Atrakcje w Londynie: Główne atrakcje


Zawartość:

Londyn – miasto marzeń, idź gdzie marzenia każdego podróżnika. Stolica Wielkiej Brytanii, które leżą nad brzegiem Tamizy, przyciąga turystów niepowtarzalny smak, specyficzny tylko dla niej.

load...

Londyn atrakcje znajdujące się na terenie miasta i zobaczyć przynajmniej połowę z nich, trzeba spędzić w mieście, przez co najmniej tydzień. Atrakcje w Londynie – to nie tylko historyczne budynki, muzea, place i ogrody oraz nowoczesne wieżowce i centra handlowe. W stolicy Wielkiej Brytanii jest najdroższe nieruchomości na świecie, które nabywają – sprawa honoru dla każdego szanującego się milionerem.


Powrót do spisu treści

Big Ben – Londyn najbardziej rozpoznawalnych zegarków

Każdy turysta chodzić na ziemi w Londynie, pierwszą rzeczą tendencję, aby zobaczyć zabytkowe budynki miasta. Jedną z takich atrakcji jest Big Ben. Legendarny zegar odliczający dokładny czas jeden i pół wieku, uważany znamiona metropolii. Budowę wieży zegarowej trwała w czasach panowania królowej Wiktorii, od 1837 do 1859 roku.

Wysokość budynku wynosi 320 stóp (97 metrów). Nazwa Big Ben odnosi się największy z sześciu dzwonów z wieży, której waga – 13,5 ton. Jednak londyńczycy i turyści nazywali tę nazwę i wieżę zegarową i wszystkich w ogóle. W 2017 roku, z okazji 60. Rocznicy wizyty królowej angielskiej na tronie głównej symbolem Londynu jest oficjalnie nazywany Elizabeth Wieża.

load...

Gdzieś w wieży zegarowej było więzienie, które stawiają członków parlamentu, którzy nie zgadzają się z woli królowej. Dzisiaj, Big Ben jest jednym z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych zabytków Londynu. Jej kuranty otworzył olimpijskich 2017 roku trafić dokładnie 40 razy, po raz pierwszy od 60 lat, zmieniając jego dokładny harmonogram. Clock Tower jest tak kochany przez twórców i animatorów, są wielokrotnie pokazano ją w swoich dziełach filmowych. Big Ben można zobaczyć w ramach filmie „Marsjanie atakują”, „39 kroków”, „powodzi”, „Rycerze z Szanghaju”. Sceny, w których akcja toczy się w słynnej wieży w filmie animowanym popularnego dzieci „Piotruś Pan”, „Cars 2” i „101 Dalmatyńczyków”.


Powrót do spisu treści

Pałac Westminsterski i Westminster Hall

Big Ben jest jednym z wież pałacu Westminster – także słynne zabytki miasta. Przed pałacem XIV, położonej nad brzegiem Tamizy, mieściła się rezydencja królów. Straszliwy pożar w 1834 roku zniszczył większość starego zamku. Spośród wszystkich luksusowe wyposażenie budynku zachowały się tylko Westminster Hall, który służył jako sala dla przyjęć, i wieża klejnoty, które kiedyś przechowywane skarbiec króla Edwarda III.

W połowie XIX wieku na miejscu starego pałacu wybudowano nowe. Obecnie istnieje spotkania brytyjskiego parlamentu. Nowoczesny Pałac Westminsterski należy do stylu neogotyckim. Ma prawie 1200 pokoi, które mogą dostać się przez korytarze o łącznej długości 5 kilometrów.

Westminster Hall zasługuje na szczególną uwagę, gdyż jest uważany za jeden z najcenniejszych zabytków architektury średniowiecza. Luksusowy recepcja zaczął budować pod koniec XI wieku, a 300 lat później został odbudowany, kładąc kamienne ściany i wzniesienia drewniane belki, które nie są poparte żadnymi wsparcia.

Westminster Hall przetrwała nie tylko w czasie pożaru, który zniszczył stary zamek królewski, ale w 1941 roku, kiedy niemieckie bombowce zniszczył bezlitośnie będąc z nim w sąsiedztwie Hall Izbie Gmin. Obszar imponująca Westminster Hall zajmuje 1800 metrów kwadratowych, jej wysokość wynosi 28 metrów. Pod koniec XIX wieku w tej sali siedział Sądu Najwyższego Anglii. To tutaj, że zostali skazani na śmierć, Tomasz Morus i król Karol I.


