Atrakcje w Finlandii zimą

Wymawiając nazwę tego kraju, każdy jest tylko to, co chcesz mu, rzek i jezior, jelenie i Santa Claus, śniegu i stoków narciarskich, przyjazny i bez pośpiechu mieszkańców i, oczywiście, wędkowania. Wszystko to jest Finlandia, gdzie atrakcje powie Ci wiele ciekawych historii i pokazać jeszcze więcej ciekawych miejsc.

load...

Finlandia od kilkuset lat prawidłowo komunikuje się z sąsiedniego kraju. Jest bardzo przyjazny dla naszych rodaków, szanowanych i cenionych polską kulturę i historię. A w samym centrum stolicy Finlandii Helsinkach – góruje pomnik polskiego króla Aleksandra II, który jest już przejawem szacunku dla Polski.

Lokalny charakter zjawiska, jak bajki, że przez całe życie wpływ na mieszkańców i turystów. Natura Finlandia stopniowo stał się jednym z jego największych atrakcji. Ten kraj jest wspaniały w każdym sezonie, ale nie pochwalić zabytków, ale naturalne piękno i urok sprawiają jej zakochać się każdy, kto odwiedził tutaj co najmniej raz.

Integralną częścią Finlandii są przestrzenie wodne. Wszystkie jego liczne rzeki i jeziora przyciągają wędkarzy. Morze połowów zimą na wybrzeżu Zatoki Fińskiej? Co może być bardziej pożądane zapalonym rybakiem! Ponadto, można nauczyć się gotować prawdziwe fińską zupy z mlekiem. To danie nie pozostawia nikogo obojętnym!

Laponia – spotkanie z Mikołajem

Atrakcje Finlandia zimowe oferują nam wspaniały świat – świat cudów i znaków bajki. Niewątpliwie najbardziej ekscytujące miejsca znajdują się w Laponii – północną część kraju. Jest domem dla Mikołaja i jego hipnotyzujące piękno zorzy polarnej. Miliony dzieci i dorosłych marzy o odwiedzeniu gościem bajki Santa, jeździć psa lub renifery, aby wziąć udział w wyścigach na sankach. Zima radość Finlandia są nieograniczone.

load...

Oczywiście, Mikołaj nie jest jedyną atrakcją północnej Finlandii. Miłośnicy przyrody, obszar ten zawiera wiele niespodzianek. Jest bardzo bogaty w faunę i florę. Na terenie górzystym pokryte sosnowych lasów zamieszkanych przez wiele różnych zwierząt i ptaków.

Zima w terenie zaczyna się bardzo wcześnie – w połowie października, ziemia już pokryte śniegiem, Laponia, a zamienia się w raj dla narciarzy i miłośników zimowego safari. W połączeniu z czystym powietrzem i naturalnym pięknem wakacje będą niezapomniane.

Odwiedzicie Królową Śniegu

City break w Laponii nie jest gorsza rekreacji na świeżym powietrzu. Najbardziej unikalny ośrodek to miejsce jest uważane Kemi – mieście, które posiada specjalne atrakcje zimy w Finlandii, z których jeden jest zamek śnieg. Jego wzniesiony co roku i każdej zimy, można iść na imprezę u Królowej Śniegu. Jest to hotel, restauracja, kaplica, a nawet galerię śniegu. Impresje wagi, zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych.

Kemi także perełki sława, która wykazuje ponad trzy tysiące różnych ozdób. Kolekcja ta jest uważana za jedną z najbogatszych na świecie.

Must-See lodołamacz Sampo, działa przez całą zimę i nie są wycieczki z przewodnikiem na Botany Bay.

Porvoo – miasto z przeszłości i teraźniejszości

Jedno z najstarszych miast w Finlandii – Porvoo. Ma to ogromne znaczenie dla ludzi, którzy cenią i historii. Tutaj można znaleźć echa kilku epok. W tym samym czasie miasto było gospodarzem wielkich królów starożytności, znanych artystów i kapłanów. Tysiące pielgrzymów przeszło przez niego, popełniając swój przykry sposób.

Jedną z najciekawszych atrakcji Finlandii jest Stare Miasto w Porvoo i jego wyjątkowa katedra, uważany za trzecią co do wielkości i obecności w całym kraju. Nawet prosty spacer po krętych uliczkach Starego Miasta przyniesie Ci wiele miłych chwil, pozostawiając tylko pozytywne emocje i wspomnienia w moim sercu. W tej części Porvoo żyłem i pracowałem wielki poeta Johan Runeberg. Teraz jego dom jest urządzony w stylu empire, przyciąga wielu turystów.

