Astma – Leczenie środków ludowej jest niebezpieczne!

Zawartość:

Astma oskrzelowa, niestety, jest bardzo powszechna choroba alergiczna. I bardzo często ludzie ignorują potrzebę kampanii do lekarza, preferując leczenie środków ludowej. A do tego nie jest wcale niemożliwe, ponieważ istnieje poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale czasem życie człowieka.

load...

Powód jest prosty – prawie wszystkie recepty leczenie środków ludowej z natury zawierają zioła. I prawie wszystkie zioła mogą sprowokować rozwój alergii – innymi słowy, okazuje rodzaj błędnego koła. I przewidywanie tego, co trawa jest twoje ciało reaguje, jest to niemożliwe. Jak można sobie wyobrazić, to leczenie nie zrobi.

W związku z tym, nie będziemy mówić o tradycyjnej medycynie – to najlepiej skonsultować się z lekarzem, alergologa. ściśle współpracować z lekarzem – jeden z najważniejszych warunków skutecznego leczenia astmy. Specjalista w dziedzinie wybierze leczenia, które pomoże w celu osiągnięcia maksymalnych rezultatów przy minimum ryzyka.

Lek

W leczeniu astmy stosuje się miejscowo (działających lokalnie) do inhalacji, gdyż stężenie leku we krwi będzie minimalna, a lokalny efekt leczenia oskrzeli – max. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie inhalatorów, które nie zawierają freon. Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia działań niepożądanych należy stosować za pomocą inhalatorów spacer aerozolowych.

load...

Ten spadek odporności ma negatywnego wpływu na przebieg choroby. Stała obecność zapalenia oskrzeli powoduje objawy pojawiają. Konieczne jest do leczenia nie tylko objawy choroby (w celu wyeliminowania skurcz oskrzeli), ale także bardzo leczenia astmy, który opiera się na terapii podstawowej (leki do zwalczania choroby).

Leczenie powinno być ukierunkowane na zwalczanie zapalenia, a wybór leków wymaganych do złagodzenia objawów i wyeliminowania nawrotów. W zależności od stopnia astmę lekarz określa ilość podstawowego leczenia lekarza. Racjonalne podstawowa terapia może zmniejszyć ryzyko zaostrzenia i zmniejszenia recept, aby złagodzić objawy.

Odmiany astmy

W niektórych przypadkach może mieć astma niealergiczna – w wyniku zmiany endokrynologiczne lub ciężkich urazami głowy. Jednak w większości przypadków choroba alergiczna, ekspozycja na alergen, gdy towarzyszy skurcz oskrzeli, który objawia się przez uduszenie.

Istnieją dwa główne rodzaje astmy:

 • Zakaźną-alergicznych

Rozwoju choroby na tle choroby zakaźne układu oddechowego, takie jak zapalenie płuc, zapalenie migdałków, zapalenie gardła i oskrzeli. W tym przypadku alergenów wystają mikroorganizmów. Ta postać choroby jest najczęściej.

 • Niezakaźnych-alergiczna

Alergeny mogą służyć do wielu substancji organicznych i nieorganicznych pochodzenia: kurz, pyłki kwiatowe, pióra, ludzki naskórek, sierść zwierzęca, alergeny pokarmowe (truskawki, owoce cytrusowe, truskawki), leków i chemikaliów przemysłowych. Pojawienie się tej postaci astmy skorelowane z predyspozycją genetyczną.

Objawy choroby

Niezależnie od formy, nie ma astmę, jej swoiste 3 etapy:

 • Predastmy
 • Ataki duszności etapie
 • Stan astmatyczny

W przypadku ciąży i astmy spełnić wszystkie te postacie. Pierwszym etapem jest oznaczony skurcz oskrzeli przewlekłe zapalenie płuc i przewlekłe zapalenie oskrzeli świszczącego oddechu. Astma jest nadal brakuje. W początkowych etapach ich okresowo ewoluować. Z reguły formy zakaźną ataków astmy alergicznej astmy spowodowane przewlekłymi chorobami płuc lub oskrzeli.

Rozpoznaj ataki astmy jest dość prosta: zaczną w nocy i trwa kilka godzin. Pacjenci przed atakami czuć mrowienie w gardle, ucisk w klatce piersiowej, kichanie i zaczyna katar. Plwociny nie napadowy kaszel. Kobieta oddychać, trzeba usiąść, rozciągnąć na wszystkie grupy mięśni szyi i klatki piersiowej. Oddychanie staje się zachrypnięty, gwiżdżąc, głośny, słychać w oddali. Skóra pokryta potem, jego twarz staje się niebieskawy kolor. Pod koniec natarcia, ciecz jest uwalniana i obfite plwociny.

Stan astmatyczny towarzyszy silne ataki duszności, które nie zatrzymują się na kilka godzin lub nawet dni.

Zalecenia dotyczące redukcji ataków duszności

Aby zminimalizować czynniki wyzwalające, które powodują ostrą astmę, możemy zwrócić uwagę główne potencjalne źródła, które ich pobudzają.

Wyzwala ataki astmy u astmy oskrzelowej:

AGD wdychane alergeny najprzykrzejszy – unikać kontaktu z nimi jest praktycznie niemożliwe. Ale nadal trzeba starać się przynajmniej ograniczyć je do minimum. Takie alergeny obejmują:

 • Produkty Pet życia (ślady śliny, moczu i włosów);
 • Produkty odpadowe z karaluchami i roztocza kolonii (książki, futra i dywany);
 • Zarodniki bakterii i grzybów;
 • Dym tytoniowy;
 • Pyłek;
 • Chemii gospodarczej.

