Anturium: pozbyć się plam na liściach

Zawartość:

Anturium – roślina z rodziny Araceae (aronnikovyh), który odnosi się do jednego z wielu rodzajów, z około dziewięćset gatunków. Tłumaczone z łacińskiej nazwie rośliny oznacza „ogon”; Może to dlatego anturium zwany także „Flower-flamingi.”

load...

Anthuriums Ojczyzna – tropikalnych i subtropikalnych Ameryki, na północ od Meksyku, Paragwaju i Argentyny. Zdecydowana większość gatunków – wyprostowany ziół uprawianych w lasach tropikalnych. W ewolucji tych roślin stały pnącza – epifity i winorośli z korzeniami. Obecnie uprawiane anturium i domu, i są popularne ze względu na ich okładkach, które przypominają duże Płatek, przylegające do kwiatostanu. Z kolei kwiatostany postaci COB grubymi ogonów.

Obecnie nie wiadomo, anturium gatunków ozdobnych, głównie ten Kwitnienie podgatunki, które otrzymały dziś dystrybucji handlowej. We współczesnej kulturze jest wykorzystywany jako ogród lub anturium srezochnyh, jak również rośliny w pomieszczeniach. Jednakże, anturium, jak każda roślina ma pewne osobliwości i problemy w opiece nad czym dzisiaj pogadamy.


Powrót do spisu treści

Warunki właściwego opieki dla anturium

Pierwszą rzeczą jest to, aby powiedzieć, omawiając zasady dbałości o innym kolorze – jest to, że roślina jest trująca. Więc to jest bardzo ważne, aby zachować dokładność pracy z kwiatem. Uzyskać specjalne rękawice, które są w procesie opieki będzie chronić swoje ręce od trującego soku rośliny. Zrób to tak, że małe dzieci lub zwierzęta nie mogły dotrzeć do garnka z kwiatem.

load...

Głównym problemem w procesie uprawy Anthurium – choroba liści. Co do zasady, liście pojawiają się czarne plamy, są suszone i zwinięty. Wszystko to z powodu niewłaściwej pielęgnacji lub ze względu na wpływ szkodników. Aby tego uniknąć, należy najpierw upewnić się, że roślina optymalnej temperaturze. W tym przypadku szesnastu do osiemnastu stopni w okresie zimowym. W okresie wiosenno-letnim temperatura w pomieszczeniu może wynosić od dwudziestu do dwudziestu pięciu stopni.

Roślina nie cierpi od przeciągów i wiatru, musi wzrastać w środowisku przypominającym ciepłym klimacie ojczyzny, przez cały rok. Jeśli chcesz anturium kwitną rozpoczęła się wcześniej niż zwykle, a następnie stopniowo podnosić temperaturę do dwudziestu trzech do dwudziestu pięciu stopni. Jest to najlepiej zrobić to w styczniu.

Anturium kochać dobrego oświetlenia otoczenia wielki carry pritenenie. Pamiętaj, że makijaż cień przed promieniami bezpośrednich konieczne, w przeciwnym razie liście zaczynają pojawiać się ciemne plamy lub będą one wyschnąć całkowicie. Najlepiej jest umieścić doniczki na oknach na wschodnim lub północno-zachodniej stronie.

Wilgotność powinna być zwiększona, zwłaszcza w jesieni do wiosny, kiedy wzrost anturium jest najbardziej aktywna. Jednocześnie musimy zapewnić, że roślina obfitego podlewania. Pamiętaj sprayu kwiat, używając wody w temperaturze pokojowej. Tę procedurę należy powtórzyć dwa razy dziennie. Ale nie pozwól, stojącej wody w glebie!

Błędem wielu ogrodników w procesie podlewania roślin – to uwilgotnienia, który prowokuje gnicie systemu korzeniowego. Aby zapobiegać próchnicy, należy wypełnić warstwę drenażową puli, która będzie kontrolować poziom cieczy w zbiorniku. Anturium najlepiej uprawiać w doniczce nie jest zbyt głęboka, ale szeroka – roślina ma płytki system korzeniowy. Korzeni powietrznych przez anturium otrzymuje niezbędne wilgoci z powietrza, ponieważ nie będzie więcej niż owinięcie korzenie specjalnego mchu Sphagnum mchu okresowo rozpylanie.

Źle podlewanie prowokuje wiele problemów: są suche liście, brązowe i żółte plamy na nich, system korzeniowy gnije. Między podlewaniem Anthuriums wierzchnim powinien lekko suche. Ale nie pozwalają i suszenia ziemnych śpiączki. Jeśli mają na celu zapewnienie, że zakład był w rozkwicie obficie zimą i jesienią ograniczyć podlewanie nieznacznie. Użyciu miękkiej pożądanych deszczowej. Jeśli używasz wody z kranu, konieczne jest, aby zmiękczyć, ponieważ w jego skład ma dużo wapna.

Anturium raczej wolą wysokiej wilgotności 85 do 95%. Prawie wszystkie rośliny z tego rodzaju cierpią na zbyt suche powietrze w pomieszczeniu, zwłaszcza w odniesieniu do gatunków z jaskrawo kolorowe, cienkich liści (lub majestatycznego Kryształowej Anthurium). W celu zapewnienia niezbędnej wilgotności w mieszkaniu, umieścić naczynie z roślin na tacce wypełnionej mokro żwiru. Zamiast żwiru, można użyć keramzytu. Wyroby ceramiczne, mogą być również umieszczone w mchu Sphagnum, które powinny być również mokre.

