Astma: objawy i leczenie

Zawartość:

Określenie „astma” jest tłumaczony z języka greckiego oznacza „zadyszkę”, „ciężki oddech”. Dziś jest przewlekłą chorobą zapalną dróg oddechowych jest najczęściej u osób dorosłych, ale pierwsze objawy astmy pojawiają się w wielu innych we wczesnym dzieciństwie.

load...

Astma z dzieciństwa: pierwsze oznaki choroby

Astma u dzieci występuje z powodu wielu czynników. To może być dziedziczne, częste przeziębienia, podatność na alergie, niedowagę, dym tytoniowy, w którym małe dziecko oddycha, i tak dalej. Największy odsetek astmy widoczne u chłopców, dzieci z rodzin o niskich dochodach i dzieci z czarnej skóry.

Astma u dzieci ma następujące objawy:

 • Częste napady kaszlu. Mogą pojawić się w trakcie gry lub snu, gdy dziecko się śmieje.
 • Spadek aktywności w trakcie gry, szybkie zmęczenie, osłabienie.
 • Duszność dziecka, dolegliwości bólowych w klatce piersiowej.
 • Charakterystyczny gwizd i sapanie przy wydechu i wdechu.
 • Przerwy w oddychaniu, jego przechwycenie.
 • Duszność, świszczący oddech, klatki piersiowej, w którym ruch posuwisto-zwrotny.
 • Ściśnięte mięśnie szyi i klatki piersiowej.

Objawy te mogą się różnić w różnych ataków i wyglądać inaczej. Jeśli Twoje dziecko ma problemy z oddechem, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem. Specjalista powinien dokładnie zbadać dziecko i zbadać jego historię medyczną w celu ustalenia obecności w nim czynników, które przyczyniają się do skłonności dziecka astmy. Może to być alergia w swojej historii medycznej (lub rodzice), częste przeziębienia, choroby płuc, skóry, wyprysk. Rodzice powinni szczegółowo opisać lekarz przejawia objawy dziecka, on z kolei powinien dokładnie zbadać dziecko, wsłuchując się w pracę serca i płuc. Jeśli podejrzewasz, że rozwój choroby u dziecka zrobić badanie krwi i wysłać go na prześwietlenie klatki piersiowej. W niektórych przypadkach, wykonać test skóry na alergie.

load...

Jeśli astma potwierdziła, na podstawie stopnia ciężkości choroby dziecka wyznaczonym leczenia. Polega ona na stosowaniu leków rozszerzających oskrzela i specjalnych leków, które muszą być zawsze pod ręką z rodzicami. Lekarz powinien opracować plan leczenia. Choroba może być uznane za kontrolowane w przypadku, gdy dziecko jest aktywne i żyć pełnią życia. On nie wykazuje gwałtownych oznaki zmęczenia i nie ma wyraźnych objawów. Oznacza to, że rodzice będą bardzo rzadkie, aby zobaczyć się z lekarzem w służbie „pierwszej pomocy” dla ostrych ataków astmy. Ponadto, dziecko nie powinno być skutki uboczne leków bierze.

Jeśli czas nie alarm o dziecku pojawiły kaszel, zmęczenie, duszność i inne objawy, a nie leczyć dziecko i rozpocząć chorobą jest astma przekształcić się w postać przewlekłą, a towarzyszyć będzie dorosłego życia.

Przyczyny choroby

Eksperci pamiętać, że astma może być spowodowane zarówno przez czynniki środowiskowe i genetyczne, które wpływają na nasilenie sukcesu choroby i leczenia. Jednak ten złożony związek do końca nie został jeszcze zbadany.

Dzięki badaniom prowadzonym przez naukowców w zakresie częstości występowania astmy i innych chorób pokrewnych (egzemy, alergie), nie ma informacji o niektórych czynników ryzyka. Zatem, najbardziej znaczące z nich jest występowanie choroby atopowe, co zwiększa ryzyko astmy trzy lub cztery razy, i alergiczny nieżyt nosa – pięć. Zwiększ immunoglobuliny E, jak również pozytywne alergia testowych dzieci -chetyrnadtsati trzynaście lat, a także u osób dorosłych, ale są również czynniki ryzyka.