Alergeny pokarmowe są powszechne też, ale łatwiej jest radzić sobie z nimi – wystarczy wyłączyć z menu, zakazanych pokarmów. Ale, oczywiście, będzie można to zrobić tylko wtedy, gdy wiesz, że produkty, na które pacjent jest uczulony. I żeby to zrobić, może być tylko lekarz.

 • Citrus;
 • Tłuszcze zwierzęce;
 • Owoce morza;
 • Miód i czekolady;
 • Stabilizatory i środki konserwujące (siarczyny, azotany, azotyny).

Leki, które powodują rozpoczęcie reakcji alergicznej:

 • Aspiryna;
 • Beta-blokery, które wykazują działanie farmakologiczne;
 • Preparaty przeznaczone do leczenia choroby niedokrwiennej serca, zawału mięśnia sercowego, zastoinowej niewydolności serca.

Nieswoiste czynniki:

 • Nadmierna aktywność fizyczna;
 • Wysoka wilgotność;
 • Wahania temperatury;
 • Stres i długotrwała depresja.

Musimy ograniczyć ekspozycję na obecności tych czynników lub sytuacjach.

Zapobieganie powikłaniom astmy

 • Konieczne jest, aby odmawiać jedzenia i leków, które powodują reakcje alergiczne (zaczerwienienie, wysypka pokrzywka, obrzęk, wyglądu śluzu, przekrwienie błony śluzowej nosa, łzawienie oczu).
 • Konieczne jest, aby zrezygnować zwierzęta jak jeśli ich nie lubi. Produkty z ich życia może być w pokoju na kolejne sześć miesięcy, więc jest to niezbędne do przeprowadzenia gruntownego czyszczenia i pozbyć się wszystkich szkodliwych bakterii.
 • Wykluczyć z potencjalnymi wyposażenia domu źródeł kurzu: dywanów, mebli tapicerowanych, starych książek. Jeśli nie można z nich zrezygnować, przykryć je z polietylenu obejmuje do ochrony własnego zdrowia.
 • Wybierz model odżywka, która posiada funkcję kontroli wilgotności. Pozwoli to zaoszczędzić od roztocza i pleśnie, które może się rozmnażać przy wilgotności ponad 60%.
 • Regularne mycie na mokro pomieszczeń. Pożądane jest, aby chory nie był obecny w tym samym czasie, i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
 • Pościel należy myć przynajmniej raz w tygodniu, w temperaturze poniżej 60 ° C
 • Piec musi być wyposażony w kaptur.
 • Zakazane kontakt z dymem papierosowym, produktów malarskich, paliwa i spalin opary, które mogą łatwo wnikać do organizmu przez drogi oddechowe.
 • W miejscu pracy, chory nie powinien być alergeny, które mogą powodować ataki astmy.
 • Konieczne jest regularne mycie rąk, nie supercool, aby nie być w zatłoczonych miejscach i projektach.

Improwizowane środki

Zdajemy sobie sprawę, że wiele osób będzie nadal starają się leczyć ludzi środków. Dlatego wybrali się jedne z najbezpieczniejszych ziołowych receptur medycyny. Jak mówi przysłowie, zło wybrać mniejsze potrzeby. I po raz kolejny będziemy przypominać – takie środki leczenia folk może być tylko dodatkiem do głównego medycznego. A lekarz leki takie leczenie ludowe zgodzić – amatorem w tym przypadku jest nie do przyjęcia.

 • Apteka stokrotka

Najczęstszym rumianku prawdziwy ratownik, ponieważ pozwala na pozbycie się z różnych chorób. Oczywiście, byłoby naiwnością nadzieję leczyć astmę korzystając rumianek, ale złagodzić stan chorego jest prawdziwy.

I jest używany dla rumianku. Umieść w czajniczek trzy łyżki suchych kwiatostanów naszej bohaterki – rumianku, zalać szklanką wrzącej wody i bardzo strome, pozostawić do zaparzenia na trzy godziny. Następnie zaparzyć herbatę jak zwykle – z cukrem. Wystarczy tylko jeden kubek rumianku na pusty żołądek do zaledwie tygodnia liczba napadów zmniejszyła się o połowę.

 • Ziemniaki

Jeżeli ataki stają się często, można dokonać za pomocą inhalacji ziemniaczanej. W małym rondelku, gotować surowy bulw ziemniaka, ostudzić trochę bulionu i pochylać się nad parą. Czas trwania takiego wdychania – nie mniej niż 10 minut. Ale pamiętaj – to czasami leczenie może wywoływać ataki astmy. Dlatego zawsze zachować Inhalator wygodne! I omówić leczenie u lekarza – u niektórych odmian astmy pary mokrej w ogóle jest surowo zabronione.

 • Sok z marchwi

Ta metoda leczenia astmy, jest bardzo prosta, a jednocześnie jest bardzo skuteczny. I, w końcu, bardzo smaczne i zdrowe dla całego ciała. Zaintrygowany? Chodzi o soku z marchwi – oczywiście, świeże i nie z opakowania. Rano i wieczorem drinka na pół szklanki soku z marchwi i wynik nie potrwa długo.

W większości przypadków osób cierpiących na astmę, nauczyć się z tym żyć, a ich jakość życia nie cierpią. Tak, i będzie sukces. Oczywiście, najprostszym sposobem, aby usiąść na kanapie i narzekają jak niesprawiedliwe jest życie dla ciebie. I można przejąć kontrolę nad ich choroby i cieszyć się tym życiu!

load...