Apteka roślin na parapecie: Kalanchoe

Zawartość:

Kalanchoe – soczyste wieloletnich. Można go znaleźć w wielu domach. Jest skromny i nie wymaga szczególnej opieki, wystarczająco jasne światło i umiarkowanego podlewania. Na fakt, że roślina ma właściwości lecznicze, jest często nazywany „zielona apteka” i „dom lekarz w doniczce”. Kalanchoe sok – prawdziwy eliksir zdrowia. Lecznicze właściwości ITS znana od niepamiętnych czasów, a dziś są one z powodzeniem stosowane w medycynie ludowej i oficjalnej. Uważa się, że w domu, gdzie mieszka ten kwiat, mniej chore.
Powrót do spisu treści

load...

Kwitnienie apteki na parapecie

Sok kalanchoe zawiera wiele cennych substancji, polisacharydy, taniny, flawonoidy, kwasy organiczne, enzymy i mikro- i makroelementy, witaminy i inne substancje biologicznie czynne.

Leki, które składa się z tej rośliny są używane w chirurgii, stomatologii, ginekologii. Są one z powodzeniem stosowane w laryngologii i okulistyce praktyce w kosmetologii.

Kalanchoe sok – doskonała antyseptyczne i środek przeciwzapalny. Ponadto roślina ma właściwości hemostatyczne i gojenia się ran, zapewnia szybsze rany blizny sprzyja regeneracji tkanki. Jest niezbędnym narzędziem do oparzeń i owrzodzeń, otarć, żylaki. Preparaty farmaceutyczne, które zawierają Kalanchoe którą zastosowano na przeziębienie, zapalenie dziąseł, chorobom uszu i gardła. Kalanchoe jest w składzie wielu maści i kosmetyków, które są używane do pielęgnacji skóry.

Tradycyjna medycyna wykorzystuje sok Kalanchoe jako czynnika zewnętrznego w leczeniu ran, które nie goją się przez długi czas, odleżyn, owrzodzeń żylnych. Wewnątrz jest podejmowana na kaszel, zapalenie żołądka i nerek, nieżyt nosa i zapalenie zatok natomiast zaszczepił w nos.

load...


Powrót do spisu treści

Znani Kalanchoe Degremon

Istnieje ponad 200 gatunków tej rośliny, jeden z najbardziej znanych – Kalanchoe Degremon. To na jej trójkątne liście rośnie dużej ilości powietrza „dzieci”, którzy, łamiąc od rośliny macierzystej, korzeń siebie. Dla tej funkcji roślina zwana żyworodne. Z tego powodu, że szybko mnoży i umożliwia osobie stale korzystać ze swoich właściwości leczniczych.

Roślina ta ma inną nazwę – „kwiat Goethe” Wielki poeta podziwiał żywotność rośliny. Każdego dnia zwykł jeść łyżkę „dzieci” Kalanchoe Degremon jako sposób odmłodzenia. Liście tego kwiatu – spiżarnia witamin. Mogą być stosowane w żywności, dodając do vinaigrettes, sałatki ziemniaczanej. Istnieją inne przepisy, takie jak posiekanych liści Kalanchoe Degremon można dodać ogórka i awokado. Jako wypełnienie tej witaminy sałatki pasuje dowolny olej roślinny i trochę soku z cytryny. Podczas beri-beri to sałatka jest po prostu niezastąpiony.

Zastosowanie roślin zaleca się tych, którzy cierpią z powodu zapalenia dziąseł i chorób przyzębia. Substancje zawarte w nim, mają korzystny wpływ na ustach, zmniejszyć stan zapalny i zmniejszyć krwawienie z dziąseł. Sok z roślin jest idealny do nawadniania ustach. Sprawiają, że nie jest trudne: dolne liście są rozdrabniane, otrzymaną zawiesinę do filtrowania i filtr. Nawadnianie powinno być przeprowadzane dwa razy dziennie po szczotkowaniu zębów. Sok jest pożądane użycie świeżo przygotowane.

Właściwości lecznicze roślin przyczyniają się do poprawy stanu dziąseł. Wystarczy przetrzeć ich sok. Właściwości lecznicze tej rośliny sprawiają, że można dokonać prawdziwy eliksir, który jest w stanie aktywować procesy życiowe w organizmie, zwiększają swoją funkcję ochronną. Gotować liście są przechowywane na dolnej półce w lodówce przez 12 dni. Następnie trzeba wycisnąć sok z liści i kroplówki do nosa 3-5 krople przed wyjściem z domu. Jest to doskonałe narzędzie prewencyjne w walce z przeziębieniem.

