Antykoncepcja w czasie karmienia piersią

Zawartość:

Bardzo często po porodzie kobieta wraz ze swoim ginekologiem wybiera najbardziej odpowiednie środki antykoncepcyjne, aby uniknąć ponownego koncepcję.

load...

Bardzo wiele z nich interesuje się pytanie, co pigułki antykoncepcyjne w okresie laktacji nie zaszkodzić zdrowiu dziecka.

I te doświadczenia nie występują na marne. W rzeczywistości znaczna ilość środków antykoncepcyjnych może zaszkodzić zdrowiu dziecka. Ale współczesna medycyna poszła daleko do przodu. Już dawno opracowała specjalne leki, które mogą być bezpiecznie stosowane w karmieniu piersią. Nie powodując żadnych szkód dla dziecka, służą jako doskonały środek antykoncepcji dla kobiet. Co oznacza, że do wyboru i co zwrócić uwagę?
Powrót do spisu treści

Jeśli chodzi o odbiór antykoncepcyjnych?

Po jednej dostawie i przed następną ciążę należy poddać co najmniej dwa lata. Ten czas niezbędny do całkowitego odzyskania ciała i chęci znów urodzić dziecko jest. Nie wszystkie kobiety świeżo po porodzie wystąpił poród przynosi radość, ale dla niektórych jest to poważny problem. Ale nie każda kobieta myśli o antykoncepcji, odnosząc się do faktu, że karmienie piersią szansa na zajście w ciążę jest znacznie zmniejszona. Ale to jest naprawdę? Nie wystarczy polegać na tej opinii. Antykoncepcja jest niezbędne i karmiących piersią, jeśli po porodzie przez około sześć miesięcy. To jest właśnie czas, kiedy cykl menstruacyjny kobiet jest ograniczona, a ponadto dziecko zjada inne pokarmy, oprócz mleka kobiecego.

Ale są przypadki, kiedy zajdzie w ciążę wkrótce po urodzeniu (w pierwszych miesiącach). Aktywnych seksualnie kobieta nigdy nie może być ubezpieczony na 100% niechcianych ciąż, zwłaszcza jeśli ona nie podejmować żadnych środków antykoncepcyjnych lub za pomocą innych środków antykoncepcyjnych.

load...

Stosowanie antykoncepcji jest zalecana nawet dla tych, którzy chcą nabyć jeden jako dziecko. Tam już grają rolę dokumentacji medycznej, wskazując, że macica aż do pełnego wyzdrowienia i uniknąć poważnych powikłań konieczne jest poczekać co najmniej rok, a dopiero potem planować dziecko ponownie.


Powrót do spisu treści

Jaki rodzaj antykoncepcji podczas karmienia piersią zalecane przez lekarzy?

Natychmiast należy stwierdzić, że wybór pigułki antykoncepcyjne dla kobiet karmiących piersią dziecko, jest bardzo ograniczona. Różnią antykoncepcji dla matek karmiących piersią z kontroli urodzeń do wszystkich innych, że powinny one być maksymalna niezawodny i całkowicie bezpieczny. Gdy karmienie piersią jest całkowicie bezużyteczna metodę antykoncepcji uważa się stosunek przerywany, do pomiaru temperatury ciała, a także sposobu kalendarzowego. Takie środki antykoncepcyjne nie można nazwać niezawodny.

Aby pozbyć się niechcianej ciąży może barierowych metod antykoncepcji (prezerwatywy), ale są uważane za najlepsze środki specjalnie opracowanych leków antykoncepcyjnych dla kobiet karmiących piersią. Spermatsidnyh można wykorzystać zasoby, które mogą obejmować tabletki, maści i czopków. Istnieją przypadki, gdy kobieta po porodzie zaleca się stosowanie hormonalnej systemu wewnątrzmacicznego (kręcone).

Jawne ginekolodzy uprzywilejowane dają pigułki antykoncepcyjne, zaprojektowane specjalnie dla matek karmiących. Prawidłowe leki mogą chronić przed niepożądaną poczęcia, nie powoduje żadnej szkody dla zdrowia dziecka, nie zmniejsza objętości mleka kobiecego.
Powrót do spisu treści

Jakie są pigułki antykoncepcyjne są odpowiednie karmiących matek?