Nie jest zły, jeśli zrobić miejsce dla anturium teplichku. Pył z liści jest przemycie miękką gąbki nasączonej w ciepłej wodzie. W lecie trzeba regularnie spryskiwać liści z ciepłą wodą, ale podczas kwitnienia trzeba być ostrożnym z tym. Anturium opryskiwanie, upewnij się, że krople wody nie wchodzą na kwiaty, gdyż z tego powodu są one utworzone brązowych plam. Tym samym stracił roślina ozdobna.

Ważne jest, aby wiedzieć na temat prawidłowego żywienia. Anthurium trzeba nawozić wiosną i latem, raz na trzy tygodnie. Anthuriums są bardzo wrażliwe na wapno i nadpodaży i nadmiaru minerałów. Nawozy należy rozcieńczać. W postaci złożonych nawozów NPK, to zalecane jest stosowanie w stosunku 1 g / l, dodając humusu potasu (300 mg / l). Najskuteczniejszym dolistne żywienie wpływa na liście.

Bardzo dobry efekt i produkcji nawozów organicznych, ale nie zawsze są dostępne. Muszą być stosowane bezpośrednio na powierzchni podłoża. Na przykład, może on być w postaci liści lub formy ściółkę krowa lub nawozu końską (polupereprevshy). Raz w miesiącu, anturium potrzebują podlewania, stosując wlew pomiotu kurzego lub dziewanny.

Aby zwiększyć anturium było skuteczne, trzeba wybrać właściwą glebę. Uprawa roślin w doniczce użyciu substratów raczej luźny, zgrubną strukturę włókien. Bardzo ważne jest, że podłoże jest przewiewna i ma pH obojętne, od 5,0 do 6,0. Podłoże musi być większe cząsteczki, które utrzymują dobrze roślin i nadal zachowują wilgoć i wszystkie składniki odżywcze.

Podłoże nie powinno szybko rozkładać i ciasto. Ponadto, nie powinny pojawić się uszczelki. Na dnie doniczki umieścić warstwę spustowy składa się z jednej warstwy piasku i sadzonek. Jest również możliwe, aby podłoże posiekanej mchu (dwie części), darni (część druga) i darni (jedna część) lub ziemia liściastych i torfu, dodając małą kory drzew iglastych. Ze względu na niską jakość podłoża mogą cierpieć kwiaty i liście: pojawiają się żółte plamy, są skręcone i tracą kształt.


Powrót do spisu treści

Trudności w uprawie anturium

Anturium – nie najbardziej wymagających roślin. Nie jest to z nadmiernymi szkodniki. Kultura przemysłowa z tych roślin są często atakowane przez owady skalę i wełnowiec i mszyce i roztocza. Szczególnie niebezpieczne dla owadów skalę anturium, reprodukcji co zdarza się dość szybko, i aby je zniszczyć, to zajmuje sporo poważnego wysiłku.

Anturium cierpi korzeni i łodyg, gnije destrukcyjne, zachęcające na zwilżanie podłoża, a temperatura jest zbyt niska. Antraknoza – kolejna choroba roślin. Co to się objawia? Na liście pojawiają się ciemne plamy, te kurczą się od krawędzi. W przypadku poważnych uszkodzeń anturium całkowicie wyczerpana i matryc.

Zwalczanie antraknozę – poważny proces, który wymaga czasu i wytrwałości. Trzeba rozpocząć leczenie tak szybko, jak można zauważyć pierwsze oznaki, jak wspomniano powyżej. Fungicydy roślinne procesu. Eksperci zalecają stosowanie ogólnoustrojowych odmian grzybobójczymi.

Problemy związane z rozwojem rośliny i brązowienie liści może być związane ze wzrostem wapnia w glebie. Przeciągów, powietrze jest zbyt suche, brak zasięgu lub jego nadmiar może mieć również wpływ na wygląd postaci kwiatowego. Jeśli końcówki liści są suche, to jest prawdopodobne, zakład otrzymał oparzenia słoneczne – tylko pritenit go. Jeśli liście są zaciemnione lub suchy w zimie, to wszystko o braku oświetlenia.

Jeśli zauważysz liściach czarnych punktów, konieczne jest, aby podnieść temperaturę, a roślina jest wyraźnie zamarza. Anthuriums jak ciepłe. Problemy z liści może również wystąpić z powodu karmienia analfabetami. Exit – znormalizować nawozy opatrunku. Jeżeli plamy są małe i widoczne na błysk, to jest prawdopodobne, że roślina ma wpływ przędziorków.

Oprócz roztoczy, anturium cierpi owadów często skalę, mszyce, wełnowce Septoria chorych. Skala owady mogą być identyfikowane przez lepkie wydzieliny na liściach. Raz okazuje się, że roślina jest chora, traktować go wodą z mydłem. Jeśli infekcja dużo, a następnie, po przetworzeniu, wykorzystywać malationu.

Pomarszczone liście i żółte plamy na nich powiedzieć mszyce pokonać. Tutaj, w leczeniu należy stosować aktellik lub napar z tytoniu. Ale mączne błędów można znaleźć na roślinie i gołym okiem – jego stado jest wyraźnie widoczne w częściach nadziemnych z anturium. Aby pozbyć się tego szkodnika lepiej malationu. Jeśli istnieje obfita na plamienie liści roślin, to Septoria miejsce. Jest to konieczne, aby usunąć wszystkie chore liście i proces anturium roztwór siarczanu miedzi konwencjonalny.

Anturium – roślina nie jest najbardziej wybredny, dlatego aby zapewnić mu należytą starannością i uwagą nie jest trudne, nawet dla niedoświadczonych hodowców. Przestrzegać odpowiednich warunków temperaturowych, zapewnienie odpowiedniego oświetlenia i wilgotności, a następnie anturium zachwyci Cię swoim wyglądem uderzające.

load...