Atrakcje w Neapolu

… Kraj Włochy oliwa z oliwek i wina, spaghetti i mafia, starożytne ruiny, a wysokiej mody. W tym kraju jest to niemożliwe, aby nie zakochać, nawet jeśli nie było. Słoneczny zakątek świata, który może zaoferować swoim gościom tysiące interesujących miejsc, które zawiera tysiące tajemnic, i urodziła tysięcy znanych osób. Każde miasto w tym kraju to prawdziwy cud, i każdy może podzielić się czymś wyjątkowym. Każda z nich może poświęcić całą książkę, ukazując wielkie tajemnice.

load...

Na brzegu Zatoki Neapolitańskiej, po jej północnej stronie znajduje się w Neapolu, gdzie widoki są tak ciekawe, że nawet zgiełku miasta nie zniechęci cię od wizyty. Neapol jest dość kontrowersyjna miasto we Włoszech. Jego miłość albo czy nie. I pomimo tego, że jest to niezwykłe, żywe i jasne!

Piosenka „O sole mio”, pizza Margherita, erupcja Wezuwiusza … Ale to nie wszystko! Neapol jest uważany za najbardziej romantyczne miasto Włoch i jest jego nieoficjalną stolicą północnej. Nic dziwnego, że miasto przyciąga ludzi w miłości, a miłośnicy starożytności. Po 2500 latach istnienia, to nie jest żart! Przez lata widział tyle doświadczonym trend kilku cywilizacji, poczynając od greckiej, austriackiej i wykończenia. Tutaj każdy fan historii znajdzie sobie coś ciekawego.

Godny uwagi miejsc Neapolu to nie tylko słynne starożytne ruiny, które są fascynujące z jego wielkości, ale również dobrze zachowane pałace, kościoły, a nawet zwykłych budynków mieszkalnych o różnych porach. To jest na brzegu Zatoki Neapolitańskiej budowali swoje pałace patrycjuszy rzymskich. Oni są przyciągane przez łagodny klimat i piękno tych miejsc, a nawet istnienie wulkanu nie zatrzymał rozwój cywilizacji. A jak wiemy, nie doprowadza do dobra, Wezuwiusz nie poniósł sąsiadów.

Każda część Neapolu jako oddzielna strona podręcznika historii, każda ulica ma swoje tajemnice, a wszystko jest tak kolorowe i jasne, wygląda tło dla ekscytujące show. Neapol Atrakcje przyciągają nie tylko turystów, nawet rodowici Włosi z innych regionów kraju przyjeżdżają tu, aby w pełni korzystać z tej starożytnej Włochy.

load...

Castel dell’Ovo – zamek jajko

Przede wszystkim, to południowe miasto jest pamiętany za jego niesamowite piękno zamku. Na przykład, Castel dell’Ovo – zamek jajko. Ten charakterystyczny Neapolu składa się z kilku wież, należących do różnych okresów, a kiedy po raz pierwszy spojrzeć na tego wspaniałego budynku widać ogromny żaglowiec na falach Morza Tyrreńskiego.

Według legendy, w tym miejscu, i rozpoczął życie tego wspaniałego miasta. Zamek był wielokrotnie przebudowywany na smak różnych generałów i cesarzy, aw 476 pne osiedlili się tu mnisi, którzy pozostali pełne i mieszkańcy twierdzy kilka stuleci. W czasach Karola I Andegaweńskiego, w XVII wieku, było więzienie dla niebezpiecznych przestępców politycznych.

Tak więc, w jaki sposób można ją teraz zobaczyć, Castel dell’Ovo rozpoczęła się w 1139 roku, a jednocześnie ma swoją nazwę dzięki specjalnemu kształtowi budynków. Istnieje również inna wersja, dała nazwę atrakcji Neapolu. Istnieje legenda o łacińskiego poety Wergiliusza, który miał zdolność do czary. Poeta wisiał w jednej z sal zamku dzbanka z jajkiem i jest naczynie do upadku i rozbicia, jak zamek, a całe miasto zamieni się kamienne ruiny.

