Anturium: suche liście. Jak pomóc roślinę?

Zawartość:

Anthurium należy do rodziny roślin aronnikovyh, lub, innymi słowy, Araceae. Być może jest to najliczniejsze rodzaj rodziny, ponieważ niektóre rodzaje róż dzisiaj istnieje dziewięć różnych podgatunków. Wyróżniają się one kształtem kwiatów i ich kolor, każdy rodzaj liści mają również swój własny, unikalny kształt i kolorystykę.

load...

Jeśli tłumaczone od łacińskiej nazwy rodzaju anturium oznacza „ogon” lub „kwiat”. Czasami nazywa się roślina kwiat Flamingo. Anturium ma dość gęstą błyszczącą pokrywę skórzaste tekstury. Kwiaty mają zwykle w kształcie serca, a ich kolor zmienia się od delikatnego różu do głębokiej czerwieni. Kiedy po raz pierwszy spojrzeć na kwiaty Anthurium można by pomyśleć, że są one wykonane z tworzywa sztucznego – tę funkcję i odróżnić go od innych roślin.

Anturium sobie rodem z podzwrotnikowej Środkowej i Ameryki Południowej. Wiele gatunków roślin – jest wyprostowany trawa ziemi, i tych, które żyją w tropikach, stały się z czasem w pnączy – rodzaj winorośli z korzeniami i tzw epifity.

Dziś znane i popularne dekorativnolistvennye roślin Araceae. Z reguły jest to ich piękne gatunki kwitnące, uzyskane głównie dystrybucji handlowej. Z każdym dniem coraz bardziej uprawiany w różnych kształtach i odmianach anturium pochodzących z roślin hybrydowych. Anturium stosowany zarówno wewnątrz i ogród roślin, a także roślin przeznaczonego do cięcia. Przyjrzyjmy się, jak prawidłowo dbać o ten kwiat, i dowiedzieć się, dlaczego czasami anturium suche i jak to może być zwalczane.

Typowe an_0 przy uprawie Anthurium

Pierwszym i chyba Główną trudnością w procesie uprawy anturium – jest to problem z liśćmi i kwiatami. Bardzo często są suche i zwijają. Przyczyną tego może być mnóstwo. Przede wszystkim, to suche powietrze, a także projekt. Jest to pierwszy, dlatego liści, korzeni i kwiatów, które mogą cierpieć.

load...

Ponadto, można zauważyć, że w lecie liście zaczynają żółkną. Dlaczego tak się dzieje? Więc to przejawia się oparzenie słoneczne. Można tego uniknąć, pritenit roślin, a tym samym chroniąc je od stałej ekspozycji na działanie słońca. Jeżeli liści żółknie w zimie, to jest, przeciwnie, oznaką braku oświetlenia. W tym przypadku, po prostu wystarczy umieścić garnek z zakładu trochę bliżej do światła.

Często na kwiat liści pojawiają się plamy koloru ciemnego, zwykle czarne. Może to przyczyniać się zbyt niską temperaturę. Jest to bardzo ważne w procesie uprawy anturium zapewnić mu maksymalną ilość ciepła, ale w dopuszczalnych granicach. Jeśli widzisz duże płaty żółty, oznacza to, że an_0 odżywiania roślin. Nawozić Anthurium specjalne środki – nawożenie musi być zrównoważony.

Czasami anturium liście zmieniają kolor czarny. Jest to pierwszy sygnał nadmiaru soli wapnia w masie gleby. Znowu, może to być spowodowane niewłaściwym kwiat karmienia. Twoje zadanie – aby przygotować roślinę do odpowiedniej jakości gleby podłoża, które będą zapobiegać tego problemu.

Jeśli anturium pozostawia spowolnić ich wzrost i zaczyna wysychać, to problem może czaić się w systemie korzeniowym. Pierwszą rzeczą do zrobienia – to zmyć starą warstwę gleby z ciepłą wodą i sprawdzić korzenie. Usuń wszystkie zgniłe korzenie, a następnie wysuszyć je przez pewien czas (wystarczająco dużo godzin). Teraz roślina może być przeszczepiony.

Podjąć nową pulę i zmiękczają mielonej. Po całej pracy wykonanej przez rośliny budzi się do życia. I nawet wtedy, gdy liście zaczynają aktywnie rosną, pojawią się nowe kolory. Jeśli chcesz, aby stymulować wzrost i kwitnienie anturium, stosowanie specjalnych leków, na przykład, jajnika i zarodku. Można je kupić w każdym sklepie specjalistycznym.

