Atrakcje w tureckim mieście Alanya

Zawartość:

Turcja – jeden z najbardziej atrakcyjnych krajów dla reszty Polaków, a jeden z najczęstszych ośrodka jest miasto Alanya. I to nie jest przypadek. Alanya jest myte przez ciepłe pieszczoty Morza Śródziemnego i dysponuje piaszczystą plażą żółty, co nie jest typowe dla Turcji. Ponadto, wakacje w Alanya jest jednym z najbardziej ekonomicznych między kurortami Turcji.

load...

Ale nie tylko tańsze hotele i delikatna morska może być dumny z tego miasta. Unikalne i ciekawych atrakcji Alanyi.


Powrót do spisu treści

Średniowieczny zamek i Red Tower

Niemal każde miasto w Turcji, położony nad samym morzem, znajdują się pozostałości twierdzy, które kiedyś chroniły miasto przed atakiem z morza. Alan nie jest wyjątkiem.

Główną atrakcją Alanyi, która bada, nawet tych turystów, którzy spędzają większość swojego czasu na miejscu, to forteca, który został zbudowany w XIII wieku. W tym czasie pełniła funkcję ochronną. Do tej pory zostało zachowane w całkiem dobrym stanie i jest skansen.

load...

W muzeum można zobaczyć pozostałości starożytnych budowli – łaźnie, ruiny zamku, kościół. I po prostu chodzić o to ciekawe, bo mury twierdzy mają długość 6,5 km.

Jeśli spacer wzdłuż wschodniego odcinka muru na morze, a potem pójdziesz do Red Tower – symbol miasta Alanya. Pomimo faktu, że wieża została zbudowana w 1226 roku i jest nadal otwarte dla turystów. Na parterze znajduje się muzeum. Ale najciekawsze rozrywki – wspinać się po 85 schodach na szczycie wieży. Jeśli zdecydujesz się dokonać takiego wyczynu, przejdź do wieży we wczesnych godzinach porannych, kiedy jest bardzo gorąco.

Z Red Tower, można przejść się jeszcze jeden symbol miasta – Cape Dzhilvarda. Cape Dzhilvarda – skalistą półkę, wyciągając do Morza Śródziemnego w odległości 400 metrów. To był często przedstawiany w broszurach. Przylądek jest otwarty dla turystów, w razie potrzeby, a także dostępność wygodne buty mogą udać się do samego końca. Stamtąd panoramiczny widok miasta Alanya.


Powrót do spisu treści

Caravanserai Alara Han (lub Alarsky stoczni)

Jeśli dotkniesz historia zaimponować, to powinno się poszukiwać innych zabytków, takich jak karawanseraj Alara Han. Jest również znany jako miejsce został zbudowany w 1200s, 45 km od Alanyi Alarsky nowoczesnej stoczni. Głównym celem tej strony – przystanek na noclegi karawan, wykonaj jedwabnym szlakiem do Antalyi.

Takie miejsca docelowe znajduje się na całym Jedwabnym Szlaku, ale było Alar Khan został uznany za najbezpieczniejszy i najbardziej wygodne miejsce w Turcji. Na powierzchni ponad dwóch tysięcy metrów kwadratowych znajduje się pokój rekreacyjny, pokój dla wielbłądów, wiosna, hamam, meczet. Jednocześnie prawie wszystkie ściany zbudowane rzeźbionego kamienia. Jest to wyjątkowe miejsce.

Obecnie Karawanseraj odnowiony i otwarty dla turystów. Pomimo faktu, że nie są otwarte sklepy, duch starożytności mogą być odczuwalne.

Nie daleko od karawanseraj jest Alarsky forteca, która oferuje niesamowite widoki. Na niej można cieszyć się przez wiele godzin. Ale problemem jest to, że droga do jej ciężkiej – 120 kroków, ciemnym korytarzu. Ta podróż będzie trwać dłużej niż godzinę, ale doświadczenie niezapomniane. Zamek pozostaje meczetu i pałacu.

Powrót do spisu treści

Stocznia Tersane

W tym samym czasie, z budową Karawanseraj Alara Han zbudowano stocznię. Lokalizacja wybrana do jej najbardziej słonecznych. Rozmiar uzyskać imponującą szerokość budynku – 56 metrów, głębokość – 44 metrów. Budynek posiada 5 komórek, meczet i strażnika.

Przez wiele wieków w jednym rzędzie w tym stoczni zbudowane i wyruszają na statkach śródziemnomorskich.

Dziś stocznia jest otwarty dla turystów, opłaty za wstęp. Stocznia znajduje się w portowym mieście, zanim będzie mógł zostać osiągnięty przez łódź lub udać się do niego, pokonując ściany Czerwonej Wieży.