Wspólne pigułki antykoncepcyjne, które są podejmowane przez kobiety przed zajściem w ciążę, trudno zmieścić po porodzie. Istnieją już otrzymujących potrzeby specjalnie zaprojektowane dla matek karmiących tabletek. Takie tabletki może nie zawierać estrogen – hormonu, który jest zawarty w całym połączonym OK. Żeński hormon estrogen jest zdolny do znacznego zmniejszenia ilości mleka, a wpływ na zdrowie noworodka. W specjalnie opracowany dla matek karmiących Jest to hormon progestagen tabletki.

Badania medyczne wykazały przeprowadzone kilkakrotnie bezpieczeństwo tego hormonu. Progestagen – naturalny hormon kobiecego ciała. W trakcie ciąży charakteryzuje się wysokim stężeniu tego hormonu. Pigułki antykoncepcyjne przeznaczone dla kobiet w okresie laktacji, kobiece ciało stworzyć takie warunki, o ile ciąża już nastąpiło. Oznacza to, że jaja w tych warunkach nie może dojrzewać i poród staje się niemożliwe.


Powrót do spisu treści

Aby uzyskać więcej informacji na temat preparatów antykoncepcyjnych

Najlepszym sposobem ochrony przed niepożądanymi koncepcyjnych uważane hormonalnych środków antykoncepcyjnych. Przy odpowiednim hormonalne leki antykoncepcyjne może dać kobiecie wysoki poziom niezawodności i przekształcenie go w życie środki seksualnej przyjemności. Podczas stosunku, nie trzeba się martwić o ewentualnej ciąży można bezpiecznie odpocząć i cieszyć się proces.

Nowoczesne środki antykoncepcyjne są podzielone na dwie kategorie. Pierwsza kategoria powinna obejmować produkty jednoskładnikowa, w ramach której pojedynczy hormonu progesteronu. W przeciwnym razie jest ono zwane mini-tabletek. Istnieją dwie części, lub połączenie leków. Poza ich progesteronu zawiera estrogenu. Dwa leki hormonalne są podzielone na kilka typów: leki o mikro dawka hormonów srednedozirovannye przy niskich dawkach poziomy hormonów, istnieje również vysokodozirovannye.

Spośród wszystkich tabletki powinny być traktowane jako mini-pigułki (jednoskładnikowy) do antykoncepcji najbardziej delikatny.
Powrót do spisu treści

Jak pigułki dla antykoncepcji

Składają się one z hormonami pigułki utworzonych syntetycznie, które są podobne do żeńskich hormonów płciowych wytwarzanego podczas ciąży. Progesteronu i estrogenu, które mogą hamować wytwarzanie innych hormonów, które przyczyniają się do dojrzewania pęcherzyka, a tym samym proces owulacji. Zatem estrogenu i progesteronu są podawane w małych dawkach, w postaci tabletek, można zapobiec lub uniknąć dojrzewanie oocytów. To właśnie na tej zasadzie powstaje cały mechanizm działania doustnych środków antykoncepcyjnych (połączone doustnych środków antykoncepcyjnych).

Mini-pill (hormony jednoskładnikowe) są prawie takie same. Ale to nacisk na błonę śluzową macicy. Mini-tabletki mogą zmienić lepkość wydzieliny wewnątrz kanału szyjki. Endometrium pod wpływem tych środków staje się luźne i lepkość wydzieliny wzrasta znacząco. Prowadzi to do tego, że staje się trudne plemników do zapłodnienia jaja, a sama jaja nie będzie w stanie uzyskać oparcie wewnątrz macicy.

Po odstawieniu leków hormonalnych, wszystkie te efekty znikają, funkcja reprodukcyjna zostanie przywrócona w ciągu dwóch do trzech miesięcy po przyjęciu do szpitala.

