Astma sercowa: cechy choroby i jej leczenia


Zawartość:

Choroba charakteryzuje się nagłą ataku duszności było spowodowane zastój krwi w płucach zjawisk naczyniowych.

load...

Głównym powodem, dla którego nie ma astmy sercowej jest osłabienie mięśni, a jego niezdolność do zapewnienia odpływu krwi z płuc do lewego przedsionka.

Jego rozwoju choroby rozpoczyna się w tle nadciśnienia, miażdżycy Cardiosclerosis po zawale mięśnia sercowego, ostre objawy niewydolności lewej komory serca i inne.
Do treści

Etiologia i patogenezie choroby

Głównym czynnikiem, który patologicznym przyczynia się do pojawienia ataku – Wzrost kapilary płucne ciśnienie hydrostatyczne i następnie łączenie następujących powikłań:

  • Długotrwałe obciążenie emocjonalne i psychologiczne.
  • Nieodpowiednie wykonywać swoje funkcje.
  • Nadmiar zużycie wody (więcej niż 2 litry dziennie).
  • Zatrzymanie płynów (hiperwolemii, przewodnienie).
  • Ciężkich posiłków.
  • Zaburzenia krążenia podczas snu.
  • Gwałtowny napływ krwi do krążenia płucnego systemu krwi przy zmianie pozycji ciała.
  • Wirusowe zakażenia.

Ostrą niewydolność lewej komory nie może pompować krew do aorty pełnego światła i normalnej funkcji skurczu prawego przedsionka nadal wypełnienia jej małe koło krwioobiegu, powodując przepełnienie występuje. Również w patogenezie płucnego wymiany gazowej z przerwami, a tym samym gromadzić się dwutlenku węgla, co prowadzi do trudności w dostarczaniu krwi ośrodkowego układu nerwowego, podrażniają ośrodek oddechowy, co prowadzi do trudności w oddychaniu.

load...


Powrót do spisu treści

Objawy i przebieg choroby

Najczęstszym astma sercowa daje o sobie znać w nocy, ze względu na wzmożone napięcie nerwu błędnego. W ten sposób pacjent może czuć się dobrze w ciągu dnia, a nawet wykonywać proste prace, aw nocy obudzić się z nagłym brakiem powietrza. Zaczyna bolesny zadławienia, któremu towarzyszy lęk przed śmiercią. Tuż przed atakiem pacjent może skarżyć się na ból w klatce piersiowej promieniujący do lewego ramienia, zawału serca lub zaburzeń, bóle głowy i uczucie ciężkości w głowie.

Charakterystycznym objawem choroby – niezdolność do podjęcia pozycji poziomej. Pacjent może tylko stać, opierając się na parapecie lub na krześle, a jeśli nie może wstać, a potem usiąść przy wsparciu na ręce, nogi zwisające. Głowa przechylona do przodu, obręczy barkowej przeciążony, klatki piersiowej rozszerzony na szyi nabrzmiałe żyły można łatwo zauważyć. Taka postawa przyczynia się do zmniejszenia duszności.

Atak astmy sercowej jest kolejnym objawem – szybko oddycha z trudem wdechu i wydechu, a także suchy kaszel lub plwociny. Podczas słuchania płuc można usłyszeć trzaski w niższych ligach i świszczący oddech na wydłużonego wydechu (skurcz oskrzeli).

Obrzęk płuc występuje nagle. Objawy charakteryzuje wzrost jego małych i średnich Ralé propagacji, które są dobrze bitu przednich obszarów płuc. To może pojawić pianką, z różowym odcieniem plwociny (wydajność czerwonych krwinek), co jest kolejnym potwierdzeniem obrzęków.

Objawy, na które należy zwrócić uwagę na początku ataku – to szybka akcja serca i podwyższone ciśnienie krwi. Ale wtedy ciśnienie krwi stopniowo maleje, co jest sygnałem upadku przystąpienia. Słuchając serca nie może być tak głośny oddech i sapanie liczebność nie pozwalają to zrobić. Czas trwania ataku może wahać się od kilku minut do wielu godzin.
Powrót do spisu treści

Diagnoza chorób

Cardiac astmę mają objawy podobne do astmy oskrzelowej, więc jej diagnozowania trudniejsze. Jednak prawidłowa diagnoza jest bardzo ważna, ponieważ obie te choroby mają odmienne traktowanie. W badaniu szczególną uwagę zwraca się na oznak patologii leżącej, które pomogą określić etiologię duszność.

Diagnoza choroby przeprowadzane, biorąc również pod uwagę podejrzenie, astmy oskrzelowej, która zwykle występuje na tle alergii. Na zewnątrz powodów: podczas słuchania oddech i bicie serca ewentualnego – Lekarz dokonuje wstępnej diagnozy. Dla potwierdzenia wymagane EKG.