Powrót do spisu treści

Alanya Caves: pomniki przyrody

Inną bardzo popularną atrakcją turystyczną w Alanya Damlatas Cave. Jaskinia znajduje się w pobliżu centrum miasta, to przypadkowo odkryto podczas budowy tureckiego portu konstruktora. I to unikalne jaskinie z ich stalaktytów i stalagmitów, których wiek sięga niepotwierdzone informacje na temat biur podróży, 15 tys. Lat.

Jaskinia jest przesmyku 50 metrów, po którym można odkryć nierealne piękno, które można było wcześniej zobaczyć tylko w filmach.

Uważa się, że aby mieć ten grocie jest bardzo przydatne dla astmatyków, gdyż jest zawsze wysoka wilgotność i duże ilości dwutlenku węgla, przy czym temperatura powietrza pozostaje niezmieniona.

Wpisowe jaskini. Może pójść w dół w grupie turystycznej i niezależnie.

Po wizycie w ten wyjątkowy jaskini można wędrować przez małe rynku znajduje się obok lub udać się do słynnej plaży Kleopatry.

Alania – jednym z „jaskini” miejsc w Turcji.

Jeśli odwiedzasz jaskinie Damlatas zachęcić odwiedzić cztery jaskinie: fosforowy, słabe, piratów i miłośników.

Dim Caves długość – 410 metrów! Jest to druga największa jaskinia w Turcji. W jaskini z widokiem na wielki pokój z jeziorem w środku. Widok jest bardzo piękny.

Jaskinia jest w pełni wyposażona dla turystów, więc nie ma niebezpieczeństwa.

Nie daleko od rzeki Jaskinia Dim Dim Sum Tea. Pamiętaj, aby znaleźć rzekę, oferuje wspaniały widok!

Fosforowy Jaskinia przyciąga ludzi z nierozwiązanej tajemnicy – z jaskini w wodzie można zobaczyć światło. Nikt nie jest w stanie określić źródło tego światła. A jeśli chodzi o tego typu blask przypominający fosforu, takim imieniu i dał jaskinię. Do jaskini można pływać aż do łodzi pływać w tym magicznym wodą.

Pirates Cave nic szczególnego, oprócz jego ciekawą historią nie jest inaczej. Legenda głosi, że właśnie w tej jaskini ukryciu i trzymał ich bogactwa skradziony przez piratów. Wejście do jaskini znajduje się pod wodą i jak magnes przyciąga nurków, którzy marzą o znalezieniu piraci złota moneta.

Piękna historia jest owiana i jaskinia kochankami. Uważa się, że zakochani potajemnie spotkał się tu od wścibskich oczu i przysiągł lojalność wobec siebie. Przy wejściu do jaskini można dostać się tylko do pływania, Żaglowiec nie może jednak w wielu wycieczek turystycznych należą takie rozrywki, jak dostać się do jaskini, przez to przejść i skoczyć do wody z wysokości 8 metrów.

Wszystkie jaskinie są za Cape Dzhilvarta.


Powrót do spisu treści

Sapadere Canyon

Unikalna naturalnym miejscem jest położony 40 km od Alanyi – Sapadere Canyon. Jest to wygodne, aby odwiedzić go w ramach wycieczki grupowej. Po pierwsze, należy wnieść w tureckiej wsi, która nakarmi narodowych potraw i rozmawiać o sposób życia miejscowej ludności. Następnie udać się do kanionu. O komfortu pod opieką i uczynił drogę prosto do kanionu. Tutaj oferuje niesamowite widoki na górskiej rzeki. Można wziąć kąpiel w wodospadzie, temperaturę wody, która nie przekracza 12 stopni, nawet w najgorętszym sezonie, ale bardzo niewiele osób zatrzymuje się.

To miłe i łatwe do słuchania dźwięku wody, szukać rzadkich roślin i zwierząt. Bardzo spokojne miejsce. Mieszkańcy z całej Turcji tu podziwiać.


Powrót do spisu treści

Marine Park Sialanya

20 km od Alanyi jest miejscem, które koniecznie trzeba odwiedzić, zwłaszcza jeśli pobyt z dziećmi – to Marine Park Sialanya, największy w Turcji. Pokaz delfinów i lwów morskich nie pozostawia nikogo obojętnym. Po koncercie można popływać w basenie z aktorów.

Nakupavshis z delfinami, przejdź do rozrywki adrenaliny – Skating na zjeżdżalniach wodnych. Cóż, jeśli chcesz coś naprawdę ekstremalnych, przejdź do dużego akwarium z rekinami, płaszczki i innych zwierząt morskich. Co to jest ekstremalne? A fakt, że można nurkować w basenie, oczywiście, w specjalnych klatkach, ale emocje i wrażenia z tych komórek nie gaśnie.

W Alanyi dużo ciekawych rzeczy, na jeden urlop do odkrywania wszystkich atrakcji po prostu nie będzie działać. Po wizycie w to miasto, widać, że Turcja – to nie tylko kraj, w którym „all inclusive”, ale także kraj o fascynującej historii i pięknej przyrody.

load...