Art Nouveau we wnętrzu: cechy i zasady tworzenia

Nouveau – trend w sztuce, która jest szczyt popularności w drugiej połowie XIX – początku XX wieku. Charakterystyczną cechą tego stylu – wychodzenia z zakrętów i prostych na rzecz naturalna. Jednocześnie w architekturze zainteresowanych nowymi technologiami i sztuką użytkową. Art Nouveau wnętrze zawiera kombinację funkcji użytkowych i artystycznych.

load...

Zawartość:

Wprowadzenie Video to nowoczesny styl

Tło historyczne pochodzenia nowoczesność

W różnych krajach, modernistyczny styl nazywa się w różny sposób: we Francji „secesji”, w Niemczech – „yugendshtil” we Włoszech – „Wolność” po hiszpańsku – „modernizm”. Jednak pomimo różnych brzmiące nazwy, ten styl łączy w jedną wartość – nową sztukę, młodzieńczy styl. Art Nouveau wnętrze było zawsze jasne, że nazwano era „rozpadu i kwitną.” Rzeczywiście, nowa była rozsądna jednocześnie z nutą spadku i wzgórza. Nouveau – święto niezwykłych kolorach jasnych kolorów i fantazji, oryginalność architektury, luksusowy wystrój, uszlachetnianie tkanin.

load...

Fala Nouveau pozostawił swój ślad w układzie mieszkania. W miejsce tradycyjnego pokoju-gniazdowania lalki pochodzą otworzyć dużą przestrzeń, rodzaj dekoracji architektonicznej. Wszystkie budynki z tego okresu są zindywidualizowane, aw ich wnętrzu ustawić rytm, podporządkowując każdy element wnętrza. Rytm jest wyrażone w szczególnej naprzemiennie przedmiotów i kolorów.

Historia nowoczesności nie znam żadnego z dala od systemów dekoracyjnych. Wszystkie style, które poprzedzały nowe, posiadają pewien zbiór technik projektowania podłogi, ścian i sufitu. Art Nouveau było mieszane i niestabilne. Art Nouveau wnętrze jest zawsze zróżnicowane i unikalne. Co tak zjednoczył wszystkie innowacje, ale nazwa stylu? Oczywiście, lekceważenie ugruntowanych klasyki, wykorzystanie nietradycyjnych i nowych pomysłów.

Jak stworzyć nowoczesny styl we wnętrzu?

Tworzenie nie jest trudne w mieszkaniu wnętrze nowoczesne. Trzeba tylko pamiętać, że jest to ozdobny i elegancki styl. Trzeba mieć dobry smak, ponieważ najmniejsze odchylenie od stylu ram będzie wyglądał jak karykatura lub parodii nowoczesności. Jednym z najważniejszych momentów nowoczesności – barwnik. Jest to konieczne do uzyskania danego koloru paleta era „próchnicy i rozkwit”. Jest to koncepcja ta stanowi odpowiedź na farby nowoczesności: kolor, jakby posypane popiołem przypomnieć dekadansky szyk.

Ulubiony kombinacja modernistów – niebiesko-szary, perłowy szary, stonowanych odcieniach fioletu, zanik koloru róży. Silky tapety, zasłony okienne przedstawiany z kwiatami maku, ptaków egzotycznych, pawim piórkiem, fantazyjnych kolorach – jest gwarancją hitem w stylu Art Nouveau we wnętrzu.

Stropy w secesyjnym stylu

Wykończenia sufitowe zawsze uderzony przez jego niezwykły design w tym stylu. Tylko ty możesz zdecydować, co będzie sufit pokoju: malowane i gładki w wyrafinowanej, nieco Blossom żyrandol lub lekkim sztukaterie, który naśladuje rzęsy w stawie zarośnięta. I można wybrać cienkie belki z ciemnego drewna, które jest otoczone jasnymi tynkowanych kasetonów. Chociaż stosowane tynki dekoracyjne listwy sufitowe. W nowoczesnym wnętrzu jest używany do symulacji kształtki modernistyczne ze sztucznego materiału (pianki poliuretanowej) lub. Wnętrze z secesyjnymi witrażami często można znaleźć wzorkiem. Składa się on z barwionego szkła sztuk w różnych kolorach i kształtach, fakturach, które są połączone ze sobą w zależności od technologii. Sufit powinien przyciągnąć uwagę swoim pięknem, w żadnym wypadku nie pozostają niezauważone.

