Atrakcje w archipelagu maltańskiego

Zawartość:

Malta jest popularne wśród turystów, a zwłaszcza fakt, że nie jest największa koncentracja gęstość kultury i zabytków na jednostkę powierzchni.

load...

Wszystkie atrakcje Malty można podzielić na kilka grup: miast, muzeów, zabytków, jaskiń, jaskinie, katakumby, megalitycznych świątyń, starożytnych grobowców i fortyfikacji.


Powrót do spisu treści

Ośrodek Atrakcje

Wartości architektoniczne i kulturowe

Sama wyspa może być słusznie nazywany miastem-państwem, ponieważ granica między osad na wyspie są czysto nominalna. Największe miasto wyspy Birkirkara i stolica państwa – miasta Valletta, która znajduje się na równi z Mdina to tytuł miasta-muzeum. Nie mniej popularne wśród turystów, a uważane Senglea, Cospicua i Vittoriosa miasta. Sama Malta jest rozliczana nierównomiernie, na zachodzie i południu wyspy jest prawie żaden osad. Najbardziej zaludniona część wyspy – to północno-zachodniej i wschodniej.

Stolica – Valletta – muzeum pod gołym niebem. Odwiedzając go, można zapoznać się z maltańskim dziedzictwa w dziedzinie historii, archeologii, kultury, architektury i sztuki. Najbardziej znane muzea w mieście są uważane Muzeum Sztuk Pięknych, która zapozna gości z kulturą wymienników jonowych Zakonu, muzeum archeologicznego, zwiedzanie którego można spojrzeć na archeologicznych okresy punickich i rzymskich, a także epoki kamiennej, National War Museum, która zbiera artefakty z czasów II wojny światowej , zbrojownia Zakon Kawalerów Maltańskich, który jest najbardziej kompletny zbiór broni i zbroi z różnych okresów czasu. Teatr „Manoel” i katedra św John będzie okazją, aby dotknąć duchowe dziedzictwo Malty i Pałac Wielkiego Mistrza będzie okazją, aby zobaczyć sceny z życia wymienników jonowych, które są obecne w malarstwie komnat pałacu.

load...

Trzy Miasta – Senglea, Cospicua i Vittoriosa okazją do zapoznania się z rozwojem żeglugi na Malcie. Można to zrobić, odwiedzając Muzeum Morskie. Wizyta w muzeum etnograficznego pogrąży odwiedzających do życia maltańskich ludzi. Sprawdzić ewentualne sali sądowej i zakwaterowanie Wielkiego Inkwizytora więzienia. Muzeum mieści się w Pałacu Inkwizytora – rezydencji Wielkiego Inkwizytora wyspy.

Podczas wizyty Mdina to udać się do Muzeum Historii Naturalnej i odwiedzić Katedrę św Paul. Turyści o mocnych nerwach mogą odwiedzić Symbolem Mdina, jako muzeum tortur. Zawiera on wszystkie dokumenty inkwizycji w średniowieczu.

Dotknij ducha średniowiecza, można również odwiedzić miasto Rabacie, w której znajdują się katakumby św Agaty i Pawła. I dowiedzieć się o historii tego okresu rzymskiego wyspy, odwiedź rzymskiej willi oraz Muzeum rzymskiego antyku.

Architektura jest jedną z głównych atrakcji Malty. Każda struktura wyspy – bezcenne dziedzictwo architektoniczne. Można znaleźć budynki i budowle w Valletta i jego okolicach. Które zostały zbudowane przez genialnych architektów takich jak Francesco Laparelli i Gerolamo Cassar.


Powrót do spisu treści

Katakumby, jaskinie, groty, megalityczne świątynie i fortyfikacje Malty

Katakumby św Agaty i Pawła wykorzystywane do pochówków. Katakumby są pod ochroną UNESCO, więc zaleca się odwiedzić każdego turystę. Na wyspie znajdują się i naturalnych jaskiń – Ap Dalam i Calypso. Wśród najbardziej znanych jest jaskinie Grotto maltańskie zakonnice, w którym, według legendy, wykonane mniszek kąpielowych. Struktura groty niezawodnie chronić je przed wzrokiem ciekawskich.

Przez cały czas przyciąga turystów Atrakcje w Malcie, które są znane podróżnym z całego świata. Najpopularniejsze maltańskie megalityczne budowle. Najstarsze budynki w świecie cywilizacji znajduje się na archipelagu maltańskiego. Wiek tych budynków sięga lat 4000-2000. BC. E. Wizyta na Malcie, można dotknąć wielowiekowej historii ludzkiej cywilizacji. Dostęp dla turystów jest dozwolone w prawie wszystkich megalitycznych budowli na wyspie. Najsłynniejsze megalityczne świątynie Malty są Dzhganiya, Mnajdra, Tarxien, smutek, Bugibba Tal Adi.

Takie atrakcje Malty, jak bastionów i fortów, znany przede wszystkim ze swoich wyjątkowych rozwiązań architektonicznych. Fortyfikacje zlokalizowane są na całym terytorium archipelagu i jest otwarty dla turystów. Do najbardziej znanych atrakcji znajduje się twierdza Mdina i Valletta, Fort St Angelo, Fort St. Elmo i Cytadela Gozo. Cała linia brzegowa wyspy usiana jest wieloma wieżami strażniczymi i ścian wzmacniających.

Malta starożytnych grobowców można znaleźć w każdym zakątku wyspy. Szczególnie znane są groby w katakumbach św Agaty i Pawła.

Znany z wyspy i jej naturalnych gatunków, takich jak gigantyczne klify na południowym wybrzeżu. Blue Grotto z turkusową wodą – jest to jeden z najbardziej imponujących miejsc na Malcie. Aby dostać się do groty jest możliwe tylko łodzią. Na wyspie Gozo powinni patrzeć na to cud natury jako naturalny łuk, który został myte przez fale w ogromnej skale. Na wyspie Gozo i tzw Morza Wewnętrznego, który jest podłączony do Morza Śródziemnego przez wąskie cieśniny.

Sama wyspa jest dość długi czas uważana za mekkę turystyczną i ulubionym celem turystów z całego świata.

load...