Turku – miasto muzeów

Urok fińskim mieście Turku, z pewnością leży w jego niezwykła, można by nawet powiedzieć, ekscytującą atmosferę. Miasto opracowany i zbudowany wokół faktorii. Starożytny Zamek Turunlinna – serce miejscu, odegrał dość istotną rolę w rozwoju Finlandii i Skandynawii jako całość, i stał się najczęściej odwiedzaną atrakcją w Finlandii.

Warto również zauważyć, że Turku od samego początku była stolica Finlandii, to skupia wszystkich ważnych punktów w kraju. Zasada transferu bieżącego statusu stolicy – Helsinki boli dumę mieszkańców. I od tej chwili między dwoma miastami jest stała rywalizacja.

Dziś Turku nowoczesne miasto, z wieloma ośrodkami szkoleniowymi – tutaj jest najlepszą uczelnią w kraju. Dobre restauracje, bogate i ciekawe życie nocne dają nieograniczone możliwości rekreacji.

Chlubą muzeum są Turku. Wszystko trudna przeszłość miasta zebrało się w nich. Warto odwiedzić Muzeum historii „Kyulyamyaki”, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Rzemiosła „Luostarinmyaki”. Te atrakcje Finlandii powiedzieć wiele o życiu i rozwoju zarówno miasta i kraju jako całości.

Istnieje również starożytna katedra Tuomikirkko, który jest głównym kościołem luterańskim kraju. Dzwonienie swoje dzwony co godzinę brzmi całej Finlandii – jest przesyłany drogą radiową do wszystkich zakątków kraju. W murach katedry jest niesamowity muzeum artefaktów religijnych, zgromadził ogromną kolekcję, począwszy od XIV wieku do czasów współczesnych.

Wodny raj Epoka lodowcowa

Na terenie jednej z wielu jezior w Finlandii jest wspaniałe i wyjątkowe miejsce – Kolovesi Park Narodowy. To bogactwo naturalne jak to, być może, nie można znaleźć na całym świecie! Jezioro Saimaa – największe jezioro w Finlandii, a utworzona wokół rezerwa służy jako miejsce do ratowania przyrody tego regionu.

Te przestrzenie parku rozdarta okazję do kajakarstwa na rozległym wody. Krajobraz wsi po prostu fascynująca wzrok! Ostre skały, górując nad wodą, w niektórych miejscach przekracza wysokość czterdziestu metrów. Powstawanie tego naturalnego rogu stało w czasie epoki lodowcowej. To właśnie tutaj, w pierwszych dniach epoki kamiennej polowali i polował przodkowie współczesnych Finów potwierdzona przez rysunki wyryte na skałach. A na wzgórzu Ukonvuori – jest we wschodniej części rezerwatu – istnieją duże złoża kwarcu, tak popularne dzisiaj, materiał jest stosowany w wystroju.

Świat Muminków

Każdy, kto w dzieciństwie czytał fascynującą opowieść o urokliwym stworzeń Muminków wiedzą, że były one po prostu w Finlandii. Teraz na wyspie znajduje się muzeum poświęcone Kailo tych niesamowitych stworzeń. Jest to rodzaj parku tematycznego, stworzony na obraz i podobieństwo opowieści Tove Janssen. Nawet ci, którzy przychodzą tu ze złym nastroju nie może powstrzymać uśmiechu na widok gościnnych mieszkańców bajkowy.

Szkoda, oczywiście, że kraj Muminków jest otwarty dla publiczności tylko w lecie, a jeśli jesteś tu w zimie, nie można zrobić wycieczkę do świata Muminek. Ale nie denerwuj się, bo można odwiedzić Finlandia znowu, i dlaczego nie tego lata?

Miasto Marine

I, oczywiście, Helsinki! Niesamowite miasto – stolica i centrum kultury Finlandii. Helsinki jest zbudowany na półwyspy, jego ulice krzywej wokół zatoki, mosty połączyć wyspę, a połączenie do odległych wysp jest utrzymywana przez promy. Miasto jest całkowicie nasycone zapachem morza, a także w obszarze wielu portów jest ciągle hałas generowany przez statki.

Helsinki ma swoje atrakcje i miejsca związane z historią i wyglądem miasta. Istnieje kilka interesujących muzeów, słynne na całym opery kraju, wspaniałe parki, kościoły i katedry. Oto najlepsza kuchnia w całej Finlandii, można spróbować doskonałych potraw z dziczyzny i ryb, tylko Finowie wiedzą, jak je gotować!

Każde miasto jest niesamowitym krajem Finlandia ma swoje atrakcje, a każdy na swój sposób dla niej ważne, ponieważ wiele ważną rolę w rozwoju. Pobyt tutaj jest naprawdę warto! Gdyby tylko spotkać się z Mikołajem – wspaniałe brodatego dziadka, którego wszyscy czekają na cuda w świąt noworocznych!

load...