Ze względu na fakt, że astma jest w dużej mierze związana z nadwrażliwością na alergeny środowiskowe, oni zwrócić uwagę jak dziecko – to pozwala zdiagnozować chorobę jak najwcześniej. Przeprowadzone przez naukowców z podstawowych badań profilaktycznych, które miały na celu aktywne zmniejszanie zawartości bodźce zewnętrzne, czyli alergeny wziewne, w pomieszczeniu, w którym dziecko mieszka, pokazała różne dane. Na przykład, pełna wolność od alergenów takich jak roztocza kurzu domowego, zmniejsza ryzyko uczulenia alergicznego i rozwoju astmy w wieku ośmiu dziecka. Ale w tym samym czasie okazało się, że ekspozycja na alergeny psów i kotów ma zupełnie odwrotny skutek – ich obecność w swoim życiu-letniego dziecka w przyszłości znacznie zmniejsza wygląd swoich alergii i astmy.

Sprzeczne wyniki skłoniły naukowców do zbadania innych aspektów życia ludzkiego. Jednym z nich był związek z otyłością i rozwój reakcji astmatycznych. W Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii zwiększać częstość występowania astmy stała się odzwierciedleniem rosnącej liczby osób cierpiących na problemy z nadwagą. Na Tajwanie, gdzie wskaźnik masy ciała od każdego mieszkańca kraju w ostatnich latach wzrosła o około 20%, nagrany również wzrost częstości występowania objawów alergicznych i nadreaktywności oskrzeli.

Niektóre z czynników związanych z otyłością może mieć wpływ na patogenezę astmy. W ten sposób czynności układu oddechowego jest ograniczona z powodu nagromadzenia tkanki tłuszczowej, co z kolei prowadzi do stanów zapalnych, w wyniku czego tworzy neezofilnaya astmy.

Niektórzy naukowcy powiązali choroby z zespołem Churga-Straussa. Ponadto, astmę może wynikać z ksantogranulomy wokół oczu. Ludzie z układu immunologicznego pokrzywki również wystąpić objawy takie jak wysypka, Rhino-konyuktevit z problemami układu pokarmowego, objawy astmatyczne, z najgorszym wynikiem wystąpienia anafilaksji.

Objawy astmy u dorosłych

Objawy astmy mogą pojawić się we wczesnym dzieciństwie, a w przypadku leczenia opóźnionego lub niewłaściwego przekształcić przewlekłej postaci. Jednak dziś jest to bardzo często pierwsze objawy choroby są diagnozowane u młodzieży powyżej 20 lat. W tym przypadku, astma jest uważany za dorosłego.

Najczęściej występuje u kobiet i zwykle jest związane z alergią. Ponad połowa dorosłych cierpiących na astmę, zaobserwowano reakcje alergiczne na różne bodźce zewnętrzne i substancji. Przyczyną choroby może stać się nawykowe warunków pracy (w tym przypadku, astma jest uważany za profesjonalny) lub atmosferę apartamentu (obecności palaczy i zwierząt). Objawy choroby pogarsza się, gdy osoba wchodzi do określonych warunków.

Tak, astma oskrzelowa – usterka płuc, które mogą wystąpić z powodu tych powodów:

 • Zapalenie lub obrzęk dróg oddechowych;
 • Tworzenie zbyt dużo śluzu, który przekracza normę;
 • Przez zwężenie dróg oddechowych z powodu kompresji lub skurczu tkanki mięśniowej wokół nich.

Główne objawy choroby u dorosłych specjalistów obejmują:

 • Ciężka duszność;
 • Poczucie, że nie ma wystarczającej ilości powietrza;
 • Bardzo częsty kaszel, szczególnie „nabiera rozpędu” w nocy;
 • Podczas oddychania może dokonać osoba charakterystyczne dźwięki, jak i tyłem.

W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci mają objawy astmy mogą pojawiać się i znikać, natomiast u chłopców i dziewcząt powyżej 20 lat są obecne w sposób regularny i trwają od dłuższego czasu. Dlatego w takich przypadkach codziennie stosowanie specjalnych preparatów medycznych stało się koniecznością i pozwala kontrolować chorobę.

Objętość płuc dorosłego człowieka, czyli ilość powietrza wdychanego i wydychanego je przez jedną sekundę, z wiekiem stopniowo maleje. Jest to bezpośrednio związane ze zmianami w tkance mięśniowej, a także brakiem elastyczności w klatce piersiowej. W celu określenia wystąpienia choroby u dorosłych jest bardzo trudne ze względu na zmniejszenie powyższych wskaźników.

