Atrakcje egzotycznych Kambodży

Zawartość:

Po raz pierwszy odwiedza Kambodżę, człowiek jest w stanie uzyskać mylone przez bogactwo atrakcji.

load...

Dlatego zaleca się, aby zrobić listę z góry, która obejmie miejsc o szczególnym znaczeniu dla turystów, którzy chcą zapoznać się z kulturą egzotycznych krajów.

Wykaz ten musi wpisać:

  • Duży zakres Angkor.
  • Small Circle of Angkor.
  • Park Phnom Bokor.
  • Park ryzy.
  • Park Virchay.
  • Rzemiosło ludowe wsi.
  • Central Market Siem Rzepa.
  • Park I-Ball.
  • Spektakl „Apsara”.
  • Plantacja lotosu.

Powrót do spisu treści

Kompleksy świątynne

Przez wieki, starożytne świątynie, położone na terytorium Kambodży, pozostają tajemnicą dla zwiedzających kompleksów, a dla ludzi nauki. Jak udało nam się zbudować bajecznie piękne budynki w środku dżungli? Szczególnie interesujące jest Angkor, wybudowana w przeszłości jako osiedle typu miejskiego. Obecnie nie ma śladu mieszkań. Domy budowano z drewna, który nie wytrzymał próby czasu.

load...

Ale do tej pory turyści mają możliwość oceny atrakcje Angkor takich jak świątynie małych i dużych Circle i Angkor Wat. Kamienne świątynie powodzeniem wytrzymał od pogody i pory i nadal reprezentuje wartość kulturalną i naukową. Mały okrąg zawiera najsłynniejsze świątynie Angkor, zbudowany w imperium Khmerów, jego niewątpliwej prosperity. Chociaż budowa i należą do innego czasu, są zjednoczeni przez pierwotnego wydajności i niezaprzeczalnej urody.

Jeśli piramidy w Egipcie są najbardziej majestatyczne miejsca kultu, świątynie Małym koło reprezentuje jeden z najpiękniejszych. Wśród nich jest uważany za prawdziwy klejnot Angkor Wat, największej świątyni świata. Kompleks składa się z trzech poziomów, ale są otwarte tylko dwa odwiedzić. Pierwszy poziom wprowadza wspaniałe płaskorzeźby, a trzeci jest zamknięty buddyjska świątynia, w której turyści nie mogą otworzyć kolana i ramiona. Zaleca się, aby odwiedzić świątynię o świcie, w czasie których kompleks wygląda najbardziej atrakcyjnie.

Bayon świątynia ma ponad pięćdziesiąt wieże, z których każdy ma cztery twarze Buddy jest przedstawiony. Kompleks jest przedmiotem zainteresowania jako rzadką atrakcją z płaskorzeźbami poświęconych życiu codziennym Khmerów. Ta świątynia powinien udać się do pełni księżyca, gdy ściany świetle księżyca daje blask mleczarskiego.

Taras słoni kiedyś służył jako platforma używane do ceremonii o znaczeniu krajowym. Uważa się na przykład, że to właśnie tu cesarz zbadał armię, zbudowany u podnóża rodzaj trybuny, a składający się z słoni. Nie mniej interesujące Taras z Leper King, ozdobiona wykwintne rzeźby. W tym momencie, kremacja odbyła starożytnych władców.

Świątynia-mountain, zbudowany z piaskowca, Pałac Królewski, częścią wielkiego kręgu Preah Khan i Preah Neak Poan, struktury wyspie, położonej w środkowej części jeziora, utworzonego z czterech zbiorników połączonych – jest, oczywiście, majestatyczny i unikalnych zabytków przeszłości.


Powrót do spisu treści

Parki narodowe

Chcąc zachować integralność lasach Kambodży, władze ogłosiły utworzenie wielu obszarów chronionych i parków narodowych. W rezultacie, na terytorium Kambodży są 23 an_2 narodowe, wśród których park Phnom Bokor, Ream, Virchay.