Jeśli tabletki antykoncepcyjne są wykonane ściśle według instrukcji, ich działanie skutecznie prawie 100%. Ponadto do antykoncepcji właściwości tych leków są w stanie przywrócić cykl miesięczny kobiet, aby zachować jej ból podczas menstruacji, rozwiązuje problem krwawienia macicy. Biorąc pigułki hormonalne, można pozbyć PMS, zatrzymać wzrost niechcianych włosów na twarzy i zapobiec pojawieniu się trądziku na skórze.


Powrót do spisu treści

Spożywania alkoholu i skutków ubocznych podczas przyjmowania pigułek antykoncepcyjnych

Istnieje możliwość, że skuteczność środka antykoncepcyjnego po podaniu wysokich dawek napoje alkoholowe mogą ulec pogorszeniu. Najważniejszym – powinny zapobiegać zatruciu alkoholem, co może powodować wymioty. To może spowodować, że tabletka pić nieco wcześniej, nie jest metabolizowany w organizmie. Spożywanie napojów alkoholowych powinien być, w rozsądnych ilościach, a odstęp czasowy pomiędzy pigułki i alkohol można pić powinna wynosić co najmniej dwie godziny. W nagłych przypadkach można nieznacznie przesunąć pigułkę, pili go, na przykład, w godzinach porannych. Ale w tym przypadku konieczne jest, aby ściśle przestrzegać instrukcji dostarczonych z medycyny.

Pigułki antykoncepcyjne, jak również wiele innych leków, często towarzyszą skutki uboczne. Na początku podawania leku można zaobserwować plamienie krwią z pochwy, które zanikają po ciało dostosowuje się do leku.

Estrogenu, który jest częścią KOC może powodować wysokie ciśnienie krwi, zatrzymywanie płynów, bóle głowy, wzdęcia, obrzęk kończyn dolnych. Hormon progestagen może powodować na trądzik skóry, nerwowość i drażliwości, przyczyniają się do zwiększenia masy ciała.

Otrzymujących leki mogą powodować zwiększony apetyt, co doprowadzi do zwiększenia masy ciała. Podwyższony poziom estrogenu może powodować zakrzepicę.

Stosowanie niektórych środków antykoncepcyjnych oznacza całkowite odrzucenie kobiet z paleniem tytoniu, które mogą spowodować udar mózgu lub zawał serca. COC mogą przyczyniać się do powstawania kamieni z dróg żółciowych, a nawet powodować napady kamicy żółciowej.

Czasami skutki uboczne mogą być obserwowane w połączeniu z OK antybiotyki lub leki przeciwgrzybicze.


Powrót do spisu treści

Szkody od podjęcia pigułki antykoncepcyjne

Jak już wspomniano, w życiu kobiety często są momenty, kiedy myśli o konieczności stosowania leków antykoncepcyjnych. Okresy te obejmują laktacji po porodzie lub po poronieniu aborcji.

Podczas karmienia piersią, zaleca się zastosowanie jednoskładnikowych środków antykoncepcyjnych, które zawierają tylko progestagen hormonów. Wśród takich leków – charozetta, mikrolyut, ekslyuton i wiele innych. COC używanie jest zabronione, ponieważ mogą one zaszkodzić zdrowiu noworodka.

Często konieczne jest, aby otrzymać antykoncepcję po aborcji lub poronienia. Hormonalne środki antykoncepcyjne działania oprócz swoich podstawowych funkcji są nadal uzdrowienie. Wiadomo, że łączy się dobrze w stanie przywrócić hormonalne kobiet środkiem do zapobiegania endometriozie, można leczyć choroby dysplazję sutka. Zastosowanie COC uzasadnione po sztucznym zakończenie niepożądaną ciążę, może zmniejszyć ryzyko choroby zapalne.

