Ataki paniki: leczenie środków i metod ludowych

Zawartość:

Wszyscy czegoś boi. Ktoś boi się swoich przełożonych, inni są przerażeni na myśl o wystąpień publicznych. Jeszcze inni nie stoją dentystów. W tym przypadku – to normalna reakcja organizmu na to, co dzieje się wokół nas. Ale istnieje odrębna kategoria ludzi, którzy doświadczają ataków paniki stale, oraz z lub bez. A więc to jest patologia jest uważana za nienormalne. A jeśli nie zwracać uwagę, aby po raz pierwsze oznaki choroby, nie podejmują wszystkie niezbędne kroki, aby go wyeliminować w przyszłości, może to prowadzić do schizofrenii, depresji, itp długotrwałego

load...

Ataki paniki: co to jest?

Ataki paniki – to poważne zaburzenia psychologiczne, w którym chory spontanicznie rodzi strach, niepokój, apatię. Dane te nie dają poczucie kontroli. Podczas ataku pacjent ma zadyszkę, zaczyna szybki bicie serca, oddech przyspiesza, brakuje powietrza. Czasami to wszystko towarzyszy ból w klatce piersiowej, takich jak zawał serca, a także skurcze w brzuchu.

Ataki paniki Doświadczenie może w dowolnym momencie, nie jest konieczne, aby czegoś na życie tego człowieka będzie niebezpieczne. Sprowokować pogorszenie może nic: głośny hałas, jasne światło, ostry dźwięk. Na przykład, czy podróżujesz w autobusie, w którym scrapie hamulce. Po raz kolejny, gdy kierowca próbuje zwolnić, usłyszysz złe pisk. Będzie to wystarczy.

Najciekawsze jest to, że z tej formy strachu w obliczu zarówno przez mężczyzn, jak i kobiet, bez względu na status społeczny, zawód, w obecności rodziny. W odniesieniu do ograniczeń wiekowych, to – 19-45 lat. Niektórzy ludzie doświadczają ten sam tak często, jak raz dziennie, a inne – co miesiąc. A co powinno być poważnym bodźcem – stres, zmęczenie, itp

load...

Uwaga: jeśli pojawią się najczęściej przejaw ataku paniki, przejdź pełne badanie lekarskie, przekazać analiz. Fakt, że stała strach może być objawem poważniejszego i niebezpiecznej choroby. Często osoba doświadcza emocjonalną niestabilność z problemami OUN, depresja, alkoholizm itp

Co jeśli pacjent nie chce się leczyć? W końcu rozwinąć fobie. Wśród nich, po to najczęstsze lęki: lęk otwarte lub zamknięte przestrzenie (klaustrofobia i agorafobia). Jednocześnie osoba zaczyna panikować i przekrwienie pewnej liczby osób, a po wyjściu na ulicę, a windy (w zależności od fobii).

Co zrobić, gdy ataki paniki na ulicy

Niestety, nie każdy wie, jak zachowywać się w takich sytuacjach, kiedy strach rolek, jak śnieżna kula, powodując połykaniem powietrza, które, niestety, nie wystarczy w tym momencie. Ambient, gdy widzą panikę i skulony ze strachu w osobie piłką lub stara się przekazać, jakby to było – trędowatego, lub usunąć z telefonu komórkowego. A to, przyjaciół, a potem śmiać się z „Freak”, który nie mógł normalnie przejść przez ulicę, windą i tak lista jest długa. I tylko ci, których krewni cierpią na regularne ataki paniki, oferują pierwszej pomocy.

Jak sobie radzić, jeśli atak paniki wyprzedzania Ciebie lub Twoich bliskich na ulicy? Istnieje kilka popularnych sposobów, w jaki sposób rozwiązać ten problem i nie upaść twarzą w błocie. Najważniejsze – nie poddawaj się, plus krzyki i histeria nie pomaga tutaj. I zacząć działać natychmiast, dopóki stan pogorszył.

