczne znajduje się również w Rynku. Jeśli masz trochę wolnego czasu – na pewno to sprawdzić! Będziesz niesamowity dokument o zniszczeniach, że był w Warszawie po wojnie i powolnym, żmudnej odbudowy miasta. Na ulicy, można zobaczyć stare miasto z różnych oczy.

Dom kata

Na wąskiej ulicy Dunaju można dotrzeć do piwnicy. W pobliżu znajduje się stary dom kata. Dawno, dawno temu, zabytków obszaru w Warszawie były burdele. „Zatytułowanej” ich miasta „oprawców”. Chętnie „dać pracę” dla młodych kobiet, uzyskanie dobrej dodatkowy dochód.

Teraz dom jest restauracja „Maharayya”.

Pomnik Małego Powstańca

Nie daleko od domu kata jest pomnik Małego Powstańca. Pomnik został odsłonięty w 1983 roku. Poświęcił wszystkich młodych bohaterów Powstania Warszawskiego 1944 roku.

Wygląda bardzo wzruszającą rzeźbę – na cokole jest mały, delikatny rysunek dziecka z czterech lub pięciu lat. W rękach dziecka trzyma karabin maszynowy, a na głowie – zbyt duża, aby przenieść się na czole kasku.

Uważa się, że pomnik był prawdziwy prototyp. Dziecko – syn lekarza, który pomógł bojowników. Podobnie jak wiele innych dzieci, był łącznikiem między jednostkami. Żołnierze dali mu przydomek „Curly”.

Podobnie jak większość rebeliantów, dziecko zmarło.

Ulice Starego Miasta

Ulice starej Warszawy bardzo podobne do swoich najbliższych sąsiadów – na ulicach Tallina, Wilna i Rygi. Wąska i kręta, są idealne na spacer.

Najmniejszy z warszawskiej ulicy o nazwie „kamiennych schodach”. Prowadzi to do Wisły. Sam schody od ponad 200 lat.

Przy wejściu do Rynku ulicy Sventoyanskugo grzebie w małej ulicy Zapechek. Raz na nim notowane ptaki. Teraz Zapechek interesujące, ponieważ w jego murowanej nawierzchni płyty pojawiły się doniesienia, że ​​Stare Miasto jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Następny Zapechek wpada do piekarni. Prowadzi to do ściany twierdzy. Kiedyś miejsce kary.

Na ulicy Seamless jest najwyższym punktem na Starym Mieście. Oto niezwykły taras widokowy. Nazywana jest dość romantyczne – Zanieczyszczone Mountain. Nazwa nie jest przypadkowa – w średniowieczu, to miejsce było zwykłe miasto wysypisko. Zostały one wniesione śmieci od Starego Miasta.

Jednak to było dawno temu. Widok na Wisłę oferuje zadziwiająco piękne!

Na tej stronie można zakończyć spacer po Starym Mieście. Zmęczony? Cóż, po zbadaniu wszystkich zabytków, można z czystym sumieniem zawinięte w niektórych miłych kawiarni – tak wielu z nich na ulicach starej Warszawy. Kuchnia w Polsce – po prostu fantastyczne.

Jest to jednak temat na inną dyskusję.

load...