Powrót do spisu treści

Opactwo Westminsterskie i Pałac Buckingham

Nieco na zachód od Pałacu Westminster Westminster Abbey lub stoi kościół św Piotra. Ta gotycka budowla została zbudowana z przerwami dokładnie 500 lat (1245-1745). W całej swojej historii pełnił Westminster Abbey i jest do dzisiaj jedynym miejscem intronizacji i zachowanie brytyjskich monarchów.

Poza Royals, pochowany w opactwie słynnych Brytyjczyków, którzy wielbili ich kraj na świecie. Kościół na miejscu Poets Corner pochowany Dickens, George. Chaucera, E. Spencera i innych. W Westminster Abbey popiołów Isaaca Newtona i Darwina. Wewnątrz budynku, wiele tablic i rzeźb znanych osobistości politycznych i kulturalnych w Wielkiej Brytanii. Zachodnia fasada ozdobiona jest rzeźbami męczenników XX wieku.

Wśród głównych atrakcji Londynu m.in. Pałac Buckingham, gdzie dziś znajduje się w rezydencji królowej Elżbiety II. Budowa zamku rozpoczęła się w 1703 roku, a pierwszym właścicielem był to książę Buckingham. Główną rezydencją brytyjskich monarchów pałacu rozpoczęła się w 1837 roku podczas koronacji królowej Wiktorii.

Wszystko Powierzchnia mieszkania ma ponad 600 pokoi. Elżbieta II z mężem mieszkają w północnej części zamku. Jeśli królowa jest w jego rezydencji, na budynku macha brytyjską flagę. Gdy monarcha daleko, w Pałacu Buckingham dla turystów spędzają wycieczki, które obejmują wizytę do tronu i piłka halach, galeriach sztuki i królewskich stajni. Londyn Goście mogą oglądać ceremonię zmiany warty honorowej, która odbywa się codziennie o godzinie 11.30 na placu przed pałacem.


Powrót do spisu treści

Twierdza Tower of London i Tower Bridge

Wyliczanie głównych atrakcji Londynu, nie można nazwać kolejny symbol miasta – Tower of London. Ta starożytna budowla, wybudowana w roku 1078, znajduje się w zabytkowej części stolicy Wielkiej Brytanii. Wznosi się na północnym brzegu Tamizy, Tower we wszystkich wiekach istnienia udało nam się dostać twierdzę obronną, siedziba królów, mięta, obserwatorium, miejsce więzienia dla więźniów, a nawet zoo.

Wieża Więzienna imponującą przeszłość, pogrążał się w jego murach nie tylko zwykłych obywateli, ale także władców takich jak król Szkocji Jakuba I i Karol Orleański. W czasie II wojny światowej twierdza przechowywane niemieckich jeńców, wśród których był Rudolf Hess. Wieża składa się z kilku budynków, główne z nich to Muzeum Uzbrojenia i brytyjskie klejnoty koronne.

Tower Bridge ma swoją nazwę na cześć niego znajduje się w pobliżu wieży. Regulowana stalowa mostu łączącego oba brzegi Tamizy, został otwarty w 1894 roku. Charakterystyczny dla niego jest gotycki styl architektoniczny. Most wieża składa się z dwóch wież 65 metrów, połączone przez centralny otwór przelotowy, gdzie skrzydełka do przepuszczania dużych statków są podnoszone pod kątem 83 stopni. Piesi mogą przejechać przez most, nawet w czasie, gdy skrzydła są w stanie rozpuszczonym. Aby to zrobić, na wysokości 44 metrów jest specjalnie zaprojektowanych ścieżek, wspinać się po schodach, które mogą być umieszczone w wieżach. Dziś, górna część Tower Bridge służy jako platforma widokowa dla turystów.


Powrót do spisu treści

Kensington i Pałac St. James

Pałac Kensington, znajduje się w Kensington Gardens, z XVII wieku, jest jednym z królewskich rezydencji. To właśnie tutaj w 1981 roku para rozliczane księcia Karola i księżnej Diany. Po rozwodzie w 1991 roku, Diana Walii zatrzymaliśmy się w pałacu, razem ze swoimi synami. Po jej śmierci u bram pałacu jest prawie zawsze leżą naręcza kwiatów.

Dziś Pałac Kensington jest nieoficjalną rezydencją syna Diany książę Harry. Pałac ma wspaniałą historię w swoich murach urodziły babci, królowej Wiktorii, a teraz monarcha rządzi Elżbieta II Queen Mary. W niektórych apartamentach Pałacu Kensington jest otwarty dla turystów. Luksusowe pokoje w zamku znajduje się muzeum, które gromadzi obrazy z XVII wieku oraz kolekcję ubrań brytyjskich monarchów i ich sług dworzan.