  • Zaczynamy prawidłowo oddychać

Na pierwszych objawów ataku paniki pacjent powinien odpocząć, by odzyskać oddech. Zatrzymaj vypryamtes, chude na ścianie domu, pień drzewa, sklep, a następnie wziąć głęboki oddech. Wstrzymaj oddech na kilka sekund, a następnie wydech powietrze powoli. Staraj się nie łatwiej oddychać, a żołądek – tak można szybko poradzić sobie z uduszenia. Powtórz wszystko tak długo, jak nie czujesz się lepiej.

Jeśli uspokoić i normalizuje oddychanie nie powiedzie się, należy użyć zwykłego papierową torbę. Podobnie jak w poprzednim przypadku, najpierw weź głęboki oddech, odczekaj 10-15 sekund, wydech. Upewnij się, że opakowanie nie było okruchy i drobne przedmioty, które mogą wpaść w nosogardzieli.

  • Krany w bezpiecznym miejscu

Człowiek, który przeżył atak, należy natychmiast zabrać do miejsca, gdzie będzie czuł się komfortowo i bezpiecznie. Jeśli jesteś z dala od domu, idź do pierwszego napotkał te same pomieszczenia (kawiarnia, przystanek szpitalnego pacjenta Seat) i poczekać aż będzie lepiej.

  • ASIC cieczą

Kiedy osoba jest całkowicie spokojny, on może pić herbatę z ziół. Doskonały i melisy i mięty, które po prostu zalać wrzątkiem, podkreślając kilka minut, a następnie rozcieńcza wodą. W skrajnym przypadku, niech pacjenta woda mineralna, tylko bez gazu.

Leczenie ataków paniki w domu

Jeżeli ataki paniki prześladować cię przez cały czas, można spróbować się ich pozbyć środków ludowej. Należy jednak pamiętać, traktować siebie i bliskich, może być tylko w tych przypadkach, gdy choroba nie stwarza większego zagrożenia. Czyli jeśli nie są po to atak zabiera karetka.

Ziołowe napary i wywary

W tym przypadku, terapia ziołowa, najłatwiejszym i najbezpieczniejszym sposobem, uciekają się odrobić nasze matki i babki. Aby pozbyć się ataków paniki wykorzystaniem opłat apteki, na które składają się kojące zioła. Główną zaletą jest to, że te środki folk może być również używany oddzielnie iw kompleks, łączący buliony i preparaty. Jeśli pacjent jest leczony na psychoterapeutę, należy poinformować lekarza o przyjmowaniu dodatkowych ziół.

  • Mięta, oglądam trzech krytych, chmielu i kozłka

W emalii lub żelaza patelni, wymieszać i oglądać Poncyria miętowy (w stosunku 1: 1). Istnieje również wlać szyszek chmielowych i korzeni kozłka lekarskiego (na ½ łącznej masy). Wszystko to wymieszać, następnie wlać wrzącej wody (0,5 litra). Zwracamy pozyskać fundusze na pół godziny. Uwaga: Woda powinna być filtrowana lub mineralna, a nie z kranu.

Do korzyści leczenia, pić wywar z 100 g dwa razy na dobę. Nie rób przerwy, lub używanie nie jest. Po pozbyć się objawów takich jak ataki paniki i ataki lęku, w celu zapobiegania co najmniej raz na sześć miesięcy, pił przez tydzień to znaczy.

  • Wapno

W dniu 1 łyżkę pochodzi kwiatów lipy szklankę przegotowanej wody. Wypełnij go, należy odczekać 10-15 minut, aż bulion parzona, a następnie wypić jak zwykła herbata. Tylko zamiast cukru dodajemy miód. To nie jest zalecany w leczeniu, jeśli występuje nadwrażliwość na wypadek problemów z żołądkiem.

  • Mieszanina Miód

Ludzie, którzy nie mogą kontrolować swoje emocje, zaleca się leczenie miodem likieru. Do jego przygotowania trzeba filiżankę nasion kopru i kilka łyżek korzenia kozłka lekarskiego. Wypełnij otrzymany ładunek wrzenia, wlać do termosu i zostawić na cały dzień. W najgorszym, można użyć plastikowej lub szklanej butelce, zawinięte w folię polietylenową i ręcznikiem.

