Atrakcje w Helsinkach

W stolicy Finlandii – stosunkowo młode miasto, które zostało założone w 1550 roku. Przez prawie cztery wieki swojego istnienia Helsińska zajmowały wielokrotnie przez polskich. I na początku 19 wieku, po wojnie polsko-szwedzkiej, miasto jest niemal całkowicie zniszczone, został zbudowany na planie polskiego architekta. Dlatego w centralnej części Helsinek, a niektóre z jego zabytkami architektonicznymi bardzo przypominają Petersburgu. Jeśli chcesz wyjechać za granicę, ale fundusze nie pozwalają odwiedzić, takich jak Europa Środkowa czy Ameryki Południowej, lub nie masz czasu, aby zrobić wizy, Finlandii, a zwłaszcza stolicy republiki – idealne rozwiązanie. Po pierwsze, taka podróż nie wymaga bardzo długich lotów, a po drugie, będzie można zanurzyć się w magicznej atmosferze europejskiego poczucia jednocześnie, że nie jesteś zbyt daleko od domu.

load...

Jeśli uważasz się za konesera sztuki, jak wyrafinowany styl i urok północnych legend i czuć się swobodnie, aby przejść do Helsinek: atrakcji tego miasta, zwłaszcza jego architektury, będzie w stanie dać estetyczny zachwyt nawet najbardziej wymagających podróżnych.

Zabytki architektury miasta

Główną atrakcją jest uważany Plac Senacki, położony jest w centrum miasta, wzdłuż obwodu, który jest jednym z najwspanialszych zespołów architektonicznych miasta w stylu empire. Oto Katedra NMP – jeden z największych kościołów prawosławnych w Europie. Innym arcydzieło architektoniczne – katedra, zbudowana na wzór katedry Kazaniu. Ponadto, Plac Senatu znajduje się główny budynek Uniwersytetu i lokalną bibliotekę i najstarszy budynek w mieście – dom kupca Sedergolma. Takie skupienie różnych zabytków i architektonicznych w centrum miasta pomoże Ci w krótkim czasie do zwiedzania wiele atrakcji, a wolny czas przeznaczyć na inne działania.

Jeżeli Plac Senatu nie będzie spełniać swoje pragnienia do badania interesujących i niezwykłych roślin, można udać się do ratusza, który razem z dzielnic otaczających tworzy to dość nietypowy wygląd.

Pamiątki i inne drobne przyjemności

Sklep z pamiątkami dla rodziny i przyjaciół, można kupić na Rynku, który jest również swego rodzaju przełomowym Helsinkach. Oto najbardziej znanym i największym rynkiem w mieście, gdzie można kupić absolutnie wszystko. Nie daleko od Rynku na nabrzeżu jest stary pokryte rynku, który jest miejscem spotkań całych fińskich podniebienia. Oprócz małych cukierniach i sklepach mięsnych w stylu europejskim, gdzie można znaleźć sklepy, które sprzedają specjalne krajowe lapońskie przysmaki. Jeśli znudzi się zwiedzanie lokalnych piękno, można odpocząć przy filiżance herbaty w jednej z wielu kawiarni, które znajdują się tutaj, lub odwiedzić japońską restaurację.

load...

Dla miłośników sztuki

Stolica Finlandii obejmuje ponad trzystu wysp, więc ponad jedną trzecią całej jej powierzchni zajmują parki, gdzie zawsze można wybrać się na spacer, ciesząc się świeżym powietrzem północną. Jednym z najbardziej popularnych parków – Esplanade, znajduje się w centrum miasta. W zimie jest to rodzaj naturalnego przyciągania Helsinki cieszy oko zwiedzających niezwykłe efekty świetlne, a latem park na stronie koncertowej są dobrze znane i dopiero zaczynają swoje kariery artystów.

Ponadto w tym mieście można znaleźć ponad 70 różnych muzeów i galerii sztuki, które będą dywersyfikacji wypoczynku wszystkich miłośników sztuki. Jeśli nie uważa się za takie, można również odwiedzić jedną lub więcej muzeów i dołącz do światowej kultury, bo tutaj są zbierane najciekawsze prace autorów krajowych i międzynarodowych.

Jednym z ulubionych miejsc dla turystów z różnych krajów – Kościół Temppeliaukio Kwadrat. Wyjątkowość tych zabytków architektonicznych Helsinkach w minimalistycznym stylu, który jest wyryte w skale. Wewnątrz tego budynku jest bardzo dobra akustyka, więc tutaj jest czasami prowadzone koncertów oprócz uwielbienia.

Wakacje w Helsinkach z dziećmi

Jeśli pójdziesz na wakacje ze swoimi dziećmi, to ty i twój oszołomienie bez odsetek miejscowym parku Rodzina Linnanmäki. Oprócz rzeczywistych atrakcji, których lista jest uzupełniana każdego roku, od 1950 roku, w parku będzie można wziąć udział w karnawały i pokaz świateł, wizyta, która jest całkowicie za darmo. Młodsze podróżujący docenią również zoo Korkeasaari, która zgromadziła przedstawicieli fauny z całego świata. Od można znaleźć tutaj Wolverine uszczelnienie haczykowaty nos i wydry okoliczni mieszkańcy.

Jeśli po odwiedzeniu wszystkich atrakcji Helsinki będzie jeszcze czas i energię, można przejść do twierdzy Suomenlinna, który rozpoczyna się z historią tego miasta. Fort, w którym mieści się twierdzy znajduje się pod ochroną UNESCO. Na terenie Suomenlinna się 7 muzeów, wiele kawiarni i restauracji, sklepów z pamiątkami i innych udogodnień, które będą radować duszę każdego turysty. Aby dostać się do zamku może być na tramwaj rzeki, która odbiega od Rynku. W cieplejszych miesiącach Suomenlinna można wybrać się na pieszą wycieczkę w dowolnym dniu. Zimą te wycieczki są organizowane tylko na końcu tygodnia.

Jeśli spojrzeć na Helsinki zabytków na mapie, widać, że to wszystko znajduje się w dość bliskiej odległości od siebie, więc w tym mieście można sobie pozwolić, często niedostępne w innych miastach – do odkrywania wszystkich ciekawych architektonicznych zabytków, parków i muzea, pozostawiając w tym momencie dla siebie, na przykład, aby odwiedzić lokalne sauna, idź do klubu nocnego lub na romantyczny wyjazd.

Helsinki – wspaniałe północne miasto, i pozwolić sobie, by dotknąć jego urok może każdy, łącznie z Tobą.

load...