Podłogi w nowoczesnym stylu wnętrza

Sex – jest to jedyny element epoki, która nie okazała się szczególnie innowacji. Zwykle jest to podłogi, położył kwadratowe lub w jodełkę. Co ciekawe do wnętrza parkietu artystycznego. Wzorzyste podłoga może powtórzyć splotu łodygi roślin lub wygięcia turkusowy. Nowoczesne projektanci, którzy projektują modernistyczny styl we wnętrzu, szacuje kształt cięcia technologię, która pozwala nam na produkcję podłóg z granitu lub kamienia z żywym wzorem w tym stylu. Dla monochromatycznej Płytka łazienkowa może być jak krawężnik, aby wybrać wzór okrągły lub spiralnie zwinięcie. Takie ozdoby można często znaleźć w innych elementów, takich jak kraty z kutego żelaza.

Trendy w meblach era

Wnętrze w stylu secesyjnym – to szafki, komody, wygodne i miękkie krzesła, kanapy, stoły na zdobionych nogach. Meble czuł obecności nadmiaru artystycznej. Barwione lub matowe przeszklenia widoczne, eleganckie meble, lustra skos, wkładki wykonane z kości słoniowej, Pearl intarsji, i tak dalej. Przy wyborze mebli, które podkreślają nowoczesny styl we wnętrzu, należy zwrócić uwagę na gładkich linii, krzywych, obfite naturalne tekstury. Kolor specjalny ustawia meble ubiegłego wieku. Biorąc pod uwagę stosunkowo krótki odstęp czasowy, można znaleźć elementy tamtej epoki. Nowoczesne meble nadaje się również do nowoczesnej. Wnętrze wygląda świetnie i prostokątne przedmioty, ale przy odrobinie „estetyzmu”. Może to być podłokietniki wyginać lub rysowanie na nogach.

Tkanina, które są tapicerowane meble, często nietypowe kolory, malowane z kwiatowym ornamentem. Kwiaty i liście są przedstawione na nim, mieliśmy niestandardową formę. Najbardziej popularne wizerunki secesji są uważane wodne lilie, irysy, chrząszcze, ważki i koniki polne.

Wnętrze w nowoczesnym stylu

Aby utworzyć styl modernistyczny we wnętrzu pożądane jest, aby korzystać z różnych elementów dekoracyjnych, które zawierają naturalne tematów. Może to być wazon Roślin Ozdobnych, poduszek i zasłon ze zdjęciami kwiatów, różnych figur, bagietki w lustrze. Ważnym elementem nowoczesności – mozaika, który może występować w różnego rodzaju przedmiotów dekoracji. Oczywiście, jednym z najlepszych dodatków do wnętrza w nowoczesnym stylu z śmiałymi obrazami stać kwieciste uderzeń.

Porady projektantów dom

Z wszystkich powyższych wskazówek, można łatwo stworzyć niepowtarzalny secesyjnym stylu. Musimy jednak rozróżnić rozumieniu „nowoczesnych” – „współczesnym” i „nowoczesności”. To nie powinno być komplementarne do stylu innych innowacyjnych pomysłów, trzeba opierać się na tych, które pojawiły się w epoce „rozpadu i kwitną.” Główną oznaką nowoczesności – to dekoracyjny, ale zasada – asymilacja naturalnej postaci. Motif style – winorośl. Wszystkie te zasady są widoczne nie tylko w stylu wnętrz, ale także w architekturze.

  • Dom secesyjny powinny być traktowane jako jeden organizm, w którym każdy szczegół jest równie ważne. Czy jest to stolik nocny lub układ pomieszczeń, czy jest to haczyk na ręczniki lub żyrandol w kuchni – każdy szczegół zasługuje na szczególną uwagę. Każdy szczegół musi być dobrane ze szczególną starannością.
  • Oświetlenie

  • W pomieszczeniu powinna być nieco przytłumiony, tworzą atmosferę przytulności i romansu. Teraz nie jest trudne, aby podnieść lampy i lampki biurkowe, podobne do tych, które były tak popularne w epoce nowożytnej rozkwitu. Biustonosz i żyrandole w tym stylu harmonijnie łączyć nadmiar ozdób formy i nowoczesne materiały.
  • Szczególną uwagę przywiązuje się do artystycznego kucia pożądane. To daje indywidualność i niepowtarzalne piękno. Artystyczne kucie Witamy w elementach meblowych, grill ognisko, grill na okna, balustrady schodowe, bramy.
  • Instalacji kominka trzeba odchodzić od liniowości. Kominek w tym przypadku nie tylko piec, a dzieło sztuki, często zajmując miejsca od jednej ściany do drugiej. Nie muszą być jednolite. Kominek w stylu secesyjnym obejmuje wkładanie metalu lub kamienia.

load...