Atak astmy: pierwsza pomoc


Zawartość:

Astma oskrzelowa – przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych, zaburzeń zapalnych charakteryzujących się przeszkód (zwężenie oskrzeli) i trudności w oddychaniu, zwłaszcza wydechu. Przyczyny tej choroby nie jest w pełni zrozumiałe, znaczenie w powstaniu choroby ma predyspozycje genetyczne, złymi warunkami otoczenia, zła dieta, częste reakcje alergiczne u dzieci, otyłość, palenie papierosów, pasożyty u bakterii wątroby i jelit przerost i inni.

load...

Ludzie, którzy cierpią z powodu tej choroby i ich rodzin, oczywiście, trzeba wiedzieć, jak udzielić pomocy w nagłych wypadkach, co należy zrobić, aby złagodzić pierwsze objawy. W przeciwnym razie osoba, która rozpoczęła atak, może nawet umrzeć. Ale żeby pomóc, musimy nie tylko wiedzę teoretyczną, ale także umiejętności praktycznych.
Powrót do spisu treści

Objawy ostrego ataku astmy

Astma oskrzelowa towarzyszy ostrych epizodach, w którym objawy choroby są zaostrzone dramatycznie. Atak astmy oskrzelowej – dość poważny i poważną chorobą, która wymaga natychmiastowej pierwszej pomocy, w przeciwnym razie istnieje ryzyko wystąpienia stanu astmy i podnosi kwestię hospitalizacji i profesjonalną opiekę medyczną w nagłych wypadkach w szpitalu.

Stan astmatyczny – bardzo niebezpieczny stan pacjentów z astmą oskrzelową, wynikających z niedostatecznego leczenia ostrego ataku astmy. Główne objawy ostrego ataku astmy:

 • Duszność;
 • Duszność;
 • Wydłużone i duszność z gwizdkiem;
 • Gwizdał i nucił świsty w klatce piersiowej;
 • Napadowy kaszel;
 • Ciężkość i ból w klatce piersiowej.

Jeśli nagle odczuwać objawów, należy natychmiast wezwać pogotowie lub poprosić krewnych do udzielania pierwszej pomocy. Przed przybyciem lekarza z pacjentem może być osoba, która będzie w stanie odwrócić uwagę pacjenta.

load...


Powrót do spisu treści

Prekursorami (aury) od ostrego ataku

Atak rozwijają się bardzo szybko, w ciągu kilku sekund, lecz może to przewidzieć, cechy charakterystyczne, które mogą pojawiać się na krótko przed wystąpieniem ataku ostrego i czasami w ciągu kilku godzin lub nawet dni. Tak, ten niepokój, podniecenie, splątane mowy, kompulsywne ruchy rąk, nóg, zmęczenie, świąd, podrażnienie, kichanie, kołatanie serca.

Z reguły pacjenci nie są świadomi swojego stanu z góry, jak to ma miejsce atak na tle istniejącej astmy. Podobnie jak w sobie atak prawie nigdy nie rozwija się, najczęściej jest to spowodowane przez niektórych czynników predysponujących.
Powrót do spisu treści

Przyczyny ostrego ataku astmy

 • Przyczyną najczęściej zaostrzenie choroby – alergia. To może być ostre zapachy, dym tytoniowy, żywności, leków;
 • Napięcie nerwowe lub fizyczne;
 • Substancje chemiczne i zanieczyszczenia powietrza;
 • SARS, towarzyszy nieżyt nosa, zapalenie zatok, zapalenie zatok;
 • Stres (łzy, płacz, silne negatywne emocje);
 • Gwałtowna zmiana klimatu, zimne powietrze i wysoka wilgotność.

U osób z astmą, nadwrażliwością dróg oddechowych. Atak może spowodować nawet najmniejsze cząstki substancji drażniących w powietrzu, że zdrowa osoba niewidzialna. Dlatego, krewni i przyjaciele pacjenta staramy się chronić je przed kontaktem z chemii gospodarczej, ciężkich zapachów, dymu tytoniowego, perfum, itp

Pacjenci sami powinni również starać się unikać miejsc, w których istnieje zwiększone ryzyko ataków astmy. Jest również pożądane, aby uniknąć sytuacji stresowych. To samo stosuje się w odniesieniu do konsumpcji alergennych żywności, leków, hipotermia i choroby infekcji wirusowych.


