Atrakcje w Sztokholmie

Stolica Królestwa Szwecji – Sztokholm, jest całkowicie odmienny od tętniących życiem metropolii europejskich. Paradoksalnie, tu nie będzie widać próżność, przepływy ludzi, zawsze spieszących się gdzieś, nie wdychać smog i dym, nie znajdzie brud na ulicach. Tutaj wszystko tchnie spokojem, harmonią i mierzone. Zielone trawniki skoki dzikich królików w stawie parku znajduje się w samym sercu Sztokholmu, widać białe łabędzie, a nie grzeczne, ale bardzo realne – wild!

load...

Sztokholm wspaniałe miasta – atrakcje miejskie i ciche przytulne parki, gdzie można być sam z siebie, wdychając świeże powietrze. Ulice miasta składa się z kolorowych domów, tak blisko siebie, że można zorganizować spacer po dachach, wychodząc z jednego do drugiego, bez trudności. Dlatego nie dziwi fakt, że w tym mieście nie był kochany przez wszystkich dzieci Carlson, który mieszka na dachu.

Poznaj fascynujące atrakcje Sztokholm zaczyna muzeów! Tylko oni powiedzą Ci wiele ciekawych opowieści o życiu miasta.

Statek – Muzeum „Vaca”

Statek Vasa – duma szwedzkiej floty, projekt jest imponująca i ogromna ilość złota biżuteria. Jednak cały ten przepych, patos i nie tak dokładne obliczenia doprowadzić do tego, że statek zatonął w 1628 roku u wybrzeży Sztokholmie, w stanie wnieść swój dziewiczy rejs.

Usunięto statek z wodach o głębokości zaledwie 333 lat później, a teraz stoi około siedem pięter muzeum informujący ekscytujące historie o życiu marynarzy. Można tu także obejrzeć film o historii statku, film jest nadawany w szesnastu różnych językach. Statek Vasa – jest wartością artystyczną Szwecji, Sztokholm jest warte odwiedzenia nawet dla jednego z muzeum!

load...

Nordic Museum

To atrakcja miasta Sztokholm jest o życiu starożytnych Skandynawów, to ich kultura i sposób życia. W muzeum został zbudowany z inicjatywy Artura Hazelius eksperta znany hodowlanej. Zakończenie nastąpić w 1907 roku.

W głównej sali muzeum jest ozdobiony posągiem króla Gustawa Wazy – zrobił wiele dla kraju, a przede wszystkim przywrócić stan, w Szwecji. Tu można zobaczyć kopie jedwabne brokatem XVIII bęben Sami szamanów z plemienia, a nawet pierwszej mebli IKEA.

Skansen

To muzeum jest prawdopodobnie najbardziej interesujące wszystkich unikalnych miejsc, które ukazują nam zabytków Sztokholmu. To jest prawdziwy old Skandynawii, otwierając drzwi dla wszystkich chętnych! W muzeum znajduje się na świeżym powietrzu, tutaj reprezentowana 150 różnych osiedli i budynków, pokazujące, jak ludzie żyli i żyją w różnych częściach Szwecji.

Można spędzić godziny spaceru, oglądania chaty i domy. Dzieci będą interesujące, aby odwiedzić zoo, który znajduje się w posiadaniu muzeum i dorosłych, szczególnie tych, którzy cześć tradycji narodowych, do przystąpienia do szwedzkich festiwalach i spacer wzdłuż słynnej Narodzenia rynku.

Wyjątkowe atrakcje

Tylko w Szwecji, znajdziesz prawdziwie ekskluzywną muzeum poświęcone Nobel, człowieka z nie prosty, ale niesamowite losu, który dał nazwę z najbardziej prestiżowych nagród w każdym czasie.

I, oczywiście, jak w Sztokholmie nie zostałby muzeum poświęcone Carlson – „człowiek w kwiecie lat”? To muzeum będzie przypominać o tych niezapomnianych wieczorów jego dzieciństwa, kiedy to cudowny świat bajek Astrid Lindgren się wierzyć w cuda, jak iw tłuszczu małego człowieka ze śmigłem na plecach.

Pałac Królewski

Jeśli chcesz zobaczyć największy pałac na świecie, należy odwiedzić Sztokholmskiej Izby. Pałac nadal służy jako siedziba głowy Szwecji – Carla Gustawa XVI.

Wiele wybitnych atrakcji Sztokholmu znajdują się między 608 pokojami w budynku: potyczki komorę, zbrojownię, zabytkowe muzeum króla Gustawa III, uroczystości pokoju, i, oczywiście, apartament królewski, wykonane w różnych, pozornie niestosownych stylów. Barok, rokoko, neoklasycyzm, eklektycznego stylu XIX – wszystkie te rodzaje złożyć wizytę w pałacu niezapomniane!

