Ataki paniki – to poważna sprawa!

Zawartość:

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, kiedy czujemy niepokój. Jesteśmy przeżywa, martwi i boi się o dziecko jechać na studia do innego miasta, za dawnych czasów rodziców, którzy są ciągle chory, dla siebie, więc byliśmy trochę trudno przewidzieć, co może się zdarzyć w przyszłości. Zgadzam się, sytuacja wymaga doświadczenia takie uczucia.

load...

Alarm – to niektóre mechanizmy obronne naszego układu nerwowego, które powodują nam się zebrać siły i rozwiązać problem. Bo inaczej, to raczej nie próbowali zmienić ten stan rzeczy, jakby były mocno przekonany, że wszystko będzie dobrze. I tak, gdy jesteśmy martwi się o kogoś lub coś w naszym organizmie zaczyna produkować stres. W rezultacie – znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Jak to zwykle przejawia niepokój? U ludzi, serce zaczyna bić szybciej, zwiększone pocenie się, istnieje niewielka gorączka, krew odpływa z twarzy. W tym przypadku taka osoba przeżywa mały dyskomfort. Ale wszystkie te objawy są dość szybko i nie pasuje do koncepcji obrazu klinicznego ataku paniki.

Jak wspomniano powyżej, często martwić się (prawie codziennie). Ale zawsze jest jakiś powód. Jeśli dana osoba jest stale napięta, boi się czegoś przez cały czas i doświadczenia, i bez widocznego powodu, to jest uważany za odchylenie od normy. Ataki paniki są wyprzedzania tych ludzi w najbardziej nieoczekiwanych momentach, a powodem tego nie można. Chora osoba nie może normalnie pracować, odpocząć, cieszyć się życiem. I radzić sobie na własną rękę, nie będzie to możliwe z tym zaburzeniem. Musimy długotrwałego leczenia ze specjalistą. A im szybciej ludzie zwracają się do niego, tym lepiej.

Zwłaszcza ataki paniki

Aby zacząć rozumieć, że w rzeczywistości są ataki paniki. To stale powtarzające się ataki paniki, które występują nagle i bez powodu. Towarzyszą im bezpodstawny strach, lęk, fobia. Podobny atak trwa średnio około godzinę, nie więcej. Ten człowiek po prostu przestaje panować nad sobą.

load...

Charakteryzuje się tym, że te ataki pojawiają się nieuzasadnione, gdy życie nie jest zagrożone. Najczęściej atak paniki zaczyna się w miejscu publicznym lub w miejscach o ograniczonej przestrzeni. Lęk może wynikać z niezrozumiałych kostium hałasu w okna, jasne światło reflektorów – trudno jest przewidzieć, co powoduje atak paniki w tym czasie.

Do chwili obecnej nie można jeszcze odpowiedzieć na pytanie, dlaczego to czy tamto szczególne przypadki ataków paniki. Ale zazwyczaj ataki występują po poważnych wstrząsów, z powodu stresu, długotrwałego i silnego stresu emocjonalnego. W tej ważnej roli zdrowia fizycznego i psychicznego, a także predyspozycje do tych chorób.

Na przykład, jeśli ktoś z przodków cierpiał na ataki paniki, potomstwo może być również takich naruszeń, a pierwsze objawy można zaobserwować w dzieciństwie. Ale, oczywiście, rodzice takich wyświetlaczy jest prawie zawsze pozostanie bez odpowiedniej uwagi. I nic dziwnego, bo oni nie zdają sobie sprawy, że ich dziecko może do czynienia z tą chorobą.

Tak więc, zagrożone są ludzie, którzy mieli problemy zdrowotne (szczególnie z chorobą serca, tarczycy), a także osoby, nadużywa lub uzależnionych od alkoholu winnego. Nawiasem mówiąc, atak paniki – jest głównym „przyjaciel” kac. Jednak, bez względu na to, co jest przyczyną tej choroby, w każdym przypadku, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem, aby uzyskać leczenie. Ignoruj ​​w leczeniu ataków paniki nie jest wcale niemożliwe – w przeciwnym razie istnieje ryzyko, aby poważne problemy psychiczne.

Rozpoznanie choroby

Na pierwszy rzut oka trudno jest odróżnić od zwykłego ataku paniki lęk. Jak tylko doświadczony specjalista będzie w stanie postawić diagnozę, oczywiście, na podstawie analizy zachowań pacjenta. Objawy choroby są bardzo zróżnicowane – mogą być nie tylko strach i podniecenie. Na przykład, taka osoba nie może normalnie zachowywać się w codziennym życiu, trudno jest dostosować się do tego, co dzieje się wokół nich.

Człowiek przez ludzi, zwłaszcza obcych, starając się unikać miejsc publicznych – nawet prosty przelot do sklepu jest prawdziwym wyzwaniem. Zagrożenia zobaczyć karykatury wszędzie – w transporcie mijania, pies biegnie. Nocą, człowiek często kłopoty koszmary. W skrócie, ludzkie życie zamienia się w prawdziwy koszmar. Bezradność, apatia, gniew na całym świecie – jest to najwyższy punkt kulminacyjny, kiedy człowiek po prostu potrzebuje pomocy psychiatry i neurologa.

