Astma: Pierwsza pomoc i profilaktyka

Zawartość:

Astma – przewlekła choroba oskrzeli, głównym objawem jest duszność, towarzyszy ucisk w klatce piersiowej, silny suchy kaszel i świszczący oddech.

load...

W zależności od postaci choroby, ataki astmy mogą występować kilka razy w ciągu tygodnia lub miesiąca. Pomiędzy atakami najczęściej bez objawów. W ciężkich napadów astmy mogą torturować osoby na co dzień. Głównymi powodami, które mogą wywołać astmę należą alergeny, dużo stresu, choroby wirusowe i aktywności fizycznej.

Atak astmy – ciężką próbą nie tylko dla pacjenta, ale także dla ludzi wokół niego. Korzystny wynik przejawów choroby zależy od tego jak pierwsza pomoc dla pacjenta będą dostarczane poprawnie.

Astmatyków z doświadczeniem może przejść poczuć podejście uduszenia. Z reguły, przed atakiem, mają uczucie ucisku w klatce piersiowej, alergicznego nieżytu nosa, świąd. Ale są chwile, gdy wystąpi napad astmatyczny nagle, bez prekursorów.
Powrót do spisu treści

Pomoc w nagłych wypadkach do ataku astmy

Oprócz powyższych głównych objawów w czasie ataku astmy, osoba może wystąpić objawy takie jak osłabienie, zawroty głowy, omdlenia, tachykardia, pocenie, strachu i paniki. Był ciężko oddychać, aby ułatwić jego stan jest on zmuszony do siedzenia, pochylony do przodu. Podczas ataku, pacjent musi przyjąć pozycję kierowcy: musisz usiąść na krześle, starając się plecami idealnie proste i lekko wystaje mu żołądek, aby zwolnić membranę. Ramiona i nogi w tym samym czasie musi być spokojny i wisi swobodnie. Apertury jest ważnym mięśni i układu oddechowego, zwalniając go, pacjent będzie w stanie nieco zmniejszyć połknięcia.

load...

Na pierwszych objawów astmy trzeba brać leki w celu łagodzenia ataku, recepty. Chorych na astmę często przepisują sterydy w inhalatorze (Salbutamol, Ventolin, berotek), dzięki któremu można szybko usunąć zadławienia. Ważne jest, aby zachować właściwą dawkę aerozolu podczas użytkowania kilka leków rozpylania musi wynosić co najmniej 20 sekund. Inhalatory wykazują działanie rozszerzające oskrzela i pomoc w przeniesieniu lepkości śluzu, że podczas ataku oskrzeli nachodzą. Jak tylko pacjent będzie w stanie wytworzyć plwociny, jego stan poprawie.

Pomoże pozbyć się nagromadzonej wydzieliny dróg oddechowych w kompres wykonane z proszku gorczycy. 15 g proszku powinien być rozcieńczony w 1 litrze wody, otrzymaną ciecz do nawilżania naturalnym materiałem, tak aby wcisnąć ją ściśle i umieścić w klatce piersiowej. Pokrywa górna z gorącą okład zaleca się korzystania z żelaza ręczniki. Procedura zmniejszają napięcie z mięśni oddechowych i ułatwia odkrztuszanie. Czas trwania – 30 minut. Uważa się również, że kawa organiczny ma zdolność do skurczu oskrzeli słabsze, a zatem zmniejsza przejawy ataku astmy. W celu ułatwienia stan pacjenta, musi pić co najmniej dwie filiżanki tego napoju.


Powrót do spisu treści

Korzystanie inhalator

Aby pomóc z inhalatora ma maksimum, ważne jest, aby nauczyć się go używać prawidłowo. Dla łatwości stosowania aerozolu leczniczego umieszcza się w specjalnym ustnik, przez który lek podaje się do dróg oddechowych. Przed użyciem inhalatora, muszą być odpowiednio wstrząsnąć i odwrócić tak, że dolna część butelki, okazało się na górze. Po silnym wydechu należy wziąć końcówkę ustnika do ust, wokół warg mocno, iz głębokim oddechem gwałtownie naciskać na balonie z lekiem. Musisz wdychać dopóki cała dawka nie przedostała się do dróg oddechowych. Głowa podczas inhalacji powinien być lekko pochylona w dół. Po zabiegu należy koniecznie przepłukać usta wodą lub napojem.