Powrót do spisu treści

Co jest potrzebne do pierwszej pomocy w napadzie

W istocie, jedyne znane jeden, jak się okazuje pierwszej pomocy. Jeśli tak się stało, że mimo wszystko doszło do ostrego ataku, to jest bardzo ważne, aby nie zgubić albo pacjentowi lub jego otoczenia. W tym domu (z nim na drodze, w pracy) powinny zawsze być wszystko w celu łagodzenia ostrego ataku astmy.

Co powinno znajdować się w apteczce w przypadku ataku awaryjnego, decyduje lekarz. Zgodnie z celów lekarz będzie mini-kit, a następnie zapis co i w jakiej kolejności należy stosować w przypadku ostrej choroby. Ułatwi to zadanie przyjaciół, krewnych, albo się być blisko ludzi, w przypadku pomocy dla pacjenta, jak również pomoc w celu uniknięcia paniki i niekonsekwencję w działaniach. Pamiętaj, że pomoc w nagłych wypadkach muszą być dostarczone w spokojnych warunkach, tak aby nie spowodować paniki.

Z reguły, tego astmę powinien mieć

 • Wdychanie może leku rozszerzającego oskrzela dla dziecka – na spacer i rozszerzenie oskrzeli sprayu;
 • Leki Astma w tabletkach (na drodze tego pacjenta);
 • Leki przeciwhistaminowe tabletki lub krople dla małego dziecka;
 • Hormonalne leki.

Powrót do spisu treści

Pierwsza pomoc w przypadku ostrego ataku astmy

W przypadku pacjenta, oprócz głównych oznak ataku astmy, znajduje się przebarwienia skóry (Bladość lub sinica), zaburzenia świadomości, zwiększonego ciśnienia krwi, zaburzenia świadomości, należy jak najszybciej, aby wywołać karetkę. Wasza pomoc – Kontrola działania i stanu pacjenta.

W przypadku, gdy stan pacjenta podczas ataku występuje, czego obawiać, możliwe jest do udzielenia pomocy na własną rękę, mając pod ręką wszystkie niezbędne instrukcje i działać. Pacjent powinien zapewnić całkowite odpocząć i nie ma powodu do paniki. Wszystkie działania powinny być spokojne i jasne. Dodatkowe próżność i strach będzie tylko pogorszyć sytuację niebezpieczną.

Jak się okazuje pierwszy opiekę w nagłych wypadkach? Pierwszą rzeczą do zrobienia – aby uwolnić pacjenta od utrudniania odzież (strzelanie koszule, krawaty, itp), pomóc zrobić to wygodna pozycja, w której łatwiej oddychać i mniej silny ból w klatce piersiowej. Najczęściej jest to pozycji siedzącej na krześle, opierając się w piersi, dla wygody można umieścić poduszkę pod klatkę piersiową. Dziecko może być wprowadzone do łóżka w wygodnej pozycji dla niego.

Trochę inny jest pierwsza pomoc dla alergików. W razie ataku w odpowiedzi na ekspozycję na alergen znany powinien natychmiast zatrzymać jej przepływ w organizmie. Pamiętaj, aby zapewnić dopływ świeżego (nie zimna!) Powietrza: otworzyć okno, okno. Pacjent powinien mieć możliwość na odpoczynek i relaks, a małe dzieci mogą się rozpraszać spokojną historia, książki i klepie po plecach.

Następnie trzeba użyć rozpylacza z odpowiednim lekiem rozszerzającym oskrzela, tzw karetką narkotyków. Czasami wystarczy zrobić kilka wdechów w celu łagodzenia objawów ataku. Zaleca się używać inhalatory ciśnieniowe na początku ataku, a w przypadku braku efektu należy powtórzyć dwóm inhalacje 10-15 minut.

W przypadku małych dzieci, w tym celu stosuje się specjalne urządzenia – element dystansowy, zdolność do probówki o objętości około 500 ml, w którym wprowadza się oskrzeli w aerozolu. Przekładka doprowadza się do twarzy dziecka, zrób jedno wstrzyknięcie leku do jednostki, dziecko musi wykonać kilka oddechów (5 -7) natryskowych. Ponadto, po 15 minutach, bez efektu, możliwe jest powtórzenie procedury.