Zatem, specjalista powinien iść jeśli ataki występują zbyt często (2-3 razy w miesiącu). Po ataku paniki kończy, czujesz się bardzo słaby, jak pracował przez dwa dni bez snu. Jednocześnie zostały opracowane jakąś fobię który zapobiega żyć normalnie. Tak, wszyscy jesteśmy czegoś boi: ciemne, pająki, dentyści. Ale zdrowych ludzi udaje się go pokonać – w przeciwnym razie możemy mówić o objawy ataku paniki.

Pacjent jako osoba może rozwinąć się lęk zamkniętej lub otwartej przestrzeni, aby poradzić sobie z którego nie da się w sposób niezależny. Zazwyczaj taka osoba uważa, tłum, winda, korytarz i tak rzeczy są zagrożeniem dla jego życia. I stara się unikać takich miejsc, gdzie ludzie mogą gromadzić, jest ciągle w górę po schodach na wyższe piętra, etc.

Jeśli czas nie zacznie leczyć ataki paniki, kolejne ataki będą towarzyszyć załamania nerwowe, problemy z układem krążenia, niezdolność do odróżnienia rzeczywistych od nierealnych rzeczy. Istnieje wiele przypadków utraty przytomności w „niebezpieczne” sytuacji. Dlatego pierwszym zadaniem lekarz – pacjent nauczyć się kontrolować siebie. Dopiero po pacjent rozumie, że ataki paniki nie nieść zagrożenie dla jego życia, będzie można pozbyć się choroby. Oczywiście, w tym czasie lepiej jest zrezygnować pojazdy jadące i ciężką pracę.

Dodatkowe badanie pacjentów

Ludzie chodzą do szpitala ze skarg bezprzyczynowemu paniki, można dodatkowo wysyłać USG, EKG. Będziesz także musiał przejść badania (krew, mocz). Plus, bez zbadania przez innych specjalistów (internistów, endokrynologów, specjalistów leczenia uzależnień, gastroenterologii) nie może zrobić. Takie środki są konieczne w celu identyfikacji możliwych przyczyn tego zaburzenia. W przeciwnym razie, leczenia choroba jest bardzo trudna.

Na przykład, nie mogą być problemy z tarczycy, ze względu na to, co miało miejsce niewydolności hormonalnej. Ataki paniki, psychiczna, padaczka – Te zaburzenia czasami dość podobne. A ci, którzy wcześniej nie mieli tego, jest mało prawdopodobne, aby dokonać prawidłowej diagnozy. Żaden z leczenia psyche nie będzie skuteczna, jeśli nie leczy choroby podstawowej. Dlatego lekarz powinien być traktowany natychmiast, jak tylko zauważysz pierwsze oznaki choroby. Jeśli próbujesz tylko zdjąć ataku, do niczego dobrego nie będzie – trzeba leczyć chorobę.

Jak pozbyć się ataków paniki?

Jak wiecie, po prostu pozbyć się ataków jesteś mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Będzie musiał przejść długotrwałego leczenia, picia specjalnych leków (uspokajających), aby pomóc poradzić sobie z objawami ataku paniki. Leczenie może trwać bardzo długo – od miesięcy do lat, w zależności od sytuacji zaniedbania. Po raz kolejny – niezwłocznie udać się do lekarza przy pierwszych oznakach choroby.

Samoleczenia w tym przypadku nie jest konieczne, ponieważ tabletki każda dana osoba wybrana indywidualnie. Odgrywa ważną rolę nie tylko pacjenta, ale również jego sposób życia, obecność jakichkolwiek związanych z tym objawów i chorób. Nawiasem mówiąc, w celu uniknięcia komplikacji, należy poinformować lekarza o leki aktualnie przyjmujących, jak również alergie na niektóre substancje.

Podczas zabiegu, musiał zrezygnować z wielu „przyjemności”: palenie tytoniu, alkoholu. Z alkoholem jest lepiej nie grać, jako mieszaninę pigułek i alkoholu nigdy nie doprowadziło do dobra. Może wszystko skończyć smutny aż do śmierci. To samo dotyczy leków. A pozorny na pierwszy rzut oka nieszkodliwy nikotyna przyczynia się do objawów ataku paniki. Oczywiście, to nie będzie łatwe, ale ponieważ wiele zdecydowaliśmy się leczyć tę chorobę, zebrać całą swoją wolę w pięść.

Oczywiście, zjawisko to jest bardzo nieprzyjemne, ale nie rozpaczaj – jeśli masz czas, aby skontaktować się z osobą będzie zgodne ze wszystkimi zaleceniami, po kilku miesiącach będzie o rząd wielkości łatwiejszy. Rok później, po prostu zapomnieć o tym, co atak paniki. Najważniejsze – do powierzenia swoich pracowników służby zdrowia, którzy nie doświadczyli utwardzone jednego pacjenta. I kto wie, jak traktować go dla Ciebie.

load...