Następnego dnia dodać nalewkę miód (2 szklanki). Należy zachować ostrożność przy wyborze produktów. To musi być świeża i naturalna, a nie gotowane cukru lub ręcznie. Dokładnie wymieszać płyn, który wszystko się rozpuści. Cóż, można rozpocząć leczenie. Będziesz miał trzy razy dziennie przez 1 łyżka podjęcia tego środka. Pożądane jest, aby – na czczo, pół godziny przed śniadaniem, obiad i kolację.

Do mieszaniny miodu nie jest zepsute, należy go przechowywać w chłodnym, suchym miejscu. To może być spiżarni lub lodówki. Jeśli po pewnym czasie można zauważyć żadnych zmian w kolorze, zapachu lub smaku natychmiast pozbyć się go i przygotować nowy. Zepsute leków należy unikać.

  • Kminek, waleriana i rumianku

1/5 filiżanki nasion kminku zmieszane z 1/3 kwiatostanów rumianku i korzenia kozłka ½. Wszystko to jest dokładnie miesza się i umieszcza się w pudełku słoiku lub papieru. Kiedy trzeba zrobić bulion, włożyć w łyżki kolekcji czajniczek 2 zalać wrzącą tam wodę. Po 30 minutach infuzji mogą być użyte. Drink polecany jest codziennie – rano i wieczorem. Jeżeli zabieg wykonywany jest przez środków ludowej w początkowych stadiach choroby, można podjąć 80-100 gramów na raz.

  • Hawthorn i Motherwort cottonweed

Po pierwsze, przygotować podatku – wziąć dwie łyżeczki wspomnianych kwiatostanów i ziół, a następnie dodać do rumianku łyżką (w razie potrzeby). Wszystko to wlewa 200 ml wrzącej wody, pozostawić na 8 godzin. Gdy środek wytwarza się, sączy się przez gazę, zagięte w kilka warstw. Pić ½ szklanki każdego dnia (3 razy dziennie).

Jeżeli jest to możliwe nosić go z nalewki. Można użyć butelki pół litra wody mineralnej lub kolbie. I następnym razem czujesz wystąpienia paniki, strachu, natychmiast wypić płyn. To pomoże poradzić sobie z pierwszymi objawami choroby: z duszności, nudności i zawroty głowy. Zapewnienie terminowego leczenia, będzie można uniknąć smutne konsekwencje.

Wanny z ziół: kojący i relaksujący

Fakt, że po kąpieli ludzie czują się tak, jakby powstały urodzili, płeć piękna wiedzą z pierwszej ręki. Co dziecko nie lubi rozkoszować się ciepłą Vodice, zwłaszcza jeśli jest dodany aromatyczne olejki, pianki i mieszanki ziołowe. Jest to zarówno orzeźwiający i uspokajające i daje nieziemską przyjemność. A nawet jeśli nie chcą być traktowane z środków ludowej i zaufać jedynie leku jest mało prawdopodobne, aby poddać się tej przyjemności.

Tak więc, w tym przypadku, leczenie można przeprowadzić z pomocą rozmarynu, wapna i estragonu. Wszystkie te można łatwo kupić w lokalnej aptece. Zioła potrzebują dużo – kilogram. Wypełnij wszystkie trzy litry wrzącej wody, gotować przez 7-8 minut. Innym 5 minut bulion podawać pod maską. Więc nie zeskrobać liście, po czym otrzymany płyn przez sito lub gazę. Po pozbyć się śmieci, wlać ją do łazienki i rozcieńczyć wodą.

Uwaga: Leczenie ziołowe zaleca się przed pójściem do łóżka, po czym nie będą musieli odejść. Zmarznąć w Vodice ma około pół godziny, więc chwycić czasopisma lub ciekawą książkę. Oprócz tego, można zapalić kadzidła, świece, włącz łagodną muzyką i spokoju.