Astmy ryzyka podatne obejmują:

 • Kobieta w ciele, które w tej chwili są zmiany hormonalne – może to być, na przykład, ciąża lub menopauza;
 • Kobiety, które biorą estrogen przez ponad dziesięć lat;
 • Ludzie, którzy niedawno przeszli żadnej choroby wirusowe (grypa, ból gardła, przeziębienia, itd.);
 • Predyspozycje do otyłości;
 • Mężczyzn i kobiet z alergią (do grupy specjalistów ryzyka jest szczególnie prawdziwe w odniesieniu do tych, którzy są uczuleni na koty wełna);
 • Ludzie, którzy z powodu gospodarstwie domowym lub warunków związanych z pracą muszą stale być w otoczeniu takich drażniących takich jak dym tytoniowy, pióra, kurzu, zapachu farby lub silny zapach perfum i wody toaletowej.

Rozpoznanie astmy

Oczywiście, żaden z nas nie jest wolny od tej czy innej choroby, ale naukowcy wyizolowali główne kategorie osób podlegających powstania astmy więcej niż inni:

 • Którzy zaobserwowali predyspozycje genetyczne;
 • Istnieją różne formy alergii;
 • Ludzie, którzy żyją z palaczami lub z urzędu zmuszony stale być w zadymionym pomieszczeniu;
 • Tych, którzy mieszkają w strefie przemysłowej.

Dzisiaj, nawet w naszym świecie rozwiniętym dotąd nie ma precyzyjny histologiczne, immunologiczne i fizjologiczne testy do wykrywania astmy oskrzelowej. Często Lekarz stawia diagnozę na podstawie obecności modelu objawów (zwiększenie czułości, trudności z oddychaniem, itd.) Lub po upływie pewnego czasu reakcji na leczenie (w całości lub częściowo z odzysku).

Więc weźmy bliżej przyjrzeć się jakie cechy zwrócił uwagę specjalisty przed diagnozą:

 • Pierwszy badali historię choroby, jest słyszalny w oddychaniu, określa główne objawy (częste kaszel, duszność, uczucie ucisku w klatce piersiowej, świszczący oddech, etc.).
 • Badanie zdrowia płuc. Aby to zrobić, należy użyć specjalnego urządzenia zwanego spirometr. Mierzy ilość i szybkość wydychanym powietrzu po głębokim wdechu. Po tym badaniu lekarz może zalecić lek rozszerzający oskrzela lub lek rozszerzający oskrzela – leki, aby pomóc oczyścić płuca z nadmiaru śluzu, a także rozszerzenie poprzez rozluźnienie mięśni oddechowych, które je ściska.
 • Czasami, jeśli badanie za pomocą spirometru nie dają dokładnych wyników, przeprowadzono kolejny test. On jest w następujący sposób: Pacjent oddycha przy pomocy specjalnego środka w aerozolu (metacholiną), która u pacjenta z astmą jest zwężenie dróg oddechowych i skurcz. Jeżeli po zakończeniu tej procedury wydajności światła zmniejsza się o ponad 20%, wyniki testów są uznane za dodatnie, to potwierdziło obecność astmy. Aby zneutralizować efekt metacholiny, należy użyć lek rozszerzający oskrzela.
 • Astma może zidentyfikować poprzez rtg klatki piersiowej. Po zbadaniu płuc, osoby z większą dokładnością określić, które są objawy choroby. Pomimo faktu, że dzisiaj ta technika diagnostyczna zyskał powszechne, ale zdarzały się przypadki, gdy pacjent za wyniki astmę rentgenowskich były całkowicie normalne.

Należy pamiętać, że objawy takie jak kaszel, duszność, zmęczenie, powszechne wśród ludzi w wieku emerytalnym mogą być błędnie przypisywane POChP (przewlekła obturacyjna choroba płuc), niewydolność serca, czy do procesu starzenia się. Dlatego przed rozpoznanie astmy jest zawsze zalecane bronhokonstriktorami, powodując zwężenie dróg oddechowych.

Klasyfikacja astmy

W zależności od częstotliwości manifestacji pewnych objawów, wyników spirometrii i innych obiektywnych wskaźników, astma jest podzielony na cztery kategorie:

 1. Światło przerywane postać choroby charakteryzuje się niezbyt częste zaostrzenia objawów – nie więcej niż dwa razy w tygodniu, w nocy – nie więcej niż dwa razy w miesiącu. Ponadto, ataki astmy trwać od jednego do kilku dni.
 2. W łagodnej postaci stałej nasilenie występuje więcej niż trzy razy w tygodniu, ale nie codziennie. W tym przypadku, wyniki testu funkcji płuc – ponad 80%.
 3. Dla umiarkowanej uporczywej astmy codziennie obserwowano nasilenie objawów, zmniejszenie wydajności świetlnej (pozostaje 60-80%).
 4. Najpoważniejszą postać choroby – ciężkiej, przewlekłej astmy. W tym przypadku osoba, każda minuta (i nocą i za dnia) cierpi z powodu występowania ataków kaszlu, świszczący oddech, astma. Korpus jest osłabiony, ma zmęczenie, aktywność fizyczna jest bardzo ograniczona wydajność emisji światła jest mniejsza niż 60%.