Jest ważne, aby zapewnić, że w chwili naciśnięcia dna butelki ustnika jest dym. Tym bardziej, że są na zewnątrz, mniejszy lek dostaje się do dróg oddechowych. Niewłaściwe zachowanie wdychaniu nie przyniesie ulgę pacjentowi. Ci, którzy mają trudności z używaniem inhalatorów, należy uzyskać specjalne przekładki – dodatkowych urządzeń do zabiegów aerozolowych, które maksymalizują osiadaniu cząstek leku w oskrzelach. Jednostkowe przekładki nie są tanie, ale dzięki nim udaje się osiągnąć maksymalną wydajność z inhalacji w czasie ataków astmy.
Powrót do spisu treści

Opieki zdrowotnej

Powinien on alarm, jeśli pierwsza pomoc nie jest doprowadzony do pacjenta z astmą ma poprawy lub jeśli jego stan się pogorszył. Konieczne jest pilnie wezwać karetkę, a gdy lekarze w taki sposób, aby spróbować uspokoić najbardziej astmę, daj mu pić dużo wody, a w każdym razie nie pozwala iść do łóżka, jak w pozycji leżącej na plecach oddech jeszcze trudniejsze. Jeśli podczas długiej uduszenie ludzka skóra staje się blada niebieskawy odcień, wydaje pomrachnenie przytomności, pacjent budzi brodę i ramiona wysoko w nadziei oddychać powietrzem, a potem zaczynają się zaprzeczyć i atakują układ oddechowy może doprowadzić do zgonu.

Pierwsza pomoc, która zapewni pacjenta z astmą lekarzy, obejmuje przycięte przygotowania ataku w postaci zastrzyków i inhalatory, jak również do wkraplania. W ciężkich ataków osoba musi być hospitalizowany. W przypadku ataku astmatycznego trwała przez długi czas i nie jest dobrze traktowane pacjent potrzebuje więcej intensywnych maski ekspozycji na lek i tlenu. Warunek ten oznacza obecność osoby stanu astmatycznego – bardzo zagrażające życiu choroby.


Powrót do spisu treści

Alergeny w życiu pacjenta z astmą

Prawie zawsze, ataki astmy są spowodowane przez działanie specyficznych środków. W celu zmniejszenia liczby objawów astmy do minimum, można zidentyfikować alergenów, które wpływają na osobę. Najbardziej agresywne czynniki chorobotwórcze astmy są kurzu domowego, grzyby, roztocza, pyłki, kwiaty, krzewy i drzewa, pióra i sierść zwierząt, karaluchy, niektóre pokarmy. Dowiedz się, jak wpływ na astmę lub inne alergeny możliwe przy użyciu testów alergologicznych przeprowadzone w laboratoriach.

Doświadczenie pokazuje, że zdecydowana większość osób cierpiących na astmę są uczuleni na kurz. Jest oczywiste, że aby pozbyć się go i stworzyć astmatyczne sterylnych warunków życia jest niemożliwe, ale znacząco zmniejszyć poziom kurzu w domu jest całkiem realne. Regularnie Usuń wszystkie dywany na ścianach i podłogach, próżnia mebli tapicerowanych i zrobić mokro. Uważaj na jakość powietrza w pomieszczeniach, przewietrzyć mieszkanie w każdych warunkach pogodowych.

Jeśli okaże się, że przyczyną ataków astmy kogoś w rodzinie stała się czworonożny sierść zwierząt, więc będzie musiał znaleźć nowego gospodarza. To smutne, ale nasi mniejsi bracia często nie mogą żyć pod jednym dachem z astmatyków. Fani waz powinien mieć świadomość, że niektóre z nich są w okresie kwitnienia może powodować astmę. Alergenów, które mają astmę chcesz wykluczyć z diety produktów ubocznych należą ryby, owoce morza, owoce cytrusowe, wszystkich kolorowych jagody i owoce, jajka, kasza gryczana, płatki owsiane. Niektórzy ludzie zaobserwowali indywidualnej nietolerancji mleka krowiego.

Dodatkowe czynniki wpływające na częstotliwość ataków astmatycznych, są papierosowego dymu, perfumy i wody kolońskie, chemii gospodarczej, silny wilgoć, spaliny, nagłe zmiany temperatury, wysiłek fizyczny, zapach gotowania (szczególnie niebezpieczną wdychać zapach smażonej ryby). Astmatyków aspiryna jest przeciwwskazane, może to spowodować, że najsilniejszy atak śmiertelnych. Każda infekcja wirusowa może wywołać astmę, więc trzeba zwrócić się do lekarza, oprócz leczenia choroby podstawowej, przepisać leczenie zapobiegawcze mające na celu łagodzenia ataków astmatycznych.