A jeśli masz szczęście chodzić wokół pałacu we właściwym czasie i we właściwym dniu, będziemy świadkami takiego spektakularnego widoku jak zmiany warty.

Ratusz

Chcesz zobaczyć Sztokholm z widoku lotu ptaka? Następnie należy odwiedzić Wieży Ratuszowej. Ten symbol miasta otworzy się wspaniałe widoki, a także wygląd we wszystkich zakątkach przed sobą, wizyta w wieży jest po prostu zapiera dech w piersiach!

Tutaj, w niebiesko-złoty Halls Ratusza odbyła się uroczystość wręczenia nagrody Nobla. Oczywiście, sama ceremonia nie będzie się tam dostać, ale ozdobiony milionów sztuk złotej mozaiki pokoju, zostaną zrekompensowane przez to utrapienie.

Aby dostać się do ratusza jest nie tylko wszystko nie chcąc maleje, ale warto. Po wyrośnięciu na górę wąskich korytarzy – znajdą się w bajce, a nawet silny wiatr wieje tu w lecie, jak i zimą, nie zapobiegnie podziwiać niesamowite krajobrazy. I od wiatru pomogą ciepłą kurtkę z kapturem!

Sztokholm Pałace

Zbudowany w XVII-wiecznym pałacu Rosenberg doskonale zachowanego przez jego przodków dekoracji wnętrz. Pokoje w luksusowym starym stylu doprowadzi Cię do świata dzielnych rycerzy bale i na świecie, kiedy słowa honor i odwaga były to miejsce w życiu.

Znakomite meble Rosenthal Pałac pozostał nienaruszony od czasów XIX wieku. Być może jedyne miejsce w całej okazałości w stylu francuskiego empire objawia się w wersji szwedzkiej. Wycieczki do królewskich apartamentów są jedynie wskazówki, które z pewnością nie pozwoli Ci się nudzić.

Skokloster Palace – jeden z najbardziej znanych atrakcji Royal Stockholm baroku. Struktura ta jest uważana za wielki zabytek z XVII wieku, jest to czas, Szwecja została przeżywa najlepszy okres w jego rozwoju, i był jednym z najsilniejszych w Europie. Wykazuje unikalne eksponaty broni, obrazów, mebli i tkanin czasu. Zmęczeni zwiedzaniem mogą udać się do kawiarni lub kupić pamiątki dla przyjaciół w lokalnym sklepie.

Tullgarn Pałac został uznany za ulubioną rezydencją króla Gustawa V, który rządził pod koniec XIX wieku. Najpiękniejsze pokoje komnat pałacowych można nazwać Książę Fryderyk Adolf – są zachowane w niemal nienaruszonym stanie.

Zbudowany w 1644 Ulriksdal Pałacu jest prawdziwym dziełem sztuki. Król Gustaw VI Adolf i Queen Elizabeth byli ostatnimi, którzy spędzili tu czas. Ich mieszkanie jest doskonale zachowana ich elegancję i wdzięk, bo korzystali z nich nie tak dawno temu, do roku 1973 włącznie. Pokoje wyposażone są w antyki i unikalnych przedmiotów. W parku o powierzchni pałacu ma Court Theater z XVIII wieku, który jest również warto odwiedzić.

Wcześniej w Drottningholm letniej rezydencji królów, obecnie znajduje się dom, w którym mieszka aktualny rodziny królewskiej. Może to zostać osiągnięte przez łódź, i dostać się wspaniały park zamkowy, odwiedzić pawilon chiński i teatr sądu.

Starówka

Stare Miasto – serce Sztokholmie, jego wartość historyczna. Istnieje jeszcze zachowane średniowieczne uliczki, stare kościoły i katedry. Tutaj można zobaczyć prawdziwe muzeum w Sztokholmie. Zwiedzanie starego miasta – to samo miasto, z jego brukowanych ulic, sklepów z pamiątkami i domów malowane w różnych odcieniach żółci.

To jest, gdy większość niesamowitych pałaców w Sztokholmie, w tym Pałacu Królewskiego. Spacerując po starym mieście są szczególnie dobre w zimie, kiedy okaże się prawdziwa bajka!

Generalnie, Sztokholm jest dobre o każdej porze roku, chociaż wiele wolą udać się tutaj na wiosnę, prawdopodobnie na wiosnę to jeszcze trochę piękniejszy!

load...