Aby połączeniu regulonie są OK, Femoden, Mersilon, najdłuższy, pu-merci, Silest, Yarina Diane-35, Białoruś i inne. Oznacza to, ze średnim udziałem zawartości estrogenu (mniej niż 35 mg). Już po pierwszym pigułki obserwuje się efekt jego stosowania. Te produkty nie wymagają żadnych dodatkowych metod antykoncepcyjnych.
Powrót do spisu treści

COC po porodzie i unieważnienia leków antykoncepcyjnych

Według statystyk, co dziesiąty kobieta zajdzie w ciążę w ciągu pierwszych miesięcy po urodzeniu. Ta ciąża jest najczęściej niepożądane i wymagają przerwania. Zebrać produkt antykoncepcji po porodzie powinny być zindywidualizowane, biorąc pod uwagę charakterystykę organizmu. Po dwóch do trzech miesięcy po urodzeniu zaleca się rozpocząć odbieranie OK, aby chronić przed ponownym poczęcia. Co do zasady, karmienie piersią w pierwszych pięciu lub sześciu miesięcy po rozpoczęciu kobieta jest bezpłodna. Jeśli karmienie piersią odbywa się w ciągu pierwszych pięciu miesięcy i nie może używać żadnych środków antykoncepcyjnych.

Preparaty antykoncepcyjne Wstęp powinien rozpocząć się nie wcześniej niż sześć lub siedem tygodni po porodzie.

Eksperci udowodnili, że recepcja OK Nie niekorzystny wpływ na płód we wczesnym okresie ciąży. Jednakże, po ustaleniu, że ciąża jest zalecane, aby natychmiast przerwać przyjmowanie pigułek antykoncepcyjnych.

Anuluj w innych przypadkach, to jest charakteryzuje przywrócenie owulacji w ciągu dwóch do trzech miesięcy od przyjęcia. Po zaprzestaniu leczenia zaleca się do lekarza-ginekologa, który będzie test, który pod kątem obecności chorób zapalnych i zakaźnych, czasami w obecności chorób onkologicznych macicy. Prawdopodobieństwo poczęcia dziecka po otrzymaniu OK bardzo wysokie. W ten sposób można idealnie zaplanować ciążę.

Powrót do spisu treści

Czy są jakieś przeciwwskazania do doustnych środków antykoncepcyjnych?

Wstęp absolutnie żadnych leków implikuje obecność przeciwwskazań i hormonalne pigułki antykoncepcyjne – nie jest wyjątkiem. Tak przedstawia odbiór OK palenia kobiet w wieku powyżej 35 lat. Ciężka choroba wątroby (marskość wątroby, zapalenie wątroby) jest poważnym przeciwwskazaniem do hormonalnych tabletek. Powikłania związane z cukrzycą, zakrzepicę żylną, choroba niedokrwienna serca, zawał mięśnia serca lub udaru mózgu, nadciśnienie, reumatoidalne zapalenie stawów i wielu innych chorób, to poważne przeciwwskazanie do doustnych środków antykoncepcyjnych.

Z istniejącymi depresja, migrena, żylaki, cukrzyca, PMS OK, aby zastosować powinny być ściśle monitorowane przez lekarza ginekologa.

Bardzo rzadko, po odstawieniu leku u kobiet występują częste depresje, zaburzenia miesiączkowania, czasem z problemami skórnymi, itp Kobiety boją i zastanawiam się, czy nie było zależne od swoich otrzymujących leków steroidowych. Nie bój się, badania medyczne wykazały, że w zależności od leków hormonalnych środków antykoncepcyjnych żadnych działań. To może tylko powiedzieć, że lek został wybrany nieprawidłowo. Po pewnym czasie wszystkie objawy znikają.

Tak, istnieje wiele narzędzi, które chronią przed niepożądanym poczęcia i ciąży. Wszystkie preparaty mają swoje wady i zalety. Podobnie jak wszystkie inne leki w ciąży ma swoje przeciwwskazania i skutki uboczne. Wybór środków antykoncepcyjnych powinno być prowadzone w połączeniu z lekarza lub nieprawidłowo wybrany lek może spowodować uszkodzenie ciała. Aby uniknąć wszelkich negatywnych skutków nie zaleca się wybrać sama tych leków. Laktacji wymaga szczególnej uwagi i wyboru narzędzi. Wdrożenie konieczne jest jedynie z pomocą lekarza, który będzie wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie.

load...