Nadużywanie leku rozszerzającego oskrzela mogą prowadzić do powikłań i negatywnym wpływem na serce, więc nie używać leków rozszerzających oskrzela kilka razy iz pogorszenia stanu zdrowia pacjenta lub w przypadku braku widocznej poprawy lepiej jest wezwać karetkę. Jeśli ostrego ataku astmy wywołane przez reakcję alergiczną, wskazane jest, aby wziąć lek przeciwhistaminowy przepisanych przez lekarza, w dawka wynosi zazwyczaj 1 do 2 tabletek.

W przypadku lekkiego ataku pomóc w pastylkach leki przeciwastmatyczne, które są często dostępne w każdym astmę. Czasem wystarczy rassosat 1/2 tabletki początku ataku normalizacji stan przez pół godziny. Kiedy pojawiły się pierwsze objawy rozpoczynającej ataku użyteczny również ciepłe ręce i nogi wanny z wodą o temperaturze 40-45 stopni około 15 minut. Pomaga na relaks, łagodzi stres i skurcz naczyń.

Często nie są wszelkiego rodzaju zaleceń tradycyjnej medycyny, takich jak okłady cebuli, inhalacje i jodu może masaż w czasie ataku astmy. W rzeczywistości, skuteczność tych sposobów jest wątpliwa, a ponadto nie można zapominać niebezpieczeństwo reakcji alergicznych u astmatyków. Ponadto, dodatkowe bodźce w postaci ostrych zapachów lub dyskomfort z tym ciężkim stanie z pewnością nie jest dobre, nie spowoduje. Taka pomoc spowoduje kolejnego ataku.

Przy nieskuteczności podjętych środkach, w ciągu 30 minut można wziąć pigułkę hormonalną leku, jak wcześniej przepisane przez lekarza i apteczce jest w każdej osobie cierpiącej na astmę. Jeżeli, pomimo wszystkich swoich działań, stan pacjenta nie poprawia, a nawet pogarsza się, a następnie hospitalizacja jest konieczna, należy natychmiast wezwać pogotowie.


Powrót do spisu treści

Zapobieganie atakom astmy

Ogólne w profilaktyce ostrych ataków – ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich, instrukcje i ograniczeń. Dyscyplina pacjenta – klucz do sukcesu w zapobieganiu zaostrzeń astmy.

Zalecenia profilaktyczne

 1. Regularnie wziąć wyznaczony przez lekarza lek przeciwzapalny w leczeniu podtrzymującym jest zajęcie;
 2. Dobry efekt terapeutyczny osiąga się poprzez fizyczne zabiegi terapii, kursów, które są używane w okresie remisji astmy;
 3. Jeśli to możliwe, wyeliminować wpływ niekorzystnych czynników i alergenów, unikanie sytuacji stresowych;
 4. Kontynuując twardnieć ciało i wzmocnić układ odpornościowy;
 5. Szybko leczeniu przewlekłych chorób narządów i układów wewnętrznych;
 6. Porzucić złe nawyki;
 7. Regularnie wykonywać ćwiczenia oddechowe;
 8. Wskazane jest dwa razy w roku, aby zdać specjalny leczenie uzdrowiskowe;
 9. Normalizuje żywności i przewód pokarmowy;
 10. Utrzymanie aktywny styl życia z codziennych spacerów na świeżym powietrzu.

Osoba cierpiąca na astmę. Zawsze należy skonsultować się z lekarzem, jeśli objawy swoją astmę zaczęły pojawiać się coraz trudniejsze, jeśli ataki występują w nocy lub skuteczności leków spadła i muszą być wykorzystywane bardziej niż przedtem.

Przy dostatecznie uważnego nastawienia astmatycznych swojego ciała, a przy udziale i rozumienia rodziny, to jest możliwe, aby znacznie poprawić jakość życia i unikać częstych ataków tej choroby, jak również do rozwoju poważnych powikłań, nawet z takiej choroby, takie jak astma. Ponadto, poziom medycyny dzisiaj, najnowsze metody diagnozowania i leczenia pozwalają na zatrzymanie postępu choroby na wczesnym, lekkich kroków, a czasem całkowicie zwalnia pacjenta od nieprzyjemnych objawów astmy.

load...