Atrakcje Kaliningrad

Większość z nich nie chce, mówi o mieście, aby wykorzystać klasyczne dziennikarskie szablonów. Po tym wszystkim, miasto i cały region bogaty, bogatej historii i trudny los. Najbardziej Western Region oraz regionalny ośrodek Polskiej Federacji prawie nigdy nie stał z dala od wydarzeń politycznych, gospodarczych, kulturalnych i naukowych pokręcił Europie od stuleci.

load...

Trochę historii

Opisując Kaliningradzie, którego atrakcje nie są gorsze od któregokolwiek ze stolic bałtyckich, trzeba najpierw porozmawiać trochę o jego historii.

Założona nie później IV wne małe, ale przytulne miasteczko Tuvangste około tysiąca lat było jednym z centrów cywilizacji ppolskoy. W tym czasie, wraz z Prusami w mieście współistniały stosunkowo spokojnie przodków Polaków, Białorusinów, Litwinów i polskiej. Podobny sposób życia, wspólnych interesów, bliskość pogańskich religii i małżeństw między plemiennych stworzył atmosferę jedności i dobrobytu. Nie udało się zakłócić równowagę i wiarę chrześcijańską, powoli przenikać do wszystkich zakątków Europy.

To wszystko skończyło vXIII wieku „z powodu” rycerzy krzyżackich, którzy zdecydowali, że miejscowa ludność lub modląc się to nie bogowie pogańscy, czy nie jest zbyt gorliwie wyznają chrześcijaństwo. Od tamtej pory, w regionie, a samo miasto staje się ostoją bojownika narodu niemieckiego i jego populacja jest przyswajane i stopniowo zapomina o swoich korzeniach bałtyckie i słowiańskie.

Rycerze Zakonu Krzyżackiego i niemieckich kolonistów na stronie ppolskogo Tuvangste, Konigsberg Zamek został zbudowany i trzy osady miejskie: Altstadt, Löbenicht i Kneiphof.

load...

Zachowane zespoły architektoniczne trzech osiedli, dziś głównych atrakcji Kaliningradu. Względna niezależność wszystkich trzech miast trwał do 1724. Kiedy zostały przywiązane do jednego edukacji miejskiego. Od tego czasu wszystkie Prus Wschodnich, ze stolicą w Królewcu, może dyktować swoje warunki dla dużej części Europy, na przemian walczą z krajami sąsiadującymi.

Punktem zwrotnym w historii miasta stało się w połowie XX wieku, gdy miasto i region przeniesiona do jurysdykcji ZSRR, jako wkład do Niemiec do II wojny światowej i przemianowany na Kaliningrad.

Znani mieszkańcy miasta

Każdy mieszkaniec miasta, dość obiektywnie może twierdzić, że główną atrakcją jest jego mieszkańcy Kaliningradu. Okoliczność ta pozwala miasto konkurować z europejskich stolic o tytuł „kuźni” europejskiej nauki i rządu.

Tutaj urodzili: Szwedzka królowa Maria Eleonora, ppolsky króla Fryderyka I, a chrześniak Piotra I, namiestnika Rewalu i feldmarszałka Friedricha Petera sierpniu i wielu państwowych i publicznych figur w Niemczech, Skandynawii, Polsce, a nawet w Izraelu.

Jak dla badaczy i naukowców, wystarczy wspomnieć, Immanuel Kant, urodził się w 1724 roku w Kneiphof, obecnie noszący nazwę „Kant Island”. Oprócz niego, nie powstał założyciel niemieckiej chemii farmaceutycznej Karl Gottfried Hagen i niemieckim naukowcem-okulista Eugen von Hippel.

Okres sowiecki w historii miasta, oznaczonych przez tak znanych osób jak kosmonauta Aleksiej Leonow, poeta Robert Rożdiestwienskiego i piosenkarz Oleg Gazmanow.

Architektura

Wygląd architektoniczny miasta został poważnie uszkodzony w wyniku alianckich nalotów w 1944-45g.g. Obecne zabytków architektonicznych, Kaliningrad, małą część tego, co było przed wojną. Przywrócenie wielu obiektów, które trwa do dziś.

A jednak, turystycznych, zwiedzanie miasta pokochają Teatr Kukiełkowy Kaliningrad, AGD Königsberg i Kaliningrad, główną atrakcją architektoniczną – Cathedral. Decyzją administracji miasta rozpoczął przywrócenie historycznego centrum z wykorzystaniem przedwojennych zdjęć, grafik i rysunków.

Kultura

Nawiązując do atrakcji Kaliningrad nie można zapomnieć o wysokości muzea, teatry, biblioteki, sale koncertowe znajdują się w mieście. Ten Kaliningrad Regional Muzeum Historii i Sztuki oraz Muzeum Bursztynu i Galeria Sztuki Kaliningradu, jak również perła atrakcji kulturalnych w Kaliningradzie – World Ocean Museum.

W mieście funkcjonuje kilka teatrów: Kaliningrad Teatr Dramatyczny, Teatr Muzyczny z basenu, Teatr lalek, Sala Koncertowa Filharmonii Regionalnego kaliningradzkim. Pomimo problemów z przekroczeniem granicy litewskiej, mieszkańcy tego obszaru nie są pozbawieni wiodących grup turystycznych w Warszawie i Petersburgu.

Mosty

Pregel Rzeka dzieli miasto na cztery części. W tej trudnej sytuacji, mieszkańcy Królewca, już w dawnych czasach, zbudował wiele mostów przyczynił się do ruchu pieszych, konnych i silnika. Mostki te, dobrze zachowane dziś, jak to główne atrakcje współczesnego Kaliningradzie.

Przedmiotem szczególnego zainteresowania jest Berlin Bridge, Honeymoon most Drewniany most i wielu innych członków słynnej „zagadnienie mostów królewieckich”

Wyliczanie atrakcji Kaliningrad – proces jest bardzo długi. Najlepszym rozwiązaniem – jest to, aby przyjść i zobaczyć na własne oczy. Brak historie i zdjęcia, a nie zastępować osobiście widział połączenie gotyku i najlepszych przykładów radzieckiego neoklasycyzmu.

load...