Dla turystów, zamku zachowało się wiele ciekawych historii i unikalnych krajobrazów. Na najwyższym tarasie oferuje wspaniały widok na zatokę i wyspę Capri. Wnętrze zamku zawiera średniowiecznej i gotyckich wzorów, jak bardzo stara, takie jak pozostałości pogańskich budowli San Salvatore. A co najciekawsze – Castle of the Egg jest zaskakująco podobna do Chateau d’If, gdzie odsiadywał karę pozbawienia wolności kochany przez wielu postaci literackiej Edmund Dantes.

Pałac Królewski

Pałac Królewski – jeden z najbardziej znanych budynków, które mogą pochwalić się Neapol, ważnym symbolem miasta, główną rezydencją monarchów! Wielkie rzeczy czyni ściany budynku, i nie mniej niż wielcy ludzie je odwiedził. Tam ukrywał się przed aresztowaniem carewicza Aleksego mieszkał Joachim Murat – Napoleon Bonaparte Marszałek.

Luksusowe apartamenty zachować znanych dzieł sztuki, przedmiotów neapolitańskiego życia, prezenty polskich królów. Szczególnie przyciąga uwagę sali tronowej, Hercules Hall, Central Hall, biblioteki. Tworzą się muzeum, gdzie można zobaczyć dzieła wielkich mistrzów włoskich artystów, kolekcja starożytnych papirusów i tysiące tomów unikatowych książek.

Katedra Neapol

Bardzo wiele ciekawych i unikalnych miejsc może nam pokazać południowej włoskim mieście Neapol, wszystkie atrakcje miasta są tak zróżnicowane, że nie znajdzie się coś ważnego co – historyk i archeolog, biznesmen i gospodyni domowa, ateistą i wierzącego.

Katedra San Gennaro jest znany w świecie religijnym bardzo dobrze. I ta popularność przyszła dzięki swej głównej relikwii – naczynie z krwią świętego. Naczynie zamknięto na prawie dwa tysiące lat temu, ale kiedy pokazuje prawdziwie wierzący, naczynia krwionośne stają się płynne (live). Jest to cud trzy razy w roku: Wrzesień 19, 16 grudnia oraz w każdą sobotę, który jedzie przed pierwszą niedzielę maja. Wszystkie te terminy oznaczają dużo do Neapolitans, jest to dzień gloryfikacji San Gennaro, dzień wyzwolenia z erupcji Wezuwiusza, a dzień przeniesienie relikwii.

Niektórzy naukowcy starają się wmówić ludziom, że wyświetlić „na żywo” krew tylko fałszowanie, a nawet przedstawić dowód swoich twierdzeń. Cóż, Kościół zawsze miał moc nawet ludzi inteligentnych, oszukani, zmuszeni wierzyć w cud. Nie nam sądzić tych, którzy nadal wierzą i nie wyrzekł się wiary, mimo dowodów oszustwa, niestety, nie.

Więźniowie ogrodowe

Tragedia, która miała miejsce w 79 rne miasta Pompeje, jest nadal uważane za najgorsze znane w świecie. Tak duża ilość pyłu, pary wodnej i rzucali kamieniami nie każda wulkanu. Wezuwiusz wygłaszane stopionego lawy na głowach nieszczęsnych mieszkańców Pompei z niewiarygodną prędkością, kamienie poleciał z wysokości trzydziestu kilometrów. Miasto jest całkowicie wymazane z powierzchni ziemi, a wszystkie 16 000 osób zostało pogrzebanych żywcem w morzu lawy i popiołu.