Większość destrkutivnymi chorób uznanych za anturium zarazy. Mogą to być zarówno łodygi i korzenie. Powodem jego wygląd – to zwykle przez zwilżanie podłoża i ostre skoki temperatury. Ponadto można indukować butwienie antraknoza, gdy blaszki liściowe stopniowo kurczyć się na krawędziach, tak jak w przypadku ciężkiej klęski, a nawet śmierć. Ważne jest, aby traktować z fungicydu anturium, tak szybko, jak można zauważyć, że roślina gnije uderzyło.

Cechy opieka anturium

Początkowo, ważne jest, aby wiedzieć, że anturium nie tolerują bezpośredniego światła słonecznego. Dla tej rośliny jest optymalna temperatura latem wynosi 20-23 stopni. W zimie temperatura nie powinna być niższa niż 18 stopni. Anturium musi wilgoci. Należy pamiętać, że w okresie wiosenno-letnim Anthurium potrzebują dużo wody, zapewniając jednocześnie wysoką zawartość wilgoci. Nie zapomnij, aby dwa razy dziennie spryskać liści roślin, przy użyciu wody w temperaturze pokojowej.

  • Podlewanie i nawadnianie

W żadnym wypadku nie pozwól, stojącej wody, w przeciwnym razie roślina może umrzeć. Jako takie stojącej wody sprzyja gnicie korzeni, ponieważ w puli z anturium dodać warstwę drenażową. Nie ma potrzeby, aby zgarnąć pulę zbyt głęboko, ale powinna być szeroka. Anturium – roślina o płytkim systemie korzeniowym. Due anturium korzenie powietrzne mogą uzupełnić wilgoć z powietrza dostaw. Dlatego trzeba owinąć swoje korzenie specjalny mech, mech torfowiec, który jest zobowiązany do okresowego sprayu.

  • Temperatura

Wspominaliśmy już, że to anturium potrzebują dość ciepły pokój ze średnią temperaturą 18-20 stopni. W tej rośliny maksymalną izolację systemu grzewczego. Należy pamiętać, że dopuszczalna minimalna stawka w zimie nie powinno spaść poniżej 15 stopni. W przeciwnym razie rośliny pozostawia związały i wyschnąć.

  • Oświetlenie anturium

W ogóle, anturium raczej szybko przystosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu. Jedyną rzeczą, którą należy zauważyć to rośliny potrzebują dużo światła. Jeżeli warunek ten jest spełniony, anturium kwiaty będą jeszcze jaśniejsze i bardziej nasycone. Jednakże, należy unikać ekspozycji na promieniowanie bezpośrednie.

  • Nawozić anturium

Nie możemy powiedzieć, że anturium jest bardzo wybredny o żywieniu i stale potrzebują dodatkowych substancji odżywczych. Ważne jest tylko okresowo nawozić roślinę w okresie od marca do sierpnia. Nawożenie najlepiej jest wykonywać raz na dwa tygodnie. Roślina ta jest wrażliwa na sole mineralne, w szczególności ich nadmiar.

Nie zapomnij, aby rozcieńczyć nawóz do paszy przed sadzić. Na przykład, w postaci kompleksu odżywczego można użyć NPK. Jego stężenie powinno wynosić około 1 gram na litr. Nie zapomnij również dodać tutaj humianu, około 300 mg na litr. Jednak najbardziej efektywnie przejawiają się cotygodniowy opatrunek mineralną dolistne, które są przede wszystkim w liściach potrzeba anturium.

Nie mniej skuteczne i nawożenia organicznego, jednak nie zawsze jest dostępny. Musi przyczyniać się bezpośrednio na powierzchnię podłoża, na przykład liści próchnicy lub nawozu w postaci ściółki. Ponadto raz w miesiącu podlewania ekstraktu roślinnego w oparciu o pomiotu kurzego – będzie zapobiegać próchnicy liści i kwiatów.

  • Prawidłowa wilgotność

Jak w przypadku każdego zakładu, dla anturium bardzo ważne jest, aby zachować niezbędną wilgotność. Anturium trzeba bardzo wilgotne powietrze. W tym celu ponownie, trzeba stale spryskiwać roślinę. Dla anturium optymalnej wilgotności powietrza – 90%. Starają się zapewnić, że takie warunki dla roślin. Można postawić anturium na palecie, na którym położono żwiru lub rozszerzony gliny i wlać do miski wody. Pomoże to utrzymać właściwą wilgotność dla rośliny.