Jeśli astma sercowa jest typowe objawy, które go odróżniają nie potrzeba wiele. W tym przypadku, wydech nie jest trudne, można usłyszeć odległy świszczący oddech i przedstawić charakterystykę obrzęk płuc. Jednakże, lekarz może masz pytania, jeśli astma sercowa towarzyszy skurcz oskrzeli z suchym świszczący oddech. Ważne jest, aby wiedzieć o obecności alergicznej historii lub innych chorób płuc, które pomogą wyeliminować astmy sercowej. Ostatnim czynnikiem, potwierdzające, że nie było serca astma jest pozytywny efekt reliefu zadławienia glikozydy nasercowe.


Powrót do spisu treści

Pierwsza pomoc i dalsze leczenie

Jak tylko pierwsze oznaki rozpoczynającej uduszenia przed przybyciem karetki pacjenta pierwszej pomocy powinny być udostępnione. W tym celu, jest wygodnie usiąść w łóżku lub krześle z nogami opuszczonymi w dół. Jeśli jest to możliwe, to możliwe jest pominięcie górnych i dolnych w gorącej wodzie. Ponadto, w celu zmniejszenia powrotu żylnego krwi do serca do nóg konieczne zastosowanie opaski uciskowej.

Zwolnione od stroju do pończoch, rozpinać kołnierzy i mankietów, paski, zapewnić dostęp świeżego powietrza, w razie konieczności, przeprowadzić tlenoterapii i podjęzykowo nitroglicerynę dać. Preparat ten przyczyni się do zmniejszenia ciśnienia tętniczego krwi, co znacznie ułatwia pracę serca. Reszta spotkań prowadzone są ściśle zgodnie z zaleceniami lekarza.

Leczenie Nitrogliceryna rozpocznie się w ciągu pierwszej pomocy po przybyciu lekarza kontynuowane. Najczęściej zadowalającą warunek określony w 7 … 10 minut.

Przy braku skutecznego środka nitrogliceryny lub podstawą wystąpienia objawów jest działanie neuro-refleks, wprowadzenie 1% morfiny, podskórnie lub dożylnie będzie mieć działanie uspokajające i zapobieżenia dalszemu zwężenie tętniczek i żyłek. Należy uważać, że jeśli jest to objaw wskazujący naruszenie krążenia mózgowego: zastosowanie tego leku może negatywnie zareagować na pobudliwości ośrodek oddechowy. Jeśli objawy niskiej diurezy, a następnie jest wprowadzany do stymulacji / 1% roztworu furosemidu.

Kiedy objawy membrany pęcherzykowej, która rozpoczęła się niedociśnienie tętnicze, astma mieszana jest wprowadzany do / w prednizonem lub hydrokortyzon. Gdy pianka jest stosowana pompa elektryczna lub wydawać przeciwpieniące inhalacyjnego (10% roztwór antifomsilana). W przypadku braku możliwości wewnętrznego przelewu krwi redystrybucji dopływ krwi jest zastąpiona alternatywnym opaski na 15 minut na kończyny lub puszczania krwi żylnej do 200 … 300 ml.

Decyzję w sprawie przyjęcia odbywają się albo w pierwszym objawem rozpoczynającej astmy sercowej, lub po usunięciu ze stanu uduszenia. Transport pacjenta odbywa się z wielką starannością i według tych samych zasad jak w udarze. Dalsza obróbka odbywa się z uwzględnieniem choroby podstawowej.
Powrót do spisu treści

Leczenie środków ludowej

środki folk Leczenie ukierunkowane przede wszystkim na celu wyeliminowanie przyczyn astmy sercowej, czyli leczyć chorobę podstawową. Dla tych celów, to jest powszechnie stosowane różne mikstury z ziół, mumie i mleka koziego z jodem. Ale zauważmy, że winda nie mogą atakować ludzi środki, gdyż wymaga natychmiastowej opieki medycznej, których te metody nie mogą dać. Opóźnienie w tym przypadku, nawet jeśli nie był to pierwszy singiel objawem może prowadzić do katastrofalnych skutków.

Ma dobry wpływ infuzji powitalny suszonych róży. Regularne stosowanie przyczynia się do zmniejszenia liczby i stopnia nasilenia ataków. Aby to zrobić, 2 łyżki. L. Dobrze wysuszone, umyte i posiekane owoce powinny być umieszczone w termosie i zalać wrzątkiem. Sustain 10-12 godzin, a następnie podjąć 100 ml dwa razy dziennie bezpośrednio przed posiłkami.

Dobre środki folk są uważane za herbatki ziołowe. Aby przygotować herbatę z liści matki i macochy, wymagać będzie 1 godzinę. L. Zioła zalać wrzątkiem, stoją w łaźni wodnej przez 10 … 12 minut. Pić kilka razy dziennie z miodem. Według zasady stosowane samych liści quinoa, pokrzywy, trzcina. Dobre działanie jest wywar z ziela krwawnika, wlew ścian orzech, owoców głogu.

Warto zabrać mumię rozpuszczony w wywaru z korzenia lukrecji. Aby to zrobić, przygotowuje wywar z 1 łyżki. L. Korzeni i 0,5 litra wody. W Mumie Otrzymaną mieszaninę rozpuszcza się w ilości 0,5 g, na czczo jest podawane rano na jednej szklanej.

Wszystkie powyższe wskazówki są nie tylko efekt terapeutyczny, ale także doskonałe działanie zapobiegawcze.

load...