Pałac St. James został zbudowany w XVI wieku dla króla Henryka VIII. Zamek służył jako stolica drugiej rezydencji monarchy, to właśnie tutaj w 1558 roku zmarł królowej Marii Tudor (Bloody). Jej serce i narządy wewnętrzne są pochowany w kaplicy pałacowej. Król Karol I mieszkał na zamku w ostatnich latach przed śmiercią. Pałac St. James jest budynek z czerwonej cegły. Jest to dość dobrze zachowane, jego wejście, hol gobelin i kaplica są częścią dzisiaj jest dokładnie taki sam formularz jak w czasach Marii Tudor. Elżbieta I mieszkał w pałacu aż do wniebowstąpienia do tronu, a księżna Diana spędziliśmy dzień w oczekiwaniu na małżeństwo z Charlesem. St James Pałac brytyjska królowa tradycyjnie co roku odbiera gratulacje w dniu swoich urodzin. Starożytny zamek jest zamknięty i nie pozwól turystów do niego.


Powrót do spisu treści

Trafalgar Square i Piccadilly Circus

Square Londyn, a ulice są nie mniej imponujące niż pałaców. Słynny Trafalgar Square – punkt orientacyjny, położony w samym sercu Londynu. Jest to wspaniała kolumna 44-metrowy Nelson, wykonane z szarego granitu. Na szczycie kolumny stoi pomnik admirała floty Nelsona, który w 1805 roku pokonał flotę francusko-hiszpańską w bitwie morskiej na Trafalgar. Kolumna jest otoczony fontannami i rzeźbami lwów.

Dekoracja placu można nazwać Admiralicji Arch, National Gallery i kościół św Martin. To właśnie w tym obszarze w 1945 roku, premier Churchill ogłosił zwycięstwo aliantów nad Niemcami hitlerowskimi. Każdego roku w wigilię Bożego Narodzenia na Trafalgar Square w Londynie ustawić główny drzewa.

Piccadilly Circus Circus ma historię prawie 200 lat. Został założony w 1819 roku przy skrzyżowaniu z Ridzhenst Piccadilly Street. Jest to słynna Cafe „Royale”, w którym sto lat temu Brytyjczycy chętnie zbierają poetów, pisarzy i artystów. W 1906 roku metro Piccadilly Circus został otwarty. Goście pochodzą z Londynu do kwadratu, aby zobaczyć fontanny znajduje się na niej, w górnej części, która wieńczy posąg nagiej skrzydlaty greckiego boga Anteros, uzbrojonych w łuki i strzały. Piccadilly Circus był jednym z pierwszej, w której na początku ubiegłego wieku na ścianach budynków było jasne neonów. Jest niezwykły podziemny teatr widownia Kryterium, które może pomieścić 600 widzów. Jego pierwsza prezentacja teatru wydane w 1874 roku. Nowoczesnych budynków w okolicy jest Muzeum Londynu Kupidynów założona w 2007 roku.


Powrót do spisu treści

Londyn Teatry: „Globus” i Covent Garden

Nowoczesnego teatru „Globe”, otwarty w 1997 roku, jest repliką budynku o tej samej nazwie teatru pierwszej połowie XVII wieku. Udało mu się odzyskać dzięki ustaleń i opisów zachowanych współczesnych Szekspira archeologicznych. Nowy „Globe” znajduje się na ulicy Benksayd, 200 km od miejsca, gdzie kiedyś stał stary teatr. Architekci i konstruktorzy zdołali przekazać dokładnie wszystkie szczegóły legendarnego Szekspira „Globe”, a nawet dachu nowoczesnego budynku jest pokryte słomą.

Wystające sceny nachylone szczebli siedzenia z drogiego i taniego miejsca stojące – wszystko w „Globe” zabiera widzów do czasów Szekspira. Na dachu domu obejmuje tylko połowę swojej środkowej części jest na wolnym powietrzu. Z tego powodu, nie są reprezentacjami tylko w cieplejszych miesiącach. Ale wyjazdy na „Globe” odbywają się przez cały rok.

