Atrakcje Norymberga

Norymberga – po Monachium, drugim co do wielkości miasto w Bawarii, w tym samym czasie jest najważniejszym miastem przemysłowym i handlowym, w południowych Niemczech. Tutaj, w nowoczesnym i buczący życia gwałtowny, ale aby zanurzyć się w zupełnie innej, szczególnej atmosferze, po prostu trzeba się pozbawić starą część miasta. Mając na spacer, można zauważyć, że zabytki starego Norymberdze otwarty dla turystów wiele ciekawych miejsc, znanym nie tylko w Niemczech, ale na całym świecie.

load...

Pałac Sprawiedliwości

W zachodniej części starego miasta jest Pałac Sprawiedliwości – Landmark Norymberga, znanego w historii jako miejsce z „Norymberdze”, które trwały prawie rok – od 20 listopada 1945 do 1 października 1946 roku można powiedzieć, był ostatnim największa tragedia XX wieku Wielkiej Wojny Ojczyźnianej , W Pałacu sali №600 był sąd byłych przywódców hitlerowskich Niemiec, a za Pałacem stoi dom, w którym przestępcy odbyły się w oczekiwaniu na werdykt.

Zamek Kayzburg

Jednym z najbardziej popularnych atrakcji w Norymberdze – to Kayzburg Zamek, zbudowany przez Henryka III w 1050. Historia całe miasto zaczęło stąd. Jest on jednym z największych średniowiecznych zamków w Niemczech – prawdziwa duma mieszkańców. Kayzburg położony na szczycie klifu zwietrzałego piaskowca, otoczony murem pięć kilometrów z 80 wieżami, z których najstarszy jest pięciokątny Fuenfeckturm, zbudowany w XI wieku. Podczas II wojny światowej zamek został poważnie uszkodzony, ale potem został starannie odrestaurowany i dziś odwiedzającym show room i cesarz kaplica, sala rycerska i fontanny pałacu. Ten charakterystyczny Norymberga wznosi się nad miastem – oferuje zapierający dech w piersiach widok na miasto.

Rynek w Norymberdze

Najsłynniejszy rynek w całych Niemczech jest Rynek jest w Norymberdze. Istnieje Jarmark odbywa się co roku. Dziś ten obszar – główną ozdobą miasta, ale nie można zapomnieć o tragedii, jaka miała miejsce w tym miejscu wiele lat temu. W 1349 roku, w dzień świętego Mikołaja 600 Żydów z getta spalone.

load...

Piękne kolumny fontanny devyatnadtsatimetrovoy na Rynku – Landmark Norymbergi, który jest bardzo popularny wśród turystów. Fontanna ozdobiona jest 46 kamiennych figur, umieszczonych w czterech warstwach. Każdy tier a każda postać ma pewną wartość. Na kute ogrodzenia wisi złoty pierścień, i uważa się, że jeśli mu trzymać się, masz szczęście.

Muzeum Albrechta Dürera

Albrecht Durer – rozpoznał wielki malarz, rzeźbiarz i grawer, złotnika. Urodził się i mieszkał przez 57 lat w tym mieście. Ostatnie lata swego życia spędził w domu, który nazywa się teraz po nim, dziś znajduje się muzeum – jest kolejną unikalną wizytówką Norymberga, poświęcił swoje życie dla talentu i kreatywności. Na parterze muzeum eksponowane prasy, z jego pomocą produkował Durer grawerowanie. Ponadto turyści mogą podziwiać i docenić wyjątkową kolekcję obrazów i grafik tego tytana renesansu. Przedstawienia teatralne, wystawy i koncerty odbywają się cyklicznie w tym muzeum.

Żonaty karuzeli

Przy wyjściu z metra Lorenzkirche niezwykła fontanna została zbudowana, zwany „małżeńską Carousel”. Jest to chyba najbardziej niezwykłych zabytków starej Norymbergi. Każda strona „karuzeli” – sceny, która reprezentuje pewien aspekt życia rodzinnego. Fontanna rzeźbiarz profesor Jürgen Weber powiedział, że stworzenie cud jego natchnionej wierszu „słodko-gorzki żonaty życie”, autor Hans Sachs.

Lorenz Church St.

W Norymberdze, nawet z pewnej odległości wyraźnie widoczny kościół św Lorenz, rozpoznał największy gotycki budynek kościoła w całych Niemczech. Została ona wzniesiona na pozostałościach dawnej romańskiej bazyliki w 1260 roku. Kościół ma dwie dzwonnice na 80 i 81 metrów wysokości. Najbardziej niesamowite w tym budynku – znakomity witraż „rose” o średnicy dziewięciu metrów! Znajduje się między dwoma pierwszych gotyckich wież. Niestety, wiele z wnętrza bogactwa albo zostały utracone lub sprzedane w celu spłacenia długu komunalnego. Ale mimo to, nawet w czasie II wojny światowej udało się zachować wiele skarbów kościelnych ukryli w podziemiach miasta. Budynek z unikalnych atrakcji Norymbergi następnie całkowitemu zniszczeniu. W 1952 roku został odrestaurowany w jego pierwotnej formie. Chór kościoła, istnieją trzy specjalne arcydziełem rzeźby Feith Stwosz „Powitanie Anioł”, pozłacany żyrandol i świątynia.