Obecnie, astmę mogą być skutecznie leczone alergenów. Ta metoda radzenia sobie z chorobą o nazwie ASIT (immunoterapii alergenem). Istotą leczenia jest zastrzyk podawany pacjentowi określonych dawkach alergenów, tak że osoba stopniowo dochodzi do uzależnienia atak patogenów i przestaje reagować. W metodzie leczenia ASIT ważne jest, aby zidentyfikować wszystkie alergeny, które niekorzystnie wpływają na osobę, albo długo oczekiwane ożywienie będzie.
Powrót do spisu treści

Aby uzyskać więcej wskazówek na astmę

Osoba cierpiąca na astmę, powinny mieć wszystkie niezbędne leki na rękę. Pożądane jest, że inny członek rodziny nie wiedział, jak udzielić pierwszej pomocy podczas ataku astmatycznego, zadławienia, jakie leki iw jakich dawkowanie mu lekarz wyznaczony. W żadnym przypadku pacjent nie może wyjść bez inhalatora z domu, bo atak może złapać go z tropu. Pomimo faktu, że w celu pozbycia astmy prawie niemożliwe, możliwe jest, aby nauczyć się go kontrolować, spełniając wszystkie recepty lekarza.

Astmatycy będą użyteczne podczas remisji prowadzą aktywny tryb życia, dużo spacerów na świeżym powietrzu, chodzić, pływać, wykonywać ćwiczenia rano, pić co najmniej 1,5 litra płynu, który promuje absolutorium flegmy. Bardzo często osoby cierpiące na choroby układu oddechowego, jest możliwe, aby ustabilizować stan, wydając 2-3 tygodnie rocznie w nadmorskich kurortach.

Dobre wyniki pokazują, regularne zajęcia jogi, w którym dana osoba uczy się prawidłowo oddychać. Ponadto niektóre asany jogi może pomóc osobie w czasie napadu i zapisać go od konieczności korzystania z inhalatorów. Według instruktora jogi, ten starożytny Wschodnia nauka może uwolnić człowieka astmę.


Powrót do spisu treści

Astma oskrzelowa u dziecka

Występowanie astmy w dzieciństwie ma swoje własne cechy. Co do zasady, jeśli choroba występuje u małego dziecka, to jest bardzo prawdopodobne, że jako nastolatek trzymał w całości lub przejść do lżejszej formie. Astma u dzieci może objawiać się nie tylko ataki duszności. Czasami dzieci zwykle łatwiejszy przebieg choroby, która nazywa się kaszel astma. Przy tym przebieg choroby dziecka przez długi czas burzliwej suchym kaszlem, których nie można wyleczyć za pomocą konwencjonalnych środków przeciwko kaszel. W takich przypadkach, tylko specjalne badanie pozwoli ustalić, czy dziecko ma astmę.

Rodzice są ważne, aby wiedzieć, co robić, gdy atak astmy u dziecka. Pierwsza pomoc w czasie ostrej choroby powinny być dostarczone natychmiast, a dopiero leki, które zostały zatwierdzone do lekarza. Niemożliwe jest niezależnie dodać lub zmniejszyć dawkę leku dziecko. Jeżeli stan okruchów powoduje strach, to lepiej, aby spróbować jak najszybciej, aby pokazać je lekarzowi. Zazwyczaj małe dzieci cierpią ataki astmy łatwiejsze, gdyż nie wydają się słuchać własnego zdrowia. Mama i tata baby-astmę powinien starać się nie okazywać troskę okresie ostrych objawów choroby lub stanu podniecenia przejść do dziecka i będzie tylko pogorszyć sytuację.

Pomimo faktu, że na astmę dzieci w bezpłatnej szkole wychowania fizycznego, to nie oznacza, że ​​sport je całkowicie przeciwwskazane. Umiarkowane ćwiczenia lub pływanie w remisji będzie nieoceniona pomoc dla rosnącego organizmu i przyczyni się do wzmocnienia zdrowia dziecka. Tiny trzeba wyjaśniać, co mogłoby uczynić go zaatakować i nauczyć go, aby uniknąć patogenów. Rodzice powinni regularnie konsultować się z lekarzem na temat stanu swojego dziecka i czytać literaturę które rzucają światło na konkretnej choroby. Mimo wszystko, trzeba patrzeć z optymizmem w przyszłość i wierzę, że w ciągu kilku lat, astma u dziecka rośnie i będzie żył pełnią życia.

load...