  • Przesadzanie i reprodukcja

Anturium, co do zasady, są one przeniesione do podłoża, przeznaczone dla roślin bromeliads i orchidee. Jest mieszaniną składającą się z jednej części arkusza brunatny miękkiego gruntu, z dodatkiem 0,5 części konwencjonalnego piasku. Lepiej jest używać płaskich, tyle szeroki, garnki. Drenaż powinien być dobry. Wskazane jest, aby dodać gleby kawałek węgla drzewnego, ale po transplantacji sam zakład potrzebne częściej spryskać i starannie podlewać. Podczas tego okresu, anturium szczególnie wrażliwe na brak wilgoci.

W odniesieniu do hodowli, anturium są propagowane przez sadzonki. Używane sadzonki wierzchołkowe długo macierzyste z korzeniami. Anturium z krótkim pędy namnaża się kosztem nasion i dzielenia. Ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie cechy kwiatem.

  • Gleba

Rosnąć roślina w doniczce, konieczne jest użycie dość luźną glebę z włókien grubych. Dobrze nadaje hermetyczne podłoża o pH od 5 do 6. Podłoże może mieć składniki o dużych cząstkach. Jego celem – napięty rośliny utrzymywać i zachowanie wszystkich substancji mineralnych i oczywiście woda.

Podłoże musi być łatwy do wyschnięcia. Istotne jest to, że nie ulega rozkładowi i nie ciasto. Ale na dnie garnka jest lepiej umieścić drenaż poprzez sadzonki i piasku. I nie zapomnij najważniejsze. Anturium, mimo swojej urody, trujące rośliny. W szczególności, jego młode liście są trujące. Dlatego w kontaktach z nimi trzeba zachować maksymalną dokładność. Upewnij się, że roślina nie jest przystosowany dla małych dzieci i zwierząt.

Szkodnikami anturium

Oczywiście, to choroba, która dotyka kwiatów, korzeni i liści rośliny, często spowodowane przez szkodniki. Pomimo faktu, że anturium nie cierpią tak często i na ogół słabo wpływem różnych szkodników, ważne jest, aby wiedzieć, jak radzić sobie z nimi, jeśli nadal boli roślinę.

Najczęściej anturium narażone na skalę owady i mszyce i Wełnowce. Skala owady zostawić na plaques roślin brązowy, zwykle na łodygach. Może mieć wpływ i liści, które stają się lepkie i stopniowo tracą bogaty kolor. Jeśli infekcja jest silny, liście wysychają i odpadają. Walki z owadami skala jest dość prosta. Dzięki prostym gąbką nasączoną wodą z mydłem, wytrzeć liści roślin. Nie jest zbędna i rozpylanie aktellik roztwór (15%). Obserwować ilości 1 ml na 1 litr wody.

Mszyce są znane jako najczęstszych szkodników roślin. Anthurium niszczy szczycie pędów, a także w dolnej części liści, kwiatów i pąków. Jak ustalić, czy roślina jest zainfekowany? Zakażenie objawia się bielenia liści i nagłe skręcanie. Po tym, liście żółkną i opadają gwałtownie. Ponadto osady utworzone mszycy sadzy grzyba. Zwalczania mszyc może być osiągnięte przez rozpylenie Inta-vir oraz Decis i aktellik.

Wełnowce zwykle hit pędów, kwiatów i liści. Na przykład, powstają plamy na liściach, które po wyschnięciu liści i spada. Jak wynika z anturium może umrzeć. Kwiaty stają się matowe i słabe. Zwalczać owady skali można, pocierając powierzchnię zakładu z gąbką z mydłem i przemyciu go pod ciepłym prysznicem. Jeżeli uszkodzenie jest bardzo silny, spray anturium aktellik rozwiązanie lub karbafosom.

Należy pamiętać, że w celu zwalczania szkodników wymienione powyżej są dobrze dopasowane i niektóre środki zaradcze ludowej. Na przykład, wyciąg z cebuli i tytoniu roztworze. Pomaga również mieszaniny opartej alkohol mydła z czosnku i wody w proporcjach: pięć dużych łyżki czosnku i mydłem szkła.

Tu, być może, i wszystko, co trzeba wiedzieć na temat właściwej opieki dla anturium. Te reguły łatwe do naśladowania, a roślina nie jest bardzo wymagający i wybredny. Spędzać trochę czasu i dbać o anturium można rosną egzotyczne rośliny i jasny, imponującą jej piękno.

load...