Tysiące lat później, gdy archeolodzy zaczęli wykopaliska na terenie miasta zmarłego stwierdzono skamieniałą figurkę – ludzie, którzy żyli w Pompejach. Takie ustalenia zostały wiele, ale pamiętał o wiele więcej niż inni, a teraz stał się chyba najsmutniejszy widok nowoczesnego Neapolu. Dawno, dawno temu to miejsce znajdowało się kwitnący ogród, a teraz stał się „martwe” więźniów ogrodowe. Trzynaście skamieniałe ciała – ludzie w różnym wieku i płci, staraliśmy się wspólnie pokonać straszną katastrofę, i tak były zamrożone w dziwacznych pozach, czekając na ratunek.

Wiele eksponatów wykopy są obecnie przechowywane w Muzeum Archeologicznym miasta, kolejne atrakcje Neapol. Nie może być również postrzegane jako bogatej kolekcji starożytności greckiej i rzymskiej. Muzeum słusznie zajmuje czołowe miejsce wśród atrakcji kulturalnych w Neapolu, i to nie tylko we Włoszech, ale na całym świecie. Eksponaty starożytnej rzeźby, zabytkowe freski i mozaiki, ilustracje starożytnego miasta i słynnej świątyni Izydy – pewna dotknąć serca wyrafinowanej sztuce ludzi.

Wezuwiusz

Ważny do tej pory wulkan Wezuwiusz jest najbardziej niebezpieczną atrakcją turystyczną na świecie, ale w tym tkwi więc jego popularność. Po tym wszystkim, ludzie są z natury bardzo ciekawy i ma niebezpieczeństwa spowoduje ich skręcić z drogi, wspinając się do krateru Wezuwiusza. Wulkan wystarczy spojrzeć na gości, a gdy kiedykolwiek daje o sobie znać, pozwalając małe kosmyki dym, przerażającą miejscowej ludności i nakłaniając ciekawość turystów.

Wezuwiusz Park Narodowy – rezerwat przyrody na terenie wulkanu Turyści odwiedzający własny wybierając jeden z dziewięciu możliwych tras. Wspinać się do krateru wulkanu na piechotę, ponieważ windy nie zostały odzyskane po ostatniej erupcji.

Capella Sansevieria

Jednym z najbardziej tajemniczych i sławnych dzieł sztuki miasta można nazwać rzeźbiarską kompozycję „Chrystusa pod osłoną”. Wszystkie atrakcje Neapol w Chapel Sansevieria, gorsze jej tajemnicy.

Capella należał kiedyś do książąt Sansevieria, służyli im i miejsce pochówku kaplicy rodzinnej. Można usłyszeć legendę, że pokrywa marmur na ciele Chrystusa kiedyś był kawałek materiału, ale książę wynalazł specjalny napar, który został przekształcony tkaninę w kamień. Legenda ta sprawia niepowtarzalny efekt na miłośników tajemnicy, a rzeźba jest bardzo popularny wśród turystów.

Oto inne słynne rzeźby i nagrobki, obejmującymi różne postacie i cnót ludzkich.

Things południowej włoskim mieście Neapol jest dość obszerna. Jest to niemożliwe, aby powiedzieć wszystko, czego potrzebują, aby zobaczyć! Do odwiedzenia tego miasta, a następnie zanurzyć się w świat kontrastów i starożytności. Neapol może nienawidzić, można zakochać się w nim od pierwszego wejrzenia, ale pozostają obojętni żeby go nikt nie może.

Tutaj ludzie żyją własnym życiem, różniący się od życia w innych miastach we Włoszech, gdzie jego zasady, własną kuchnię, a nawet ich własny język – specjalny dialekt, którym tylko tubylcy mówią. Sami Włosi nazwali to miasto teatr życia, teatr, w którym każdy może iść, ale nie każdy jest jak pomysł, grał tam.

Dlatego atrakcji Neapolu, takie jak kolorowe i kontrastowe, a także życiu samego miasta, co można nazwać wizytówką Włoch, ale w tym samym czasie jej ból i wstyd.

load...