Kategoria astmy będzie określone przez lekarza, a pacjent jest przewidziany odpowiedni reżim leczenia. Należy jednak pamiętać, że każda choroba ludzka jeden lub inna kategoria może przejawiać się na różne sposoby.

Metody leczenia astmy

Do tej pory żadna najskuteczniejszą metodą leczenia tej choroby u dorosłych nie istnieje. Ale, aby żyć pełnią życia, aby zapobiec rozwojowi objawów przewlekłych, jest normalne i zatrzymać ciągłe wyzwania pogotowia, kompleks środków w celu zmniejszenia objawów astmy, a także zapobiegania jego dalszego rozwoju. W procesie tym, główną rolę odgrywa prawidłowy odbiór leków pacjentów przypisanych do niej, jak również unikanie kontaktu z bodźcami zewnętrznymi, które powodują napady.

Dzisiaj, w celu zapobiegania i leczenia astmy stosuje się dwa główne rodzaje leków: środki przeciwzapalne i leki rozszerzające oskrzela. Pierwszy stosuje się w większości przypadków i są przeznaczone do zmniejszania stanu zapalnego i ograniczenie wydzielania śluzu, który jest utworzony w ludzkich drogach oddechowych. W celu osiągnięcia dobrych wyników i zmniejszenia występowania objawów, należy wziąć lek codziennie przez jakiś czas. Leki te zmniejszają nasilenie ataków, korzystny wpływ na przejścia tlenu przez dróg oddechowych, zmniejszenie czułości i uszkodzenia w związku z czym te objawy pojawiają się rzadziej. Tak więc, zgodnie z zaleceniem lekarza i biorąc przepisane mu leki przeciwzapalne, można nie tylko monitorować postęp choroby, ale także, aby zapobiec jego dalszemu rozwojowi.

Drugi typ leków, które są używane do kontroli astmy obejmują leki rozszerzające oskrzela, pomaga się zrelaksować ściskanie mięśni oddechowych. Te środki są przystawki działań natychmiast po ich zastosowaniu normalizuje oddychanie poprzez dostarczanie tlenu do swobodnie wejść do ludzkiego ciała. Ponadto, pozwala oczyścić drogi oddechowe śluzu, co wynika z nich łatwo splunął.

Istnieją również krótko działających leków w celu złagodzenia lub wyeliminowania objawów choroby, która objawia się w postaci nagłego ataku. Stosowane jako leki rozszerzające oskrzela, z których można nie tylko kontrolować przebieg astmy oskrzelowej, ale również w celu zapobiegania nawrotom objawów w przyszłości. Należą one do kategorii długo działające.

Pacjent może być leczony na dwa sposoby: przez leków wziewnych (rozpylacza, inhalatora suchego proszku dozowane ylo) i / lub przez stosowanie środków doustnego (na przykład, tabletki i ciekłe syropy). Wiele z tych leków są niezgodne ze sobą, więc zanim je brać, zawsze należy skonsultować się z lekarzem.

Ponadto, najbardziej skuteczne leczenie do tej pory uważane za definicji czynników inicjujących – może to być dym lub pet włosy, ewentualnie aspirynę – i ograniczenie kontaktu z nimi. Jeśli jednak i unikanie bodźców nie działa, przeprowadzone leczenie

Pamiętaj, że objawy astmy można poprawnie zidentyfikować tylko kwalifikacje poprzez serię badań. Astma program leczenia – na podstawie historii choroby i nasilenia objawów, specjalny tryb zostanie wykonany. To opisuje system, w którym powinna zostać podjęta leki i niezbędne działania z pogorszeniem stanu pacjenta. Po sporządzeniu planu leczenia, zawsze upewnij się, że masz poprawnie rozumieć lekarza, aby uniknąć poważnych problemów i zdrowie jest bardzo ważne, aby postępować zgodnie z instrukcjami i są zgodne z ustalonym schematem.

load...