Covent Garden jest znany na całym świecie jako głównego teatru, które są soliści Baletu Królewskiego i Royal Opera House w Londynie. Obecny budynek został wzniesiony w 1858 roku na miejscu spłonął dwa lata wcześniej starego teatru. Pierwszy występ, który został podany na etapie przywróconej Covent Garden, była opera Giacomo Meyerbeera „Les hugenoci”. Teatr udało się przetrwać w okresie dwóch wojen światowych. Pod koniec ubiegłego wieku, został przebudowany w nim. Dzisiaj, Covent Garden to największy teatr w stolicy Wielkiej Brytanii. Na jego scenie są światowej sławy tancerzy baletowych i operowych tenorów. Bilety na spektakle są tanie, więc cieszyć się wysokiej sztuki teatralnej może sobie pozwolić każdy.


Powrót do spisu treści

Madame Tussauds i Muzeum Sherlocka Holmesa

Do wszystkich atrakcji Londynu są godne uwagi, jednak w stolicy, miejsce, gdzie można być fotografowane obok gwiazd show-biznesu, członkowie rodziny królewskiej lub historyczne postacie różnych epok. Aby to zrobić, trzeba tylko odwiedzić muzeum Madame Tussauds, położony na Marylebone Road. Figury woskowe gwiazd na wystawie w muzeum, jest to niemożliwe do odróżnienia od prawdziwych ludzi. W sumie muzeum wyświetla London ponad 400 eksponatów, w tym legendarnej grupy „The Beatles”, Kate Middleton z księciem Williamem, Michaela Jacksona i innych sławnych ludzi.

Miłośnicy mocnych wrażeń, można odwiedzić dom horroru, który zawiera kopie woskowych maniaków, złodziei i rzeźników, którzy mieszkali w Wielkiej Brytanii przez ostatnie 5 wieków. Eksponatów kolekcji Madame Tussauds zawsze na bieżąco z nowymi postaciami. W muzeum w Londynie, posiada oddziały w 14 miastach na całym świecie.

Brytyjczycy są tak lubi Sherlocka Holmesa, że ​​nawet siedzibę w domu przy Baker Street, muzeum poświęcone słynnym detektywem literackiej. Muzeum mieści się w budynku czteropiętrowym, zbudowany w 1815 roku. Na parterze znajduje się mały salon i sklep z pamiątkami. Na drugim piętrze znajduje się salon oraz pokój z Sherlocka Holmesa. Jedno piętro wyżej są izby Dr Watson i pani Hudson.

Na ostatnim, czwartym piętrze są woskowe figury postaci z książek o Sherlocku Holmesie. Brytyjczycy próbowali w najdrobniejszych szczegółach odtworzyć dom, w którym mieszkał detektywa. W muzeum można usiąść w ulubionym fotelu przed kominkiem Holmesa, aby zobaczyć go palenia fajki i skrzypce. Wnętrza emanują łatwy bałagan jakby właściciele odszedł na chwilę i chciał wrócić do domu, aby zrobić kolejne głośnych wskazówek przestępczości.

Powrót do spisu treści

Kompleks mieszkalny w Knightsbridge

Turyści w Londynie przyciąga nie tylko starych budynków, ale również nowoczesne budynki. Jednym z nich jest to luksusowy kompleks mieszkalny Ouen Hyde Park, położony w dzielnicy Knightsbridge. Cud architektury, wykonana ze szkła i konstrukcji betonowych, jest 4-stojąca wieża. Ouen Hyde Park, słynne na całym świecie astronomicznie wysokie ceny na swoich mieszkań.

Oto najdroższe mieszkania w świecie, w którym właściciel musiał wybulić kilka lat temu $ 220 milionów dolarów. Ale reszta z apartamentów w kompleksie mieszkaniowym są nieco tańsze. Zobacz luksusowy wystrój mieszkania, w którym mieszka miliarderów, zwykły człowiek jest niemożliwe. Ale spacer po prestiżowej dzielnicy Knightsbridge i fotografowane na tle tańszych domów może sobie pozwolić każdy turysta.

Opisać wszystkich atrakcji Londynu niemożliwe. Są tak wiele, że można mówić o nich bez końca. Będąc w stolicy Wielkiej Brytanii, warto spacer wzdłuż Alei Gwiazd, która trwa w HandPrints płyt brytyjskich artystów. Szczególną uwagę poświęca się Galeria Narodowa, która prezentuje prace Rubensa, Leonardo da Vinci, Caravaggio, Moneta i wielu innych światowej sławy artystów. Londyńskiej dzielnicy Soho znany ze swoich kompleksów handlowo-rozrywkowych, burdeli i klubów gejowskich. Biorąc pod uwagę głównych atrakcji turystycznych Londynu, nie należy zapominać o transporcie publicznym w stolicy. Piętrowy autobus (dabldeker) od dawna nie mniej znany symbol miasta, niż Big Ben i Pałac Buckingham.

load...