Nawiasem mówiąc, raz w miesiącu, można wziąć kąpieli sosnowe. Można zalać wrzątkiem lub kilka szyszek mała gałązka jodły, zaparzyć kilka minut, następnie rozcieńcza zwykły wywar wody. Jeśli nie jesteś w stanie dostać się do zakładu w celu przeprowadzenia leczenia, można kupić gotowe proszku w aptece. Postępuj w następujący sposób, jak pokazano na instrukcjach towarzyszących.

Medytacja: Poznaj siebie

Należy od razu wskazać, że natychmiastowe i bezpośrednie wyniki jesteś prawdopodobne, aby uzyskać. To zajmie więcej niż jeden miesiąc przed rozpoczęciem leczenia przyniesie owoce, a dowiesz się, jak radzić sobie ze strachem i przejaw ataki paniki z pomocą medytacji. Najważniejsze – zrobić wszystko dobrze. Aby dowiedzieć się jak odłączyć od problemów, nie zwracać uwagi na to, co powoduje pojawienie się paniki, trzeba co najmniej kilka razy, aby odwiedzić specjalne zajęcia.

Zazwyczaj trenuję w małych grupach – nie więcej niż 10 osób w każdej. Nie będzie pokazane jak prawidłowo oddychać, których postawa jest lepsza, aby zaakceptować. Plus, jeśli zaczniesz robić coś nie tak, to wskazać na błędy i pomaga je naprawić. Należy jednak pamiętać, że nauka jest tylko osoba, która otrzymała odpowiednie wykształcenie. Więc nie zapomnij poprosić o wstępną wyświetli wszystkie dokumenty, które potwierdzają profesjonalizm pana.

Zajmujemy się i dbać o siebie

Po pierwsze, trzeba pozbyć się wszystkich złych nawyków: palenia tytoniu, nadmierne spożycie alkoholu. Może na pierwszy papieros, lub kilka kieliszków wódki i jesteś pocieszony, ale już sobie na nią, tym gorzej dla zdrowia. Nikotyna i alkohol negatywnie wpływać na centralny układ nerwowy, a także, stajesz się zależny. Nie alkohol – start ataki paniki.

Nawiasem mówiąc, to samo dotyczy kawy. W dzisiejszych czasach wiele osób, które są uzależnione od tego napoju. Wydawałoby się, co z tego. Ale kofeina w niej też pobudza nas. W rezultacie – zwiększona pobudliwość, aktywność, agresywność, złe samopoczucie. Oczywiście, w tym przypadku, to wszystko zależy od tego, jaki rodzaj napoju pić (fizyczna lub rozpuszczalna), jak również jego ilość. Zgadzam się na jednej filiżance będzie nic. Ale jeśli jest to dziesiąty – spodziewać się kłopotów.

Po drugie, praca. Pożądane jest, aby szkolenia odbywały się w plenerze. Może to być jazda na rowerze, jazda na rolkach, jogging. I nie zapomnij co wieczór chodzić co najmniej pół godziny na wolnym powietrzu. Tak będzie lepiej spać, i zyskać spokój.

I po trzecie, zaczynają jeść prawidłowo i wyważone. Zgadzam się, ludzie, którzy zawsze siedzieć na diecie i jeść tylko w godzinach porannych, chwiejność emocjonalna występuje znacznie częściej. Więc należy jeść owoce, warzywa, pić sok. I przynajmniej od czasu do czasu zafundować sobie słodkie.

Kiedy jechać do szpitala

W naszym kraju, więc zakłada się, że szukać pomocy u specjalisty jest konieczna tylko w przypadkach, gdy choroba już się rozpoczęła. W rzeczywistości, samoleczenia bez odwiedził wcześniej przez psychiatrę, a następnie – szkodzić zdrowiu. Więc jeśli przynajmniej raz do czynienia z przejawem ataku paniki, przejdź do badania. Po tym wszystkim, tym szybciej zaczniesz leczenie, tym szybciej pozbyć się obsesyjnych myśli.

load...