Landmark Theatre Norymberga

W Niemczech istnieją trzy szczególnie popularny i duży projekt teatralny i Państwowego Teatru Norymberdze – jeden z nich. Bierze udział ponad pięciuset uczestników z niemal pięćdziesięciu różnych krajów. Zaczęło historię teatru w 1905 roku, kiedy został wyniesiony do Opery, uznawany za najpiękniejszy budynek teatru w Niemczech. Jego sylwetka jest łatwo zobaczyć w krajobrazie miejskim. W 1959 roku teatr został rozszerzony: specjalnie na koncerty kameralne zbudowany nowy budynek. Potem zbudował kolejny budynek, tzw „blue box” Designed for premiery nowych spektakli. 16 września 2003 teatr końcu otrzymał obecną nazwę i zdobył sobie prawo do miana jednego z najbardziej interesujących atrakcji Norymbergi. Tego dnia między Bawarią i Norymberga podpisały umowę na połączenie grupy teatralne.

Muzeum Zabawek

Przez ponad sześć lat Norymberga słynie ze swoich zabawek, to jest czasami nazywane – miasto zabawek. Figurki z zabawkami z wypalonej gliny wykonano tu już w XIX wieku. A domy dla lalek i dania dla lalek, tak popularne dziś też po raz pierwszy wykonany w Norymberdze w XVII i XVIII wieku. Muzeum Zabawek zawiera eksponaty od czasów prehistorycznych i zakończenia dnia dzisiejszego. Zajmują one ponad tysiąc metrów kwadratowych wystawy. To właśnie z powodu tego widoku w Norymberga, Niemcy można nazwać stolicą zabawek. Lydia i Paul Bayer rozpoczął zbieranie zabawek we wczesnych latach dwudziestych ubiegłego wieku, w rzeczywistości, w swojej kolekcji, a całe muzeum jest oparta. Specjalnie dla najmłodszych na najwyższym piętrze zabaw muzeum oraz w weekendy w Muzeum Zabawek prezentacje filmów i pokazuje z nowych modeli zabawek.

Niemieckie Muzeum Narodowe

Mówiąc o muzeach w mieście, należy zauważyć uwagę Niemieckie Muzeum Narodowe, uznawane za największych i najbardziej znanych muzeów sztuki, historii i kultury krajów niemieckojęzycznych. Czy można sobie wyobrazić skalę! Ponad milion przedmiotów przechowywanych w muzeum można prześledzić historię Niemiec, od jego początku do dnia dzisiejszego. Wśród eksponatów Muzeum Narodowego niemieckiego można zobaczyć obrazy, rzeźby, obiekty użytkowe, zabawki z tworzyw sztucznych, instrumenty muzyczne i wiele innych ciekawych informacji. Muzeum jest dumna ze swoich unikalnych skarbów, głównie rzeźb znanych artystów niemieckich obrazów sztuki Kaiser od wspomnianego już kontaktu Albrecht Dürer, pokazy pistolet, słynnego Globe Behaima Martin, a jedyną kolekcją zabytkowych teatrów lalkowych. To miejsce jest jednym z tych, które mogę być dumny z Norymberga – atrakcje dedykowane do całych Niemczech, położone poza murami muzeum!

Kościół Matki Bożej

Główną świątynią jest uważany norymberskiego kościoła Matki Bożej, zbudowany w 1352 r. Odbywa się co roku przed jej główne obchody Bożego Narodzenia nie tylko w Norymberdze, ale całej południowych Niemczech. Każdego dnia, na powierzchni głównego rynku miasta, dokładnie 12 godziny, wszystkie podnieść głowy, by spojrzeć na Kościół. W tym czasie wokół pomnika Karola IV, z siedzibą pod zegarem, siedem elegancka parada figur, to powtarza się trzy razy. Spektakl jest naprawdę fascynujące. Te godziny i ołtarz, zbudowany w XV wieku, rozsławione przez The Church of Our Lady Norymberga dla całego świata. Ten charakterystyczny Norymberga, oczywiście, warto zobaczyć!

Cóż, tutaj jest spacer po starej Norymbergi zbliża się do końca, a to bez wątpienia są głodne. Pamiętaj, aby odwiedzić jedną z lokalnych przytulnych restauracji, spróbować pysznych kiełbasek i wypić szklankę świeżo parzonej niemieckiego piwa – a poczujesz, że życie jest dobre, ponieważ ziemia jest nadal zachowane, jak wspaniałym mieście Norymberdze i jego unikalnych atrakcji przynoszą nam wiele pozytywnych emocji!

load...