Phnom Bokor zdobył sławę nie tylko najpiękniejszy park narodowy w południowo-wschodniej Azji, ale także najbardziej tajemnicza. Położony w Górach słoń, park przyciąga turystów dziewicze dżungle, a także możliwość blisko podziwiać stado dzikich słoni. Górny punkt jest pagoda, która odwiedza stosunkowo rzadko ze względu na żmudnej podróży. W parku ciekawski turysta znajdzie mnóstwo małych i dużych jezior, wodospadów, opuszczonym kasynie, zbudowany w czasach, gdy Kambodża była francuską kolonią, opuszczony francuskiej miejscowości 18 wieku, stary kościół i inne atrakcje.

Podwodne rafy i malownicze plaże, lasy mangrowe i dwie urocze wyspy – wszystko to ryzy Park Narodowy, znany jako Pre Sihanouk. Można zauważyć, setki gatunków ptaków, dość nietypowe dla obywatela europejskiego, delfiny słodkowodne, często występujące w wodach przybrzeżnych i, oczywiście, wiele zabawnych małp Wśród zalet parku. W razie zainteresowania do zapoznania się z życiem prostego kambodżańskiej rodziny, można wybrać się na wycieczkę statkiem po PREK Tuk SAP, rzeki, na których były one na palach i zbudowali swoje domy.

Virchay – największy park narodowy na terytorium Kambodży. Ta północna region kraju, który jest zamieszkany przez Gaura, tygrysy, słonie Loris, makaki i wiele innych gatunków zwierząt. Ponadto, region ten jest domem dla małych narodów, których życie jest przedmiotem zainteresowania antropologów i turystów. Do parku ma doskonałą obserwację. Tutaj można przejść do małych lub, wręcz przeciwnie, dość długiej trasie, która pozwala w pełni zapoznać się z kulturą i zabytkami Kambodży.

Powrót do spisu treści

Pozostała działalność rozrywkowa

Jeśli dana osoba jest odpowiednio ocenić atrakcyjność obiektów kulturalnych i dziewiczy charakter, lubi rozrywkę, które obfitują w Kambodży. Na przykład, można odwiedzić park rozrywki I-ball, stworzony specjalnie dla młodych turystów, nie boi się pokazać trochę szaleństwa. Jedną z osobliwości parku – jazda w terenie ze zjeżdżalniami sztucznych. Jest realna szansa, aby poczuć uczuć doświadczanych podczas prania bielizny.

Phnom Penh słusznie można je zwać centrum życia nocnego. Około 21 godzin otwarto liczne puby i kluby, które odwiedzają turystów i mieszkańców. Istnieją również specjalne kluby nocne dla mężczyzn z kobiet robotnic, muzyka na żywo i możliwość zobaczenia Khmerów taniec.

Zmęczony nocnych, turyści podróżują przejść ponownie na małym, ale niezwykle bogaty w niespodzianki kraju. Jeśli chcesz, aby angażować się w romans, Sihanoukville, aby odwiedzić wyspę z hoteli w formie domków. Spektakl „Apsara” będzie interesujące dla koneserów khmeriyskih tańca. Składanie odbywa się przy akompaniamencie bębnów.

Miłośnicy zabytkowych budynków będzie przydatny do jazdy na wschód od kompleksu świątynnego Tommanon. W sumie dwustu kilometrów jest Spean Bridge TMAR stworzył kilka wieków temu. Jest to jeden z najlepiej zachowanych zabytków. Plantacja lotus – odpoczynek dla oczu i duszy. Podziwiając dziewiczych kolorach, nieświadomie zapominać, że rośnie ich do celów praktycznych. Lotus nasion – nasiona polskiej analogowych. Liście są od materiału opakowaniowego i łodygi wykonane z litego mat.

Przed powrotem do domu powinno być zarezerwowane pamiątki. Najlepszy wybór, oczywiście, w Phnom Chung Ching, produkty wiejskie rzemiosło, stworzone specjalnie, aby przyciągnąć turystów. Jeśli nie ma ochoty iść do wioski, wszystkie niezbędne prezenty dla przyjaciół i krewnych można kupić w Central Market w Siem Rene, otwieramy o godzinie szóstej rano. Zwiedzając Kambodża raz, będziesz chciał wrócić do tego egzotycznego raju.

load...