Sok jest w stanie w ciągu kilku minut, aby zmniejszyć ból ran na ciele. Kalanchoe Degremon stosowane jako środki do zwalczania gruźlicy i wrzodów żołądka.
Powrót do spisu treści

Niektóre recepty leki

Kiedy stosować profilaktycznie soku na miesiąc, można chronić przed przeziębieniami i innymi chorobami wirusowymi. Katar można wyleczyć w ciągu kilku dni.

Roztwór wodny w celu radzenia sobie ze spojówki. Przygotować rozwiązanie jest proste. W tym celu konieczne jest, aby wycisnąć Kalanchoe sok i zmieszać go w zimnej przegotowanej wody w stosunku 1: 2. Stosowany jako balsam do oka.

Maści są również łatwe do przygotowania we własnym zakresie. Do tego soku roślinnego (30 g) miesza się z wazeliny i lanoliny (50 g). Taka maść przechowywać w lodówce przez dłuższy czas. Ten balsam pomaga pozbyć się trądziku i czyraki.

Do miejscowego stosowania odpowiednich nalewek alkoholowych. Przepisy kulinarne nie są skomplikowane. Pół słoik powinien być wypełniony posiekanych liści Kalanchoe. Doładować rondo z wódką i pozostawić w chłodnym, ciemnym miejscu na tydzień. Okresowo, trzeba wstrząsnąć jar. Ta nalewka wciera się w nocy z nóg żylaki i bóle stawów. Rub konieczne w kierunku stóp w górę.

Wykorzystanie tej nalewki pomoże z zapaleniem ucha. Wystarczy, aby pogrzebać nocy jedną kroplę. Aby poprawić widzenie trzeba wziąć łyżkę trzy razy dziennie przez 14 dni.

Kalanchoe jest niezbędna w mastitis. Oto kilka przepisów: trzeba wycisnąć trochę soku i nasmarować im otoczkę wokół sutków, aby okłady na piersi trzy razy dziennie. Pomoże to szybko usunąć ciepło. Sok Kalanchoe pomaga pozbyć się nadżerek w początkowym etapie. Aby to zrobić, należy użyć wacika namoczone w soku rośliny.

Kiedy ból zęba, po prostu żuć liściasty i zastosować go do ból miejscu. Jeśli to konieczne, powtórzyć procedurę.


Powrót do spisu treści

Kalanchoe w straży urody

Ta wspaniała roślina pomaga pozbyć się cienie pod oczami. Aby to zrobić pozostawia bez skóry stosowanej do dolnej powieki. Wytnij wzdłuż ulotce pomogą poprawić cerę, jeśli je wytrzeć twarz codziennie po demakijażu. Świeży sok z rośliny pomogą pozbyć się trądziku, jeśli stosuje się do niego dwa lub trzy razy dziennie. Kalanchoe pomaga wygrać brodawki. Aby to zrobić, liście są rozdrabniane i jako kompres nakłada się na brodawki.
Powrót do spisu treści

Inne rodzaje roślin

Wśród wielu różnych dobrze znanych i Kalanchoe Calandiva blossfeldiana kwitnących małych jasnych czerwone, żółte lub pomarańczowe kwiaty, które zostały zebrane w kwiatostanie parasoli.

Kalanchoe Calandiva – hybrydowy, który pojawił się należytą umysł blossfeldiana że podstawa do chowu i hodowli nowych gatunków. Różnią się wielkością, a także fakt, że Calandiva kwitną dłużej niż blossfeldiana. Kwitnienie może trwać do sześciu miesięcy.

Zakład ma fantastyczną energię. Będąc w pokoju i przyczynia się do podniesienia witalności, poprawia nastrój, dostroić się do tej pracy. Aby poczuć przypływ sił, wystarczająco, aby być blisko zakładu przez pół godziny. Jeśli umieścisz ten lekarza rodzinnego w sypialni, będzie dostarczać zdrowe sny bez koszmarów. Ponadto oczyścić przesłankę szkodliwych drobnoustrojów.

Powrót do spisu treści

Przeciwwskazania do stosowania Kalanchoe

Mimo tych wszystkich zalet, stosowanie tej rośliny nie są pokazane. Zabrania się korzystania dla osób cierpiących na alergie, choroby wątroby, kobiet w ciąży. Nie jest konieczne, aby używać go dla osób z niskim ciśnieniem krwi, cukrzycą.

load...